Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μπασιστες ολου του φορουμ ενωθειτε!

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

• LefkiH
    Από το «ηρωικό» ΟΧΙ στο ορθολογικό ΝΑΙ
    LefkiH
    Προφανώς φταίει η Παιδεία μας ή κι ο τρόπος με τον οποίο έχουμε μεγαλώσει - δεν εξηγείται αλλιώς. Πως γίνεται ξαφνικά να προβάλλεται ως εθνικό πρότυπο...
    Today, 07:11
  • achilleas 21
    Ολα ηταν σχεδιο του Συριζα
    achilleas 21
    Ημερομηνια δημοσιευσης 22 Απριλιου 2015
    Κάποιοι εξοργιστικά επικίνδυνοι, θέλουν capital controls, κρατικοποίηση τραπεζών και εσωτερικό δανεισμό...
    Today, 03:54
  • thugnik
    Γυμναστική
    thugnik
    Για σας παιδια χρειαζομε βοηθεια. Ειμαι 15 χρωνων υψος 170,67 κιλα θελω καποιος αν μπορει να μου πει τι ακριβως γυμναστικη πρεπει να κανω για να βγαλω...
    Today, 02:23
  • LefkiH
    Οι τράπεζες άνοιξαν!!!
    LefkiH

Αποκλειται να ειναι ψευτες, προφανως ανοιξαν...
    Yesterday, 22:53
  • LefkiH
    Προβοκατσια της Σταη
    LefkiH

.................................................. .................
    Yesterday, 22:30
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Μπασιστες ολου του φορουμ ενωθειτε!

Μπασιστες ολου του φορουμ ενωθειτε...

Υπαρχει κανεις που να παιζει μπασο ? ή ειμαι μονος στον φορουμικο κοσμο ...?

Ας κανουμε αυτο το θρεντακι τοπο συναντησης και αλληλοβοηθειας...
    Ας πουμε δυο τρια ερωτηματα ετσι για να γινεται συζητηση ...
    1. Τι μπασο εχετε και ποιο θα θελατε να εχετε...?
    2.Τι εξοπλισμο χρησιμοποιειτε...?(ενισχυτη, πολλυεφφε , πεταλιερα ,πεταλακι ?)
    3. 4 ή 5 ή 6?? (για χορδες μιλαω)

Εγω εχω το Ibanez Srx300 4χορδο...εναν ibanez ενισχυτη...και το BassPod Xt πολυ εφφε της Line6
    Θα ηθελα να ειχα το πενταχορδο μπασο του μπασιστα απο τα υπογεια ρευματα ...χεχε....χειροποιητο και ετσι ....
    Last edited by Alan Don; 16-03-2007, 09:48.
    Το συγκροτημα μου : Common Rarity

geia...kai ego mpasistas 7 xronia tora...ena tetraxordo fender jazz deluxe(made in usa )exw kai ena gallien grueger 150 w enisxthth.Apo petalia exw to bp50 ths digitech kai 3 bossakia,to bass overdrive,to synth kai to bass chorus.
    an kai den kollaei sto thema ithela na rwthso kati.mhpos kserei kaneis kana trompetista 'h tromponista apo athina?
    eixa kanei ena thread alla den to eida polloi fainetai...

Comment

μαλλον οχι δεν ξερω κανενα ....ξερω μια κοπελα αλλα μενει κομματι μακρυα στους Γαργαλιανους....
      χιχι

πω ρε φιλε ωραιο μπασσακι ....

πρεπει να βαλω αγγελια "ζητειται χρηματοδοτης για ανανεωση του εξοπλισμου μου ...πλην του BassPod.... "
      Σκα θελετε να παιξετε??
      xexe

Comment

Ας γράψω κι εγώ, αν και τώρα το μπάσο μου είναι σε αχρηστία, στρατός γαρ...

Παίζω κάπου 7-8 χρόνια με αρκετά διαλείμματα όμως (δεν ήμουν ιδιαίτερα τυχερός να βρίσκω αμέσως άτομα για μουσική παρέα).

1. Fender Precision Bass και θα ήθελα να είχε καθρέπτη αντί για το άσπρο κάτω από τους μαγνήτες, Steve Harris style .

2. Ενισχυτής ένας βασικός 15άρης Ibanez.
        Για εφέ ψηνόμουν ανά καιρούς να πάρω πεταλιέρα αλλά όλο βολευόμουν με προγράμματα στο pc (FxBox) και το άφηνα...

3. 4 χορδές. Όπως λέει ένας φίλος μου, αν έχει 6 χορδές είσαι κιθαρίστας.

Τα χειροποίητα μπάσα είναι άλλη φάση. Όοοοοοοταν κερδίσω το Τζόκερ θα πάρω κάμποσα να έχω.

Αυτά για τώρα στα γρήγορα.
        - Τετέλεστεν! (~5 years, 1 month, 10 days)
        - "You don't burn out from going too fast, you burn out from going too slow and getting bored"-Clifford Lee Burton
        - ΚΕΔΒ -> 16 ΛΔΒ -> 486 ΤΔΒ -> ΤΕΛΟΣ
        The following statement is true.
        The previous statement is false.

Spread Tickball!

Comment

Γεια σας παιδιά .
          Θα γράψω κι εγώ αν και είμαι πολύ νέος στο χώρο του μπάσου...
          ΠΑΡΑ πολύ νέος. Ούτε καν μαθήματα δεν έχω αρχίσει να κάνω ακόμα.
          Οπότε αν πω κανένα κουφό δείξτε κατανόηση.
          Επίσης θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και τη βοήθειά σας οπότε δείξτε και υπομονή !

Λοιπόν έχω
          1. Cort Action Bass 4 string.
          2. Ενισχυτή Warwick 15άρη.
          3. Όπως ήδη έγραψα 4 χορδές ( αρχάριος είμαι τι να πάρω )

Αυτά προς το παρόν.

Comment

geia sas!egw paizw gyrw stoys 6 mhnes mpaso.exw vrei mia kopelia pou paizei hlektrikh kai mia pou paizei drums(epishs arxaries)kai exoume kanei group.8a paiksoume kai live se kamposo kairo(ekei h8ela na katalhksw h pozeri ).to loipon eimai aristeroxeiras kai periorismenwn oikonomikwn dynatothtwn opote to mpaso mou einai made in greek kai den exei kan ypografh.einai kokkino()exei 4 kai 3magnhtes(2 mpasa 1 vol).exw ki enan 20arh enisxyth epishs idias katantias.8a 8ela na exw to mpaso twn hermano epeidh o typos einai aristeroxeiras().aytaaaaa

Comment

greece h8ela na pw

Comment

eleos 4 xordes h8ela na pw.viazomai...a kai twra pou to 8ymamai...poioi einai oi agaphmenoi sas mpasistes?emena burton,butler,oliveri,dandy brown k.a.

Comment

Alan don alternative reggae θέλουμε να παίξουμε...έχουμε όλα τα μέλη και μας λείπει η τρομπέτα...γκίνια ε?
                  nickliff τι λέει το percission?
                  leo kai amalthea καλή αρχή στον μαγευτικό χώρο του μπάσου...δεν ξέρω τι μπορεί να σας χαρίσει αλλά εμένα μου χάρισε το νόημα για ζωή...
                  amalthea,hermano εννοείς τους stonerades???αν ναι άτσα!!!Θεοί ε?

Comment

Originally posted by billthebasstard View Post
                    leo kai amalthea καλή αρχή στον μαγευτικό χώρο του μπάσου...δεν ξέρω τι μπορεί να σας χαρίσει αλλά εμένα μου χάρισε το νόημα για ζωή...
                    amalthea,hermano εννοείς τους stonerades???αν ναι άτσα!!!Θεοί ε?
                    kat'arxhn eyxaristw!ki emena exei arxisei kai mou xarizei polla.omorfa synais8hmata.katalavaineis ypo8etw!Kai katafera mesa se elaxisto xroniko diasthma(opws poly pozerika eipa vevaiws vevaiws)kai vrhka band pou eimaste kopeles!Metraei poly!einai poly omorfo pragma h mousikh.kai nai tous stonerades ennow.8eoi einai!stoner einai to agaphmeno mou eidos mousikhs.

Comment

Kalh Fash!ksereis Oti Tragoudaei Stous Hermano O Tragoudisths Twn Kyuss,e?ti Theos!
                      Tora Auto Pou Xreiazesai Einai Ena Bass Overdrive Ths Boss Me To Gain Sto 50% Gia Na Petyxeis Kai To Hxo Sou...!;p:)

Comment

[QUOTE=billthebasstard;420658]Kalh Fash!ksereis Oti Tragoudaei Stous Hermano O Tragoudisths Twn Kyuss,e?ti Theos!
                        QUOTE]

GARCIA OLE!nai re c to ksera.alloi 8eoi oi kyuss...!konteyw na ta ma8w ola(ksereis pou paei o enas sto sygrothma tou allou ki exoun ginei mpaxalo!).ase re c,pou apo thn poly preza pleon ton phgainei an8rwpos sthn skhnh kai to krataei apo to xeri les kai einai tyflos.krima poly krima...tetoia talenta!kai mias kai leme gia stoner...den phga queens of the stone age re gmt...kai htan teleia.afierwsan kai to song for the dead ston lanegan(pou htan pali gia apotoksinwsh).aaaaax

Comment

sovara milas gia thn preza?ego nomiza tpt xorta kai kamia mpura ekane...stoneras...oxi oti einai prezoni...mlkia ontws...apo tis agaphmenes mou fones...alla stoner sugkrothmata pou latrevo einai...orange goblin,truckfighters,colour haze,electric wizard(oxi akrivos stoner) kai WITCHCRAFT...theoi...kai polloi alloi...esy?

Comment

nai re c milame gia katantia o an8rwpos.egw mporeis na peis oti akouw thn afrokrema ths stoner.vasika ta pio polla einai mpastardemata me desert,grunge ktl.alla to kyrio stixeio einai stoner.loipon...apo ayta pou eipes orange goblin.apo kei kai pera agaphmenoi mou einai kyuss,hermano,queens of the stone age,fu manchu,monster magnet,nightstalker,eagles of death metal,nebula,hellacopters(pou einai pio poly garage),mondo generator(pou einai pio poly alternative-btw 8EOS o oliveri)k.a...epishs m'aresei poly kai h grunge(oxi den eimai apo ta koritsakia pou einai erwteymena me ton cobain epeidh egine moda:P).

Comment

Παρεπιπτοντως εχετε μαθει κατι για τον μπασιστα που θα παρει την θεση του απελθοντα στους Pain of salvation ??

Comment

Working...
                              X