Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για έναν καλό μ φίλο

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Για έναν καλό μ φίλο

loading...
    Στα 24 μου είπα για πρώτη φορά σε έναν φίλο μου ότι είμαι γκέι σοκαρίστικε χαθηκε για λίγο καιρό αλλα στο τέλος επέστρεψε και από τότε είμασταν δύο πολύ καλοί φίλοι στην ουσία απλά ήξερε ότι ήμουν γκει δεν εβγαινε μαζι μου σε γκει κλαμπ δεν συζητούσαμε γκει θέματα και με καλυπτε στις παρεες σε γκομενοκαταστάσεις δεν μου πρόσφερε αυτό που θα ζητούσε ενας γκει από έναν φίλο του όχι απο αδιαφορία απλά δεν το κανε προσπαθουσε κι αυτος να ξεπερασει απο τοτε μεσα του τα στερεοτυπα που επικρατουσαν γυρω μας (μιλαμε για εναν κυκλο ανθρωπων που ακουγε γκει και ισως να τους πεταγε και πετρες). Στην πραγματικότητα ο λόγος που του μίλησα ήταν διότι, οπως αποδειχτηκε και πολυ καιρό αργότερα, καταλαβαινόμασταν είχε χαμηλή αυττοπεποιθηση αυτοεκτιμιση οι φίλοι άρχισαν να πινουν ντρόγκια και ακολουθούσε κι αυτός δενόταν πολύ με τους φίλους ήταν μαλθακός και παρασυρόταν εύκολα, έβλεπες όμως στο προσωπό του πως δεν ήταν ευτυχισμένος ζουσε συμβατικα καταπιεζόταν είχε γίνει χιλια κομμάτια για όλους δεν πιστευε στον εαυτό του και πολλά άλλα παρεμφερει τα οποία όμως τα πέρασα και τα πέρναγα και εγώ και γι αυτό τν καταλαβαίνα δεν ήθελα να καταληξει σαν εμενα ενας κλειστος ανθρωπος καχυποπτος που δεν εμπιστευετε κανεναν ζωντας μια ζωη μιση. Οπότε σαν φίλος συνεβαλα που ξεκίνησε να ξεπερναει ολα αυτα με τα χρόνια και να κάνει βηματα στη ζωη του σπουδασε τελικα ξεκινησε δουλεια χαραζει μια επαγγελματικη πορεια σε εναν χωρο και σε ολα ημουν διπλα του σαν φίλος . 3 χρόνια μετά όμως η σχέση αλλαζε είχε πάρει πλέον τα πάνω ήταν πιο ανεξάρτητος σαν προσωπικότητα πλεον ξεκινήσαμε και βγαίναμε πολύ συχνα πηγαιναμε σε γκει στέκια μιλούσαμε περισσότερο και για μενα για τον εαυτό μου βρήκα θαρρος μέσω αυτουνου και μιλησα σε καναν δυο ακομα φίλους μου και με στηριζε στο να ειμαι ο εαυτος μου. Ξαφνικά όμως άρχισα να τν βλέπω ερωτικά κατι που το κατάλαβε και δημιουργούσε προβλήματα στην σχέση μας. Μετα από λίγους μηνες του το παραδέχτηκα αν και το γνωριζε με αγκάλιασε και μου είπε οτι με αγαπαει σαν φίλο και πως θα κανει υπομονη να τν ξεπερασω και πως αν χρειαστει θα μεινει μακρυα μου για λιγο καιρο μια επίλογη που δεν θα ηθελε να παρω μου ειπε.. Τέλος έγινε και αυτό που πολλοί υποψιάζεστε μια νύχτα έγινε το ερωτικο κομμάτι, ήταν η π΄ρωτη φορά που γουσταρα ερωτικα και εκανα κατι με εναν φιλο μου και ενιωσα πολύ ωραια. Βγαίνουμε κανονικά όπως βγαίναμε δεν αναφερουμε αυτο το θέμα ιδιαίτερα και δεν εχει επηρεασει την φιλία μας. Αισθάνομαι ότι έχω δίπλα μου τον καλύτερο φίλο του κόσμου θα θυμαμαι παντα την θεληση που εδειχνε να τα ξαναβρουμε οταν τσακωνομασταν οπως και οταν σχεδον δακρυσαμε μετα απο εναν επικο τσακωμο και ομως ειμαστε ακομα μαζι με καταλαβαινει με κατανοει και τωρα στηριζει αυτος εμενα να τα βρω ακομα καλυτερα με τον εαυτο μου και θα μου πειτε πλεον ησουν 27 ναι ημουν 27 αλλα καποιοι μεγαλωσαμε σε κλειστους κυκλους ανθρωπων με λιγες ευκαιριες για το παραεξω και αρκετες ώρες δουλειας απο μικρη ηλικια για να βγουν τα προς το ζειν δεν αφιερωσαμε στον εαυτο μας ολοι τον απαρατιτητο χρονο. Τελος πάντων χαίρομαι που εχω εναν τετοιο φίλο δίπλα μου και μακάρι να μην τον διώξω ποτέ διότι είναι φίλος ουτε ερασταης ειναι ουτε γκομενος ούτε ενας περαστικος συμφοιτητης. Είναι Φίλος και δεν τν ξερω ουτε απ το σχολείο ούτε απο την ομάδα ούτε καπου αλλου γνωριστήκαμε απλά στην γειτονιά. Απλά θέλω να πω πως υπάρχουν και αυτοι οι φίλοι/φίλες που καποιοι μονο φανταζόμαστε, όμως να ξέρετε είναι πραγματικοί και υπάρχουν. Ευχαριστώ
    Last edited by Ronaeg; 11-03-2018, 20:18.
    Ποτέ δεν ξέρεις πόσο δυνατός είσαι.. μέχρι που το να είσαι δυνατός είναι η μόνη σου επιλογή.

Το διάβασα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της ανάρτησης, φυσικά και υπάρχουν φίλοι. Και εγώ έχω γκέι φίλο, βέβαια δεν έχω έρθει σε ερωτική επαφή μαζί του παρόλο που μου εξέφρασε το ίδιο που είπες και εσύ στον φίλο σου, ότι τον βλέπεις ερωτικά. Δεν μπορώ να έρθω σε επαφή με το ίδιο φύλο αλλά και δεν κατακρίνω την πράξη.
    Η φιλία μας δεν χάλασε
    Ο μόνος τύραννος που δέχομαι είναι η σκληρή φωνή μέσα μου.

Comment

Απλά ήθελα να μοιραστώ με τα υπόλοιπα μέλη την όμορφη αυτήν ιστορία μου. Πρώτη φορά για μένα ένας άνθρωπος προσπαθεί τόσο πολύ σε σημείο που ξεπερνάει τον εαυτό του και ειδικά φίλος.
      Ποτέ δεν ξέρεις πόσο δυνατός είσαι.. μέχρι που το να είσαι δυνατός είναι η μόνη σου επιλογή.

Comment

<3 <3
        πολυ ομορφη ιστορια

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
        X