Forums.gr Android App Forums.gr iOS App

total posts = posts + 616 Το avatar του χρήστη Zαρμαcookies
    Γνωρίζει μήπως κανείς μέχρι πόσες μέρες μπορούμε να πάρουμε άδεια λόγω αρρώστιας?
    Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος αριθμός? Άλλος λέει 15, άλλος 30.

Μήπως δεν είναι συγκεκριμένες οι μέρες κι εξαρτάται κι από την περίσταση?
    ,.,.,.,.,.,.,.,.

Απ'οσο θυμαμαι μπορεις να παρεις θεωρητικα απεριοριστες αναρρωτικες (ατομα π.χ. που ειχαν σπασει ποδι παιρνανε πανω απο μηνα αδεια), αλλα μπορεις να πληρωθεις μονο μεχρι 15 αναρρωτικες συνολικα νομιζω.
    «Το να αντιστέκεσαι στην αλλαγή, το να προσπαθείς να γατζωθείς στη ζωή, είναι σαν να κρατάς την αναπνοή σου, εάν επιμείνεις σκοτώνεις τον εαυτό σου»- Alan Wilson Watts

na rwthsw ki egw kati...
    dn kserw an to exete ksanapei..
    emeis oi triteknoi ti na valoume???
    poluteknoi h to xanoume kai pame me ts upoloipous???
    8a m peite ligoooooooooo giati thn kanw twraaaa??

Μέλος Το avatar του χρήστη isoDItis
    Περιοχή
    goudi
    Οι τριτεκνοι δεν θεωρουνται πολυτεκνοι.Δλδ δεν μπορουν να εγγραφουν στον συλλογο πολυτεκνων.Απλα εχουν καποια επιπλεον προνομια,κοινα με τα δικαιωματα των πολυτεκνων πολλες φορες.Η προκυρηξη ζηταει βεβαιωση απο τον ομοσπονδια πολυτεκνων αρα δεν εννοει τους τριτεκνους κατ'εμε.
    Κυρία εσύ που έρχεσαι σε με, τον πεθαμένο,
    και βλέπεις μέσα μου όσα εγώ αγνοώ,
    το άγριο ρόδο σου ας γέρνει μεθυσμένο,
    θα κόψω το κεφάλι σου για να το παντρευτώ
    ααααααααα

Μέλος Το avatar του χρήστη nighthawk
    Περιοχή
    Πολύγωνο!!
    Επειδή ρώτησα, οι τρίτεκνοι δεν είναι πολύτεκνοι.
    Επίσης, επειδή ρωτήθηκε, μπορείς να πάρεις μέχρι 30 μέρες αναρρωτική πληρωμένη.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isoDItis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τριτεκνοι δεν θεωρουνται πολυτεκνοι.Δλδ δεν μπορουν να εγγραφουν στον συλλογο πολυτεκνων.Απλα εχουν καποια επιπλεον προνομια,κοινα με τα δικαιωματα των πολυτεκνων πολλες φορες.Η προκυρηξη ζηταει βεβαιωση απο τον ομοσπονδια πολυτεκνων αρα δεν εννοει τους τριτεκνους κατ'εμε.
    euxaristwww
    na rwthsw kai kati allo ...
    exei kai na steileis ena viografiko sublhrwmatika an 8es..
    voh8aei se kati??
    ennow panw katw ayta pou ts endiaferoun pisteyw einai sth forma pou sublhrwnoume..

d-.-b Το avatar του χρήστη Morgoth
    Περιοχή
    brb kthx
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 3irini_@rt Εμφάνιση μηνυμάτων
    euxaristwww
    na rwthsw kai kati allo ...
    Exei kai na steileis ena viografiko sublhrwmatika an 8es..
    Voh8aei se kati??
    Ennow panw katw ayta pou ts endiaferoun pisteyw einai sth forma pou sublhrwnoume..
    Μάλλον έχει νόημα μόνο αν έχεις να σημειώσεις εργασιακή εμπειρία σε σχετικό αντικείμενο, εκτός από προηγούμενη πρόσληψη στον ΟΤΕ.
    Διαφορετικά δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να χρησιμεύσει το βιογραφικό.

▲ ▲

Να κάνω μια ερώτηση; Εγώ που έδωσα τα χαρτιά μου (εξετάσεις κλπ) πριν τις γιορτές και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν για εκπαίδευση μέσα στις επόμενες μέρες, πειράζει αν συμπληρώσω πάλι τώρα την αίτηση εργασίας στο site ή θα είναι ξεφτίλα; Το λέω γιατί έτσι κι αλλιώς και για τώρα που με πήραν, την αίτηση την είχα κάνει 3χρόνια πριν.. οπότε αν είναι να με ειδοποιήσουν και για την τωρινή αίτηση 3χρόνια μετά δεν θα με χαλάσει... Απλά σκέφτομαι μήπως δουν τώρα ότι κάνω ξανά αίτηση ενώ στην ουσία με έχουν μόλις φωνάξει για να δουλέψω εκεί και τους "χτυπήσει" άσχημα. Δεν ξέρω αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς βέβαια αλλά είπα να εκφράσω την απορία μου... :)
    Thanx!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο child Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση; Εγώ που έδωσα τα χαρτιά μου (εξετάσεις κλπ) πριν τις γιορτές και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν για εκπαίδευση μέσα στις επόμενες μέρες, πειράζει αν συμπληρώσω πάλι τώρα την αίτηση εργασίας στο site ή θα είναι ξεφτίλα; Το λέω γιατί έτσι κι αλλιώς και για τώρα που με πήραν, την αίτηση την είχα κάνει 3χρόνια πριν.. οπότε αν είναι να με ειδοποιήσουν και για την τωρινή αίτηση 3χρόνια μετά δεν θα με χαλάσει... Απλά σκέφτομαι μήπως δουν τώρα ότι κάνω ξανά αίτηση ενώ στην ουσία με έχουν μόλις φωνάξει για να δουλέψω εκεί και τους "χτυπήσει" άσχημα. Δεν ξέρω αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς βέβαια αλλά είπα να εκφράσω την απορία μου... :)
    thanx!
    Εννοείται να κάνεις αίτηση αν θέλεις. Και μήν νομίζεις οτι θα σε "δούν" έτσι κιαλλιως. Ο ΟΤΕ είναι αχανής οργανισμός, δεν υπάρχει περίπτωση να σε "θυμούνται". Όχι οτι έχει σημασία βέβαια γιατι δεν κάνεις κάτι παράνομο.

The Big Aristotle Το avatar του χρήστη dukewalker
    Περιοχή
    Λεωφόρος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nighthawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ρώτησα, οι τρίτεκνοι δεν είναι πολύτεκνοι.
    Επίσης, επειδή ρωτήθηκε, μπορείς να πάρεις μέχρι 30 μέρες αναρρωτική πληρωμένη.
    Υπάρχει μήπως σαφής απάντηση και για το "μονογονεική οικογένεια"???

(με πηγή παρακαλώ)
    A long time ago,in a galaxy far far away...

Αιώνια Πιστός,δε γίνεται αλλιώς,100 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

"Και από πότε συνδικαλίζονται οι πόρτες?" Α.Νικολαϊδης

Newcastle United @ St.James 's Park
    QPR @ Loftus Road