Announcement

Collapse
No announcement yet.

Help please !!!!!!!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Help please !!!!!!!

loading...
    Γεια σας παιδια. Εχω θεμα με την μπαταρια του κινητου . Ειναι ολοκαινουργιο το αγιρασα οριν δυο μηνες περιπου το μοντελο ειναι zte a610 plus. Εχω μολις τρεις εφαρμογες messenger, αγια γραφη , friends talk. Προσπαθησα να δω τι θα κανω και μεσω του clean master ειδα οτι λεει η αγια γραφη κ το friends talk καταναλωνουν παρα πολυ ενεργεια κατι που δεν μπορω να καταλαβω διοτι κ οι δυο εφαρμογες εχουν ελαχιστα kb . Σκεφτηκα να τις διαγραψω αλλα ειδικα την μια την χρειαζομαι , παρακαλω καποιος ας βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων

τι ειδους θεμα, ποσο κραταει η μπαταρια αγαπητε;

Comment

επισης ολοκαινουριο πριν δυο μηνες μοντελο που βγηκε το 2016; βγαινει ακομα; μηπως σου πουλησανε refurbished;

Comment

Το πόσα kb είναι μία εφαρμογή δεν έχει σχέση με το πόση μπαταρία καταναλώνει. Υποθέτω ότι το friends talk στέλνει συχνά διάφορα αιτήματα και αυτό φταίει κυρίως για τη μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Δες αν υπάρχει κάποια λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας στο κινητό σου (προσοχή όμως στο ποιες λειτουργίες πιθανώς επηρεάζει) ή αν μπορείς να περιορίσεις τα αιτήματα των συγκεκριμένων εφαρμογών στο παρασκήνιο. Εγώ όπως έγραψα και παραπάνω το friends talk υποψιάζομαι κυρίως. Επίσης, αν σου στέλνει ειδοποιήσεις (πχ ο τάδε φίλος σου έγραψε το τάδε) απενεργοποίησε τις.

Αλλα που μπορείς να κάνεις είναι να μειώσεις τη φωτεινότητα της οθόνης και να απενεργοποιείς τα δεδομένα δικτύου όταν δεν τα χρειάζεσαι και είσαι σε wi-fi.
        Last edited by agire; 21-03-2018, 00:16.

Comment

Originally posted by Uoo View Post
          Εχω μολις τρεις εφαρμογες messenger, αγια γραφη , friends talk.
          Μόνο σε εμένα κάνει λίγο περίεργο αυτό;

Comment

Καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας . Εννουσα καινουργιο με την εννοια οτι το αγορασα πριν 2 μηνες , κοιτα να σου πω δεν γνωριζω, αν παιζει ρολο η αξιοπιστια του μαγαζιου σε ενημερωνω οτι το πηρα απο το eshop. Για να γινω πιο σαφης η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα κ βασικος λογοςωπου το αγορασα ηταν γιατι ειχα διαβασει οτι εχει καλη μπαταρια . Διεγραψα friend talk αλλα προς το παρον τιποτα επισης εχω κανει κ τα υπολοιπα που λες δεν ξερω παιδια ειλικρινα

Comment

Originally posted by Padrone View Post

Μόνο σε εμένα κάνει λίγο περίεργο αυτό;
              Δεν σε καταλαβαινω οτι ειχα τρεις εφαρμογες ? Δεν ξερω φιλε μου τι περιεργο σου κανει αλλα ειμαι απασχολημενη αρκετα ολη την ημερα κ οταν χρησημοποιω το κινητο ειμαι στο messenger ή σερφαρω

Comment

• Padrone
                Padrone commented
                Editing a comment
                ή διαβάζεις την Αγία Γραφή

Κοιτα φιλε εδω δεν ηρθα για καυγα εχω ενα θεμα και ειπα να ρωτησω , δεν σε αφορα εσενα τι διαβαζω ή οχι απλως ανεφερα τις εφαρμογες για να ειμαι σαφης. Δεν θα πεσω στο επιπεδω σου να αρχισω ειρωνειες ( δεν καταλαβαινω απο πηγαζει αυτη η συμπεριφορα σου ) κ δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου εγω εγραψα ενα ποστ κ εσυ μπηκες στην διαδικασια να σχολιαζεις ασκοπα κ οχι να απαντας ουσιαστικα στο ερωτημα μου δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου αν ψαχνεσαι για καυγα λυπαμαι αλλα δεν ειμαι διαθεσιμη , φιλικα

Comment

εν τω μεταξυ αν γκουγκλαρεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα του κινητου παιζει να εχει μια απο τις μεγαλυτερες μπαταριες που κυκλοφορουν.5000 mA
                κατι δεν παει καλα εδω

Comment

Ναι οντως κατι δεν παει καλα γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα για το κινητο .Νομιζω η μονη λυση ειναι η αντικατασταση απο την εταιρια προφανως ειναι ελαττωματικο ,σε αυτην θα καταφυγω

Comment

Όντως η καλύτερη λύση είναι αυτή. Με 5000 mAh μπαταρία δεν θα έπρεπε να υπάρχει τέτοιο θέμα.

Comment

Φίλη Uoo καλή σου μέρα.
                      Το ίδιο πρόβλημα είχα κι'εγώ με το κινητό μου.
                      Το πρόβλημα το έλυσα με ένα application το οποίο κατέβασα από το play store και ονομάζεται repair battery life.
                      Σου συνιστώ να το δοκιμάσεις και ενδέχεται να λυθεί Και το δικό σου πρόβλημα.
                      Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                      X