Announcement

Collapse
No announcement yet.

αγορα λαπτοπ και δεδομενα απο σκληρο δισκο

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• αγορα λαπτοπ και δεδομενα απο σκληρο δισκο

loading...
    κατεστρεψα το λαπτοπ και μετα το πεταξα απο το μπαλκονι.εβγαλα μετα τον σκληρο δισκο απο το πτωμα του αλλα οταν τον κουναω ακουγεται σαν να εχει πετραδακια μεσα .υπαρχει περιπτωση να μπορω να παρω τα δεδομενα απο μεσα η χλωμο? απο καινουρια βρηκα ενα hp τετραπυρηνο με 360 ευρω 500 gb και 4 μνημη αλλα δουλευει πιο λιγα hertz απο τ αλλα τετραπυρηνα .νομιζω κατω απο 2g.δεδομενου οτι δεν μπορω ν ανεβω πιο πανω σε τιμη,βρηκα 2 μεταχειρισμενα με i5 επεξεργαστη .το ενα dell στα 340 ευρω και το αλλο lenovo στα 290 .αυτο που με νοιαζει ειναι να σερφαρω πολυ γρηγορα εχοντας πολλα παραθυρα ανοιχτα .δεν με νοιαζουν τα γραφικα αλλα θα ηθελα καλη καρτα ηχου προαιρετικα.τι να παρω?για γρηγορο σερφαρισμα μου ειπαν i5 αλλα το πρωτο εχει αγγλικα windows .το λενοβο σπασμενα.μπορουν να βαλουν τα original μου ειπανε .απο την μια θελω ταχυτητα απο την αλλη καλυτερα καινουριο και το κεφαλι ησυχο .τι προτεινετε?και πως να τσεκαρω τι εχουν κανει οι αλλοι στα μεταχειρισμενα που δεν εχω ιδεα απ αυτα?υπαρχουν μαγαζια που μπορουν να αξιολογησουν πριν τα παρω και ποσο θα κοστησει?

- - - - - - - - - -

7 γουιντοουζ το πρωτο και 8 το δευτερο εχουν.
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτάς.

φυσικα κ υπαρχει αν σκασεις κανενα 500αρι η 1000ρικο σε καμια εταιρια ανακτησς δεδομενων....

τωρα αν θες απλως να σερφαρεις δεν χρειαζεσε ιδιαιτερα καλο επεξεργαστη αλλα θα ηταν καλυτερο να εχει ghz 3 πχ για να τρεχει γρηγορα

eπιδη ειναι λιγο ρισκο να παρεις κατι μεταχιρισμενο δε παιρνεις αυτο καλυτερα? http://www.skroutz.gr/s/4434449/Tosh...4GB-500GB.html

- - - - - - - - - -

επισης i5 eπεξεργαστη δε χρειαζεσε για σερφαρισμα στο ιντερνετ επεξηργαστης κ καρτες γραφικων χρειαζονται για επεξεργασια εικονας πχ

Comment

Originally posted by μανωλης View Post
      φυσικα κ υπαρχει αν σκασεις κανενα 500αρι η 1000ρικο σε καμια εταιρια ανακτησς δεδομενων....

τωρα αν θες απλως να σερφαρεις δεν χρειαζεσε ιδιαιτερα καλο επεξεργαστη αλλα θα ηταν καλυτερο να εχει ghz 3 πχ για να τρεχει γρηγορα

eπιδη ειναι λιγο ρισκο να παρεις κατι μεταχιρισμενο δε παιρνεις αυτο καλυτερα? http://www.skroutz.gr/s/4434449/Tosh...4GB-500GB.html

- - - - - - - - - -

επισης i5 eπεξεργαστη δε χρειαζεσε για σερφαρισμα στο ιντερνετ επεξηργαστης κ καρτες γραφικων χρειαζονται για επεξεργασια εικονας πχ
      αυτο που θελω ακριβως ειναι να εχω πολλα παραθυρα ανοιχτα και να βλεπω οσο το δυνατον ταχυτερα τις αποδοσεις στα λαιβ στοιχηματα για να πονταρω .θεωρεις καλυτερο γι αυτη τη δουλεια το τοσιμπα με τον σελερον απο το τεταπυρηνο hp δηλαδη?απο καρτα ηχου επισης ποιο υπερτερει?thx

Comment

περιμενε λιγο για να καταλαβεις η μανα μου που χρησιμοποιει ενα λαπτοπ τοσιμπα με ι3 στο ιντερνετ δεν εχει καπια ιδιαιτερη χρησιμοτητα αλλα τον αξιοποιω εγω κανοντας επεξεργασια εικονας αλλα αν εβρισκες ενα με ghz 3 η 4 θα πηγενε σαν σιφουνας (λιγο δυσκολο βεβαια να βρεις) κ το 2 καλο ειναι παντως... εγω παντος που εχω ενα με ghz 1 κ 7αρια δεν ειμαι ευχαριστημενος στο ιντερνετ παει αργα

- - - - - - - - - -

τωρα σχετικα με τη καρτα ηχου αυτο δε το ξερω γιατι δε το εχω ψαξει το δικο μου παντος απο ηχο ειναι χαλια ακουγετε ωρες ωρες σαν καρακαξα

Comment

περιμενε λιγο για να καταλαβεις η μανα μου που χρησιμοποιει ενα λαπτοπ τοσιμπα με ι3 στο ιντερνετ δεν εχει καπια ιδιαιτερη χρησιμοτητα αλλα τον αξιοποιω εγω κανοντας επεξεργασια εικονας αλλα αν εβρισκες ενα με ghz 3 η 4 θα πηγενε σαν σιφουνας (λιγο δυσκολο βεβαια να βρεις) κ το 2 καλο ειναι παντως... εγω παντος που εχω ενα με ghz 1 κ 7αρια δεν ειμαι ευχαριστημενος στο ιντερνετ παει αργα

- - - - - - - - - -

τωρα σχετικα με τη καρτα ηχου αυτο δε το ξερω γιατι δε το εχω ψαξει το δικο μου παντος απο ηχο ειναι χαλια ακουγετε ωρες ωρες σαν καρακαξα
          λοιπον για δωσε τα φωτα σου ρε μανωλη..πηρα λαπτοπ τελικα σημερα.ενα hp με 500gb μνημη.4 gb εικονικη μνημη αλλ επεξεργαστη amd διπυρηνο στα 1.8 gz.to phra metaxeirhsmeno ουτε ενα χρονο το ειχε.ειναι σαν καινουριο εμφανισιακα.τα πληκτρα δεν εχουν ουτε ενα σημαδι.εχει windows8 και θα κανω update μετα σε 8.1.Το πηρα 250ευρω.εκανα καλη αγορα πιστευεις ή με πιασανε κοτσο?Μεχρι τωρα παντως καλος μου φαινεται

- - - - - - - - - -

α και ξεασα να πω οτι απο το μαγαζι που το πηρα,τον ειχε καθαρισει ο μαστορας και μου ειπε οτι το εχει επαναφερει σε κατασταση οπως ηταν οταν βγηκε απο το εργοστασιο.κατι κινεζικα μου ειπε ..κατι για ινσταλ,ρεκοβερυ κατι ..τσιν τσον κτλ.αυτοκολητακι των w8 εχει στο κατω μερος

- - - - - - - - - -

το ειχε μια μερα για να τσεκαρει αν δουλευει οκ ,αν ζεσταινεται κτλ και μου ειπε ολα οκ παρτο ειναι σαν καινουριο αλλα δεν μπορω να σου δωσω εγγυηση.

- - - - - - - - - -

το μονοαρνητικο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι οτι το πληκτρο με το κατω βελακι,οταν το παταω κανει λιγο θορυβο .αν πατησω με το χερι μου το καβουκι του υπολογιστη,σταματαει

Comment

βασικα σα λαπτοπ δεν ειναι ουτε τουρμπο αλλα ουτε κ κακο καλο ειναι κ για τη δουλεια που το θες ενταξει ειναι

Comment

βασικα σα λαπτοπ δεν ειναι ουτε τουρμπο αλλα ουτε κ κακο καλο ειναι κ για τη δουλεια που το θες ενταξει ειναι
              hp 255 me amd e1.μαλλον στα 1.48 τρεχει τελικα.τα λεφτα που το πηρα ειναι οκ πιστευεις?

Comment

1.48 ειναι απο μετρια εως αργα σιφουνας δεν ειναι ουτε χελωνα κατι ενδιαμεσο ε φτηνα το πηρες απλα με αυτα τα λεφτα θα παιρνες κ καινουριο με 300ε

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                X