Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καθυστέρηση-Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη-Ατυχήματα με προφυλακτικό, τράβηγμα(all in1)

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Καθυστέρηση-Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη-Ατυχήματα με προφυλακτικό, τράβηγμα(all in1)

Τι κάνετε αν συμβούν????
    Παναθηναικός για μια ζωή...

leme gia ayton pou to epathe: "krima, alla egw ton eixa proeidopoihsei"
    ------------------------>Πουλάω/Χαρίζω Βιβλία<------------------------

-------------------> Michael Jackson Tribute Thread <-------------------

Comment

εκκτρωση=φονος

Comment

Εγώ πάλι αυτό δεν το καταλαβαίνω...πολύ λένε:"Έτυχε".Πως ετυχε??Ας πρόσεχες ,σκέφτομαι εγώ.Έτσι δικαιολογούν την απροσεξία και την ανευθυνότητα.Ένα παιδί είναι ευθύνη και χρειάζεται να είσαι πρώτα ώριμος σαν άνθρωπος.Επιπλέον είμαι κατά των εκτρώσεων.Γιατί για την μαλακία των "γονιών" να την πληρώσει μια ψυχούλα?

Comment

Η επιστήμη έχει προχωρήσει αρκετά, ώστε να μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να υπάρξει πρόβλημα στη μητέρα κατά ή μετά την έκτρωση.

Αν μία εγκυμοσύνη είναι αποτέλεσμα απροσεξίας, και κανείς από τους γονείς δεν επιθυμεί το παιδί, τότε αυτό θα νιώσει ίσως μεγαλώνοντας την απόρριψη από αυτούς, και έτσι δεν θα είναι απολίτως ψυχολογικά υγιές.

Η γνώμη μου, είναι πως σε τέτοια περίπτωση η έκτρωση είναι η λύση. Βέβαια υπάρχει η άποψη ότι στερείς τη ζωή ενός παιδιού με αυτόν τον τρόπο. Αλλά αν σκεφτούμε πως κάθε φορά που δεν κάνουμε σεξ με κάποιον, στερούμε παλι τη ζωη ενός παιδιου..............δεν σημαινει πως πρεπει να κανουμε σεξ συνεχως με ολο τον κοσμο για να κανουμε οσο το δυνατον περισσοτερα παιδια:Ρ

Comment

Το φαινομενο του στιγμιαιου λαθους σε ολο της το μεγαλειο.Ουπς γεννηθηκε!
            -Εσυ εφτεγες μου εσκυσες τον condoma για να με κρατησεις κοντα σου!
            -Οταν σου λεω οτι βαριεσαι να ολοκληρωσεις "εκτος μου"!
            Πιθανα σεναρια :P
            everything in its right place

Comment

Καλύτερα έκτρωση παρά να την πληρώνουν και το παιδί και οι γονείς για μια ζωή, αλλά στο κάτω κάτω τόσο δύσκολο είναι αν σπάσει το προφυλακτικό να το δούνε και να πάει η κοπελιά να πάρει το χάπι της επόμενης μέρας ( αν και καλό είναι να αποφεύγεται ); Το χειρότερο όμως είναι με κάτι άτομα του στυλ αυτών που βγαίνουν στα παρατράγουδα, που κάνουν παιδιά όπου να 'ναι και με όποια να 'ναι, εν τέλη ούτε φυσιολογική οικογένεια είναι, γιατί τους περνάει αυτό που είχαν ο ένας για τον άλλο, δεν θέλουν τα παιδιά τους και αυτό γίνεται κατανοητό, συνήθως είναι και οι δύο χαμηλού πνευματικού επιπέδου και γίνεται χαμός.
              People never wonder
              How the world goes round
              They who know must follow
              They who don&#180;t die bound

Comment

Originally posted by Jo22 View Post
                Καλύτερα έκτρωση παρά να την πληρώνουν και το παιδί και οι γονείς για μια ζωή, αλλά στο κάτω κάτω τόσο δύσκολο είναι αν σπάσει το προφυλακτικό να το δούνε και να πάει η κοπελιά να πάρει το χάπι της επόμενης μέρας ( αν και καλό είναι να αποφεύγεται ); Το χειρότερο όμως είναι με κάτι άτομα του στυλ αυτών που βγαίνουν στα παρατράγουδα, που κάνουν παιδιά όπου να 'ναι και με όποια να 'ναι, εν τέλη ούτε φυσιολογική οικογένεια είναι, γιατί τους περνάει αυτό που είχαν ο ένας για τον άλλο, δεν θέλουν τα παιδιά τους και αυτό γίνεται κατανοητό, συνήθως είναι και οι δύο χαμηλού πνευματικού επιπέδου και γίνεται χαμός.
                Ωραια το εθεσες!Αλλα ποια ειναι η φυσιολογικη οικογενεια?Αυτη που δεινει ολη της την αγαπη και "λογικη" για να φτασει το παιδι τους στην εφηβια(και αργοτερα στην ενηλικιωση) και να ειναι αχαριστο ? Να νομιζει πως ολοι του χρωστουν ? Να ζητα χωρις να δεινει ? Και διερωτωμαι ..ειναι αυτο λογο κακης διαπαιδαγωγησης?
                Ειναι μεγαλη ευθυνη ναι,αλλα ειναι ετοιμοι οι γονεις οταν οι περισσοτεροι λενε(ποτε στο παιδι τους :P) "ετυχε" και γεννηθηκατε?

Comment

Αυτό έχει να κάνει με την αγωγή του παιδιού κατά την παιδική ηλικία και εξαρτάται από τους γονείς, αλλά επηρεάζει και η κοινωνία γενικότερα, πάρε για παράδειγμα τα άτομα μέχρι το '91 και μετά το '91, αν συγκρίνεις θα δεις την παρακμή... Φυσιολογική οικογένεια είναι αυτή, που δεν υπάρχουν αρρωστημένες καταστάσεις σαν αυτή που ανέφερα, πρώτα είναι αυτό και μετά τα υπόλοιπα ( χωρίς να εννοώ πως πρέπει να παραμελούνται, αλλά πρέπει το παιδί να μεγαλώνει σε ένα υγιές περιβάλλον ).
                  People never wonder
                  How the world goes round
                  They who know must follow
                  They who don&#180;t die bound

Comment

ektos to oti i ektrosi einai fonos kai ola auta pou eipate ego skeftomai akoma oti uparxoun polles ginaikes oi opoies prospathoun toso poli na kanoun ena paidi kai den mporoun gia diaforous logous kai giautes simainei tosa polla to na ginoun miteres.prospathoun kai apogoiteuontai ,katafeugoun kai stin eksosomatiki pou kai ekei xreiazete lefta,kopo kai den einai sigouro oti tha meinoun egkues kai blepeis kati alles pou menoun apo aproseksia gia paradeigma kai pane kai to rixnoun!!einai tragiko!

Comment

Για το πρωτο , ξεχασες να πεις , "η αποψη μου ειναι".Στα αλλα συμφωνω :d

Comment

παιρνεις τα μετρα σου απο πριν,ωστε να μη συμβουν.τι θα πει δηλαδη "αν συμβουν"? πως θα συμβουν? απο μονες τους?
                        "Κι απ'οσα εμαθα,ενα κραταω καλα:σημασια εχει να παραμενεις Ανθρωπος" -απο ενα παλιο ποιημα της Κατερινας Γωγου....

Comment

Originally posted by nikoscbr View Post
                          παιρνεις τα μετρα σου απο πριν,ωστε να μη συμβουν.τι θα πει δηλαδη "αν συμβουν"? πως θα συμβουν? απο μονες τους?
                          Που χαθηκες εσυ ?? Μου λειψαν οι "διαξιφισμοι" μας.

Comment

ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΩΝ

Comment

Πιστεύω είναι καθαρά θέμα ωριμότητας και το λέω αυτό λόγο προσωπικής εμπειρίας...

Μου είχε συμβεί με την πρώτη μου κοπέλα..
                              πήρα ο μέγιστος βλάκας Duo από περίπτερο το οποίο μου έσπασε και ολοκλήρωσα εντός, η κοπέλα μου πήρε μετα από μερικές ώρες το χάπι ''της επόμενης μέρας'' για να αποφευχθεί η εγκυμοσύνη, πράγμα που έγινε αλλά ταλαιπωρήθηκε πολύ: πόνοι, ζαλάδες, άλλαξε ο κύκλος της και με αυτό το χάπι υπάρχει μια περίπτωση σε κάθε γυναίκα να επηρεαστεί η γονιμότητα της, ευτυχώς ελάχιστη.

Από τότε πάντα προφυλακτικό, πάντα Again, και πάντα από φαρμακείο
                              και δεν είχα ποτέ ξανα πρόβλημα.

Η καλύτερη λύση για μένα είναι τα αντισυλληπτικά χάπια, αλλά στην Ελλάδα δεν είναι διαδεδομένα.
                              click ανεπιφύλαχτα, άφθονο γέλιο:

http://www.youtube.com/watch?v=rXDGY1yu2Ok

---------------------------------------------------

Comment

Working...
                              X