Forums.gr Android App Forums.gr iOS App

Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Απορία για εκσπερμάτωση. :p

Έχω μια απορία πολύ σημαντική.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με όταν ο άνδρας εκσπερματώνει μετά το σεξ έξω από την γυναίκα και χωρίς προφυλακτικό.

Το σπέρμα αν το σκουπίσεις «πεθαίνει»? Αν εκσπερματώσει πάνω στο σώμα της γυναίκας, μετά η γυναίκα πλυθεί είναι ασφαλές ότι δεν έχει μεταφερθεί σπέρμα στο αιδοίο της, δηλαδή «πεθαίνει» το σπέρμα με το πλύσιμο?

Τα ρωτάω όλα αυτά για να ξέρω αν σε όλες αυτές τις περιπτώσεις τίθεται θέμα πιθανής εγκυμοσύνης.

Λόγω απειρίας και έλλειψης γνώσεων στις μέχρι τώρα «επικίνδυνες» σχετικές εμπειρίες μου πάντα νιώθω έναν πανικό αν πάει πάνω μου σπέρμα.

Έχω δίκιο να αγχώνομαι και φοβάμαι ή μπορώ να χαίρομαι ελευθέρα τον έρωτα?

Μόνο σοβαρές απαντήσεις παρακαλώ.

Always Female suspects... Το avatar του χρήστη Theio_Vrefos
    Περιοχή
    Macabre
    Το σπέρμα δεν μπορεί να μείνει "ζωντανό" για εκτεταμένη χρονική περίοδο εκτός σώματος, εκτός και εάν το καταψύξεις φαντάζομαι. Απο την άλλη, εάν ο άλλος τελειώσει πάνω σου και αρχίζεις να τρίβεις/σκουπίζεις το φρέσκο σπέρμα στο αιδοίο σου, τότε μάλλον υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.
    So You Want to be Haunter... | ...detnuaH eb ot tnaW uoY oS
    Έρχεται το Π4

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Theio_Vrefos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σπέρμα δεν μπορεί να μείνει "ζωντανό" για εκτεταμένη χρονική περίοδο εκτός σώματος, εκτός και εάν το καταψύξεις φαντάζομαι. Απο την άλλη, εάν ο άλλος τελειώσει πάνω σου και αρχίζεις να τρίβεις/σκουπίζεις το φρέσκο σπέρμα στο αιδοίο σου, τότε μάλλον υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.
    Malista.
    1)Otan les:"Το σπέρμα δεν μπορεί να μείνει "ζωντανό" για εκτεταμένη χρονική περίοδο εκτός σώματος" dhladh gia poso peripoy zei?An stegnvsei p.x. einai "pethameno" h kai nwritera?

2)Thn teleytaia fora nomizw oti pige sperma sto aidio mou skoupizontas to me xarti eigias me to opoio eixa(katalathos)molis skoupisei (malon)sperma. Meta phra to xapi ths aponenhs mera(gia na eimai isixi). Malon kala ekana kai phra to xapi symfwna me ta legomena sou...

Always Female suspects... Το avatar του χρήστη Theio_Vrefos
    Περιοχή
    Macabre
    1) Δεν ξέρω, ψάξτο.
    2) Όχι, γιατί το χάπι της επόμενης μέρας έχει περισσότερα αρνητικά από υποψία εγκυμοσύνης. Εάν θες να κάνεις σεξ χωρίς προφυλακτικό, άρχισε να παίρνεις αντισυλληπτικά. Νομίζω ότι το χάπι της επόμενης μέρας επιτρέπεται 1-2 φορές στη ζωή σου.
    So You Want to be Haunter... | ...detnuaH eb ot tnaW uoY oS
    Έρχεται το Π4

Μέλος Το avatar του χρήστη Serseris
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Koiτα σε κάθε περίπτωση να αποφεύγεις να έρχεται το σπέρμα σε επαφή με τον κόλπο σου και το αιδοίο σου. Ειναι απλό.

Εαν έχεις στα δάκτυλα σου σπέρμα, μην τα χρησιμοποιείς για να χαϊδολογήσεις το αιδοίο σου ή τον κόλπο σου. Πήγαινε να τα πλύνεις.
    Εαν χρησιμοποιήσεις χαρτί για να σκουπίσεις το σπέρμα από το σώμα, μην το φέρνεις σε επαφή με αιδοίο σου και τον κόλπο σου.
    Επίσης εννοείται πως η κατάποση του σπέρματος δεν προκαλεί εγκυμοσύνη.

Το σπέρμα έξω από τον κόλπο της γυναίκας (και τα γεννητικά της όργανα) πρέπει να ζει κάποια λεπτά. Μέσα στον κόλπο η ζωή του μπορεί να διαρκέσει μέρες.

Ιντερνετικό Απολίθωμα Το avatar του χρήστη manta-rini
    Περιοχή
    9th sector.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mpourmpoulithra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Malista.
    1)Otan les:"Το σπέρμα δεν μπορεί να μείνει "ζωντανό" για εκτεταμένη χρονική περίοδο εκτός σώματος" dhladh gia poso peripoy zei?An stegnvsei p.x. einai "pethameno" h kai nwritera?

2)Thn teleytaia fora nomizw oti pige sperma sto aidio mou skoupizontas to me xarti eigias me to opoio eixa(katalathos)molis skoupisei (malon)sperma. Meta phra to xapi ths aponenhs mera(gia na eimai isixi). Malon kala ekana kai phra to xapi symfwna me ta legomena sou...
    ότι να ΄ναι..

The Irregular Το avatar του χρήστη understracker
    Περιοχή
    sitomena
    Και μέσα να πήγαινε (κανονική εκσπερμάτιση) παίζουν πολλά πράγματα ρόλο για το αν θα μείνεις έγκυος με σημαντικότερο το τη μέρα του κύκλου είσαι.

Και τα χάπια της επόμενης μέρας δεν είναι καραμέλες.
    [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
    [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

#Psycho Pirate# Το avatar του χρήστη Scarlett
    Περιοχή
    σπιτακι μου
    min pernete xapi tis epomenis meras an dn sumvouleuteite to gunaaikolog o sas prwta...to xapi auto mporei na prokalesei egefaliko...

a episis stin prwti m episkepsi ston gunaikologo m eixe pei tote oti ama exw upopsia oti exei spasei to prof na parw mia surigga na tin gemisw me bentadin k na tin valw mesa sto kolpo m k na to traviksw dunata gia na xuthei mesa...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scarlett : 21-09-2009 στις 12:13
    Τα καλυτερα ονειρα συμβαινουν οταν ειμαστε ξυπνιοι

εχω διαβασει οτι το πρωκτικο σεξ αποδιδει 8% πιθανοτητα εγκυμοσυνης.
    επομενως φανταζομαι πως ναι το να κυκλοφορησει σπερμα ακομα και γυρω απο την περιοχη ειναι επικυνδυνο.
    ενα πραγμα που παντα προσεχω ειναι αμεσως μετα μπαινοντας στο μπανιο προσεχε τη φορα του νερου.επειδη φυσικα και ττο νερο ΔΕΝ σκοτωνει το σπερμα το να εχει κατευθυνση προς τον κολπο ισως συμπαρασυρει και κανα σπερμα και μεα κλαιμε 1 ζωη.

I Am The Stig Το avatar του χρήστη TopGear
    Περιοχή
    PolePosition
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angeles Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω διαβασει οτι το πρωκτικο σεξ αποδιδει 8% πιθανοτητα εγκυμοσυνης.
    επομενως φανταζομαι πως ναι το να κυκλοφορησει σπερμα ακομα και γυρω απο την περιοχη ειναι επικυνδυνο.
    ενα πραγμα που παντα προσεχω ειναι αμεσως μετα μπαινοντας στο μπανιο προσεχε τη φορα του νερου.επειδη φυσικα και ττο νερο ΔΕΝ σκοτωνει το σπερμα το να εχει κατευθυνση προς τον κολπο ισως συμπαρασυρει και κανα σπερμα και μεα κλαιμε 1 ζωη.
    Εάν το τελείωμα είναι μέσα, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα.
    TopGear
    Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
    Γνήσια θύρα 21 1975 - Original 21 1982
    Rory Gallagher
    Robbie Williams

Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία