Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by relativer777 View Post
    Φίλε Lightangel7 Καλή σου μέρα.
    46 έτη
    Για ετη ρωτησα δεν ρωτησα για εβδομαδες. Με τοση ελλειπης γνωση για τον εσωτερισμο για προτοετης φενεσαι αντε δευτεροετης κι ως εκει.
    Εισαι ακομα στο επιπεδο της θεωριας στην πραξη δεν εχεις περασει ακομα σιγα σιγα και με υπομονη.

Comment

Μικρέ 2348,5 εβδομάδες για σένα μπορεί να είναι λίγες. Και ούτε είσαι σε θέση να με κρίνεις.
      Τα παραμύθια και τις φαντασιώσεις που ψάχνεις δεν τις διαθέτει το κατάστημα χρειάζεται να ψάξεις αλλού.
      Δεν είμαι νεαρός ώστε να γίνω εύθικτος και να επιδιώξω να σου αποδείξω το γνωστικό μου επίπεδο.
      Στα πρώτα στάδια του εσωτερισμού μαθένει κάποιος να τιθασεύει το εγώ του.
      Οπότε ματαίως επιχειρείς να με εκνευρίσεις
      με τις ειρωνείες σου.
      Δέν με αγγίζουν στο ελάχιστο. Ματαιοπονείς άνευ λόγου και αιτίας.

Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Comment

να επιδιώξω να σου αποδείξω το γνωστικό μου επίπεδο.
        Ο εσωτεριστης μπορει ν αναγνωρισει εναν αλλον εσωτεριστη απο τη γνωση του ο μη εσωτεριστης δεν μπορει απλο ειναι.
        Κι εσυ ευτυχως για σενα δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια μπορεις να φανταζεσαι οτι εισαι εσωτεριστης μπορει ακομα και να το πιστευεις δεν σημαινει ομως οτι εισαι και πιστεψε με ειναι καλο που δεν εισαι γιατι ο δρομος του εσωτεριστη ειναι δυσκολος κι επικυνδηνος.
        Οποτε να χαιρεσαι που δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια.
        Οι μαγοι των βιβλιων δεν θα σε κανουν ποτε εσωτεριστη ουτε θα σε μυησουν ποτε στα δυσκολα αυτα τα μονοπατια.
        Ο εσωτερισμος εχει πολλα μυστικα που δεν υπαρχουν στα βιβλια αλλα τα μυστικα δεν δινονται ετσι ολα εχουν τη τιμη τους και δεν μιλαω για χρηματικη τιμη.
        Μα φυσικα και δεν θα αναφερθω πανω σε αυτα τα μυστικα αν ενδιαφερεσαι ψαχτο μονος σου αν οχι απλα θα μεινεις με την απορια.
        Διαβασε οσο θες εκ του ασφαλους ομως δεν θα μαθεις ποτε τιποτα εκτος φυσικα απο οσα σου προσφερουν οι "μαγοι των βιβλιων"..
        Last edited by Lightangel7; 30-01-2018, 19:31.

Comment

Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, αλλά μπορεί να ανήκετε σε διαφορετικές σχολές εσωτερισμού.
          Last edited by Alien666; 30-01-2018, 20:25.

Comment

Μικρέ αντί να νομίζεις καλό θα ήταν να διάβαζες και τι γράφει ο γράφων.
            Εάν είχες διαβάσει θα έβλεπες τι είχα γράψει στον Ηλία. Και αυτό ήταν ότι θα αναφερόμουν σε βιώματα και όχι στις οποίες θεωρίες και βιβλία.
            για αυτό σου έγραψα ότι αν θες παραμύθια δεν θα τα βρεις σε μένα.
            Ευελπιστούσα ότι θα έβρισκα κάποιον ή κάποιους γνώστες. Δυστυχώς δεν βρήκα κανέναν ώστε να ανταλλάξουμε εμπειρίες και γνώσεις.
            Πολά από τα λεγόμενά σου τα έχω αναφέρει πρίν.
            Απλά δέν μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις.
            Το τί είμαι δέν είσαι σε θέση να το γνωρίζεις.
            Ούτε τα βιώματά μου ούτε Κάν ποιό τίμημα πλήρωσα.
            Ότι είχα να ψάξω, το έψαξα και ότι είταν να βρεθεί το βρήκα.
            Απλά Δέν τα μοιράζομαι με άσχετους διότι εκτός από τους κινδύνους στους οποίους θα βρεθούν αυτοί θα έχω να πληρώσω πολύ βαρύ τίμημα για αυτό δεν το ρισκάρω.
            Εσύ νόμιζε ότι θέλεις δεν εξαρτώμε από το τι νομίζει οποιοσδήποτε.

Comment

Μικρέ αντί να νομίζεις καλό θα ήταν να διάβαζες και τι γράφει ο γράφων.
              Το μικρε δειχνει ειτε ανθρωπο που εχει εκνευριστει ειτε ανθρωπο που απλα προσπαθει με αδεια να πιασει γεματα εκνευριζωντας τον συνομιλιτη του.
              Δυστηχως δεν πιανει αυτο το τεχνασμα.
              Εάν είχες διαβάσει θα έβλεπες τι είχα γράψει στον Ηλία.
              Μην ανησηχεις ηδη παρατηρισα αρκετα απο αυτα που γραφεις για τη μεταφυσικη και καταλαβα οτι στον εσωτερισμο εισαι σε λαθος δρομο που δεν εχει σχεση με το αντικειμενο.
              για αυτό σου έγραψα ότι αν θες παραμύθια δεν θα τα βρεις σε μένα
              Δεν μ αρεσουν τα παραμυθια γιατι εχουν παντα καλο τελος.
              Ευελπιστούσα ότι θα έβρισκα κάποιον ή κάποιους γνώστες. Δυστυχώς δεν βρήκα κανέναν ώστε να ανταλλάξουμε εμπειρίες και γνώσεις.
              Να εισαι πιο παρατηριτικος ιντερνετικες γνωσεις εχουν πολλοι στο ιντερνετ αν δεν βρεις εδω μπες σε αλλο φορουμ.
              Πολά από τα λεγόμενά σου τα έχω αναφέρει πρίν
              Ολοι ξερουν οτι ο εσωτερισμος ειναι μια απο τις κρυφες τις γνωσεις αλλα αλλο απλα να ξερεις κι αλλο να γνωριζεις το περιεχομενο του.
              Το τί είμαι δέν είσαι σε θέση να το γνωρίζεις.
              Το οτι δεν εισαι εσωτεριστης μου αρκει.
              Ότι είχα να ψάξω, το έψαξα και ότι είταν να βρεθεί το βρήκα.
              Ουτε καν..
              εκτός από τους κινδύνους στους οποίους θα βρεθούν αυτοί θα έχω να πληρώσω πολύ βαρύ τίμημα
              Βλεπεις ποσο ευκολα σε πιανω; Δεν ξερεις ποιο ειναι το τιμημα που λεω αλλο σκεφτεσαι κι αλλο ειναι.
              Δεν θελω να μπω στον κοπο να σου κανω ερωτησεις για τον εσωτερισμο γιατι θα πρεπει ν αποκαλυψω μυστικα εσυ θ απαντας λαθος αλλα θα μαθαινεις ταυτοχρονα μυστικα που δεν πρεπει να ξερεις.
              Εσύ νόμιζε ότι θέλεις δεν εξαρτώμε από το τι νομίζει οποιοσδήποτε.
              Δεν νομιζω ξερω ηδη.
              Ο εσωτερισμος ειναι ενα πολυ επικυνδινο μονοπατι και δεν ειναι για ολους να χαιρεσαι που δεν ανηκεις σε αυτη την μικρη μεριδα ανθρωπων που εχουν την "δυνατοτητα" να ειναι εσωτεριστες.
              Μπορεις βεβαια να πιστευεις και τους μαγους των βιβλιων στη τελικη το να διαβαζεις ειναι ακινδυνο.

Comment

Το " Μικρέ" δέν είναι θέμα εκνευρισμού αλα για την
                ​​​​​ηλικία σου και τον τρόπο έκφρασης σου.
                Μιας και νομίζεις ότι είσαι γνώστης σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι περαιτέρω μύηση. Ο γνώστης Δέν αποσκοπεί να επιδείξει της γνώσεις που έχει.
                Αυτές οι γνώσεις προορίζονται γι'αυτούς που είναι
                κατάλληλοι να τιςαποκτήσουν και διαχειριστούν
                σωστά.
                Τα λεγόμενά σου δέν πείθουν ότι ανήκεις σε αυτή την τάξη.
                Αυτά που ψάχνεις δέν θα τα βρεις σ' εμένα.
                Εάν είσουν ότι ισχυρίζεσαι θα σε είχα αντιληφθεί αμέσως.
                Απλά πουλάς φούμαρα και το ξέρεις πολύ καλά.
                Οπότε ας βρείς κάποιον διαθέσιμο.

Comment

Μιας και νομίζεις ότι είσαι γνώστης σημαίνει ότι δεν χρειάζεσαι περαιτέρω μύηση
                  Παλι πιαστηκες παλι πατατα πεταξες.
                  Αυτές οι γνώσεις προορίζονται γι'αυτούς που είναι
                  κατάλληλοι να τιςαποκτήσουν και διαχειριστούν
                  σωστά.
                  Κι αλλη πατατα.
                  Τα λεγόμενά σου δέν πείθουν ότι ανήκεις σε αυτή την τάξη.
                  Εγω σου ειπα απλα καποια πραγματα δεν προσπαθησα να σε πεισω αν ηθελα να σε πεισω θα σου ελεγα και μυστικα δεν θελω ομως.
                  Αυτά που ψάχνεις δέν θα τα βρεις σ' εμένα.
                  Λυπαμαι που θα το πω ετσι αλλα η γνωση σου για τον "εσωτερισμο" μου ειναι αχρηστη οπως και η γνωση του ιντερνετ για το ιδιο θεμα κι αυτη αχρηστη μου ειναι.
                  Εάν είσουν ότι ισχυρίζεσαι θα σε είχα αντιληφθεί αμέσως.
                  Καλο θα ηταν να μην επαναλαμβανεις αυτα που λεω εγω πριν πες κατι αλλο πιο προτοτυπο.
                  Εχεις κολλησει με του μαγους των βιβλιων και πετας πατατες
                  Ειπαμε οτι οι μαγοι των βιβλιων ειναι ακινδυνοι δε σημαινει ομως οτι ισχυουν κι ολας αυτα που εχουν γραψει αυτοι ειδικα πετανε πολλες πατατες αν γραφαν αληθεια το καθε βιβλιο τους δεν θα ξεπερναγε τις 5 σελιδες αλλα πρεπει καπως να ζησουν κι αυτοι..

Τεσπα εγω βαρεθηκα να λεω τα ιδια και τα ιδια θες να μπεις στον κοσμο του εσωτερισμου μπες αλλα οταν μπεις μην πεις οτι δεν σε προειδοποιησα..

Comment

Θρασίμη μαζέψου. Αυτά να τα πεις στον ψυχήατρό σου. Και σταμάτα να πέρνεις ληγμένα.
                    Η βλακεία σου ειναι άνευ ορίων.
                    Η αμάθειά σου το ίδιο.
                    Έχεις ταλέντο να είσαι σπαζαρ...ς. εκ του ασφαλούς.
                    Ο καλλιεργητής πατάτας έχει αξία.
                    Η σάπια πατάτα που εμπεριέχεται στο κρανίο σου
                    είναι για πέταμα.
                    Μάθε πρώτα να σκέφτεσαι όστε να είσαι σε θέση να κάνεις διάλογο.
                    Αρκετά ανέχτικα την ανοησία σου.
                    Στην συνέχεια διάβαζε αυτές τις βλακείες που γράφεις μόνος σου.
                    Μαλιστα αυτο το ειπες σημερα κι αυτο το ειπες πριν κατι μερες
                    Στα πρώτα στάδια του εσωτερισμού μαθένει κάποιος να τιθασεύει το εγώ του.
                    Οπότε ματαίως επιχειρείς να με εκνευρίσεις
                    Που να εκνευριζοσουν δηλαδη κι ολας..
                    Η διαφορα μας ειναι οτι εγω ειμαι μια χαρα ενω εσυ ηδη νευριασες.
                    Τεσπα σε βαρεθηκα δεν εχεις πλακα πλεον..
                    Οτι ηταν να πουμε το ειπαμε οποιος σε πιστεψει θα ειναι αξιος της μοιρας του..
                    Εγω νειπτω τας χειρας μου πλεον!

Comment

Φίλε Harry Potter Καλή σου μέρα.
                      Εάν θέλεις να συζητήσουμε περεταίρω για το
                      θέμα που έχεις αναφέρει, για την μετάβαση,
                      μπορώ να σου πώ πώς να προετιμαστείς κατάλληλα γι' αυτήν.
                      Μιάς και είσαι Χριστιανός ορθόδοξος επισκέψου τον πνευματικό της ενορίας σου και ρότα τον για την μετάβαση.
                      Θα σου πει ότι είναι η φοβερή και τρομερότερη στιγμή αυτή του θανάτου και ότι
                      θα βρεθείς ανάμεσα σε φοβερά δεμόνια τα οποία θα επιδιώξουν να πάρουν την ψυχή σου.
                      Αυτό το πιστεύουν πολλές θρησκείες και εν μέρει αληθεύει, αλλά όχι όπως το πιστεύουν
                      και διδάσκουν αυτοί.
                      Αυτό είναι το κατάλληλο
                      νήμα για να είμαστε συνεπείς με το θέμα.
                      Εάν θελήσεις να σου πώ περισσότερα, Επιδή Δέν
                      Έχω εδώ στο χωριό Wi-Fi χρησιμοποιώ δεδομένα.
                      Έχω το νυχτερινό πακέτο. Οπότε Εάν θές να τα πούμε θα είμαι online από τις 20:00 διαθέσιμος.
                      προς το παρόν σε χαιρετώ.
                      Last edited by relativer777; 02-02-2018, 07:57.

Comment

κοιτα να δεις θεματα που εχει εδω μεσα. Μαλιστα, μαλιστα

Comment

Φίλε Que sera sera καλή σου μέρα και Καλώς όρισες στο φόρουμ.
                          Εδώ έχουμε μεγάλη γκάμα θεμάτων μιάς και έχουμε έρθει οι περισσότεροι από άλλα φόρουμ.
                          Αρκετοί είμασται μέλη και σε άλλα φόρουμ και σήμερα .

Comment

καλη σου μερα και καλως σας βρηκα. τυπικο τοπικ απο Esoterica αυτο

Comment

Ακριβώς το τόπικ το είχα ανοίξει στο esoterica.

Comment

Αποφευγω συνηθως να μιλαω για τον εσωτερισμο και τον ρολο μου μεσα σε αυτον οποιος κι αν ειναι αυτος ο λογος δεν ειναι οτι ειμαι πολυ του μυστικου ειναι οτι σε αυτα που γραφω δεν πιστευει κανεις ουτε οι ιδιοι οι εσωτεριστες δεν πιστευουν.
                                Γιατι αυτοι απλα πιστευουν οτι ο εσωτερισμος ειναι ο διαλογισμος η κοιμηση λιγο του μυαλου για να εχεις προσβαση κι ως εκει.
                                Ολα ειναι ενεργειακες οντοτητες που δεν μας επηρεαζουν ειμαστε στην ουσια ελευθεροι κτλπ.

Ο εσωτερισμος βασικα ειναι η βαση της μεταφυσικης ειναι η αποδειξη οτι υπαρχει μεταφυσικη κι ο εσωτεριστης θα πρεπει να ειναι ανοιχτος σε ολα να μπορει να μαθει περισσοτερα πραγματα.

Οι εσωτεριστες βλεπουν τις θεοτητες σαν ενεργειακες οντοτητες που μας αφηνουν να ζησουμε οπως θελουμε. Οχι δεν ειναι ετσι οι θεοτητες παρεμβαινουν στις ζωες μας και τις κανουν οπως αυτοι θελουν.
                                Εμενα δεν μπορουν να με επηρεασουν πλεον με επηρεαζαν κι εμενα για αρκετα χρονια οχι διαβολοι θεοτητες γιατι εκκλησια εμπαινα κανονικα.
                                Και μαλιστα οχι απλα με επηρεαζαν αλλα προσπαθουσαν και ουσιαστικα αρκετες φορες να με βγαλουν απο τη μεση κοινως να με σκοτωσουν.
                                Αυτες ηταν και οι δοκιμασιες που ελεγα που στην ουσια δεν ειναι απλες δοκιμασιες αφου ο θανατος παραμονευε σε καθε βημα γινοταν πραγματα που πραγματικα ηταν δυσκολο να πιστεψεις οτι γινοταν στη τυχη αν εξαιρεσουμς τους εφιαλτες οι οποιοι δεν ηρθαν για καλο ουτε για να εισχωρησω εγω στο εσωτερισμο αλλα για να σταματησω να κοιμαμαι κι αν ενας μεγαλος μπορει ν αντεξει σκεφτειται ενα παιδι..
                                Δεν ξερω πως και γιατι απλα ξερω οτι αντεξα και τωρα πια δεν μου κανει καμια αισθηση οτι εφιαλτη κι αν δω.

Κι ολ αυτα μεχρι που συναντησα τη γυναικα με τα μαυρα.
                                Η γυναικα με τα μαυρα δεν ηταν μια τυχαια ηταν αυτη που επρεπε να γνωρισω για να μαθω ποιος εγω ειμαι και που ανηκω.
                                Αρχικα ειδα εμενα να φοραω μαυρα και μερικους μηνες μετα ηρθα σε επαφη με τις μαυροφορεμενες θεοτητες κι οχι δεν ειναι του διαβολου ειναι απλες θεοτητες που φορανε μαυρα και για καποιο λογο που θ αναφερω σε λιγο φοραγα κι εγω μαυρα.
                                Η γυναικα με τα μαυρα ειναι κι αυτη μαυροφορεμενη απλα δεν το ξερει ακομα δεν το εχει δει η ιδια βασικα εγω το ξερω γιατι εγω το εχω δει.
                                Απο οταν ειδα τις μαυροφορεμενες μου δωθηκε η προσβαση στο αγνωστο και ειδα και καποιους θεους και φυσικα τα καλοπαιδα που δεν μ αφηναν σε ησυχια και φυσικα και αυτους που αποκαλουν δαιμονες που δεν ειναι τοσο ισχυροι οσο νομιζουν οι ανθρωποι απλα οι ανθρωποι τους φοβουνται κι αυτο τους κανει ισχυρους.
                                Οι μαυροφορεμενες ειναι βασικα 3 και ειναι θεοτητες οχι οντοτητες αλλα θεοτητες εχει διαφορα.
                                Η μια απο αυτες συναντιεται και με αλλους ισχυρους θεους και διαμεσου αυτης εχω δει καποιους που οι ανθρωποι απποριπτουν την υπαρξη τους αλλα αν εξαιρεσουμε τους θεους δεν εχουμε πολλα πολλα.
                                Η αλλη ειναι αυτη που μου δειχνει τα παντα για το τι υπαρχει και τι δεν υπαρχει οπως και τις αλιθηνες δυναμεις της ψυχης που αν γινουν ενα με το σωμα ο ανθρωπος μπορει να γινει τουλαχιστον ημιθεος για μην πω θεος.
                                Αυτη που μου δειχνει τα παντα συνηθως παιρνει τη μορφη της γυναικας με τα μαυρα για να μου φενεται πιο οικεια κι οχι αγνωστη κι οταν φοραω κι εγω μαυρα και υπαρχουν κι αλλοι ανθρωποι μου δειχνει το πραγματικο εγω των ανθρωπων ποιοι πραγματικα ειναι και τι πραγματικα σκεφτονται πισω απο την μασκα που φορανε λογω των θεων.
                                Υπαρχει και μια τριτη μαυροφορεμενη θεοτητα οπως ειπα αλλα γι αυτην δεν θα πω κατι. Ειναι θεα κι αυτη αλλα ισως καποια αλλη φορα αυτη για την ωρα θα κρατησω μυστικη την ταυτοτητα της.
                                Οσον αφορα τη γυναικα για τα μαυρα που ειναι κι αυτη συνδεδεμενη με ολα οσα εχουν γινει και ειναι κι αυτη ουσιαστικα σαν εμενα.
                                Αυτη ομως ειναι ακομα στην φαση που βρεθηκα κι εγω και επηρεαζεται πολυ απο τους θεους ειναι στην ουσια κατα καποιο τροπο φυλακισμενη.
                                Φυσικα και δεν ειναι σε αλιθηνη φυλακη οπως ο κορυδαλλος κτλπ η ψυχη της ειναι η φυλακισμενη κι οχι οπως οι κανονικοι ανθρωποι που λεμε η ψυχη τους ειναι φυλακισμενη κτλπ.
                                Στους κανονικους ανθρωπους η ψυχη δεν ειναι φυλακισμενη αλλα σκλαβωμενη αφου μπορει να επηρεαστει πολυ ευκολα απο τους θεους .
                                Αυτηνης η ψυχη ειναι ισχυρη απλα οσο κρατιεται φυλακισμενη ειναι δυσκολα τα πραγματα δεν εχει μια καποια επαφη με τον πραγματικο της εαυτο.
                                Οι θεοι τις εχουν δωσει μια αλλη πραγματικοτητα επηρεαζωντας φυσικα ολους τους ανθρωπους γυρω της αυτη η αλλη πραγματικοτητα ειναι ουσιαστικα και η φυλακη της.
                                Κι οχι δεν κοιμαται και τα ονειρευται ολ αυτα αλλα τα ζει ολα πραγματικα.
                                Εγω δεν αποδεχομαι αυτο που μου δινουν γιατι ξερω οτι ειναι ψευτικο αυτη δεν το ξερει γιατι δεν εχει αμεση επαφη με την ψυχη της οχι οπως θα επρεπε να εχει.

Και ενω αυτη ειναι που στην ουσια μου εδωσε την προσβαση για να μαθω ποιος πραγματικα ειμαι και τι σκοπο εχω αυτη δεν εχει φτασει ακομα σε αυτη την φαση.
                                Και δεν Θα γνωρισει ποτε στην ηλικια που γνωρισα εγω τη γυναικα με τα μαυρα δηλαδη αυτην καποιον μαυροφορεμενο αφου εγω ειμαι αυτος ο μαυροφορεμενος.
                                Εγω τη γνωρισα γιατι ετσι ειχα δει οτι θα γινει.
                                Βασικα ηταν η πρωτη φορα που εβλεπα μαυροφορεμενη φυσικα και δε την πηρα στα σοβαρα αλλα μου εδειχνε οτι θα την γνωριζα κι ετσι κι εγινε.
                                Δηλαδη δεν ηταν τυχαιο ετσι επρεπε να γινει κι ετσι εγινε φαινεται στη τυχη αλλα δεν ειναι.
                                Αν καποιος δεν ειναι του χωρου του εσωτερισμου και δει οτι βλεπει ενας εσωτεριστης πραγματικα θα τρελαθει απο την μια στιγμη στην αλλην.
                                Συγκεκριμμενα την ειδα 2 χρονια πριν τη γνωρισω απλα δεν το σκεφτεσαι τοτε.

Εγω ακομα εχω ισχυ πανω στον χρονο οχι στα ανθρωπινα σωματα δηλαδη γυριζω το χρονο πισω και ειμαι νεος καμια σχεση τα σωματα αυτα γερνανε ακομα κι ο χρονος να γραψει μηδεν αυτα θα εξακολουθησουν να γερνανε.
                                Δεν θα πω πως το κανω αυτο το σιγουρο ειναι οτι μπορω και θα πρεπει να υπαρχει καποιος σκοπος για να το κανω γιατι το τιμημα ειναι πολυ βαρυ κι επικυνδηνο.
                                Δηλαδη οσο αυτη μενει φυλακισμενη τοσο εγω θα πρεπει να ασχολουμαι με τον χρονο θα πρεπει να γυριζω τον χρονο πισω στο σημειο που μπορω να την ελευθερωσω επηρεαζωντας φυσικα και τα σχεδια των θεων γι αυτο και οι προφητειες δεν βγαινουν εμ πως να βγουν αφου καποιος εκει εξω παιζει με τον χρονο.
                                Κι ενω θα πει καποιος γιατι δε το κανουν οι μαυροφορεμενες απο μονες τους αφου κι αυτες θεες ειναι και μπορουν κι εδω ακριβως ειναι το κολλημα.
                                Οι θεοι ναι μεν επιτρεπεται να επηρεαζουν τους ανθρωπους που ειναι ανισχυροι αλλα τους απαγορευεται ν αγγιξουν το χρονο διοτι θα χαλασουν σχεδια αλλων θεων κι αυτο θα φερει πολεμο αναμεσα στους Θεους.Οποτε βαζωντας εναν ανθρωπο που μπορει να τον επηρεασει γλιτωνουν τον πολεμο και κανεις δεν μπορει να κανει κατι γι αυτο.
                                Κι οχι δεν με χρισημοποιουν απο μονος μου κανω οτι κανω θελω και το κανω κι αποδεχομαι τις συνεπειες.

Οι θεοι απο την αλλη μου προσφερουν σχεδον τα παντα ολα οσα ηθελα να εχω κι ακομα περισσοτερα το μονο που πρεπει να κανω ειναι να την αφησω εκει φυλακισμενη και πραγματικα ειναι ολα τοσο δελεαστικα και το εχω σκεφτει αρκετα να παρω αυτα που μου δινουν αλλα καθε φορα γυριζω στο ιδιο σημειο και εξακολουθω να προσπαθω..
                                Ειναι τοσο ευκολο να δεχτω αυτα που μου δινουν παρ ολ αυτα παντα διαλεγω τον αλλο το δυσκολο δρομο.

Εγω δεν ειμαι εκλεκτος δεν νιωθω εκλεκτος και δεν θελω να σωσω τον κοσμο εγω θελω αυτην να την ελευθερωσω διοτι την γνωριζω αν μου ηταν αγνωστη ακομα και που ξερω οτι ειναι μαυροφορεμενη προφανως να την αφηνα στη τυχη της.Ειναι μεγαλη η προσπαθεια να ελευθερωσεις ανθρωπο που επηρεαζεται απο θεους και βαρυ το τιμημα..
                                Το μονο σιγουρο ειναι οτι τιποτα δε γινεται στην τυχη και φυσικα δε γραφω και τιποτα στη τυχη.
                                Βασικα εγω δεν νιωθω σαν εσωτεριστης ειμαι ομως ανθρωπος και σαν ανθρωπος η επαφη που εχω με τους θεους και τις οντοτητες ειναι αυτη που με κανει εσωτεριστη.
                                Καποια αλλη στιγμη ισως γραψω περισσοτερα και με περισσοτερες λεπτομερειες κυριως για τους υπαρκτους θεους. και για το Θεο των χριστιανων φυσικα.
                                Και για τους μαυροφορεμενους θα ηθελα να μιλησω καποια στιγμη που οι ανθρωποι δυστυχως φοβουνται περισσοτερο κι απο τον ιδιο τον "σατανα" προφανως τα μαυρα να φταινε αλλα δεν ειναι ετσι οτι λαμπει δεν ειναι παντα χρυσος..
                                Ακομα θα πω και για τον λογο που οι ανθρωποι δεν γυριζουν ποτε πισω και δεν ειναι αυτο που σκεφτεστε.
                                Και φυσικα και για τις προφητειες και τι ρολο παιζει ο χρονος πανω σε αυτες και ναι παιζει ο χρονος και μαλιστα πολυ σοβαρο ρολο στις προφητειες αλλα αυτα καποια αλλη φορα..
                                Και θα μπορουσα να μη μιλησω για τη γυναικα με τα μαυρα αφου αυτο αφορα κυριως εμενα και τις μαυροφορεμενες θεοτητες ομως ολα οσα γραφω ολα σχετιζονται μεταξυ τους ολα ειναι ενας μεγαλος κυκλος και η οποιαδηποτε πληροφορια εαν τις λειπει ενα κομματι φενεται σαν ακατανοητη.
                                Απλα ξεκινας καπου και μετα οσα λες συνδιαζονται μεταξυ τους απο μονα τους η αρχη ειναι δυσκολη αλλα μετα βγαινει νοημα.
                                Εαν υπαρχουν ερωτησεις πανω στο θεμα ισως απαντησω ασχετες ομως παρατηρισεις ή κοροιδευτικου τυπου θα περασουν απαρατηριτες.
                                Απο αυτα που θα ειπωθουν αν φυσικα ειπωθουν θα εξαρτηθει κι αν θα συνεχισω να γραφω.

Κι οχι δεν ειμαι δαιμονισμενος ουτε ο διαβολος μου τα δειχνει ολ αυτα ουτε τα εχω βγαλει απο το μυαλο μου.Και το νικ αγγελος δε σημαινει οτι ειμαι και καλος..

Αυτα προς το παρον..
                                Last edited by Lightangel7; 13-05-2018, 21:29.

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                                X