Announcement

Collapse
No announcement yet.

Θελω την Βοηθεια σας!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Θελω την Βοηθεια σας!

loading...
    Γεια σας παιδιά , θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας πάνω σε ενα θεμα που με απασχολεί παρα παρα πολυ τον τελευταίο καιρό ...
    (για ευνοήτους λογους τα ονόματα ειναι αλλαγμένα)
    λοιπόν εχω μια συμμαθήτρια την Ευδοκία με την οποία εχω κολλήσει εδω και πολυ καιρο ... ποτε δεν ειχα θεμα στο να κανω κίνηση απέναντι σε γυναικα αλλα με αυτην εχω παθει κατι παραξενο και δεν ξερω γιατι ... Λοιπον γνωριζόμαστε απο πιτσιρικια και ειμαστε απο την ιδια γειτονια ( αυτη μενει 2-3 σπιτια πιο κατω απο το δικο μου) , κανουμε παρεα , την κανω να λύνεται στα γελια (οπως και ολες τις φιλες της , γιατι προσπαθώ να με συμπαθήσουν ) και γενικα αναμεσα μας υπαρχουν συνεχως πειράγματα . Την ξεχώρισα απο της αλλες γιατι εχει αυτο το "γλυκό" στο πρόσωπο της , ειναι πραγματικά πολυ καλη κοπελα και δεν εχει αυτο το στυλ της Divas . Απ οτι εχω ακούσει , εχει κανει μονο μια σχεση με εναν τυπο πέρυσι εναν χρονο μεγαλύτερο , η οποια κράτησε το πολυ 3 βδομαδες . Απο τοτε εχει νευριασει μαζι του , αυτος εχει βρει αλλη , αλλα αυτην συνεχίζει να ψιλο ασχολείται μαζι του (μαλλον γιατι την ειχε παρατήσει αυτος) ... Θελω να κανω λοιπον κίνηση , να της πω πως αισθάνομαι και πως θα ηθελα να ειμαστε μαζι της , ομως φοβάμαι ..δεν περίμενα να το πω αυτο , αλλα ναι φοβαμαι την απόρριψη ... σκεφτομαι οτι στην περίπτωση της χυλόπιτας θα το πει στις φιλες της και μετα ολες αυτες μαζι θα με σχολιάζουν . Επισης φοβαμαι οτι μετα ισως με αποφεύγει και η κατασταση αναμεσα μας θα ειναι καπως άβολη ... ολα αυτα βαραίνουν το μυαλο μου και με κρατανε απο το να εκφράσω τα συναισθηματα μου... Τι να κανω ?? θελω την συμβουλή σας ... Το Σαββατο κανουμε πάρτι σαν ταξη "ραβασάκι" (υποτίθεται οτι γράφεις σε κάποιον ενα γραμμα , βαζεις πανω τον αριθμο που εχει και στο τελος του παρτι παίρνει το ραβασακι αυτος για τον οποιο προορίζεται και διαβαζει αυτο π του έγραψες ...ανωνυμα συνήθως) .. Το βρίσκω καλη ευκαιρία να της μιλήσω αλλα ακομα δεν ειμαι 100% σίγουρος :/

Θα σου πω μόνο τι δεν πρέπει να κάνεις. Να μπεις σε ένα φόρουμ και να κάθεσαι να ζητάς συμβουλές για τα προσωπικά σου. Επίσης, κάτσε να στρωθείς στο διάβασμα, να κοιτάξεις το μέλλον σου και να βρεις κάτι που να σου αρέσει να κάνεις επαγγελματικά. Τα γκομενιλίκια θα έρθουν και αυτά χωρίς να τα επιδιώκεις...
    Stayrogin, γυρνα πισο η εστο τηλεφόνα

Comment

Επίσης αυτό αν δεν ακολουθήσεις την καλή συμβουλή του Ηλια. Αν στείλεις ραβασάκι ή sms γράψε σωστά ελληνικά, όχι γκρικλις όχι ορθογραφικα, αν έχεις αμφιβολίες χρησιμοποίησε λεξικό. Αν γραψεις “τι κάνεις; “, πάντα με ιώτα. Ποτέ με ήτα. Με ήτα είναι άλλο πράγμα, είναι σαν να ρωτάς αν φεύγει και δεν έβαλες το “ν” στο την , την κάνεις? Φευγεις?

Διοτι πολλοί φιλόδοξοι αγαπητικοι, αρχίζουν ρωτώντας «τη κάνεις;» Και η κοπέλα «ξενερώνει» λέμε.
      Last edited by Radrose; 15-05-2018, 08:44.
      Έλα μωρέ τώρα....

Comment

δεν εχω τέτοια θέματα , αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να της μιλήσω ή οχι ...δεν ξέρω αν εχω και καθόλου ελπίδες μαζί της

Comment

Originally posted by Hustla View Post
          Την ξεχώρισα απο της αλλες γιατι εχει αυτο το "γλυκό" στο πρόσωπο της , ειναι πραγματικά πολυ καλη κοπελα και δεν εχει αυτο το στυλ της Divas .
          Δηλαδη αν ειχε αυτο το γλυκο αλλα ηταν ντιβα τοτε δεν θα σ αρεσε;
          Απ οτι εχω ακούσει , εχει κανει μονο μια σχεση με εναν τυπο πέρυσι εναν χρονο μεγαλύτερο , η οποια κράτησε το πολυ 3 βδομαδες . Απο τοτε εχει νευριασει μαζι του , αυτος εχει βρει αλλη , αλλα αυτην συνεχίζει να ψιλο ασχολείται μαζι του (μαλλον γιατι την ειχε παρατήσει αυτος) ...
          Πολλες λεπτομερειες ξερεις για ν ακους μονο.
          (μαλλον γιατι την ειχε παρατήσει αυτος) ...
          Α δηλαδη να ειχε αυτη αισθηματα γι αυτονε δεν παιζει ετσι απλα νευριασε επειδη την χωρησε αυτος μαλιστα..
          Δεν φτανει οτι ακους απο καπου αλλα βγαζεις και γρηγορα συμπερασματα.
          Θελω να κανω λοιπον κίνηση , να της πω πως αισθάνομαι και πως θα ηθελα να ειμαστε μαζι της , ομως φοβάμαι ..δεν περίμενα να το πω αυτο , αλλα ναι φοβαμαι την απόρριψη ... σκεφτομαι οτι στην περίπτωση της χυλόπιτας θα το πει στις φιλες της και μετα ολες αυτες μαζι θα με σχολιάζουν . Επισης φοβαμαι οτι μετα ισως με αποφεύγει και η κατασταση αναμεσα μας θα ειναι καπως άβολη ... ολα αυτα βαραίνουν το μυαλο μου και με κρατανε απο το να εκφράσω τα συναισθηματα μου... Τι να κανω ??
          Στο μυαλο σου θα επρεπε να βαραινει οτι εβγαλες συμπερασμα οτι εκεινη θελει τον πρωην της επειδη την παρατησε κι οχι για καποιο αλλο λογο.
          Το Σαββατο κανουμε πάρτι σαν ταξη "ραβασάκι" (υποτίθεται οτι γράφεις σε κάποιον ενα γραμμα , βαζεις πανω τον αριθμο που εχει και στο τελος του παρτι παίρνει το ραβασακι αυτος για τον οποιο προορίζεται και διαβαζει αυτο π του έγραψες ...ανωνυμα συνήθως) .. Το βρίσκω καλη ευκαιρία να της μιλήσω αλλα ακομα δεν ειμαι 100% σίγουρος :
          Μην της μιλησεις θα φας τα μουτρα σου η κοπελα ειναι ακομα κολλημενη με τον αλλον επειδη ειχε εχει ακομα αισθηματα γι αυτονε.
          Μπορει οι εποχες ν αλλαζουν η τεχνολογια να μπαινει για τα καλα στην ζωη μας αλλα το σκεπτικο της γυναικας δεν αλλαζει και για να ειναι μια γυναικα κολλημενη σημαινει οτι υπαρχει αισθημα.
          Εσυ απο την αλλη εισαι χεστης φοβασαι την χυλοπιτα και τον περιγυρο γιατι την εχεις σιγουρακι.
          Οποτε αν θες να την εχεις φιλη συνεχισε να την εχεις αλλα κατα τα αλλα δεν παιζει να γινει κατι μεταξυ σας.
          Το να βγαζεις συμπερασμα οτι αυτη εχει κολλημα επειδη την παρατησε και μονο που το λες δειχνει ελλειψη σεβασμου.
          Οποτε αστηνε και ακολουθα τη συμβουλη του Ηλια μαθε καποιο επαγγελμα και κοιτας μετα για ερωτες απο οπου θα εχεις ωριμασει λιγο και θα σεβεσαι περισσοτερο.

Comment

Χώσου χουστλα!

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
            X