Announcement

Collapse
No announcement yet.

Writing on the wall

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Writing on the wall

loading...
    Τριγμοί.
    Αν επαληθευθουν θα συρθεί στις κάλπες σαν μαδημένη γάτα το Αλέξις.

https://www.lykavitos.gr/kyvernisi-s...-kammenos-ape/

Οι εικασίες ποικίλουν.
    Προ ολίγου άκουσα τον Τράγκα στο ραδιόφωνο, ο οποίος έλεγε "αποκλείεται σου λέω - αποκλείεται σου είπα". Κατά τη γνώμη του Τράγκα οι καρέκλες είναι βιδωμένες με πολύ γερά ούπα και δεν ξεβιδώνουν.
    Κατα τη γνώμη μου όμως ο Πάνεφ Καμένεφ μέχρι εδώ είναι - πάπαλα.
    Οι συριζαίοι βουλευτές θα ξαναείναι, αλλά ο Πάνεφ Καμένεφ που έχει υποσκελισθεί και από τον Φωτάκη τώρα, είναι πάπαλα.
    Μία ηρωϊκή αντεπίθεση και όπου βγάλει είναι -νομίζω- το καλύτερο στοίχημα για τον Πάνεφ Καμένεφ.

Υπάρχει ακόμα Τραγκας;

Comment

Originally posted by Que sera sera View Post
      Υπάρχει ακόμα Τραγκας;
      Ταξιτζήδες ...
      Είπα να κάνω επεισόδιο για την ηχορύπανση εις βάρος του πελάτου, αλλά το άφησα.

Comment

στα παραπολιτικα ειναι και τον ακουει ολος ο οροφος.

Comment

Μεταξύ μας ο Πάνος ανήκει στην δεξιά, όταν ολοκληρωθούν τα μέτρα και τα προαπαιτούμενα όπου η κυβέρνηση θα έχει πάρει όλο το πολιτικό κόστος, θα την ρίξει.

Τα μέτρα μπορεί να κάνουν καλό στην χώρα αλλά στην τσέπη όχι, αυτό το γνωρίζουν όλοι και ας φωνάζουν οι Αρίστοι.
          Ο Έλληνας ψηφίζει με την τσέπη...... λεφτά υπάρχουν!
          Ο μόνος τύραννος που δέχομαι είναι η σκληρή φωνή μέσα μου.

Comment

Originally posted by Aviator View Post
            Μεταξύ μας ο Πάνος ανήκει στην δεξιά, όταν ολοκληρωθούν τα μέτρα και τα προαπαιτούμενα όπου η κυβέρνηση θα έχει πάρει όλο το πολιτικό κόστος, θα την ρίξει.

Τα μέτρα μπορεί να κάνουν καλό στην χώρα αλλά στην τσέπη όχι, αυτό το γνωρίζουν όλοι και ας φωνάζουν οι Αρίστοι.
            Ο Έλληνας ψηφίζει με την τσέπη...... λεφτά υπάρχουν!
            Και ποιά η διαφορά ;

Comment

Διαφορά δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά αν ρίξει την κυβέρνηση θα πάρει τους ψηφοφόρους που έχει χάσει με την πολιτική που ακολουθούν και θα συγκυβερνήσει με τον Κούλη.
              Από την άλλη βαρεθήκαμε αυτού του είδους τις απειλές από την πάρτη του, είτε λέει ότι θα ρίξει την κυβέρνηση είτε "αερίζεται" είναι το ίδιο πράγμα.
              Ο μόνος τύραννος που δέχομαι είναι η σκληρή φωνή μέσα μου.

Comment

Εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που δεν έριξε την κυβέρνηση ο Πάνος όταν προγραμματίστηκαν και έγιναν με μεγάλη επιτυχία τα συλλαλητήρια, δεν έχει και την πρόθεση να το κάνει ποτέ. Θα ακολουθήσει μέχρι τέλους αλεκσι.

Ήταν η ιδανικότερη περίσταση για να ανανεώσει το κόμμα του στην αντίληψη του κόσμου, ο οποίος ήταν και ξαναμμένος εκεί Ιανουάριο - Φεβρουάριο. Εκείνος αντιθέτως προσπάθησε να περάσει πνεύμα ακραίας ομόνοιας του τύπου ''μία ενδοκυβερνητική διαφωνιούλα υπάρχει, ποιος ο λόγος να διαλυθεί η κυβέρνηση;''
                ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ PHORUM ΜΑΣ ΠΙΣΩ!

Comment

Originally posted by wooded glade View Post
                  Τριγμοί.
                  Αν επαληθευθουν θα συρθεί στις κάλπες σαν μαδημένη γάτα το Αλέξις.

Αυτά λέμε τόσα χρόνια ''θα συρθεί στις κάλπες σαν μαδημένη γάτα το αλέξις'', αλλά τελικά κοντεύει να εξαντλήσει την κανονική τετραετία.

Δεν θα έλεγα ότι ο Καμμένος έχει υποσκελιστεί από τον Κουβέλη. Από πού κι ως πού; Υπό τις διαταγές του καμμένου που άλλοτε νομίζω σχολίαζε είναι ο φώτης, και αυτός είναι που εξευτελίζεται.
                  Ο Καμμένος το μόνο πράγμα από το οποίο δεν ξεφτιλίζεται είναι ο δημαρίτης.

Γιατί να μην κάνει την ηρωϊκή αντεπίθεση όταν γίνονταν τα συλλαλητήρια; Τότε ήταν οι καλύτερες συνθήκες. Αυτός αντί να οξύνει όμως την αντίθεση προσπάθησε να την αμβλύνει λέγοντας ότι είναι λογικό μέσα σε μία κυβέρνηση να υπάρχουν διαφωνίες.

Άρα;

Η καλύτερη ευκαιρία του προσφέρθηκε πριν έναν μόλις μήνα, και όταν την απέρριψε ήξερε ότι μάλλον δε θα έχει άλλη.
                  Άρα άλλα σχέδια έχει και όχι ανταρσία.

Comment

Λαμβάνοντας υπόψη πάντως ότι δεν είναι και κανένας που δεν σκέφτεται την καρέκλα, συμπεραίνουμε ότι προφανώς έχει γίνει κάποια συμφωνία με τον αλέξη για μετά από την εκλογική ήττα των ανελ.

Comment

Το πρόβλημα με τον Πάνο είναι ότι έχει κάψει τις γέφυρες, σε αντίθεση με τον Φωτάκη ο οποίος με τις κατάλληλες προσποιήσεις θα μπορούσε κάλλιστα να βρεθεί α) στον Σύρζα, β) στη ΝΔ, γ) στο Κ.Α., δ) στο ΚΚΕ.
                      Τι να του δώσει ο Τσίπρας μετά την εκλογική ήττα ; Ένα διαρκείας για το hotel Miramare στα Καμένα Βούρλα ;

Comment

Το πρόβλημα με τον Πάνο είναι ότι έχει κάψει τις γέφυρες, σε αντίθεση με τον Φωτάκη ο οποίος με τις κατάλληλες προσποιήσεις θα μπορούσε κάλλιστα να βρεθεί α) στον Σύρζα, β) στη ΝΔ, γ) στο Κ.Α., δ) στο ΚΚΕ.
                        Τι να του δώσει ο Τσίπρας μετά την εκλογική ήττα ; Ένα διαρκείας για το hotel Miramare στα Καμένα Βούρλα ;
                        Για να μην έκανε κίνηση τον Φεβρουάριο σημαίνει ότι κάτι του έχει τάξει για μετά την εκλογική ήττα, και θα το διαπιστώσουμε σύντομα.

Η καταλληλότερη στιγμή για απεμπλοκή του και ανταρσία ήταν την περίοδο των συλλαλητηρίων. Θα τσίμπαγε μερικές μονάδες ακόμη και θα ξανάμπαινε βουλή.

Δεν βρίσκω άλλο λόγο να μην πράξει κάτι τέτοιο, αλλά να προτιμήσει να μείνει μέχρι τελικής πτώσεως με τσίπρα, εφόσον δεν του έχουν τάξει κάτι .

Comment

Originally posted by Ελλήνων Αναγέννησις View Post

Για να μην έκανε κίνηση τον Φεβρουάριο σημαίνει ότι κάτι του έχει τάξει για μετά την εκλογική ήττα, και θα το διαπιστώσουμε σύντομα.

Η καταλληλότερη στιγμή για απεμπλοκή του και ανταρσία ήταν την περίοδο των συλλαλητηρίων. Θα τσίμπαγε μερικές μονάδες ακόμη και θα ξανάμπαινε βουλή.

Δεν βρίσκω άλλο λόγο να μην πράξει κάτι τέτοιο, αλλά να προτιμήσει να μείνει μέχρι τελικής πτώσεως με τσίπρα, εφόσον δεν του έχουν τάξει κάτι .
                          Αυτές τις πιτσικουλιές τις άκουγα και προ δεκαπενταετίας, επταετίας.
                          Πο-πο τι έχουν τάξει στον Σημίτη και στον ΓΑΠ μου έλεγαν, "τώρα θα δεις, γενικοί γραμματείς του ΝΑΤΟ, πρόεδροι της κομισιόν, γενικοί γραμματείς του ΟΗΕ".
                          Σιγά ρε παιδιά, κόφτε κάτι έλεγα εγώ. Αετό θα αμολάει ο Σημίτης παρέα με τη Δάφνη στο χωριό του.

Comment

Αυτές τις πιτσικουλιές τις άκουγα και προ δεκαπενταετίας, επταετίας.
                            Πο-πο τι έχουν τάξει στον Σημίτη και στον ΓΑΠ μου έλεγαν, "τώρα θα δεις, γενικοί γραμματείς του ΝΑΤΟ, πρόεδροι της κομισιόν, γενικοί γραμματείς του ΟΗΕ".
                            Σιγά ρε παιδιά, κόφτε κάτι έλεγα εγώ. Αετό θα αμολάει ο Σημίτης παρέα με τη Δάφνη στο χωριό του.
                            Για ποιον λόγο τότε δεν έκανε το αντάρτικο τώρα με τα συλλαλητήρια;

Comment

Originally posted by Ελλήνων Αναγέννησις View Post
                              Για ποιον λόγο τότε δεν έκανε το αντάρτικο τώρα με τα συλλαλητήρια;
                              Δεν ξέρω αν θα κάνει ή δεν θα κάνει αντάρτικο, γιατί που θα πάει ;
                              Κάτι παλιά ανταρτόνια του πασόκιου ή της ΝΔ, την έκαναν στο άλλο στρατόπεδο.
                              Υπάρχει και η περίπτωση Σαμαρά βέβαια, ο οποίος από αντάρτης τας παλαιάς εποχάς είναι σήμερα ηρακλειδεύς του στέμματος (γιατί μην μου πείτε ότι το πνεύμα του δρακουμελάρχη δεν ζει στην πλε παράταξη).

Ο Π.Κ. έχει και θέμα βέβαια με τις οβίδες αλλά εκτός αυτού μετά από τα συλλαλητήρια του τάξανε Novartis και τον συγκράτησαν.
                              Ωστόσο οι απογευματινές δηλώσεις του δικαιώνουν την πρόβλεψη του Τράγκα.

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                              X