Forums.gr Android App Forums.gr iOS App

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
    Dreams are for free Το avatar του χρήστη Void
    Περιοχή
    di

Για ποιό λόγο κερατώνουν οι γυναίκες;

για τους άνδρες είναι γνωστό πως λόγω τις φύσης μας είμαστε προγραμματισμένοι να εξαπλώνουμε το d.n.a μας οσο μπορούμε. αλλά τι συμβαίνει με τις γυναίκες; κάποιοι λένε οτι για να κερατώσει η γυναίκα πρέπει να αισθάνεται πράγματα για των άλλον. αλλά μήπως πλέον στην εποχή μας υπάρχουν και τα "διαολάκια"; που κερατώνουν απλά και μόνο επειδή τους γυάλισε ενα πιπίνι; και πρέπει να δώσουμε σημασία σε αυτό το γεγονός? ποιά η γνώμη σας?
    I do believe there is someone out there watching over us. Unfortunately it's the goverment.
    The lover of life's not a sinner the ending is just a beginner. The closer you get to the meaning the sooner you'll know that you are dreaming...
    In a time of universal deceit telling the truth may well be a revolutionary act.

Εγω πιστευω πως υπαρχουν πολλοι λογοι για να κερατωσει μια γυναικα.Δεν το εχω κανει ποτε και ουτε θα το κανω (κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα )αλλα εχω σκεφτει πολλες φορες τους λογους που θα οδηγουσαν μια γυναικα στο να απατησει.
    Πρωτον γιατι ειναι πουτανα.Πουτανα (με την εννοια οτι παει με ολους)και πουτανα στην ψυχη.Να εξηγησω τι εννοω με αυτο.Ειναι η γυναικα που οκ πες δεν μπορει να μεινει με ενα ατομο μονο γιατι γουσταρει να παει με πολλους,γιατι ισως δεν ικανοποειτε μονο απο τον εναν ειναι πολυγαμικη αλλά αντι να ξεκαθαρισει την θεση της να ξεκαθαρισει οτι ειναι πολυγαμικη χωρις να δημιουργει σχεσεις κανει το εντελως αντιθετο χωρις να υπολογισει χωρις να μετανιωνει και απαταει...Δευτερον,πιστευω πως υπαρχουν ψυχολογικοι λογοι.
    Μια γυναικα μπορει να απατησει για την επιβεβεωση. Η υπερβολικη ανασφαλεια οδηγει στην επιβεβεωση και τελικα στην απατη...
    Τριτον ΝΙΩΘΕΙ ΠΩΣ Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.Τις περισσοτερες φορες αυτο σημβαινει. Οταν νιωσει οτι το ατομο που ειναι μαζι δεν την ενθουσιαζει πια, ισως να ενοχλητε απο τη συμπεριφορα του,τον τροπο του (πολλα μπορει να ειναι) να εχει ξενερωσει, να βαρεθηκε να αλλαξαν τελος παντων τα συναισθηματα αναζητα καποιον που θα μπορεσει να της δωσει αυτο που της λειπει.Ετσι απατα.Και ναι, οι αντρες θα πρεπει να δωσουν σημασια σε αυτο το γεγονος γιατι μπορει να εχουν κανει λαθη (μερικες φορες και σοβαρα) χωρις να το εχουν καταλαβει...αυτο που λεμε οτι μονο ο ενας δεν φταιει ποτε ισχυει (βεβαια η απατη δνε ειναι δικαιολογια, ο,τι λαθος και να εχει κανει ο αλλος.)Αρα καλο ειναι μετα απο ενα τετοιο γεγονος να κανει ο καθενας την αυτοκριτικη του,(να προσεχει περισσοτερο τις επιλογες του και να μην ειναι απολυτος) ωστε να μην επαναλαβει ξανα ιδια λαθη κ.τ.λ.Επισης κατα την γνωμη μου το σωστο θα ειναι απο την στιγμη που δεν εισαι καλα στην σχεση,χωρισε και μετα κανε οτι θελεις δεν ειναι αναγκη να απατησεις.Δυστηχως συμβαινει το αντιθετο.Αρα σε αυτη την περιπτωση ειναι ΚΑΘΑΡΑ θεμα χαρακτηρα!!!! πως θα το χειριστει αμα ειναι σωστη απλα χωριζει,ξεκαθαριζει αλλιως απαταει... Τελος πιστευω πως σε μια σχεση ειτε κερατωσει η γυναικα ειτε ο αντρας οφειλουν μια ειλικρινη εξηγη στο ατομο που κερατωσαν για να αποφευγονται πολλα...

Ιντερνετικό Απολίθωμα Το avatar του χρήστη manta-rini
    Περιοχή
    9th sector.
    Εγώ πιστεύω ότι πλέον οι γυναίκες κερατώνουν για τους ίδιους λόγους που κερατώνουν και οι άντρες..
    Διάβασε και αυτό.

• Μύθος: Οι γυναίκες δεν σκέφτονται το σεξ σχεδόν ποτέ.

• Πραγματικότητα: Οι γυναίκες έχουν πολλαπλούς οργασμούς. Έχουν 4 αισθητήρια όργανα κλειτορίδα, κολπικά τοιχώματα, σημείο G και σημείο A, όλα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων μόνο που της προκαλούν οργασμό και πάνω από 15 σημεία ερεθισμού. Τέλος έχουν 50 φορές περισσότερες ορμόνες σχετισμένες με την σεξουαλική διέγερση από τους άντρες.
      Μετά από όλα αυτά το λιγότερο που μπορώ να συμπεράνω είναι ότι ευχαριστιούνται το σεξ απείρως περισσότερο από εμάς οπότε και το θέλουν αναλόγως.

Συνεπώς λίγο στενό μαρκάρισμα να της κάνει κάποιος, λίγο παραμελημένη να νιώσει ότι την έχει ο σύντροφος της, εύκολα τον κάνει τάρανδο, μην σου πω περικοκλάδα ...και χωρίς απαραίτητα να έχει και συναισθηματικές προσδοκίες από τον άλλον. Η διαφορά νομίζω ότι είναι πως οι γυναίκες είναι πιο επιλεκτικές, δλδ δεν θα πάει με τον πρώτο τυχόντα -που δεν θα της αρέσει εμφανισιακά- μόνο και μόνο για να καυχιέται ότι έχει πάει με πολλούς..
    Μπορεί οι άντρες να θέλουν να εξαπλώσουν το dna τους, αλλά και οι γυναίκες επιλέγουν εραστές με βάση ποιος θα τους χαρίσει πιο καλούς απογόνους...

Εδώ παραθέτει και άλλους λόγους..

Dreams are for free Το avatar του χρήστη Void
    Περιοχή
    di
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manta-rini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεπώς λίγο στενό μαρκάρισμα να της κάνει κάποιος, λίγο παραμελημένη να νιώσει ότι την έχει ο σύντροφος της, εύκολα τον κάνει τάρανδο, μην σου πω περικοκλάδα ...και χωρίς απαραίτητα να έχει και συναισθηματικές προσδοκίες από τον άλλον
    Πω πω κάτι τέτοια ακούς και άντε να εμπιστευτείς γυναίκα μετά. Under με τη ψυχή στο στόμα είσαι;
    I do believe there is someone out there watching over us. Unfortunately it's the goverment.
    The lover of life's not a sinner the ending is just a beginner. The closer you get to the meaning the sooner you'll know that you are dreaming...
    In a time of universal deceit telling the truth may well be a revolutionary act.

Moonbaby7
    Επισκέπτης Το avatar του χρήστη Moonbaby7
    Όπως και οι άντρες έτσι και οι γυναίκες θα κερατώσουν ,προσωπικά είμαι κάθετη σε κάτι τέτοιο γιατί το θεωρώ κοροϊδία και αδυναμία χαρακτήρος.Αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι θέμα χαρακτήρα.Καλύτερα να χωρίσεις αν δεν προχωράει το θέμα και όχι να κερατώσεις γιατί αυτό δείχνει ασέβεια στο άτομο που έχεις δίπλα σου και στον ίδιο σου τον εαυτό.(μιλάω σε β' πρόσωπο για χάρη του λόγου ,δεν αναφέρομαι σε κάποιον).Αλλά κι αυτό που είπε η Μανταρίνι είναι σωστό σχετικά με τους λόγους της απιστίας.Συγκεκριμένα αυτό : << Μπορεί οι άντρες να θέλουν να εξαπλώσουν το dna τους, αλλά και οι γυναίκες επιλέγουν εραστές με βάση ποιος θα τους χαρίσει πιο καλούς απογόνους...>>.

The Irregular Το avatar του χρήστη understracker
    Περιοχή
    sitomena
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Void Εμφάνιση μηνυμάτων
    Under με τη ψυχή στο στόμα είσαι;
    Αν χρησιμοποιείς σωστά το στόμα, δεν θα βρίσκεται εκεί η ψυχή σου.
    [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
    [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο understracker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χρησιμοποιείς σωστά το στόμα, δεν θα βρίσκεται εκεί η ψυχή σου.
    Καλή ατάκα!

Μέλος Το avatar του χρήστη Nikoleta7
    Περιοχή
    Αθήνα
    Έχοντας βρεθεί, δυστυχώς, σ αυτή τη θέση έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως αν μια γυναίκα είναι ουσιαστικά και πραγματικά ΚΑΛΑ μέσα σε μία σχέση, είναι απείρως δυσκολότερο (σχεδόν απίθανο) να απατήσει. Για τους άντρες πάλι πιστεύω πως πρέπει να έχουν κάτι εξαιρετικής σημασίας για τους ίδιους, πλάι τους για να τους κρατήσει μακρυά από στραβοπατήματα. Ωστόσο, έχω την αίσθηση πως και ο χαρακτήρας παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στο θέμα απιστία. (Τέλος, όταν ένας από τους δύο του ζεύγους απιστεί κατά τη γνώμη μου, η ευθύνη είναι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων μοιρασμένη στους δύο και ένα απειροελάχιστο ποσοστό της βαραίνει το τρίτο πρόσωπο.)
    Por eso no habra nunca despedida, ni paz alguna habra de consolarnos, y el paso del dolor ha de encontrarnos, de rodillas en la vida, frente a frente y nada mas...

Banned Το avatar του χρήστη Ζορό
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Προς Μανταρίνι και Moonbaby7

Εγραψε η πρώτη ΕΝΑ ΨΕΜΑ - και χαρηκε η δευτερη και το αναπαρήγαγε!
    Ιδου το κειμενο:
    "Μπορεί οι άντρες να θέλουν να εξαπλώσουν το dna τους, αλλά και οι γυναίκες επιλέγουν εραστές με βάση ποιος θα τους χαρίσει πιο καλούς απογόνους..."

Εαν ειναι ετσι, τοτε πως εξηγειται οι ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
    α) Να ερεθιζονται απο άντρες που ειναι κοινώς 'μαλάκες' μεχρι και 'κακοποιοί';
    "Αν δεν εχει ο αντρας και μια λέρα πανω του, κατι 'βρωμικο' πως να ερεθιστεις;'

β) γιατι απορριπτουνε οι γυναικες τα καλα παιδια και κολλάνε σε ταλαιπωρες περιπτωσεις; Μονες τους οι γυναικες παραδεχονται σε 'κατ' ιδιαν συζητησεις' οτι οι καλοι γαμπροι δεν την ελκύουνε!

γ) γιατι μετα βγήκε η δικαιολογια-άλλοθι απο τις γυναικες: "Ο ερωτας ειναι τυφλος, ο ερωτας δεν κοιταει, δεν βαζει την λογικη";

Προφανως γιατι δεν διαλεγει τους καλυτερους υποψηφιους πατεραδες..ωστε να εχει τους πιο δυνατους απογονους!

δ) Γιατι μια φιλη μου ελεγε: "ρε συ, πως μου αρεζε εκεινος ο τυπος; πωπω, σκετη αηδια ητανε, μου ερχεται να κανω εμετο οταν σκεφτομαι οτι ειχα ερεθιστει μαζι του, πωπω ειχε μια εξωτερικη εμφανιση, ουτε γοριλας να ητανε...ρε συ, πως με ερεθισε αφου ητανε τοσο αηδιαστικος;"

ε) Ας περασουμε και στην πράξη:
    Καθηστε σε ενα καφέ, σε μια κεντρικη πλατεια, και παρακολουθηστε τα ζευγαρακια που περνανε στον δρομο!

Ποσες φορες δεν θα αναφωνησετε: "Καλα ρε συ, τελικα εμεις οι γυναικες ειμαστε τοσο ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ; Καλα, αυτή πως παει με αυτον; Καλα αυτη, η θεά, τι τον θελει αυτον τον βλακα; Καλα, αυτη η σουπερ-γκομενα, πως κυκλοφορει με αυτο το αηδιαστικο τυπάκι; Καλα, αυτη που μας το παιζει 'βαριά γκομενα' και 'δυναμικη προσωπικοτητα', τι τον θελει αυτον τον χλε χλε διπλα της;"

Αυτο το λες "διαλεγει τον πιο δυνατο αντρα ωστε να εχει καλους απογονους;"

Παρακαλω την δεσποινιδα Mantarini και την Moonlady7 για την αποψη τους

Χρονια πολλα και μια ομορφη αλλαγή του χρονου να εχετε!

Ζορό

Moonbaby7
    Επισκέπτης Το avatar του χρήστη Moonbaby7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ζορό Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς Μανταρίνι και Moonbaby7

Εγραψε η πρώτη ΕΝΑ ΨΕΜΑ - και χαρηκε η δευτερη και το αναπαρήγαγε!
    Ιδου το κειμενο:
    "Μπορεί οι άντρες να θέλουν να εξαπλώσουν το dna τους, αλλά και οι γυναίκες επιλέγουν εραστές με βάση ποιος θα τους χαρίσει πιο καλούς απογόνους..."

Εαν ειναι ετσι, τοτε πως εξηγειται οι ΓΥΝΑΙΚΕΣ:
    α) Να ερεθιζονται απο άντρες που ειναι κοινώς 'μαλάκες' μεχρι και 'κακοποιοί';
    "Αν δεν εχει ο αντρας και μια λέρα πανω του, κατι 'βρωμικο' πως να ερεθιστεις;'

β) γιατι απορριπτουνε οι γυναικες τα καλα παιδια και κολλάνε σε ταλαιπωρες περιπτωσεις; Μονες τους οι γυναικες παραδεχονται σε 'κατ' ιδιαν συζητησεις' οτι οι καλοι γαμπροι δεν την ελκύουνε!

γ) γιατι μετα βγήκε η δικαιολογια-άλλοθι απο τις γυναικες: "Ο ερωτας ειναι τυφλος, ο ερωτας δεν κοιταει, δεν βαζει την λογικη";

Προφανως γιατι δεν διαλεγει τους καλυτερους υποψηφιους πατεραδες..ωστε να εχει τους πιο δυνατους απογονους!

δ) Γιατι μια φιλη μου ελεγε: "ρε συ, πως μου αρεζε εκεινος ο τυπος; πωπω, σκετη αηδια ητανε, μου ερχεται να κανω εμετο οταν σκεφτομαι οτι ειχα ερεθιστει μαζι του, πωπω ειχε μια εξωτερικη εμφανιση, ουτε γοριλας να ητανε...ρε συ, πως με ερεθισε αφου ητανε τοσο αηδιαστικος;"

ε) Ας περασουμε και στην πράξη:
    Καθηστε σε ενα καφέ, σε μια κεντρικη πλατεια, και παρακολουθηστε τα ζευγαρακια που περνανε στον δρομο!

Ποσες φορες δεν θα αναφωνησετε: "Καλα ρε συ, τελικα εμεις οι γυναικες ειμαστε τοσο ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΕΣ; Καλα, αυτή πως παει με αυτον; Καλα αυτη, η θεά, τι τον θελει αυτον τον βλακα; Καλα, αυτη η σουπερ-γκομενα, πως κυκλοφορει με αυτο το αηδιαστικο τυπάκι; Καλα, αυτη που μας το παιζει 'βαριά γκομενα' και 'δυναμικη προσωπικοτητα', τι τον θελει αυτον τον χλε χλε διπλα της;"

Αυτο το λες "διαλεγει τον πιο δυνατο αντρα ωστε να εχει καλους απογονους;"

Παρακαλω την δεσποινιδα Mantarini και την Moonlady7 για την αποψη τους

Χρονια πολλα και μια ομορφη αλλαγή του χρονου να εχετε!

Ζορό
    Σαν τα χιόνια!!!Καλώς εμφανίστηκες και πάλι..η αλήθεια είναι ότι μου έλειψες λιγάκι ,τέτοιο πάθος δεν ξεχνιέται εύκολα χαχαχαχαχαχα!Μόνο που δεν διάβασες καλά αυτό που έγραψα ,αλλιώς δεν θα ζητούσες την άποψη μου.Είμαι κατά της απιστίας.Δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλες.Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και...μη χαθούμε.

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία