Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρωκτικη Τεχνη ή Γελοιοτητα και Παραλογισμος?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Δεν θα ήθελα να κρίνω την απεικόνιση φωτογραφικού επιπέδου των κωλοτρυπίδων λόγω συναφών σπουδών.
    Αλλά αυτό δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να κρίνω την θεματολογία του καλλιτέχνη .Την θεματολογία μπορεί να την κρίνουμε όλοι μας ,ακόμα και αυτοί που πιστεύουν ότι δεν ξέρουν τίποτα από τέχνη.
    Πάμε λοιπόν , ο καλλιτέχνης δεν βρίσκει θεματολογία λόγω πνευματικής στείρωσης ;
    Ή η τέχνη είναι τόσο προχωρημένη που έχει εξαντλήσει όλες τις θεματολογίες και ρίχνει τους καλλιτέχνες σε αναβαπτισμό μέσα από κωλοτρυπίδες;
    Μήπως τότε και μια κουράδα στριφογυριστή είναι γλυπτό;
    Εγώ συστήνω στον καλλιτέχνη να κάνει μια βόλτα στους δρόμους της καθημερινής εξαθλίωσης και τότε θα βρει θεματολογία που μπορεί να είναι και πολύ κοντά σε αυτά που εκθέτει ,με μια μόνη διαφορά ,τότε θα τα εκθέτει με μια προσθήκη θλίψης και καθόλου ξετσιπωσιάς ,νεόπλουτου λιμοκοντόρου , αλλιώς η μελλοντική του καριέρα θα περιοριστεί στην πρόσκληση υποψήφιων πελατών που σαν μοντέρνοι Καίσαρες στον βωμό της οποιασδήποτε κατά φαντασία απόλαυσης θα αποταθούν στον συγκεκριμένο για την δημιουργία "πορτρέτου" της κωλοτρυπίδας τους.
    Τότε όταν θα βρεθεί να τον στοχεύουν με τον κώλο τους, θα είναι αργά.
    Θα έχει πάρει ήδη το υποκοριστικό του «Καλλιτέχνη του κώλου».
    Εγώ όλα αυτά για το καλό του τα έγραψα.
    Ευχαριστώ.

Last edited by Πολωνός; 05-12-2013, 12:40.
    Είμαι Πολωνός ;Γεννήθηκα εδώ , μεγάλωσα εδώ ,σπουδάζω εδώ ,δεν έχω πάει ποτέ στην Πολωνία αλλά έχω Πολωνικό Διαβατήριο.

Comment

Πρωκτική τέχνη ή γελοιότητα του κώλου....

Comment

Αν ο σκοπος της εκθεσης ειναι να μας αηδιασει τοτε ειναι σπουδαιος καλλιτεχνης γιατι το πετυχε....
        Παντως κανα δυο φωτογραφιες αν τις δουμε καθαρα σαν εικονες ξεχνωντας το γεγονος οτι προκειται για κωλους,ισως θυμιζουν λιγο αφηρημενο εξπρεσιονισμο.Κατι σαν Τζακσον Κωλοκ...

Comment

Ελληανα... τι γνώμη έχεις γι'αυτό το νήμα;

Comment

Originally posted by Stavrogin View Post
            Γιατί ζητάς τη γνώμη ενός ρουφιανου; Ο άνθρωπος κάνει φλαγκ σε ότι δεν του κάθεταικάθετα καλά. Μου θυμίζει τον Χλαπατσα , είναι σα να λέει κάθε φορά: θα σας δείξω εγώ, θα δείτε τι θα πάθετε

Comment

Originally posted by petamenos View Post

Γιατί ζητάς τη γνώμη ενός ρουφιανου; Ο άνθρωπος κάνει φλαγκ σε ότι δεν του κάθεταικάθετα καλά. Μου θυμίζει τον Χλαπατσα , είναι σα να λέει κάθε φορά: θα σας δείξω εγώ, θα δείτε τι θα πάθετε
              Ανεξάρτητα από τις άδικες κατηγορίες περί χλαπατσιάς και ρουφιανιάς... ο Ελληάνα είναι ένας καλαίσθητος πολιτισμένος ευφυολόγος φουλ στους υπαινικτικούς αστεϊσμούς "η σεξουαλικότητας είναι χυδαία...το σεξ είναι ανώμαλο"...και ξεχωρίζει από τους άλλους, καθώς ο εν λόγω σκυθρωπός εθνικιστής δεν γουστάρει τα χωρατά με τις προστυχιές και τις αθυρόστομες αυθάδειες.

Comment

• Stavrogin
                Stavrogin commented
                Editing a comment
                Ο Ελληάνα είναι λεπτεπίλπετος αστός και δεν γουστάρει τις βαρβατίλες της εργατικής τάξης!

• petamenos
                petamenos commented
                Editing a comment
                Θα σ'αρχίσω στα καντήλια που υπερασπίζεσαι τέτοια άτομα. Όχι τίποτα άλλο αλλά θα με μπανάρουν αυτοί εδώ. Αυτό το πράμα ο ελλήνων αναγέννησις μας έχει σπάσει τα μέζεα

• Ελλήνων Αναγέννησις
                Editing a comment
                Δώρο και σε εσένα ένα φλαγκ για το 21.3 για να πάρεις τον δρόμο του αννι!

Originally posted by Stavrogin View Post
              Ότι συμφωνώ απόλυτα με τον νηματοθέτη.

Comment

Ναι, κάνω φλαγκ γιατί έχω την απαίτηση από τον άλλο να σέβεται το επίπεδο της κουβέντας και να μη με βρίζει με σεξουαλικά υπονοούμενα, ειδικά από τη στιγμή που απαγορεύονται από τους κανόνες. Ο αγαπητός αννι εισέπραξε λοιπόν το νέο του μπαν, για να μάθει άλλη φορά να ελέγχει περισσότερο το στοματάκι του και να προσέχει πώς μου μιλάει.

Comment

Originally posted by Ελλήνων Αναγέννησις View Post

Ναι, κάνω φλαγκ γιατί έχω την απαίτηση από τον άλλο να σέβεται το επίπεδο της κουβέντας και να μη με βρίζει με σεξουαλικά υπονοούμενα, ειδικά από τη στιγμή που απαγορεύονται από τους κανόνες. Ο αγαπητός αννι εισέπραξε λοιπόν το νέο του μπαν, για να μάθει άλλη φορά να ελέγχει περισσότερο το στοματάκι του και να προσέχει πώς μου μιλάει.
                  Έτσι σαν κι εσένα ο Εφιάλτης μοίραζε φλαγκ στους Σπαρτιάτες γιατί ζήλευε την αρρενωπότητα τους. Τελειωμενε γυμνοσαλιαγκα

Comment

Έτσι σαν κι εσένα ο Εφιάλτης μοίραζε φλαγκ στους Σπαρτιάτες γιατί ζήλευε την αρρενωπότητα τους. Τελειωμενε γυμνοσαλιαγκα
                    Καταλαβαίνεις ότι αυτό που παραθέτεις σαν επιχείρημα είναι τελείως άσχετο, έτσι;

Comment

Collapse

• ronron
                      Reply to 21η ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1967...
                      ronron
                      Πήραν και βραβείο απο τον ΟΟΣΑ σα τους συριζαιους που βριζεις.Η τοτε ηταν καλη η εργαλειοθήκη του?Τι σχέση έχει η μορφή διακυβέρνησης με την οικονομία,...
                      Today, 10:39
                    • ronron
                      Reply to Πόσους σκότωσε ο Στάλιν;
                      ronron
                      Απο που ενα φύλλο excel είναι η αλλη πλευρα και wikipedia που γραφείς και εσύ και ο Σολζενίτσιν...
                      Today, 10:27
                    • Ypogeio
                      Reply to Εκμαθηση ξενης γλωσσας
                      Ypogeio
                      Τώρα που λόγω κρίσης περισσεύει ο ελεύθερος χρόνος μας, όποιος έχει την όρεξη μπορεί να επιδοθεί στην εκμάθηση των αρχαίων ελληνικών. Δεν είναι δύσκολο....
                      Today, 09:24
                    • Ypogeio
                      Reply to Το αγεφύρωτο χάσμα μεταξύ γυναικών και φιλοσόφων.
                      Ypogeio
                      Ένα από τα ωραιότερα διηγήματα που έχω διαβάσει, και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, το έχει γράψει ο Μπέρτολτ Μπρεχτ κι αφορά...
                      Today, 08:49
                    • Ypogeio
                      Reply to Το παράλογο στην παγκόσμια γιορτή της γυναίκας.
                      Ypogeio
                      Ένα από τα παράδοξα που προκύπτουν από την άποψη που ισχυρίζεται η προοδευτική πλευρά, είναι το γεγονός πως εδώ και 9.000 χρόνια περίπου (από τότε δηλαδή...
                      Today, 08:31

Θέματα

Collapse

Working...
                    X