Forums.gr Android App Forums.gr iOS App

πως να τον ξανακερδισω?

γεια σας:) ειμαι 13 χρονων και πριν απο δυο μηνες (ακριβως) γνωρισα ενα αγορι..αρχισαμε να μιλαμε και μετα απο λιγες μερες ξαναβρεθηκαμε και τα φτιαξαμε. ηταν η πρωτη μου σχεση σε αντιθεση με αυτον, ο οποιος ειναι και αυτος 13, που ειχε πολλες
    δεν κρατησε πολυ αλλα συνεχιζαμε να βρισκωμασταν για 3 εβδομαδες περιπου..μεχρι να κλεισουν τα σχολεια ημασταν καλα..εγω τον ηθελα και τον θελω ακομα αλλα του ελεγα για φιλιες και τετοια:(
    την μεγαλη παρασκευη τα εφτιαξε με αλλη..δεν το περιμενα αφου το πρωι ειχαμε συναντηθει και αν τον φιλουσα ή αν του ελεγα οτι τον θελω πισω δεν θα γινοταν τιποτα απο αυτα..!
    τα εχουν ακομα αλλα δεν νομιζω να αντεξει πολυ ακομα γιατι τον ξερω..δεν μπορει να ειναι σε μια σχεση τοσο καιρο..
    και εδω θελω τη βοηθεια και την συμβουλη σας..τι να κανω για να τον ξανακερδισω? μπορω να αλλαξω κατι στην εμφανηση ή πανω μου για να καταφερω να τον ξαναεχω εγω? μπορει να με ξεχασε τοσο γρηγορα?
    θελω περισσοτερο γνωμες απο αγορια σε αυτην την ηλικια περιπου αν γινεται αλλα φυσικα ολα τα σχολια ειναι δεκτα!
    ευχαριστω για τον χρονο σας :)

Newsposter Το avatar του χρήστη NIKOS PATRA
    Περιοχή
    PATRA
    Καλημερα μικρη Κατερινα !,θεσ να μας πεις οτι το αγορι ειναι τοσο περπατημενο που απο την πρωτη συναντηση εχει και τις αναλογες απαιτησεις αλλοιως κανει αλλες σχεσεις? κοπελα μου ειστε και οι δυο τοσο μικροι ακομα !ζησε την παιδικη ηλικια σου ,, απο ποσο χρονων εχει αρχισει να κανει σχεσεις ο μικρος που εχει κανει τοσες πολλες? Αφου λοιπον ξερεις οτι δεν μενει πολυ καιρο σε μια σχεση ..και να τον ξανακερδισεις θα τον ξαναχασεις ...εχει ζητηση το μαναρι ..! κοιτα κοπελα μου το σχολειο σου και τις φιλες σου ,,,και ασε αυτα τα τρελα αγορια που αλλαζουν τις γυναικες σαν τα σωβρακα τους ,,,ΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ! γνωμες να ζητας απο λιγο μεγαλυτερους που ισως ξερουν ποιο πολλα απο τους συνομιλΙκους σου ... ΤΑ ΛΕΜΕ

μπορεις να μου περιγραψεις τον χαρακτηρα του?ειμαι 15 προς 16 μπορει να σε βοηθισω....
    ενα λαθος που εκανες ειναι να του μηλισεις για φιλια...ποτε δεν μηλας για φιλια εκτος και αν ειστε απο παιδια μαζι δεν μπορω να στο περιγραψω ακριβως.
    Αλλα αν ειναι του τυπου σχεση 1μερα με 1 βδομαδα και μετα "ειδες εγω με ποια τα ειχα" η "αγαπαω την κοπελα μου,οο μ.....κα καλο κομματι αυτη που περναει,παω να της μηλισω" καλυτερα να μηνεις μακρυα.
    Εσεις οι γυναικες ειστε οτι πιο παραξενο ξερω :P
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mpikostas : 19-05-2013 στις 11:18

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NIKOS PATRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα μικρη Κατερινα !,θεσ να μας πεις οτι το αγορι ειναι τοσο περπατημενο που απο την πρωτη συναντηση εχει και τις αναλογες απαιτησεις αλλοιως κανει αλλες σχεσεις? κοπελα μου ειστε και οι δυο τοσο μικροι ακομα !ζησε την παιδικη ηλικια σου ,, απο ποσο χρονων εχει αρχισει να κανει σχεσεις ο μικρος που εχει κανει τοσες πολλες? Αφου λοιπον ξερεις οτι δεν μενει πολυ καιρο σε μια σχεση ..και να τον ξανακερδισεις θα τον ξαναχασεις ...εχει ζητηση το μαναρι ..! κοιτα κοπελα μου το σχολειο σου και τις φιλες σου ,,,και ασε αυτα τα τρελα αγορια που αλλαζουν τις γυναικες σαν τα σωβρακα τους ,,,ΔΕΙΞΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ! γνωμες να ζητας απο λιγο μεγαλυτερους που ισως ξερουν ποιο πολλα απο τους συνομιλΙκους σου ... ΤΑ ΛΕΜΕ
    δεν ειχε παραλογες απαιτησεις...με φιλησε αλλα το ηθελα και εγω
    δεν ξερω απο ποτε ακριβως αλλα μου εχουν πει απο το δημοτικο..δεν μενει πολυ καιρο αλλα αν τον ξανακερδισω θα τον κρατησω γιατι ουσιαστικα εγω εφταιγα που χωρισαμε! και ναι εχει ζητηση, μεγαλη. δεν μπορω να τον αφησω απο τοτε που εμαθα οτι τα εφτιαξε με αλλη η διαθεση μου εχει πεσει..και αυτο φαινεται! δυο εβδομαδες ειμαι χαλια..οχι επειδη τον εχει εκεινη αλλα επειδη θα μπορουσα να τον ειχα εγω τωρα αν δεν ειχα τοσο εγωισμο
    ευχαριστω..!

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mpikostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να μου περιγραψεις τον χαρακτηρα του?ειμαι 15 προς 16 μπορει να σε βοηθισω....
    ενα λαθος που εκανες ειναι να του μηλισεις για φιλια...ποτε δεν μηλας για φιλια εκτος και αν ειστε απο παιδια μαζι δεν μπορω να στο περιγραψω ακριβως.
    Αλλα αν ειναι του τυπου σχεση 1μερα με 1 βδομαδα και μετα "ειδες εγω με ποια τα ειχα" η "αγαπαω την κοπελα μου,οο μ.....κα καλο κομματι αυτη που περναει,παω να της μηλισω" καλυτερα να μηνεις μακρυα.
    Εσεις οι γυναικες ειστε οτι πιο παραξενο ξερω :P
    ειναι καλο παιδι..εχει χιουμορ ειναι γλυκος..με τους φιλους του κανει λιγες μαλακιες αλλα ετσι ειναι τα αγορια
    αν θελει να πει κατι το λεει στα ισια..δεν κολονει δηλαδη ουτε στα λογια ουτε στις πραξεις
    αν θελει κατι επιμενει και μονο αν δει οτι δεν εχει ελπιδες τα παραταει..ετσι νομιζε και για μενα αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να τον δω και να του πω ολα οσα ηθελα
    του ειπα να μεινουμε φιλοι γιατι νομιζα οτι οτιδηποτε και να γινει θα μπορουσα να τον εχω διπλα μου..εστω και σαν φιλο. αλλα με το που τα εφτιαξαν μαλωσαμε και σταματησαμε να μιλαμε :(
    δεν ειναι τετοιος τυπος..οσο ηταν με εμενα δεν κοιτουσε αλλες και ειμαι σιγουρη γιαυτο
    ειμαστε..:\

metalrules
    Επισκέπτης Το avatar του χρήστη metalrules
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katerinaa Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας:) ειμαι 13 χρονων και πριν απο δυο μηνες (ακριβως) γνωρισα ενα αγορι..αρχισαμε να μιλαμε και μετα απο λιγες μερες ξαναβρεθηκαμε και τα φτιαξαμε. ηταν η πρωτη μου σχεση σε αντιθεση με αυτον, ο οποιος ειναι και αυτος 13, που ειχε πολλες
    δεν κρατησε πολυ αλλα συνεχιζαμε να βρισκωμασταν για 3 εβδομαδες περιπου..μεχρι να κλεισουν τα σχολεια ημασταν καλα..εγω τον ηθελα και τον θελω ακομα αλλα του ελεγα για φιλιες και τετοια:(
    την μεγαλη παρασκευη τα εφτιαξε με αλλη..δεν το περιμενα αφου το πρωι ειχαμε συναντηθει και αν τον φιλουσα ή αν του ελεγα οτι τον θελω πισω δεν θα γινοταν τιποτα απο αυτα..!
    τα εχουν ακομα αλλα δεν νομιζω να αντεξει πολυ ακομα γιατι τον ξερω..δεν μπορει να ειναι σε μια σχεση τοσο καιρο..
    και εδω θελω τη βοηθεια και την συμβουλη σας..τι να κανω για να τον ξανακερδισω? μπορω να αλλαξω κατι στην εμφανηση ή πανω μου για να καταφερω να τον ξαναεχω εγω? μπορει να με ξεχασε τοσο γρηγορα?
    θελω περισσοτερο γνωμες απο αγορια σε αυτην την ηλικια περιπου αν γινεται αλλα φυσικα ολα τα σχολια ειναι δεκτα!
    ευχαριστω για τον χρονο σας :)
    1ον,αν τα φτιάχνει τόσο εύκολα με άλλη και ξεχνάει τόσο εύκολα=ξενέρα.
    2ον,δεν αλλάζουμε εμφάνιση,χαρακτήρα για να είμαστε αρεστοί σε κάποιον.Αν θεωρείς ότι κάτι στην εμφάνισή σου ή στο χαρακτήρα σου δεν είναι καλό άλλαξέ το για σένα.
    είσαι πολύ μικρή ακόμη και έχεις ανασφάλειες,απόλυτα λογικό.
    Μην κάνεις τίποτα για να ξανακερδίσεις κάτι.Αν είναι να έρθει κάτι έρχεται από μόνο του.Αλλιώς δεν είναι για μας.

Μέλος Το avatar του χρήστη Vicky_96
    Περιοχή
    Παντού
    Περπατημένο το άτομο, πςςςςς! (Χειρότερο από εμένα, από μικρά φαίνονται!)
    Κατερίνα, δεν μπορώ να ακούω τέτοια πράγματα... 13 χρονών παιδιά τα φτιάχνουν, χωρίζουν, τα ξαναφτιάχνουν, ξανχωρίζουν, μετά βρίκουν κανέναν άλλο-άλλη, και ουσιαστικά, όπως είπε και ο Νίκος, ζήσε την ηλικία σου (το καλύτερο, ποπο, τι αναμνήσεις!)... Εγώ αυτό έκανα και συνεχίζω να κάνω και πιστεύω ότι καθόλου δεν έχασα... Άμα μεγαλώσεις λίγο θα δεις τη διαφορά. Οπότε μη σκας και πολύ, stay cool :)

Επίσης, δεν παρακαλάμε κανέναν. Άμα ήθελε θα έμενε... Αλλά οι σχέσεις στις μικρές ηλικίες μας είναι τόσο ασταθείς, που αν δεν κερδίσεις αυτόν, θα κερδίσεις κανέναν άλλον! ;)

Πες μου αν έχει κανένα λύκειο εκεί κοντά (βασικά η 3η λυκείου με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο, άντε και 2α με την προϋπόθεση το αγόρι να είναι ανεπτυγμένο!)... Εντάξει, πέρα από την πλάκα, αυτός ο λόγος δεν είναι λόγος για να ανησυχείς ούτε να στενοχωριέσαι... Σοφό το ρητό: έχει κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια! Χαλαρά και ό,τι προκύψει (δε χρειάζεται να βιάζεσαι!)...
    - Η Φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση. -
    (Albert Einstein)