Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναζήτηση ταινίας

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Αναζήτηση ταινίας

καλησπερα σας!ψαχνω απεγνωσμενα για μια ιταλικη ταινια η οποια δεν ξερω καν αν κυκλοφορησε στην ελλαδα..βγηκε περυσι περιπου τετοια εποχη στα ιταλικα σινεμα κ το ολο concept της ταινιας ηταν μια παρεα ιταλων νεων 18 χρονων που ηρθε στην σαντορινη για διακοπες μολις τελειωσαν το λύκειο τους.ειχε σπασει τα ταμια περυσι στην ιταλια.θα με βοηθουσατε παρα πολυ αν ξερατε τον τιτλο της ταινιας η καποιο site ιατλικο να μου συστησεται γιατι θελω πολυ να την βρω.σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτέρων.. :

Che ne sara di noi
    http://www.imdb.com/title/tt0402912/

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από zografos
      Che ne sara di noi
      http://www.imdb.com/title/tt0402912/
      zog, το'χεις δει αυτο?
      The lion and the calf shall lie down together but the calf won't get much sleep.

Comment

Με το νέο σταρ-άκι των Ιταλών, Silvio Muccino.
        I always knew there was something fundamentally wrong with the universe

Comment

Auton ton Silvio Muccino ton eixa dei se mia alli tainia Come te nessuno mai.
          Me psiliekneurizei.
          Den to'xw dei mindscape.

Comment

Βασικα, ακου ιστορία.
            Ο αδερφός του ο σκηνοθέτης Gabriele Muccino έκανε κάστινγκ για το Ricordati di me και είχαν συρρεύσει νεαροί από όλοι την ιταλία για το ρόλο..ε,περνούσαν οι μέρες,όλοι περίμεναν τηλεφωνημα κλπ να δουν αν τους πηραν η οχι και ο Gab χωρίς να πει τίποτα πήρε τον αδερφούλη του και το μαθαν ολοι απο τις εφημεριδες.....Ο οποίος Σιλβιο ειναι μια μετριότητα και μιση αλλά ...ειναι αδερφούλης ..

Comment

Hallo.

Ψάχνω κάποιες () ταινίες, τις οποίες θυμάμαι από κάποιες σκηνές που μου έχουν μείνει. Ίσως αν τα χει δει κάποιος και τα θυμάται μπορεί να με διαφωτίσει.

Λοιπόν, η μια είναι μια ταινία του Gene Hackman, είδος Crime, όπου ο ένας προσπαθεί να ξεγελάσει τον άλλο, με κομπίνες και κόλπα. ο κλέψας του κλέψαντος δηλαδή. θυμάμαι οτι κάποιες σκηνές διαδραματίζονταν σε ένα λιμάνι.

Για τη δεύτερη έχω ακόμη λιγότερα στοιχεία. Δεν θυμάμαι ούτε τον πρωταγωνιστή. Μόνο οτι ήταν ένας τύπος που έκλεβε αμάξια κι έμπλεξε με κάποιους κακοποιούς που τον είχαν δεμένο σε ένα δωμάτιο. στο τέλος τον αφήνουν μέσα σε ένα αμάξι με εκρηκτικά, αλλά αυτός αφού ήταν ...επαγγελματίας κλέφτης αυτοκινήτων βάζει μπρος από τα καλώδια και γλιτώνει.

thankssssssssssss
              Φοιτητές του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα!

Κι αν ποτέ ξαναγεννηθώ, ΗΡΑΚΛΑΡΑ μόνο θ' αναπνέω.

"All Ι have in this world is my balls and my word. And I dont break em for no one, u understand?" "So say goodnight to the bad guy." - Tony Montana (Al Pacino), Scarface

Comment

"ο ένας προσπαθεί να ξεγελάσει τον άλλο, με κομπίνες και κόλπα. ο κλέψας του κλέψαντος δηλαδή".Aυτό μου θυμίζει μάμετ,και Χάκμαν με Μάμετ είναι το Heist.Θυμάσαι και Ντάνυ Ντε Βίτο μέσα?

Για το δεύτερο..κάτι μου λέει το όλο σκηνικό αλλά δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.Πρέπει να κάνω καμια έρευνα.

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από dalaiklama
                  Aυτό μου θυμίζει μάμετ,και Χάκμαν με Μάμετ είναι το Heist.Θυμάσαι και Ντάνυ Ντε Βίτο μέσα?

Για το δεύτερο..κάτι μου λέει το όλο σκηνικό αλλά δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.Πρέπει να κάνω καμια έρευνα.
                  ναι αυτό είναι! σωστός. είναι και πρόσφατο, θα το χει στο Videoclub

για 2ο, θυμήθηκα κι άλλη σκηνή. όταν τον απήγαγαν τον έβαλαν σε ένα δωμάτιο. αυτός βγήκε, πήγε σε ένα άλλο χώρο του σπιτιού και είδε σε μια πισίνα μαζί τον ...κακό με αυτήν που νόμιζε για αδερφή του. μετά κάτι μυρίστηκαν οι μπράβοι του κακού και πήγαν τρέχοντας στο δωμάτιό του, αλλά αυτός πρόλαβε να γυρίσει κι έκανε οτι ρίχνει πασιέντζες.
                  Φοιτητές του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα!

"All Ι have in this world is my balls and my word. And I dont break em for no one, u understand?" "So say goodnight to the bad guy." - Tony Montana (Al Pacino), Scarface

Comment

Reindeer games i think

Comment

είστε απίστευτοι τελικά. movie freaks!

και θυμόμουν οτι έπαιζε κάποιος π@πάρας, όντως τελικά ήταν ο Ben.

thanks a lot.

Comment

Nαι ρε πόστη,Reindeer Games.Τι μου θύμισες τώρα. Την έχω δει σε θερινό..και ημασταν 2 άτομα σύνολο. Μια βραδιά πεταμένη. Πάλι καλά, είχε σουβλατζίδικο από κάτω (το σινεμά ήταν σε ταράτσα) οπότε στο ημίχρονο έκανα πικ νικ.

Comment

τιτλος ταινιας

ποια ειναι η ταινια με μια γερμανιδα (μπορει και βελγιδα) που παει να δουλεψει στην ιαπωνια και της φερονται σα να ειναι σκουπιδι και τη βαζουν να καθαριζει τουαλετες και τετοια? 3ετιας περιπου
                          βοηθηστε! θενξ
                          θέλω να τυφλωθώ από overdose γλυκόζης

Α World of Movies

Comment

Fear & Trembling. μπραβο μου
                            θέλω να τυφλωθώ από overdose γλυκόζης

Α World of Movies

Comment

αναζητηση ταινιας sci-fi_thriller 80's η 70's

καλησπερα σε ολους

προσπαθω να θυμηθω μια ταινια που πρεπει να ειναι δεκαετιας 70 η 80 και ειχα δει πολυ μικρος.

θα σας περιγραψω καποιες σκηνες μηπως καποιος απο σας θυμηθει τον τιτλο της

αρχιζει να βρεχει πανω απο μια πολη, μονο που η βροχη αποτελειται οχι μονο απο νερο αλλα και μια ουσια σαν πλασμα που μεταφερθηκε στη γη απο το διαστημα.
                              οι ανθρωποι μολυνονται και παραμορφωνονται ,οσοι επιβιωνουν καταδιωκονται απο τους υπολοιπους .
                              χαρακτηριστικες σκηνες που θυμαμαι ειναι ενας σκυλος με προσωπο ανθρωπου και η αναγνωριση των μη μολυσμενων-πρωταγωνιστων απο τους υπολοιπους με την καταδειξη και μια χαρακτηριστικη κραυγη.

σιγουρα δεν ειναι το The Andromeda Strain

http://www.imdb.com/title/tt0066769/

την ειχα δει στην γερμανια οποτε εδω ισως και να μην προβληθηκε ποτε

ευχαριστω προκαταβολικα

Comment

Working...
                              X