Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα "αισχρόλογα" κατά την Ερωτική Πράξη - το υποσυνείδητο κράζει για την Αληθεια!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Moonlady

οντως δεν βγαζεις ακρη με τα σεξουαλικα του ανθρωπου και ποσο μαλλον της γυναικας - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ της αναρτησης.

Εδω ο μεγαλος Dr. Freud οταν πεθανε, ψιθυριζε λιγο πριν: "οσο περισσοτερα εχω διαβασει για τις γυναικες...τοσο λιγοτερο τις ξερω".

Αυτο προς αρσην πασης παρεξηγησεως οτι θελουμε να το παιξουμε ειδήμονες κλπ.

-----------------------

Δεν ειναι οξυμωρο ομως σχημα, να το παιζεις στα επαγγελματικα σου και στις επιχειρησεις σου 'σιδερά κυρια' ενω στο κρεβατι να ζητιανεύεις για βρισιές;

Δεν ειναι κριμα, ολη την ημερα να μην σηκωνεις μυγα στο σπαθι σου, και το βραδυ να θελεις ο αλλος να σε ξευτιλίζει;

------------------

Επι τη ευκαιρια θελω να αναφερθω στην πολυ καλη μου φίλη, την Κλωθώ - ελπιζω συντομα να επιστρεψει απο τις διακοπες της και να μπει και εκεινη στο Φόρουμ να πει την αποψη της.

Οταν μιλουσαμε για τα θεολογικα, με ρωτουσε συχνα:

"Ζορέ, γιατι στην Π.Δ. ο Θεός λεει οτι η γυναικα ειναι βρωμικη;
    Τι Θεός της αγαπης ειναι αυτός Ζορέ, οταν το κοριτσι που γεννιέται ειναι βρωμικο;"

------------------------

Μα δεν εχει ενδιαφερον; Γουσταρω και τρελαινομαι για τις 'αντιθεσεις' - μονο απο αυτες διδασκεσαι τις αληθειες!

ΕΤσι: Δεν ειναι οξυμωρο (μιλαω γενικα τωρα, δεν απευθυνομαι ειδικα στην Κλωθώ) - δεν ειναι λοιπον Οξυμωρο:

- ΤΟ ΠΡΩΙ να ρωτας: Γιατι ο Θεός ειπε οτι η γυναικα ειναι βρωμικη; Τι κακος Θεος ειναι αυτος;

- Και το βραδυ στο κρεβατι σου να εκλιπαρεις τον συντροφο σου: "Ξεφτελισε με..πες μου οτι ειμαι μια βρωμιαρα, ειμαι μια πατσαβουρα, ειμαι μια φτηνη ξευτιλισμενη πουτανα - σε παρακαλω, σαν χαρη στο ζητω,...μην ντρεπεσαι..θελω να τα ακουσω";

Διακρινω μονο εγω μια αντίθεση;

Ζορό
    Last edited by Ζορό; 02-01-2012, 18:41.

Comment

Ερώτηση προς τους Υπεύθυνους του Φορουμ:

γιατι οι απαντησεις στις αναρτησεις που αφορουνε το σεξ - δεν φαινονται δεξια στην στήλη με τις 'νεοτερες απαντησεις';

Ντρεπεστε , γιαυτο το κανετε αυτό;

Θα χαρω για μια ενημερωση

Ζορό

Comment

Επειδή είναι κάτι που προσωπικά μου αρέσει αρκετά (και συμφωνώ και με την Moonbaby7 για τη γοητεία της εναλλαγής) προσπαθώ μπας και καταλάβω κάποιον δικό μου βαθύτερο λόγο, με αφορμή την ερώτησή σου Ζορό. Αλλά νομίζω πως είναι ιδιαίτερα περίπλοκο και πως χρειαζόμαστε τη βοήθεια κάποιου ειδικού που να μπορεί να ερμηνεύσει τη συμπεριφορά με μεγαλύτερη σαφήνεια και ευκολία. Κανένας ψυχολόγος εύκαιρος και πρόθυμος?
        Por eso no habra nunca despedida, ni paz alguna habra de consolarnos, y el paso del dolor ha de encontrarnos, de rodillas en la vida, frente a frente y nada mas...

Comment

Originally posted by Ζορό View Post
          Moonlady

οντως δεν βγαζεις ακρη με τα σεξουαλικα του ανθρωπου και ποσο μαλλον της γυναικας - ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ της αναρτησης.

Εδω ο μεγαλος Dr. Freud οταν πεθανε, ψιθυριζε λιγο πριν: "οσο περισσοτερα εχω διαβασει για τις γυναικες...τοσο λιγοτερο τις ξερω".

Αυτο προς αρσην πασης παρεξηγησεως οτι θελουμε να το παιξουμε ειδήμονες κλπ.

-----------------------

Δεν ειναι οξυμωρο ομως σχημα, να το παιζεις στα επαγγελματικα σου και στις επιχειρησεις σου 'σιδερά κυρια' ενω στο κρεβατι να ζητιανεύεις για βρισιές;

Δεν ειναι κριμα, ολη την ημερα να μην σηκωνεις μυγα στο σπαθι σου, και το βραδυ να θελεις ο αλλος να σε ξευτιλίζει;

------------------

Επι τη ευκαιρια θελω να αναφερθω στην πολυ καλη μου φίλη, την Κλωθώ - ελπιζω συντομα να επιστρεψει απο τις διακοπες τους και να μπει και εκεινη στο Φόρουμ να πει την αποψη της.

Οταν μιλουσαμε για τα θεολογικα, με ρωτουσε συχνα:

"Ζορέ, γιατι στην Π.Δ. ο Θεός λεει οτι η γυναικα ειναι βρωμικη;
          Τι Θεός της αγαπης ειναι αυτός Ζορέ, οταν το κοριτσι που γεννιέται ειναι βρωμικο;"

------------------------

Μα δεν εχει ενδιαφερον; Γουσταρω και τρελαινομαι για τις 'αντιθεσεις' - μονο απο αυτες διδασκεσαι τις αληθειες!

ΕΤσι: Δεν ειναι οξυμωρο (μιλαω γενικα τωρα, δεν απευθυνομαι ειδικα στην Κλωθώ) - δεν ειναι λοιπον Οξυμωρο:

- ΤΟ ΠΡΩΙ να ρωτας: Γιατι ο Θεός ειπε οτι η γυναικα ειναι βρωμικη; Τι κακος Θεος ειναι αυτος;

- Και το βραδυ στο κρεβατι σου να εκλιπαρεις τον συντροφο σου: "Ξεφτελισε με..πες μου οτι ειμαι μια βρωμιαρα, ειμαι μια πατσαβουρα, ειμαι μια φτηνη ξευτιλισμενη πουτανα - σε παρακαλω, σαν χαρη στο ζητω,...μην ντρεπεσαι..θελω να τα ακουσω";

Διακρινω μονο εγω μια αντίθεση;

Ζορό
          Υπάρχει μια αντίθεση ναι αλλά όπως είπα και παραπάνω κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και εναλλάσσονται τα <<θέλω>> του.Οπότε και αυτή η αντίθεση θεωρείται ανθρώπινη.Ναι σιδηρά κυρία αλλά μπορεί και η σιδηρά κυρία να βαρεθεί κάποια στιγμή να είναι σιδηρά να θέλει κ κάτι διαφορετικό ,αντί για κολακείες να ζητάει εξευτελισμό,περί ορέξεως...μπορεί να καταντάει βαρετό να είναι κάποιος σε όλους τους τομείς του υπέρ και έτσι να θέλει στον ερωτικό τομέα να τον βάλει ο άλλος κάτω και να του αλλάξει τα φώτα.Αυτά από μένα ,δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο ,εγώ έτσι το εξηγώ με το δικό μου το μυαλό.Όταν είδα άντρες με εξουσία να τους σέρνουν σαν σκυλάκια κατάλαβα ότι ενδεχομένως να βαρέθηκαν την κατοχή εξουσίας.Και μάλιστα πλήρωναν και 1000 ευρώ για να τους σέρνουν σαν σκυλάκια.Αυτό πώς το εξηγείς ,ως άντρας που είσαι;θα ήθελα να ακούσω και τη δική σου εξήγηση.

Comment

Νικολέτα,
            δεν χρειαζεται ψυχολογος.
            Βεβαιως ειναι δικαιωμα σου, δεν θα σου κανω χαλάστρα. Απλα νομιζω οτι περιττεύει ο ψυχολογος!
            σιγα μην κατσει τωρα ο ψυχολογος που κοιταει πως να παρει την επιταγή, να ασχοληθει γιατι η γυναικα το βραδυ κανει αυτό ή εκεινο.
            Και αν τα πορισματα του ειναι "κατα των γυναικων'; Σιγα μην τα πει - χαζος ειναι να χασει την πελατεια του;
            Σωστα ως εδω Νικολέτα;

------------------------------

Για να βρεις την αληθεια πρεπει να κανεις δυο μονο πραγματα!

α) να εισαι ειλικρινης - υποθετω (γενικα μιλαω) οτι ειναι τετοια η 'ντροπή" απο το "απωθημενο ενοχο υποσυνείδητο' - που ουτε μονη σου δεν θελεις να παραδεχτεις καποιες αληθειες!

Κοιτα τον καθρεπτη στο σπιτι σου, και κανε μια ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ - κρατα διπλα σου και ενα κομματι χαρτι και ενα μολυβι και γραψε ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

Ποσο εντιμα ή μαλλον Ανεντιμα συμπεριφερθηκες στον πρωην γκομενο σου;
            Ποσο υπουλα παρατησες τον πιο πρωην για να πας με τον επομενο;
            Για πιο λογο, ενω ολοι στον κοινωνικο σου περιγυρο σε θεωρουνε ως ενα πολυ καλο και ηθικο κοριτσι - δεν μπορουνε καν να διανοηθουνε τι ΑΜΑΡΤΩΛΕΣ φαντασιωσεις εχεις στο σεξ;
            και παει λεγοντας!

β) και το δευτερο που εχεις να κανεις Νικολετα, ειναι να διαβαζεις αυτην την αναρτηση - στο τελος νομιζω θα φτασεις πιο κοντα στην Αποκαλυψη!

Ζορό

Comment

Ερώτηση προς τους Υπεύθυνους του Φορουμ:

γιατι οι απαντησεις στις αναρτησεις που αφορουνε το σεξ - δεν φαινονται δεξια στην στήλη με τις 'νεοτερες απαντησεις';

Ντρεπεστε , γιαυτο το κανετε αυτό;

Θα χαρω για μια ενημερωση

Ζορό
              Όχι Ζορό δεν είναι για αυτό απλά στα σεξουαλικά είναι πιο ελεύθερα τα πράγματα από άποψη εκφράσεων κλπ ,ενώ στις υπόλοιπες κατηγορίες όχι γι'αυτό.

Comment

Moonlady

δεν θελω να αποφυγω την ερωτηση σου, γιατι οι αντρες να θελουνε να σερνονται σαν σκυλάκια απο τις γυναικες στην διαρκεια του σεξ.

Απλα , πραγματικα, δεν εχω ασχοληθει με τις 'φαντασιωσεις' του αντρος - θα χαρω ομως καποια στιγμη καποια κυρια του φορουμ να ανοιξει αντιστοιχο θεμα.
                Απλα δεν θα ηθελα να μπερδεψουμε εδω και τις 'διαστροφες' του αντρα, οχι γιατι φοβαμαι μην θιχτει το φύλο μου, απλα θα ανακατευτουνε τα θεματα και θα χασουμε το νήμα !

----------------
                Μοονλαδυ,

η εξηγηση που δινεις ειναι σεβαστή, αλλα εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιει!

Δεν ειναι θεμα "ο καθενας οτι θελει κανει στο κρεβατι του και ο καθενας οπως θελει την βρισκει" -
                - αν ητανε μονο αυτη η απαντηση, δεν θα ανοιγα και την συγκεκριμενη αναρτηση.

Μεινε λοιπον στην παρρεα μας, και πιστευω πως και με την συμμετοχή και αλλων αναγνωστων του Φορουμ...θα ερχομαστε με καθε νεα απαντηση και πιο κοντα στην Αληθεια!

Ζορό

Comment

Τέτοιες αλήθειες τις έχω συζητήσει και αποδεχθεί ενώπιον πολύ δικών μου ανθρώπων και πλέον μπορώ να τις αποδεχτώ και σε συνομιλητές όπως εσύ για παράδειγμα. Αλλά η συνειδητοποίηση και η παραδοχή του εαυτού μου, απέχει κατά ένα σημαντικά μεγάλο βήμα από τον εντοπισμό της αιτίας των σεξουαλικών μου γούστων.
                  Por eso no habra nunca despedida, ni paz alguna habra de consolarnos, y el paso del dolor ha de encontrarnos, de rodillas en la vida, frente a frente y nada mas...

Comment

Νικολέττα

για την 'αιτία' των σεξουαλικών σου γουστων, ας το αφησουμε για αργότερα, εχουμε πολυ δρομο ακομα.

Αφου μονη σου γραφεις οτι δεν θα ειχες προβλημα να παραδεχτεις 'πικρες αληθειες' που αφορουνε το ατομο σου - θα χαιρομουνα ιδιαιτερως αν τωρα μας εγραφες καναδυο τετοια παραδειγματα (ας ειναι και παραπανω) -

- θα ηθελα πολυ να παρω μια γευση τι ακριβως εννοεις εσυ ως 'αποδοχή τετοιων αληθειων' - που για μενα σημαινει 'αναγνωρισω τα λαθη μου".

Ειμαι ολος αυτιά Νικολέτα
                    Last edited by Ζορό; 02-01-2012, 19:07.

Comment

Moonlady

δεν θελω να αποφυγω την ερωτηση σου, γιατι οι αντρες να θελουνε να σερνονται σαν σκυλάκια απο τις γυναικες στην διαρκεια του σεξ.

Απλα , πραγματικα, δεν εχω ασχοληθει με τις 'φαντασιωσεις' του αντρος - θα χαρω ομως καποια στιγμη καποια κυρια του φορουμ να ανοιξει αντιστοιχο θεμα.
                      Απλα δεν θα ηθελα να μπερδεψουμε εδω και τις 'διαστροφες' του αντρα, οχι γιατι φοβαμαι μην θιχτει το φύλο μου, απλα θα ανακατευτουνε τα θεματα και θα χασουμε το νήμα !

----------------
                      Μοονλαδυ,

η εξηγηση που δινεις ειναι σεβαστή, αλλα εμενα προσωπικα δεν με ικανοποιει!

Δεν ειναι θεμα "ο καθενας οτι θελει κανει στο κρεβατι του και ο καθενας οπως θελει την βρισκει" -
                      - αν ητανε μονο αυτη η απαντηση, δεν θα ανοιγα και την συγκεκριμενη αναρτηση.

Μεινε λοιπον στην παρρεα μας, και πιστευω πως και με την συμμετοχή και αλλων αναγνωστων του Φορουμ...θα ερχομαστε με καθε νεα απαντηση και πιο κοντα στην Αληθεια!

Ζορό
                      Επεξήγησα αναφέροντας το τι πιστεύω εγώ σχετικά με τα βρωμόλογα που θέλει να ακούει μια γυναίκα.Μπορεί έτσι να πιστεύει ότι αρέσει στον άντρα,επίσης μη ξεχνάμε και τις άπειρες ερωτικές ταινίες που παρουσιάζουν τη γυναίκα ως παιχνίδι του σεξ και την εξευτελίζουν όχι μόνο με ύβρεις αλλά κ με άλλες πράξεις.Πιστεύω παίζει κ αυτό το ρόλο του.Μπορεί κάποια να νομίζει ότι κάνοντας αυτά που είδε στην ερωτική ταινία στο πορνό μάλλον ,θα είναι και πιο καλή στο κρεβάτι.Παίζει και αυτό σημαντικό ρόλο.Αναφέρω και τον άντρα επειδή άντρας-γυναίκα πάνε μαζί δεν νοείται κάτι διαφορετικό,αρσενικό και θηλυκό αλληλεπιδρούν ,οπότε ναι κολλάει κι αυτό.

Comment

Μοονλαδυ

οχι, δεν το κανει γιατι αρεσει στον αντρα. Ουτε το κανει γιατι επηρεαστηκε απο τις ταινιες πορνο.
                        Απόδειξη;

Σαν λιγο μεγαλυτερος σου - και πριν εμφανιστουνε τα roz dvd - οι γυναικες ειχανε αυτην την επιθυμια - απλα τοτε οι ενοχες ησαν μεγαλυτερες και αυτο τις μπλοκαρε αρκετα.

Επισης σιγουρα δεν θελει να ακουσει χυδαιολογα, επειδή σκεφτεται οτι αυτο αρεσει στον αντρα!
                        Αφενος στα ζηταει σε μια στιγμη που εσυ ουτε καν σου ειχε περασει απο το μυαλο
                        αφετερου τα ζηταει μονο σε αντρες 'μιας βραδυας' , ενος one night stand, ή σε αντρες που ξερει οτι δεν θα παντρευτει ποτέ! Θα τους εχει μονο για πηδημα!

Επισης γραφεις Μοονλαδυ: "Ισως θελει να ακουσει τα χυδαιολογα επειδή ξερει οτι αυτα αρεσουνε στον αντρα"!

Εδω θα γινω παλι λιγο κακος: απο πότε μια γυναικα - σκεφτεται τι αρεσει στον αντρα;
                        μην τρελαθουμε !
                        Αν δεν θελει μια γυναικα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ, ακομα και να απειλησεις οτι θα αυτοκτονησεις, σωστα;

Μοονλαδυ...μην ξεχνας...με τον Ζορό μιλας :)

Οσο περναει η ωρα...σε συμπαθω (φιλικα παντοτε ) περισσότερο!
                        Last edited by Ζορό; 02-01-2012, 19:19.

Comment

Μοονλαδυ

κατι ακομα.

Γραφεις πιο πανω οτι 'ναι, το καταλαβαινεις, μια κυρία που ολη μερα ειναι ο διευθυντης της επιχειρησης, θελει το βραδυ να 'ξευτιλιστει' λιγακι, ωστε να 'ερθει στα ισα της'.

Δυο αποριες εχω:

α) Το ενα επεται το άλλο;
                          Δηλ οποιος την ημερα ειναι διευθυντης Τραπεζας, Λυκειου, Πανμιου, Κλινικης, Αρειου Παγου - αυτο σημαινει οτι το βραδυ πρεπει και ειναι σωστο να αναζητα τον 'εξευτελισμο' ωστε να ερθει στα ισα του;

ΑΡΑ ΕΔΩ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ για μια ακομα φορα τι 'μπαρουφα ' ειναι ο Δυτικος πολιτισμος που στηριζεται πανω στο ΕΓω - φυσικα και οι θρησκειες των Γκουρου!

ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ γιατι δεν θελαμε να εχουμε ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ και ΜΕΤΑΝΟΙΑ - και καταντησαμε να εκλιπαρουμε για λιγο εξευτελισμο της προσωπικοτητας μας!

β) απορια:

Εχεις ακουσει εσυ ποτε Μοονλαδυ, καποιον πλουσιο να λεει:
                          "Ουφ..ολη μερα ημουνα πλουσιος...το βραδυ, ας πανω να κοιμηθω κατω απο την γεφυρα, πανω στα παγκαγκια, μαζι με τους ζητιανους, μεσα στο ψοφοκρυο, ετσι για να ερθω λιγο στα ισα μου;"

Αναμενω απαντηση

Ζορό

Comment

Εγώ όμως μιλάω για ιστορίες που έχω ακούσει ή για παλιές γνωστές που έχουν κάνει και παρτούζα για να μη τι αφήσει ο άντρας ,οπότε ναι πιστεύω ότι γίνεται και από ανασφάλεια ,για να μη τη χωρίσει ο άντρας αφού αυτή μπορεί ενδόμυχα να πιστεύει ότι αυτό του αρέσει.Όταν ο άλλος βλέπει μια ταινία στην οποία εξευτελίζεται η γυναίκα και το αναφέρει σε φίλες και γνωστές ,εύκολα μπορεί εκείνες να πιστέψουν ότι αυτό αρέσει γενικά.Παίζει σημαντικό ρόλο το πως παρουσιάζεται η γυναίκα και τι ερεθίσματα δίνονται.Επίσης κάποια μπορεί να βαρεθεί να την εκθειάζουν συνέχεια και να θέλει κ τον εξευτελισμό.Άκρη δεν θα βγάλουμε.

Comment

Μοονλαδυ

κατι ακομα.

Γραφεις πιο πανω οτι 'ναι, το καταλαβαινεις, μια κυρία που ολη μερα ειναι ο διευθυντης της επιχειρησης, θελει το βραδυ να 'ξευτιλιστει' λιγακι, ωστε να 'ερθει στα ισα της'.

Δυο αποριες εχω:

α) Το ενα επεται το άλλο;
                              Δηλ οποιος την ημερα ειναι διευθυντης Τραπεζας, Λυκειου, Πανμιου, Κλινικης, Αρειου Παγου - αυτο σημαινει οτι το βραδυ πρεπει και ειναι σωστο να αναζητα τον 'εξευτελισμο' ωστε να ερθει στα ισα του;

ΑΡΑ ΕΔΩ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ για μια ακομα φορα τι 'μπαρουφα ' ειναι ο Δυτικος πολιτισμος που στηριζεται πανω στο ΕΓω - φυσικα και οι θρησκειες των Γκουρου!

ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ γιατι δεν θελαμε να εχουμε ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ και ΜΕΤΑΝΟΙΑ - και καταντησαμε να εκλιπαρουμε για λιγο εξευτελισμο της προσωπικοτητας μας!

β) απορια:

Εχεις ακουσει εσυ ποτε Μοονλαδυ, καποιον πλουσιο να λεει:
                              "Ουφ..ολη μερα ημουνα πλουσιος...το βραδυ, ας πανω να κοιμηθω κατω απο την γεφυρα, πανω στα παγκαγκια, μαζι με τους ζητιανους, μεσα στο ψοφοκρυο, ετσι για να ερθω λιγο στα ισα μου;"

Αναμενω απαντηση

Ζορό
                              Δεν είπα ότι το ενστερνίζομαι απλά έτσι το εξηγώ.Είναι παιχνίδι εξουσίας.Το πρωί έχει εξουσία αυτός και το βράδυ δεν θέλει άλλο ,θέλει να ταπεινωθεί.Αυτό κατανοώ ,επειδή αυτό έχω δει.

Comment

Επισης σιγουρα δεν θελει να ακουσει χυδαιολογα, επειδή σκεφτεται οτι αυτο αρεσει στον αντρα!
                                Αφενος στα ζηταει σε μια στιγμη που εσυ ουτε καν σου ειχε περασει απο το μυαλο
                                αφετερου τα ζηταει μονο σε αντρες 'μιας βραδυας' , ενος one night stand, ή σε αντρες που ξερει οτι δεν θα παντρευτει ποτέ! Θα τους εχει μονο για πηδημα!
                                Επειδή τα'χω διαβάσει όλα, αλλά είναι ολίγον κουραστικό να απαντάω στα ίδια και τα ίδια, ξανατονίζω για πολλοστή φορά και ρωτάω:

-Γιατί μιλάτε γι'αυτό, σαν να αναφέρεστε στην πλειοψηφία; Δεν είναι η πλειοψηφία των γυναικών που το κάνει αυτό!!!
                                -Μπορεί να το ζητάει πράγματι σε στιγμές που δεν το σκέφτεται ο άντρας, σ'αυτό συμφωνώ ως προς το χρονικό του πράγματος. Όσες το κάνουν βέβαια.
                                -Μιλάτε με βεβαιότητα, ότι τα ζητάει μόνο σε άντρες "μιας βραδιάς, ενός one night stand ή σε άντρες που ξέρει ότι δε θα παντρευτεί ποτέ". Καταλαβαίνω γιατί το λέτε, ότι σ'αυτού του είδους τους άντρες ίσως και να το κάνει, αλλά ξαναέρχομαι στην τεράστια αντίφαση, ότι αφού θεωρείτε πώς οι γυναίκες πλέον το κάνουν αυτό (άρα εννοείτε την πλειοψηφία) κι αφού το κάνουν μόνο σε άντρες "μιας βραδιάς, ενός one night stand ή σε άντρες που ξέρουν ότι δε θα παντρευτούν ποτέ", πάει να πει ότι η πλειοψηφία των γυναικών στην Ελλάδα, κάνει σχέσης μιας βραδιάς, one night stands και με την κάθε σχέση που έχει παριστάνει την που$#@$@, εκτός απ'το σύζηγό της! Με απλούστατη λογική, αυτό προκύπτει στην ουσία. WTF?

Ειδάλλως μιλάμε με γενικότητες. Επισημαίνω και πάλι, πώς όταν μιλάμε ότι μια μερίδα ανθρώπων κάνει κάτι και μιλώντας τόσο γενικά, προφανώς εννοούμε την πλειοψηφία. Ειδάλλως, ας γράφουμε μια μερίδα ανθρώπων.

Επισης: εδω θα γινω παλι λιγο κακος: απο πότε μια γυναικα - σκεφτεται τι αρεσει στον αντρα;
                                μην τρελαθουμε !
                                Αν δεν θελει μια γυναικα ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ, ακομα και να απειλησεις οτι θα αυτοκτονησεις, σωστα;
                                Κοίτα, στις σχέσεις μια βραδιάς ή σε τυχάρπαστες καταστάσεις, η γυναίκα μπορεί πράγματι και να αδιαφορεί. Κι ο άντρας ακριβώς το ίδιο. Σε σοβαρές σχέσεις, δεν ισχύει αυτό. Είχες ποτέ σου τέτοια σχέση; Αν θεωρείς πώς είχες, τότε κάνεις λάθος ως προς την "σοβαρότητα" της σχέσης, αν η σύντροφός σου σε αγνοούσε. Εσύ ενδιαφερόσουν γι'αυτήν; Οπότε, αφού οι γυναίκες, δε σκέφτονται τι αρέσει στον άντρα, τότε, δεν υπάρχουν σοβαρές σχέσεις στην εποχή μας. WTF again.

Simple logic.

Κι αν ορίζεις, ως "ενδιαφέρον της γυναίκας προς τον άντρα" (ένα από τα "ενδιαφέροντά" της έστω), να αρέσκεται στο να τη βρίζουν κατά τη σεξουαλική πράξη, τότε ο άντρας έχει την "ανωμαλία" και μυγιάζεται κι όχι η γυναίκα. Ξαναγυρνάμε πάλι στο θέμα που λέγαμε περί πλειοψηφίας και περί μερίδας ανθρώπων. Οι γενικότητες είναι λίγο αταίριαστες εδώ. Άλλο το πολλές, άλλο η πλειοψηφία. Πολλές μπορεί να είναι και 500.000 γυναίκες. Στο σύνολο όμως των 5-6 εκ που υπάρχουν στην Ελλάδα, δεν είναι ούτε το 10%. Θεωρία συνόλων και πιθανοτήτων. Όλα είναι σχετικά μεταξύ τους.

Διαφέρει πάρα πάρα πολύ, η "εξουσία και κυριαρχία" του άντρα, το "δυνατό σεξ" κτλ κτλ, απ'τα μπινελίκια, τα χαστούκια, "τη συνουσία με το ζόρι". Μην πέρνετε ως εικόνα όσα τσουλιά ξεβρακώνονται στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Δεν είμαστε έτσι ως λαός, ειδάλλως θα'μασταν Βίκινγκς ή Πακιστανοιρανοί, που εκεί ο άντρας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει κι η γυναίκα "ενδιαφέρεται" γι'αυτόν με το να τα αποδέχεται και να τα "ζητά" για να τον "ευχαριστήσει".
                                Last edited by TopGear; 02-01-2012, 19:30.
                                TopGear
                                Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
                                Γνήσια θύρα 21 1975 - Original 21 1982
                                Rory Gallagher
                                Robbie Williams

Comment

Latest

Collapse

Working...
                                X