Announcement

Collapse
No announcement yet.

O Πιο φρικιαστικος φόνος που έχετε δει σε ταινία....

Collapse

Collapse

• achilleas 21
    Reply to Ξεκίνησε το moto gp
    achilleas 21
    Κανει οδήγηση για τίτλο,αυτό φαίνεται.Το αν αποχωρήσει ή όχι δεν ξέρω αλλα εύχομαι όχι.ο Μαρκέζ εν τω μεταξύ το έχει ξεφτιλίσει.Κάποια μέρα θα φάει τα...
    Yesterday, 23:43
  • antoineBiscione
    Reply to Ξεκίνησε το moto gp
    antoineBiscione
    Όσοι παρακολούθούσατε από πιο παλιά motogp θα προσέξατε ότι ο γιατρός φέτος οδηγά με σχεδόν το ίδιο πάθος που οδηγούσε πριν καμμιά 8ετία. Τον θέλει τον...
    Yesterday, 22:03
  • Σικελιώτης1
    Reply to Χριστιανισμός, εμπόριο ελπίδας, πτωματολαγνεία, αμορφωσιά και δεισιδαιμονία το 2015
    Σικελιώτης1
    Ώστε ο Χριστιανισμός είναι βρώμα;Και σου φταίει ότι εξισώνω την Κμπάλα με τη Θεοσοφία και το Σατανισμό;
    Δεν έχεις καταλάβει ότι έχουν μπει 4 εκατομμύρια...
    Yesterday, 21:57
  • antoineBiscione
    Δημοφιλείς σειρές
    antoineBiscione
    Ποιές σειρές παρακολουθείτε; Δε μιλάω για τις ελληνικές αλλά κυρίως για τις αμερικάνικες. Εντυπώσεις, γνώμες, προτιμήσεις κλπ σχόλια. Εγώ παρακολουθώ...
    Yesterday, 21:53
  • InsertC0in
    Reply to bisexual
    InsertC0in
    Η κλασσικη μανα διαβασε παιδακι μου εχεις καιρο για γκομενιλικια αργοτεραααα...
    Συνεχισε να του μιλας ρε και σιγα σιγα θα δεθειτε ακομα περισσοτερο...
    Yesterday, 21:12

Θέματα

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• O Πιο φρικιαστικος φόνος που έχετε δει σε ταινία....

εγώ επειδή έχω πάθος μς τη μουσική (και ναι παίζω κιολας αλλά αυτό δεν έχει και πολύ σχέση)

θεωρώ την πιο φρικιαστικη σκηνη φόνου που έχω δει

σε κάποιο Hellraiser
    Που σκοτώνει τον Dj καρφώνοντας πάνω του τα cds του

οχι οχι καλέ μου φίλε θα παίξω το τραγούδι που μου ζήτησες...

χαχαχαχαχααχαχαχαχαχχααχχαχαα

για πείτε και εσείς σοβαρά και αστεία....
    This is your life and it's ending one minute at a time...

Ο φόνος στο Mη αναστρέψιμος μέσα στο καταγώγιο......
    When other bands play, MANOWAR kill!

Comment

American History X στο πεζοδρόμιο... Μπρρρρ....
      Γιατί να λέμε βίαια τα νερά ενός ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;

Comment

American History X, συμφωνω 100%. Εαν ποτε μου σκοτωσω, θα ειναι πεζοδρομιο "δαγκωτο". Απιστευτη σκηνη.. (και ταινια)

Comment

100% american history sto pezodromio
          H γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς

Comment

Pirosvesthras Irreversible....ekei pu akus ta kokala tu kraniu na spane kapu kollas vre pedi mu
            fair is foul and foul is fair.......

Comment

Η αλήθεια είναι πως το πρώτο ήταν λίγο χιουμοριστικό...

αλλά οι 2 σκηνές από τις ταινίες που προαναφέρθηκαν ναι μπορώ να πω πως ήταν ιδιαίτερα σκληρές
              στο american history X πάντως δεν είναι η σκηνή της δολοφονίας όσο το χτύπημα πριν τον σκοτώσει στο πεζοδρόμιο...

είναι τόσο πειστικό που νιώθεις πως δαγκώνεις εσύ πεζοδρόμιο...
              Last edited by Duke; 03-06-2003, 14:17.

Comment

εγω λεω μη αναστρεψιμος γιατι στο American History X δε σου δειχνει το μαυρο τη στιγμη που τον σκοτωνει και απλως φανταζεσαι τη φρικη, ενω στο Μη Αναστρεψιμος πεσαμε σε ανωμαλο σκηνοθετη που δειχνει λεπτομερως.

Comment

Ο πιο φρικιαστικός που θυμάμαι αυτή τη στιγμή είναι ο φόνος της Ελίζαμπεθ στο "Mary Shelley's Frankenstein", όπου το "πλάσμα" βουτάει το χέρι του στο στήθος της και της ξεριζώνει την καρδιά, η οποία χτυπάει ακόμα μέσα στο χέρι του καθώς τη βλέπουμε.

Επίσης σκέτη φρίκη ήταν ο φόνος ενός μικρού κοριτσιού το οποίο ο πρωταγωνιστής ποδοπάτησε πηδώντας επανω του ξανά και ξανά πίσω από ένα αυτοκίνητο (δεν θυμάμαι την ταινία, την είχα δει πολύ παλιά, όποιος καταλάβει περι τινος πρόκειται ας με ενημερώσει).

Ίσως λιγότερο φρικαλέοι αλλά εντυπωσιακοί και πρωτότυποι ήταν οι φόνοι:

α) του εραστή στο "The Cook the Thief His Wife & Her Lover", που τον πνίξανε χώνοντάς του στο λαιμό σελίδες από τα βιβλία του

β) της μάνας στο "Carrie" την οποία σκότωσε η κόρη της εκτοξεύοντας τηλεπαθητικά επάνω της όλα τα μαχαίρια της κουζίνας (στην πραγματικότητα - δηλαδή στο βιβλίο του Steven King - τη σκότωσε με έναν ακόμα πιο αποτρόπαιο τρόπο, ελαττώνοντας σταδιακά τους χτύπους της καρδιάς της)

γ) του Frankie Madson στο "Dead Again", ο οποίος καρφώθηκε πέφτοντας πάνω σε ένα γλυπτό από γιγαντιαία ψαλίδια.
                  "I am but mad north-northwest, when the wind is southerly I know a hawk from a handsaw."

Comment

did u forget???

Μηπως ξεχασατε τους φονους στο Seven???? 7 φονοι ο ενας χειροτερος απο τον αλλον (καλα ενταξει βγαλτε τον τελευταιο)! Θεωρω οτι ειμαστε τυχεροι που δεν μας τους δειχνει και στην εκτελεση τους, παρα μονο μεσω του αποτελεσματος! 3 απο αυτους παντως ειναι καρφωμενοι στο μυαλο μου!
                    Be it a grain of sand or rock, in water they sink as the same.

Comment

Re: did u forget???

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από rotweiler
                      Μηπως ξεχασατε τους φονους στο Seven???? 7 φονοι ο ενας χειροτερος απο τον αλλον (καλα ενταξει βγαλτε τον τελευταιο)! Θεωρω οτι ειμαστε τυχεροι που δεν μας τους δειχνει και στην εκτελεση τους, παρα μονο μεσω του αποτελεσματος! 3 απο αυτους παντως ειναι καρφωμενοι στο μυαλο μου!

Ειδικά αυτός της "¨λαγνείας" και της "λαιμαργίας".....
                      When other bands play, MANOWAR kill!

Comment

Re: did u forget???

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από rotweiler
                        Ο Fincher θα σας κατατρέχει παντού...
                        Μα εκεί έγκειται και η νοσηρή γοητεία του φιλμ, στο ότι δεν δείχνει τους φόνους...
                        Ο φόνος της πόρνης πάντως "παίζει" και στο Singapore Sling...

Επίσης, στους φόνους που θυμάμαι, αυτός κοντά στο φινάλε του "Στρατιώτη Ράιαν" με το μαχαίρι. Εκεί που πάνω που του χώνει το μαχαίρι στο στήθος του λέει το θύμα(στα γερμανικά) κάτι ότι έχει οικογένεια ή κάτι παρόμοιο...Μπορεί να μην δείχνει αίμα, αλλά είναι πραγματικά ανατριχιαστική η στιγμή...
                        Βάλτε μου ένα ηλεκτρόδιο στην...αμυγδαλή

Comment

Re: Re: did u forget???

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από P_d Fincher

Επίσης, στους φόνους που θυμάμαι, αυτός κοντά στο φινάλε του "Στρατιώτη Ράιαν" με το μαχαίρι. Εκεί που πάνω που του χώνει το μαχαίρι στο στήθος του λέει το θύμα(στα γερμανικά) κάτι ότι έχει οικογένεια ή κάτι παρόμοιο...Μπορεί να μην δείχνει αίμα, αλλά είναι πραγματικά ανατριχιαστική η στιγμή...
                          ΩΧ ΩΧ ΩΧ!! Εδω πηγαινουμε στην κατηγορια "Πιο εκνευριστικη σκηνη στην ιστορια του σινεμα" οπου αυτος ο "φονος" βγαινει πρωτος και με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα. Καρφωνει ο γερμανος το μαχαιρι στον αμερικανο, και εξω απο την πορτα καθεται ο ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΟΣ με το τουφεκι και κλαιγεται, αντι να μπουκαρει μεσα και να τα κανει ολα που***να! !!!ΑΙΣΧΟΣ!!! Σου ερχεται να σπασεις τη τηλεοραση με κατι τετοια..

Comment

Re: Re: Re: did u forget???

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mixalis

Σου ερχεται να σπασεις τη τηλεοραση με κατι τετοια..
                            ...ή να σκίσεις το πανί;;;

ΥΓ: πάντως νομίζω πως ποτέ δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσεις κι εσύ σε μια τέτοια στιγμή...όλοι κρύβουμε ένα "φλώρο" μέσα μας...
                            Βάλτε μου ένα ηλεκτρόδιο στην...αμυγδαλή

Comment

Re: Re: Re: did u forget???

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από mixalis

ΩΧ ΩΧ ΩΧ!! Εδω πηγαινουμε στην κατηγορια "Πιο εκνευριστικη σκηνη στην ιστορια του σινεμα" οπου αυτος ο "φονος" βγαινει πρωτος και με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα. Καρφωνει ο γερμανος το μαχαιρι στον αμερικανο, και εξω απο την πορτα καθεται ο ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΟΣ με το τουφεκι και κλαιγεται, αντι να μπουκαρει μεσα και να τα κανει ολα που***να! !!!ΑΙΣΧΟΣ!!! Σου ερχεται να σπασεις τη τηλεοραση με κατι τετοια..
                              ασχέτως πως νομίζει ότι θα αντιδρούσε ο καθένας ...
                              εγώ νομίζω πως είναι από τις πιο δυνατές στιγμές του σινεμά
                              (μιας και όλοι είναι εκνευρισμένοι) για το λόγο του ότι τους έκανε να συμμετέχουν στην σκηνή .....

εγώ μάλλον θα έλεγα πάντως πως ήμουν σοκαρισμένος από την δυνατή ερμηνεία του ηθοποιού η οποία νομίζω πως ήταν παραπάνω από έναν απλά "δειλό" άνθρωπο....
                              πάντως δεν ξέρω αν παρατηρήσατε αλλά μετά την ταινία οι πιο πολλοί κατέφυγαν να βρίζουν τον ηθοποιό επηρρεασμένοι πολύ από τον ρόλο του....

οκ οκ επιστρέφουμε στο κυρίως θέμα στο ποιος O Πιο φρικιαστικος φόνος που έχετε δει σε ταινία....

Comment

Working...
                              X