Ανακοίνωση

Collapse
No announcement yet.

Προτεινομενες Ταινιες

Collapse
X
  • Filter
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Προτεινομενες Ταινιες

hi guys.για να μην καθομαστε μπροστα στα ραφια των βιντεο κλαμπ με τις ωρες και στο τελος παρουμε καμια πατατα,ας συζητησουμε εδω για τις ταινιες που ειδαμε προσφατα και μας αρεσαν.ξεκιναω...
    house of wax
    καλη ταινια τρομου με το γνωστο σεναριο της παρεας που κανει τη λαθος στροφη και αποδεκατιζεται.στα συν της ταινιας τα πολυ ωραια οπτικα εφε και στα πλην οτι σκοτωνει την παρις χιλτον
    Attached Files
    aye,fight and you may die.
    run and you may live.at least a while.
    and dying in your beds many years from now,
    would you be willing to trade all the days from this day to that,
    for one chance,just one chance
    to come back and tell our enemies that,
    they may take our lives
    but they'll never take our
    FREEDOM

Re: Προτεινομενες Ταινιες

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hb-prince
    hi guys.για να μην καθομαστε μπροστα στα ραφια των βιντεο κλαμπ με τις ωρες και στο τελος παρουμε καμια πατατα,ας συζητησουμε εδω για τις ταινιες που ειδαμε προσφατα και μας αρεσαν.ξεκιναω...
    house of wax
    καλη ταινια τρομου με το γνωστο σεναριο της παρεας που κανει τη λαθος στροφη και αποδεκατιζεται.στα συν της ταινιας τα πολυ ωραια οπτικα εφε και στα πλην οτι σκοτωνει την παρις χιλτον

πάρτο πίσω όσο είναι καιρός. Προλαβαίνεις, πριν σε φάνε οι υπόλοιποι όταν μάθουν πως σου άρεσε το house of wax Εγώ πάντως θα σας προτείνω να ΜΗΝ πάρετε το Vanity Fair. Σκυλοβαρέθηκα, αφήστε που δεν τελείωνε με τίποτα!
    Η γλάστρα είναι αριστερά στη σκάλα όπως μπαίνεις...
    Ε, να μην είναι δεξιά όπως την κατεβαίνεις;

Comment

οχι βεβαια!αν ειναι να ντρεπομαστε να μιλησουμε καλυτερα να το παρατησουμε το αθλημα!
      they may take our lives
      FREEDOM

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από hb-prince
        οχι βεβαια!αν ειναι να ντρεπομαστε να μιλησουμε καλυτερα να το παρατησουμε το αθλημα!

Έλα καλέ, πλάκα σου κάνω!

Comment

Ευτυχως που δεν θα καθομαστε με τις ωρες μπροστα στα ραφια για να μην παρουμε καμια πατατα
          When you are good they never remember
          When you are bad they never
          forget

Alkatraz

Comment

οκ γλυκια μου!παντως συμπαθητικη ταινια ηταν και οπως ειπα πολυ καλα εφε και εχει ενδιαφερον να δειτε τα εξτρα στο dvd.οι τυποι εφτιαξαν ενα σπιτι απο κερι!
            να δειτε επισης το ΑΓΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΝΟ(TOUCHING THE VOID)***αληθηνη ιστορια.
            και για τους λατρεις του τρομου
            HALF LIGHT***
            HORROR IN AMITIVILLE**
            και της περιπετειας
            Η ΑΔΕΡΦΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ***

*αδιαφορο**μετριο***ενδιαφερον****καλο****τελειο
            they may take our lives
            FREEDOM

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Το καθαρμα
              Ευτυχως που δεν θα καθομαστε με τις ωρες μπροστα στα ραφια για να μην παρουμε καμια πατατα

Comment

Εγω ειδα το London σημερα και δε το μετανοιωσα.Ειχε πολυ φαση.
                http://www.imdb.com/mymovies/list?l=...verse_uservote

Comment

Εγω παλι μισω τα καινουργια dvd club.Οποτε παω θα ειναι μια καρεκλογκομενα λουσατη που θα ξερει απο ταινιες οσο ξερει και ο παππους μου,δηλαδη ασχετη.
                  Οσο για το περιεχομενο...ολες οι νεες ταινιες απο 40 φορες το καθε εξωφυλλο στη σειρα ενω αν βρω τιποτα καλο για τα γουστα μου,η ελληνικη εκδοση σε Dvd θα ειναι για κλαμματα(full screen η Pan and scan,κομμενη,υποτιτλοι του κολου κτλ).
                  Γενικα δηλαδη μια ασχημη εμπειρια..
                  Σε αντιθεση με τα παλια βαρβατα βιντεο κλαμπ που καποτε εμπαινες και το ψαξιμο αποτελουσε μια προκληση καθως ανακαλυπτες ταινιες που ουτε που φανταζοσουνα οτι ειχανε κυκλοφορησει ελλαδα.Οι ιδιοκτητες δε...μερακληδες με τα ολα τους..Παραθετω παραδειγμα-συγκριση του τοτε με το τωρα:

ΤΟΤΕ

ΠΕΛΑΤΗΣ:Εχετε μηπως την ΚΑΤΑΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥΜΙΑΣ?(Manhattan baby του lucio fulci)
                  MEΡΑΚΛΗΣ ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠΑΣ:Φυσικα και το εχω.Γαμω τις ταινιες.Σκεψου οτι οταν το ειχα φερει μαζι με την ΕΒΔΟΜΗ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ(Beyond,παλι του fulci)ειχανε ξεσκιστει να νοικιαζονται!Σε ενα μηνα ειχα βγαλει τα λεφτα τους.

ΤΩΡΑ

ΠΕΛΑΤΗΣ:Εχετε μηπως ταινιες του alfred hitchcock?
                  ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ:Εεεεεε....μμμμμ...(το σκεφτεται λιγο)δεν ξερω,δες στα καινουργια.
                  ΠΕΛΑΤΗΣ:Ξερεις,κοπελια ο hitchcock εχει πεθανει απο το 1980.
                  ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ:ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ,κοιταξτε στα καινουργια dvd μπορει να τα ξαναβγαλανε!
                  I wonder who the real cannibals are..

Comment

Eγώ είμαι πιστός στον Βιντεοκλαμπαζτή μου (ντιβιντοκλαμπατζής, πλέον).

Θυμάμαι ακόμα που δε μου δινε το Pi γιατί "έλα μωρέ, τι το θες, είναι για αλγοριθμάδες η ταινία" και το A Space Odyssey γιατί "'αστο, δεν θα το καταλάβεις".
                    I always knew there was something fundamentally wrong with the universe

Comment

Καλό το θέμα, prince, αλλά μια που λέει ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του, θα το πω κι εγώ:
                      Με τόσα dvd που σου δίνουν οι εφημερίδες εβδομαδιαίως plus άλλα δύο μηνιαίως του Σινεμά, πού καιρός να νοικιάζω κιόλας????
                      [και μην ξεχνάμε και την tv...]
                      Εκτός βέβαια αν βιάζομαι να δω τις καινούριες!
                      Do or do not. There is no try.

Comment

πού καιρός να νοικιάζω κιόλας????
                        Exεις σκεφτει οτι στα dvd club διαλεγεις τι θα δεις,αντι να σου πασαρει ο καθε εκδοτης αυτα που θελει?
                        I wonder who the real cannibals are..

Comment

opos autos o alitis o themos
                          Πιάσε με!

Comment

Τι ψαχνετε ρε παιδια τωρα.
                            Εγω την εχω κοψει την ενοικιαση εδω και καιρο, εχω μια ξαδελφη στο Κληβελαντ και την αξιοποιησα. Εδω οχι για ενοικιαση αλλα για αγορα και βγαζουν μαλακιες εκδοσεις Γουαιντντσκριν εξω 4Χ3 εδω. 5.1 εξω, μονοφωνικο εδω.
                            Στα dvd club κομωτριολαγνεια, κοκκινο νυχι με καρδουλα {...}, κι αγιος ο Θεος, για το μονο που ειναι αυτες ειναι να τους την σπας επιτηδες δηλαδη να ζητας ταινιες που εκ των προτερων δεν υπαρχουν και να τις βαζεις να ψαχνουν, μα εδω το ειδα υπηρχε, και να σκυβει να βλεπεις και τιποτα
                            Και η ιστορια με τα περιοδικα, τις εφημεριδες και τις πιτσες το ξεφτιλισε το θεμα με τα dvd, και οι τιμες βεβαια, ειναι που ειναι εκδοσεις του συρμου, διπλασια τιμη απο εξω.
                            Ουστ
                            When you are good they never remember
                            When you are bad they never
                            forget

Alkatraz

Comment

εγώ πάλι είμαι μέλος σε 4 βιντεοκλαμπ, 2 συνοικιακά και 2 αλυσίδες. Τελικά όμως αυτό που επισκέπτομαι σχεδόν καθημερινά είναι το ένα το συνοικιακό, γιατί εκτός ότι είναι σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου, μετακόμισε πρόσφατα σε τεράστιο χώρο, είναι απόλυτα καλαίσθητο, υπάρχει τεράστια ποικιλία τόσο σε βιντεοκασέτες όσο και σε ντιβιντι, έχει κάνει πραγματικά καλή δουλειά στη χωροταξική κατανομή του υλικού του και η οικογένεια που το έχει και το δουλεύει είναι πάντα με το χαμόγελο στα χείλη και δε σε σχολιάζουν ούτε κι αν τη μία τους ζητάς ποιότητα και την άλλη πχ Βουγιουκλάκη.

Βέβαια, το άλλο συνοικιακό έχει για υπαλλήλους τους mister Κόσμος -που τους επέλεξαν έναν κι έναν!-, αλλά δε φτάνει για να με πείσει να αλλάξω συνήθειες

Comment

Latest

Collapse

• coco
                                Reply to Γάμος και παιδιά
                                coco
                                Δεν νομιζω να μιλας σοβαρα 28 χρονων γυναικα......(για τα εντονα γραμματα)

Οσο για ολα τα αλλα ...στην ζωη σου δεν εχει δικαιωμα κανενας...
                                Σήμερα, 14:52
                              • sogeking
                                Reply to Αθλητικές Συζητήσεις - Part XI
                                sogeking
                                χαχαχαχαχαχαχα

//ψόφα....
                                Σήμερα, 14:29
                              • coco
                                Reply to Τεχνικά προβλήματα σχετικα με το forum
                                coco
                                εμενα παει πιο γρηγορα απο πριν ....και δεν εχω αυτο το προβλημα που λες.....

.αλλλα τα γραμματακια...., μου βγαζουν τα ματακια!...
                                Σήμερα, 13:57
                              • DDevil
                                Reply to Βοήθεια σε άσκηση C για σχολή
                                DDevil
                                Δεν μπορει να διαβάσει κάποιος με την scanf μια προταση που περιέχει κενά whitespaces etc. Μια καλη προταση ειναι η fgets.

Eπισης τι σημαινει...
                                Σήμερα, 13:38
                              • Quintadeen
                                Reply to Γάμος και παιδιά
                                Quintadeen
                                Παραμύθια για μικρά παιδιά. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Ίσως μερικοί να θέλουν όντως, αλλά όλοι;! Πιστεύω ότι είναι μια μικρή μειοψηφία αυτοί που το αποζητούν...
                                Σήμερα, 13:19
                              Working...
                              X