Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί μεγέθους...

Collapse

Latest

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Περί μεγέθους...

Καλησπέρα...
    Σκέφτηκα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις που με απασχολούν μαζί σας καθώς πρόκειται για ένα ζήτημα λεπτό που δεν θέλω να συζητήσω ούτε με τις πιο στενές μου φίλες, κυρίως γιατί αφορά έναν άνθρωπο που σέβομαι και δε θα ήθελα να εκθέσω...

Εδώ και 2 μήνες έχω σχέση με έναν άντρα αρκετά μεγαλύτερο μου (9 χρόνια) με τον οποίο μένουμε σε απόσταση..Βλεπόμαστε 1 φορά την εβδομάδα περίπου μα παρόλ αυτά μοιάζουμε να έχουμε πολλά κοινά, μπορούμε να συνεννοηθούμε σε πολλά επίπεδα και περνάμε πολύ καλα. Δε διστάζω να παραδεχτώ πως ως άνθρωπος είμαι αρκετά εγωίστρια έως και δύστροπη ορισμένες φορές αλλά αυτός ο άνθρωπος έχει ενα μοναδικό τρόπο να με ηρεμεί, να μου βγάζει έναν άλλο εαυτό, αν και είμαστε μαζί λίγο καιρό. νιώθω για πρώτη φορά (έπειτα απο 3 μακροχρονιες σχ΄΄εσεις που είχα στο παρελθόν) ότι είμαι με εναν ανθρωπο που θαυμάζω και με κάνει να τον θέλω όχι μόνο γιατί ειναι ομορφος εξωτερικά αλλά γιατί κρατάει το μυαλό μου σε εγρήγορση, οχι μονο το κορμι μου...
    Παρόλ αυτά πριν μερικές μερες που προχωρήσαμε λίγο παραπάνω ... είδα κάτι που με εκανε να αισθανθώ περίεργα. Το πέος του μου φάνηκε αρκετά μικρό. Το ξέρω πως μπορει να ακουστει γελοίο, μικροπρεπές κλπ αλλα η εκφραση μου τον εκανε απ ότι καταλαβα να αισθανθει αβολα...Ποτε δεν ημουν το στυλ της κοπελας που κοιτουσε μεγέθη κλπ απλα μου εκανε εντυπωση καθως φανηκε να υστερει σημαντικα σε σχεση με προηγουμενες εμεπιριες μου..Μετανιωσα που πιθανον τον εκανα να αισθανθει αβολα , δεν προχωρησαμε βεβαια λόγω άλλων περιστασεων εκεινη τη μερα αλλά προσπαθησα να τον κανω να αισθανεται ομορφα μετα απ αυτο, προφανως δεν αναφερθηκα ξανα στο θεμα κ ουτε προκειται...(αλλωστε προκειται γιια εναν ανθρωπο μορφωμενο, ευπαρουσιαστο, με αυτοπεποιθηση-πράγματα που με κερδισαν απ την αρχη). πλεον δε δειχνει να θυμαται εκεινη την αποφράδα μερα της αδιακρισιας μου...Ωστόσο εμενα με βασανίζει μηπως τωρα που βρηκα εναν αντρα να με νοιαζεται κ να τον θέλω, οχι μόνο σαρκικα αλλά επειδή με εξιτάρει σαν ανθρωπος, μήπως δεν ικανοποιούμαι κ στον ερωτικό τομέα(δεν έχουμε ολοκληρώσει αλλά πρόκειται σύντομα)Μπορεί το μέγεθος να παίξει τοσο μεγάλο ρόλο σε μια σχέση?...Ξέρω πως η ερώτηση ίσως φανεί γελοία αλλά ξενερώνω απίστευτα στη σκέψη ότι μπορεί κάτι τετοιο να σταθεί εμπόδιο αναμεσα μασ...

το πολυ-πολυ αν δεν ικανοποιεισαι ερωτικά μπορείς να πας και σε άλλους..
    ANTI-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ && ΑΝΤΙ-ΔΑΠ

Comment

Το sex όπως όλοι γνωρίζουμε σε μια σχέση είναι απαραίτητο. Έχει επικρατήσει η ιδέα ότι όσο μεγαλύτερο, τόσο το καλύτερο, κάτι που εν μέρει ισχύει. Για να είμαστε ειλικρινείς, σε ποια γυναίκα δεν αρέσει ο σύντροφος τους να έχει μεγάλο πέος?
      Ωστόσο το θέμα είναι ότι το sex δεν εξαρτάται μόνο από το μέγεθος του μορίου του άντρα, αλλά και από ένα σωρό άλλους παράγοντες. Η σεξουαλική σου ζωή μπορεί πάντοτε να βελτιωθεί δοκιμάζοντας νέα πράγματα. Το παιχνίδι της ανακάλυψης είναι ιδιαίτερα σημαντικό λοιπόν... Είναι λάθος και άδικο να πιστεύουμε ότι όλα εξαρτώνται από το μέγεθος. Σκέψου για παράδειγμα να έιχε μεγάλο πέος και να μην είχε καθόλου φαντασία...
      Συνεπώς στο sex παίζουν ρόλο αρκετά πράγματα και όχι μόνο αυτό. Μην το βλέπεις σαν μειονέκτημα. Μάθε τον σύντροφο σου και μάθε πως αντιδρά και ενεργεί στον σεξουαλικό τομέα. Πειραματιστείτε, δοκιμάστε. Είναι τόσες οι δυνατότητες που έχετε!
      Real Eyes Realize Real Lies

Comment

Το μέγεθος αρχίζει να γίνεται πρόβλημα όταν βρίσκεται εκτός των κανονικών ορίων (http://en.wikipedia.org/wiki/Human_penis_size).
        Ένα πέος πολύ μικρό και ένα πέος πολύ μεγάλο προκαλούν δυσλειτουργίες στην ερωτική επαφή.
        Τώρα στη δική σου περίπτωση, μπορεί απλώς να σου φάνηκε όπως λες.

Comment

Όταν λες μικρό πόσο περίπου?
          Σε εκατοστά.
          Για να συγκρίνω κάτι.
          Last edited by almaniak; 25-08-2011, 09:47.

Comment

Δεν τον ρώτησα φυσικα λεπτομέρειες για το μεγεθος του κ γενικα δεν εχω ασχοληθεί με μεγεθη γιατι δε με ενδιέφεραν. Πάνω στην πλάκα μου είπε κατι για 14 εκατοστά αλλά δεν ξερω απ αυτα ..βασιστηκα μονο σ αυτο που ειδα...ισως επειδη ηταν καθιστος και μισοντυμενος μου φανηκε ετσι ,τι να πω....

Comment

Ε τότε να υπολογίζεις κάπου στα 12.
              Οι άντρες λένε και κάτι παραπάνω.
              Αλλά αυτό δεν ήταν καθόλου σωστό που του έκανες.
              Φέρθηκες σαν μία πόρνη,σαν μία παρτόλα,πουτανάρα ίσως που σκέφτεται μόνο το μέγεθος του πουλιού του συντρόφου.
              Σαν δεν ντρέπεσαι λίγο.
              Ου να μου χαθείς τσόκαρο!

Comment

Originally posted by natalitsa View Post
                (δεν έχουμε ολοκληρώσει αλλά πρόκειται σύντομα)
                Ολοκληρώστε πρώτα και άμα νιώσεις ότι "πέρασε αλλά δεν ακούμπησε" το ξανασυζητάμε..
                μπορεί να φαίνεται μικρό στο μάτι.
                mantarinacker!!

Comment

Originally posted by manta-rini View Post
                  Ολοκληρώστε πρώτα και άμα νιώσεις ότι "πέρασε αλλά δεν ακούμπησε" το ξανασυζητάμε..
                  μπορεί να φαίνεται μικρό στο μάτι.
                  με την απάντησή σου με εκανες και γελασα πραγματι μανταρινούλα !
                  DaNCE your own dance*SiNG your own song*Do things your own way*
                  Who knows maybe YoU will start a New TrenD !

Comment

Originally posted by almaniak View Post
                    Φέρθηκες σαν μία πόρνη,σαν μία παρτόλα,πουτανάρα ίσως που σκέφτεται μόνο το μέγεθος του πουλιού του συντρόφου.
                    Σαν δεν ντρέπεσαι λίγο.
                    Μπά κανουνε και ψευτικη φιγουρα για τα εκατοστα του
                    μοριου τους?Δεν το ηξερα καλα που το εγραψες για να
                    το γνωριζουμε ποσο σφηνωσε η τορπιλη στον εγκεφαλο..
                    Εσυ παλι ριχνεις φορουμικες μολότωφ?Γκρρρρρ
                    DaNCE your own dance*SiNG your own song*Do things your own way*
                    Who knows maybe YoU will start a New TrenD !

Comment

Originally posted by almaniak View Post
                      Σαν δεν ντρέπεσαι λίγο.
                      Αυτη η απαντηση ειναι σοβαρη, ή αποπειρα trolling? Δεν μπορω να αποφασισω...

Comment

Originally posted by $s1 View Post
                        Αυτη η απαντηση ειναι σοβαρη, ή αποπειρα trolling? Δεν μπορω να αποφασισω...
                        Κάτι ενδιάμεσο που αποτυπώνει όμως εύγλωττα και με πινελιές χιούμορ τις απόψεις μου για το θέμα ενώ συγχρόνως κάνει ένα αιχμηρό κοινωνικό σχόλιο πάνω στις εφήμερες σχέσεις με μόνο στόχο της σαρκική ικανοποίηση και θέτει παράλληλα ένα προβληματισμό για το αν οι γυναίκες του σήμερα ενδιαφέρονται για τίποτα άλλο εκτός από ένα μεγάλο πουλί και/ή ένα μεγάλο πορτοφόλι.

Comment

Hρεμησε λίγο φίλε μου..δε σε εθιξε κανεις νομίζω και το να βρίζεις δεν ειναι τροπος επίδειξης αν και δηλωτικ΄΄ο σίγουρα του επιπέδου σου...Δεν μπορεις να ξερεις τι ειναι ο αλλος εδω μεσα και πως συμπεριφερεται στην πραγματικη ζωη οποτε λίγη ευγένεια δε βλάπτει...προσπαθησε λίγο δν ειναι δύσκολο, διάβασε και κανενα βιβλίο, βοηθάει...προφανώς έχεις τη μύγα (μαζί με τα 12 εκατοστά κ ενα μεγάλο κόμπλεξ...). το κομπλεξ πολλές φορές το δημιουργείτε μμόνοι σας στον εαυτο σας κ δε φταίνε πάντα οι γυναίκες...καλημέρα κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Comment

Το επίπεδό μου άσε να το ξέρω εγώ καλύτερα μωρή πουτάνα!

Comment

...χμ...

....όσα γράφεις natalitsa, προκάλεσαν σε εμένα ένα συμβολισμό, δηλαδή την ακόλουθη μεταφορική σκέψη : φαντάσου ένα κανονικό και συνηθισμένο αυτοκίνητο σταθμευμένο σε ένα κανονικό parking και αντίστροφα ένα μεγάλο αυτοκίνητο (π.χ. πούλμαν) σταθμευμένο στο ίδιο κανονικό parking....

Ομοιότητες και διαφορές αυτής της εικόνας κινούνται αποκλειστικά σε υποκειμενικά πλαίσια για οποιον(α)δήποτε ήθελε καταπιασθεί με την σχετική σύγκριση... Γεγονός όμως είναι πως...."περπατάς" (=αισθάνεσαι) καλύτερα,ευχάριστα και αναπαυτικά, όταν το "πόδι" ταιριάζει στο ...."παπούτσι" και όχι όταν πρέπει να....."κόψεις", να ..."σπρώξεις" ή και να ...."στριμώξεις" το πόδι για να ταιριάξει στο ...παπούτσι !!!
                              Και τούτο κυριολεκτείται και σε μιά λαϊκή θυμοσοφία : "...το περίσσιο χαλάει και το ίσιο..."

Last edited by Soulfeeling; 26-08-2011, 11:56.
                              "Too Much Man For One Woman.." :))))))

Comment

Working...
                              X