Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αερολογίες περί Ταινιών Τρόμου...2017...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by $s1 View Post

Οχι ακομα. Νομιζω το επομενο ειναι το Alien. Guardians of the Galaxy ειδα.
    Μου το χάλασε λίγο με τα φιλτζάνι του καφέ και τον υπερφυσικό υπνωτισμό...τέσπα...να υποθέσω και το Split δεν το έχεις δει ακόμα...το Alien σαχλαμάρα θα είναι...το Guardians θα πρέπει να είναι διασκεδαστικό, αν κρίνω από το trailer...

Comment

Originally posted by Stavrogin View Post
      Μου το χάλασε λίγο με τα φιλτζάνι του καφέ και τον υπερφυσικό υπνωτισμό...τέσπα...να υποθέσω και το Split δεν το έχεις δει ακόμα...το Alien σαχλαμάρα θα είναι...το Guardians θα πρέπει να είναι διασκεδαστικό, αν κρίνω από το trailer...
      Alien δεν εχω δει ουτε trailer, ενα αρθρο διαβασα. Ουτε το spilt, οχι. Το κατεβασα αλλα δεν μου αρεσε η ποιοτητα. Το Guardians, διασκεδαστικο αλλα χειροτερο απο το προηγουμενο. Αν μπορεις να το δεις σε imax, αξιζει.

Comment

Originally posted by $s1 View Post

Alien δεν εχω δει ουτε trailer, ενα αρθρο διαβασα. Ουτε το spilt, οχι. Το κατεβασα αλλα δεν μου αρεσε η ποιοτητα. Το Guardians, διασκεδαστικο αλλα χειροτερο απο το προηγουμενο. Αν μπορεις να το δεις σε imax, αξιζει.
        Μπα... δεν με τραβάνε οι superhero ταινίες... εξαιρώ τον Batman, που του έχω ιδιαίτερη αδυναμία...

Εδώ έχεις ένα torrent σε καλή ποιότητα...http://7tor.download/Download/Split-...G.1122928.aspx

Comment

Τι έχουμε δει μέχρι τώρα;...κάτι ταινίες επιεικώς αθλιότατες, σιχαμερότατες και ανιαρότατες... αν εξαιρέσουμε το Resident Evil και το Underworld... Παρεμπιπτόντως, το φινάλε του Resident και γενικότερα η ταινία, ήταν λίγο πάνω από το μέτριο... το Split είχε βγει στα σινεμά, αλλά θα το δούμε σε torrent... οι άλλες ταινίες που περιμένουμε είναι:

Rings, Alien, Personal Shopper, Get Out, Raw, A Cure of Wellness, The Belko Experiment, Kong, Life, It, The Mummy, Amityville, The Dark Tower, Annabelle 2, Flatliners, Insidious, Saw, Patient Zero, Hellraiser, Halloween, Death House, Friday the 13th...

Η μέγιστη παπαριά που έχω δει φέτος είναι το The Girl with all the Gifts, με διαφορά...
          Δηλαδή ρε Σταβ τί ακριβώς σου άρεσε στο Ρέσιντεντ Ίβιλ;

Δεν ντρέπονται όπως κατέντησαν ένα από τα κορυφαία γκέιμς έβερ...

Comment

Originally posted by annihilator View Post

Δηλαδή ρε Σταβ τί ακριβώς σου άρεσε στο Ρέσιντεντ Ίβιλ;

Δεν ντρέπονται όπως κατέντησαν ένα από τα κορυφαία γκέιμς έβερ...
            Γράφω πιο κάτω στην πρώτη σελίδα για το Resident...

Comment

Resident Evil: The Final Chapter

http://m.imdb.com/title/tt2592614/

Το έσχατο Resident Evil περίμενα να είναι ένα εφιαλτικό τρισδιάστατο βιώμα...υποτίθεται ότι θα ήταν το συγκλονιστικό φινάλε του κολασμένου ζομποειδή franchise...και αντί να παω να δω στο σινεμά την ταινία τρόμου της χρονιάς, το Split, o αθεόφοβος επέλεξα το πλημμυρισμένο σε ανούσιο πτωματογόνο αίμα, Resident Evil.

Τα εφέ είχαν μια αμείλικτα νοσηρή ταχύτητα, που δεν σε άφηνε να απολαύσεις τη δράση. Το αποτέλεσμα ήταν μια ρωσική τερατουργηματική σαλάτα από απεθαντα κουφάρια και παγερές σκηνές άσκοπης περιπλάνησης της Alice...κάτι αναπάντεχα τινάγματα στην αρχή και ύστερα μια φρενήρη περιπέτεια, καταδικασμένη να καταλήξει σε ένα μιγώς αποτρόπαιο και ανιαρό ρεσιτάλ ακροβατικών της βιρτουόζας Αλίκης.

Μόνο για την λατρεμένη Alice, θα δώσω ένα 7/10 στην ταινία...αν και είναι για 5 άντε το πολύ 6...
              Τώρα που το ξανασκέφτομαι...μαλακία ήταν...

Comment

Οκ τότε θα σχολιάσω το παρακάτω:

Resident Evil: The Final Chapter

http://m.imdb.com/title/tt2592614/

Το έσχατο Resident Evil περίμενα να είναι ένα εφιαλτικό τρισδιάστατο βιώμα...υποτίθεται ότι θα ήταν το συγκλονιστικό φινάλε του κολασμένου ζομποειδή franchise...και αντί να παω να δω στο σινεμά την ταινία τρόμου της χρονιάς, το Split, o αθεόφοβος επέλεξα το πλημμυρισμένο σε ανούσιο πτωματογόνο αίμα, Resident Evil.

Τα εφέ είχαν μια αμείλικτα νοσηρή ταχύτητα, που δεν σε άφηνε να απολαύσεις τη δράση. Το αποτέλεσμα ήταν μια ρωσική τερατουργηματική σαλάτα από απεθαντα κουφάρια και παγερές σκηνές άσκοπης περιπλάνησης της Alice...κάτι αναπάντεχα τινάγματα στην αρχή και ύστερα μια φρενήρη περιπέτεια, καταδικασμένη να καταλήξει σε ένα μιγώς αποτρόπαιο και ανιαρό ρεσιτάλ ακροβατικών της βιρτουόζας Αλίκης.

Μόνο για την λατρεμένη Alice, θα δώσω ένα 7/10 στην ταινία...αν και είναι για 5 άντε το πολύ 6...
                Πάνω από 3 δεν θα της έδινα.
                Το σενάριο της ταινίας είναι δύο παράγραφοι μάξιμουμ.
                Η πρωταγωνίστρια μιλά περισσότερο σα να παίζει σε ερωτική ταινία παρά σε θρίλερ. Βογκά και σούρνεται που λεν στο χωριό μου. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ....
                Γύρισε το μισό πλανήτη πλακώθηκε με τα μισά νεοναζί κι ούτε καν η μασχάλη της ίδρωσε...

Μπι μούβι. Μπέτα σίνεμα.

2:37 Ο πρωταγωνιστής βγαίνει από το νερό μουσκίδι και στην επόμενη σκηνή είναι με μαλλιά πιστολάκι.
                Αξέχαστο ΤοπΣίκρετ! Παρωδία με κάκαλα.
                Last edited by annihilator; 08-05-2017, 16:00.

Comment

Originally posted by annihilator View Post
                  Οκ τότε θα σχολιάσω το παρακάτω:

Πάνω από 3 δεν θα της έδινα.
                  Το σενάριο της ταινίας είναι δύο παράγραφοι μάξιμουμ.
                  Η πρωταγωνίστρια μιλά περισσότερο σα να παίζει σε ερωτική ταινία παρά σε θρίλερ. Βογκά και σούρνεται που λεν στο χωριό μου. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ....

Μπι μούβι. Μπέτα σίνεμα.
                  Δηλαδή μου λες ότι ήταν τσόντα? Πάντως προτιμώ το λεσβιακό από το ζομποειδές πορνό!

Comment

Δηλαδή μου λες ότι ήταν τσόντα? Πάντως προτιμώ το λεσβιακό από το ζομποειδές πορνό!
                    Τι λε ρε συ Σταβ; Κάθε που μία πρωταγωνίστρια βογκά και μιλάει λες και έχει μαγουλάδες από υπερβολική κατανάλωση παγωτού θα το ονομάζουμε τσόντα;
                    Απλά είναι σιχαμερός ο τρόπος που προσπαθούν να βάλουν τεχνητό <<ερωτισμό>> σε τέτοιες ταινίες. Οι μισοί πανε για να δούν τα καπούλια της πρωταγωνίστριας και οι άλλοι μισοί για τα βυζά.
                    Πού είναι ο αγνός τρομολάγνος κινηματογράφος του Χίτσκοκ...;

Αν γυρίζονταν σήμερα <<τα πουλιά>> θα ήταν τίγκα στα υπονοούμενα...
                    Last edited by annihilator; 08-05-2017, 16:29.

Comment

Here Alone

http://www.imdb.com/title/tt4814760/

Ρε πούστη μου...πας με τρομολάγνα λαιμαργία να δεις ταινία φρίκης...και σου βγαίνει απροσδόκητα μια παραδοξολογία δράματος...εξίσου παράδοξη, είναι και η ερμηνεία της ηρωίδας και του άλλου του εφηβόφιλου παπάρα...

Αν και οι γενικές συνθήκες του "Εδώ Μόνος/Μόνη ψάχνει μη ζομποειδή ταίρι για ζευγάρωμα" παραπέμπουν σε μια ταινία με ζομπί...μόνο νεκροζώντανους δεν βλέπεις...εξαιρούμε το φινάλε, που εμφανίζονται κάτι γκροτέσκα κουφάρια...

Δεν ήταν και τόσο τραγική όσο την παρουσιάζω...γι' αυτό της δίνω 4/10

Comment

Raw

http://www.imdb.com/title/tt4954522/

Κρέας, κρέας και άλλο ανθρώπινο ωμό κρεάς...είναι από αυτές τις ταινίες που σου χαλά τη διάθεση. Περίμενα να έχουμε κανένα μακελειό, αλλά μπα... κάτι κανιβαλιστικά κολλήματα και τίποτα περισσότερο. Πάντως, κάποιος μη εξοικειωμένος θα το πληρώσει ακριβά αν το δει τρώγοντας σουβλάκι...

5/10

Last edited by PsofiosLazaros; 31-05-2017, 21:12.

Comment

The Devil's Candy

http://www.imdb.com/title/tt4935372/?ref_=nv_sr_3

Ζωγράφος πρεζάκιας υποφέρει από υποκειμενικές φρίκες που' χουνε φάσμα ευρύτατο, από βουβή πρωτοπλασματική παραφροσύνη μέχρι την απαίσια αγωνία να τραβάει η ψυχή του τον ίδιο τον Σατανά. Ωραία ταινιούλα...και πιο ωραίο το μικρό κοριτσάκι του καλλιτέχνη...6/10

Comment

Χα χα stavrogin θα τα δώ αυτά που προτείνεις μαζί με τη μάνα μου χα χα. Κρίμα που εσύ...

Comment

Originally posted by Void View Post
                              Χα χα stavrogin θα τα δώ αυτά που προτείνεις μαζί με τη μάνα μου χα χα. Κρίμα που εσύ...
                              Είχες ποτέ πρόσβαση στον ανεκπλήρωτο έρωτα; Είναι σαν να σε κοβεί ξαφνικά το μαχαίρι και να πεθαίνεις τέτοιο δρεπανοφόρο σοκ από τη βιαιότητα των σπασμών που τα κόκαλά σου ξεκολλάνε από τα κρεάτα...και ύστερα να τινάζεσαι σαν Μαλάκας που είναι οφθαλμοφανές πως είσαι...με το σκελετό σου να πασχίζει να σκαρφαλώσει και να βγει απ' την αβάσταχτη σάρκα του για να το κόψει τρέχοντας, καρφί για το κοντινότερο νεκροταφείο...

Comment

A Cure for Wellness

http://www.imdb.com/title/tt4731136/

Όχι άλλο ταινίες τρόμου Τσόντες! Επειδή τον άλλον τον ψυχάκια δεν τον άφησαν να συνουσιαστεί με την αδερφή του πριν κάτι δεκαετίες...επιστρέφει σαν μέγας δόκτορας για να μαμήσει την κόρη του. Δεν ξέρω αν βγάζει νοήμα...πάντως, οι 2 ώρες και τα 26 λεπτά ήταν τεράστιο παλούκι...

4/10

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                                X