Forums.gr Android App Forums.gr iOS App

Σελίδα 47 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 3745464748495797147 ... ΤελευταίαΤελευταία
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gcc Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ εγω το λαμβάνω αυτο το error αλλα τα αρχεία μου γεμίζουν κανονικά.
    Εμενα μου εμφανιζεται πριν κληθουν οι AM_Close στο τελος της main1.c
    Απ οτι θυμαμαι ομως οταν το ετρεξα με τη βιβλιοθηκη που δίνετε ετοιμη μου ηταν οκ, δεν ξερω γιατι
    Κοιταξε το Σωκράτη και πες μας

Μου το βγάζει και με τις δοσμένες. Και μάλιστα μάλλον σε κατι φταίει το HF. Αν από την main βγάλλω ότι έχει σχέση με το AM και το βάλλω να τρέξει πάλι ανοίγει τα αρχεία με hfopenfile η πρώτη recId που παίρνει είναι αρνητική και βγάζει το ίδιο μήνυμα

Πρόλαβα Το avatar του χρήστη Gcc
    Περιοχή
    Ολούθε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jonnie2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου το βγάζει και με τις δοσμένες. Και μάλιστα μάλλον σε κατι φταίει το HF. Αν από την main βγάλλω ότι έχει σχέση με το AM και το βάλλω να τρέξει πάλι ανοίγει τα αρχεία με hfopenfile η πρώτη recId που παίρνει είναι αρνητική και βγάζει το ίδιο μήνυμα
    δεν φταίει το HF γιατι εμενα μου βγάζει καλα ολες τις εγγραφές, καμία δεν είναι αρνητική...
    Μηπως το δοκιμάζεις με το δικό σου BF και έχει πρόβλημα???

Το μόνο λάθος που βλέπω στο HF είναι ότι στο τέλος ενος εκ των αρχείων που δημιουργεί υπάρχει ένα μηνυμα γραμμένο μέσα στο αρχείο(ένα error HF_CloseFile).

Κάποιο λάκκο έχει το HF δηλαδή αλλά δεν έχει να κάνει με τις τιμές των εγγραφών
    Θανάσης
    Σωκράτης
    Σημειώσεις Μαθημάτων
    Σέεεελω
    Όταν σωπαίνει ο άνθρωπος πέφτει μεσ' το πηγάδι ...

Πωλείται UPS 1250VA 660Watt καινουργιο.
    Για περισσότερες πληροφορίες pm me

Vivere pericolosamente Το avatar του χρήστη skoubri!
    Περιοχή
    fairy tale
    lookup 0x08048000 0x000003ec -> 0xb7ee0000 0x000088e0 /1 ceil
    lookup 0x08048000 0x0000030c -> 0xb7d96000 0x00071ca0 /1 memcpy
    lookup 0x08048000 0x000002cc -> 0xb7ee0000 0x00009170 /1 floor

τι είναι αυτά ρε παιδιά που μου βγάζει στην εκτέλεση της main1? καμία ιδέα κανένας;Παρολο που το προγραμμα τερματιζει κανονικα στο ενδιαμεσο μου βγαζει αυτα....
    ......The music you listen to...becomes the soundtrack of your life....
    Ο μόνος τρόπος για να απαλλαγείς από τον πειρασμό είναι να ενδώσεις σε αυτόν.....
    Ποτέ μην εμπιστεύεσαι τις γυναίκες που λένε την πραγματική τους ηλικία. Αφού μπορούν να πουν αυτό, μπορούν να πουν τα πάντα...... Oscar Wilde
    ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΚΩΔΙΚΕΣ 2008-9

Sex, Droga y Bodiroga Το avatar του χρήστη Sokkk
    Παιδιά καλό θα ήταν να χρησιμοποιείτε τα Bf και Hf που ανέβηκαν στη σελίδα και όχι το δικό σας Bf. Ιδανικά δε θα έπρεπε να είναι έτσι, αλλά...

Εγώ πάντως ρε παιδιά με τις πρότυπες υλοποιήσεις από την σελίδα του μαθήματος σε project που έχω φτιάξει σε DEV δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα.
    Έχω τρέξει τις main1 και main2 και όλα βαίνουν καλώς χωρίς κάποιο σφάλμα από τα προαναφερθέντα...

Όπως είπε και ο Σωκράτης, όσο σίγουροι και αν είστε για τις υλοποιήσεις σας, χρησιμοποιήστε αυτές που έχουν ανέβει στην σελίδα του μαθήματος.

Μέλος Το avatar του χρήστη Thinking Man
    Περιοχή
    Πίσω σου
    Θα πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσετε το BF επίπεδο που σας δίνουμε γιατί αυτό χρησιμοποιεί και το HF. Διαφορετικά θα υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ των κωδικών σφάλματος που παράγει η υλοποίησή σας και των κωδικών σφάλματος που περιμένει να δει το HF που σας δώσαμε.

Το ότι οι κωδικοί σφάλματος έχουν γίνει define δεν λύνει το πρόβλημα γιατί κατά την δημιουργία του object αρχείου οι defined τιμές αντικαθιστούνται από τα κατάληλα νούμερα. Συνεπώς στο object file του HF έχουν αντικατασταθεί από τον compiler οι defined τιμές από κάποια νούμερα και είναι αδύνατον να συνεργαστεί με το δικό σας BF.

Στα αποτελέσματα από την τρίτη main που έχουν δωθεί εμφανίζεται αυτό:

Κώδικας:
    Found event: (2, ARSH BARVN)
    Found event: (1, ANTISFAIRISH)
    Found event: (0, ANTIPTERISH)
    Found event: (6, EPITRAPEZIA ANTISFAIRISH)
    Found event: (5, GYMNASTIKH TRAMPOLINO)
    Found event: (3, GYMNASTIKH ENORGANH)
    Found event: (7, IPPASIA)
    Found event: (8, ISTIOPLOIA)
    Found event: (18, JIFASKIA)
    Found event: (12, KATADYSEIS)
    Found event: (11, KANOE-KAGIAK TAXYTHTA)
    Found event: (13, KOLYMBHSH)
    Found event: (9, KALAUOSFAIRISH)
    Found event: (10, KANOE-KAGIAK SLALOM)
    Found event: (14, KVPHLASIA)
    Found event: (16, MPEIZMPVL)
    Found event: (17, MPITS BOLLEY)
    Found event: (15, MONTERNO PENTAULO)
    Found event: (20, PALH ELLHNORVMAIKH)
    Found event: (22, PODHLASIA OREINH)
    Found event: (19, PALH ELEYUERA)
    Found event: (23, PODHLASIA PISTAS)
    Found event: (24, PODOSFAIRO)
    Found event: (25, PYGMAXIA)
    Found event: (21, PETOSFAIRISH)
    Found event: (28, STIBOS)
    Found event: (27, SOFTMPVL)
    Found event: (29, SYGXRONISMENH KOLYMBHSH)
    Found event: (26, SKOPOBOLH)
    Found event: (31, TZOYNTO)
    Found event: (30, TAEKBONTO)
    Αν εμείς τα βρίσκουμε και τα 31 αυτά events αλλά με διαφορετική σειρά υπάρχει κάποιο λάθος στην υλοποίησή μας

The Irregular Το avatar του χρήστη understracker
    Περιοχή
    sitomena
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thinking Man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσετε το BF επίπεδο που σας δίνουμε γιατί αυτό χρησιμοποιεί και το HF. Διαφορετικά θα υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ των κωδικών σφάλματος που παράγει η υλοποίησή σας και των κωδικών σφάλματος που περιμένει να δει το HF που σας δώσαμε.

Το ότι οι κωδικοί σφάλματος έχουν γίνει define δεν λύνει το πρόβλημα γιατί κατά την δημιουργία του object αρχείου οι defined τιμές αντικαθιστούνται από τα κατάληλα νούμερα. Συνεπώς στο object file του HF έχουν αντικατασταθεί από τον compiler οι defined τιμές από κάποια νούμερα και είναι αδύνατον να συνεργαστεί με το δικό σας BF.
    Γιατί δεν δίνεται ο κώδικας και όχι libraries? Σιγά τα copyrights ρε παιδιά στο HF... Άντε τώρα να μυριστούμε τι ακριβώς κάνει το BF σε περιπτώσεις που δεν ορίζονται σαφώς στην εκφώνηση:

ΠΑΡΑΤΑΣΗ!

..
    [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
    [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Epikouros Antigrafeas Το avatar του χρήστη Panepistimonas
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Δεν θα πω ψέματα :d Παράταση :d
    Ptyxeio pote! Tha kerdisoyme to Tzoker, tha agorsasoume ena xwro, tha to kanoume to prwi rpgadiko kai to vrady striptitzadiko, tha ginoume eisodimaties kai tha zoume kalytera. Poios xreiazetai to ptyxeio?? E?? Kokkinomalla tis grammateias??

wannabe Bart Simpson Το avatar του χρήστη 17. Trezegoal
    Περιοχή
    Torino
    k i diki moy omada zitaei paratasi...

Σελίδα 47 από 180 ΠρώτηΠρώτη ... 3745464748495797147 ... ΤελευταίαΤελευταία