Announcement

Collapse
No announcement yet.

φευγειιιιι :/

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• φευγειιιιι :/

ισως αυτη να ηταν η αφορμη που αποφασησα να κανω εγγραφη εδω
    λοιπον , ειμαι κολλημενη με καποιον 4 χρονιαειχαμε κανει κατι ενα καλοκαιρι αλλα δεν τα ειχαμε ποτε
    βασικα η ιστορια 3εκιναει καπως ετσι .. το πρωτο καλοκαιρι που ειχαμε κανει κατι εκεινος ειχε κανει το πρωτο βημα .. ειχε πει στον κοολητο μου οτι του αρεσω και ετσι γτυριζοντας απο διακοπες καναμε κατι (δεν του το εκανα καθολου ευκολο ομως , για να κανουμε κατι περασαν αρκετες μερες)
    τελος παντων εγινε ανταλαξαμε ενα φιλι και αυτο ηταν ολο
    μετα απο λιγο καιρο επε στο κοολητο μου να ξανακανουμε κατι
    εγω ομως αρνηθικα γτ δεν ειμαι κοπελα που φασωνεται απο εδω και απο εκει αν και τον ηθελα παρα πολυ
    το τραγικο ηταν οτι μετα απο 2 χρονια εμαθα οτι εκεινος εβαλε στοιχημα με τον κολλητο μου
    οταν εκεινος ειπε στον κολλξητο μου οτι με ηθελε ο κολλητος μου του ειπε οτι δεν θα τα εφτιαχνα ποτε μαζι του και εκεινος του ειπε οτι βαζει στοιχημα οτι εγω θα του ελεγα ναι
    τεσπα περασα πολυ δυσκολα και περασε πανω απο χρονος για να σταθω στ αποδια μου
    το θεμα ειναι οτι με το παιδι αυτο οταν συναντιομαστε (δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να το εξηγησω ακριβως)νιωθω τα ματια του καρφωμενα στα δικα μου
    και εγω δεν ξερω για ποιο λογο δεν μπορω να παρω τα ματια μου απο πανω του απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    νιωθω οτι αυτο το παιδι δεν ειναι καποιο τυχαιο ..
    (παρεπιπτωντος με το παιδι αυτο ημασταν στην ιδια παρεα οποτε εχουμε περασει παρα πολλα μαζι , τον εχω ζησει)
    νιωθω οτι τον αγαπαω παρα τα οσα μου εχει κανει
    πρν λιγες μερες εμαθα οτι φευγει .. παει ναυτικο
    δεν εχω σταματησει να το σκεφτομαι.. παιζει να μην τον ξαναδω ποτε..
    τ ασυναισθηματα μου ειναι μικτα απο τη μια χαιρομαι για εκεινον γτ ανοιγεται ενας δρομος μπροστα του απο την αλλη ομως στεναχωριεμαι παρα πολυ
    θελω να του μιλησω αλλα φοβαμαι
    τι να κανω? παντα ηθελα να του μιλησω αλλα ποτε δεν ειχα το θαρρος .. ξερω οτι θα φαω τα μουτρα μου αλλα απο την αλλη θα μεινω μια ζωη με το 'αν'
    δεν θελω να φυγειι ετσιιιι γαμωτοο
    τον αγαπαω τον ηλιθιο :(
    Καλως ηρθατε στον κοσμο των singles

Καλό θα ήταν να του μιλήσεις κάποια στιγμή να μην μείνεις με το 'αν'. Τουλάχιστον θα ξέρεις αν ήθελε ή όχι! να Μπορείς και εσύ να το πάρεις απόφαση όποια κ αν είναι η απάντηση του!ΑΝ και απο αυτά που λες δεν νομίζω να αξίζει το παλικάρι...
    Πάντως αν θες να ακούσεις μια ερωτοβασανισμένη :P :P μην του μιλησεις τ΄ρα που μπαίνει στο ναυτικό...
    άλλωστε τώρα που δεν θα τον βλέπεις θα ναι και πιο εύκολο να το ξεπεράσεις!:)

Comment

στοιχηματα, μεσολαβητες, ματιες, ναυτικο, 4 χρονια... νομιζω ολα αυτα ειναι αρκετα για να μην κανεις τιποτα. αν σε ηθελε ( λογικα) θα ειχε επιδιωξει κινηση.εστω ενα συγγνωμη. βεβαια τωρα θα μου πεις μπορει να εχει μετανιωσει αλλα να μην εχει μουτρα να ερθει.οπως και να εχει φευγει για το ναυτικο και αυτο μονο ανασταλτικος παραγοντας μπορει να θεωρηθει. αστο. και εαν συνεχισεις να νιωθεις το ιδιο και μετα( και εφοσον σε παιρνει) κανεις τοτε καποια κινηση.

Comment

ωραια .. το αφηνω και φευγειι ..
        μετα ? αντε να τον βρεις μετα
        Μερικες φορες σκεφτομαι οτι ισως εγω να ειμαι υπορβολικη
        δεν ειχαμε ποτε σχεση
        αλλα ετσι νιωθω .. μπορει να ακουγεται υπορβολικο ολο αυτο
        αλλα πιστευω οτι μετα το σεπτεμβριο κοβεται η παραμικρη επαφη και ειναι κατι με το οποιο δεν μπορω να συμβιβαστω
        καθε φορα λεω οτι θα τον ξεχασω και μετα φτανει μια στιγμη αδυναμιας για να τα χαλασει ολα
        οι φιλες μου λενε οτι απλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ να τον ξεχασω οχι οτι δεν μπορω
        ειμαι ρεαλιστρια
        δεν πιστευω πως η ζωη ειναι οπως οι ταινιες
        και γι αυτο το λογο ξερω οτι αν δεν γινει τωρα δεν θα γινει ποτε
        οι ζωες μας ειναι πλ διαφορετικες .. παιζει να μην τον ξαναδω ποτε
        ειναι και το στοιχημα στη μεση
        μερικες φορες νιωθω τοσο ηλιθια
        εσυ θα το συγχωρουσατε ποτε ?
        ( να ρωτησω κατι ακυρο ? πως γινεται να βλεπω τις ειδοποιησεις μου δηλαδη τις απαντησεις που στελνουν απο το e mail μ ? )

Comment

μα και τωρα απο οτι καταλαβα δεν ειχατε και καμια επαφη οποτε τι ακριβως θα αλλαξει? το οτι δε θα τν βλεπεις τυχαια στο δρομο? και καλα οκ.αν θελεις μονο μια νυχτα μαζι του παει στα κομματια .ρισκαρε το. αλλα εαν μετα σου γεννηθουν ναι συναισθηματα και χιλια δυο? δεν εχει εξελιξη, δεν το βλεπεις? οποτε καλυτερα για σενα καταρχην , και μετα και για αυτον , να το αφησεις ως εχει. δες το ως προφυλαξη.αλλωστε δεν ειχατε και τη σχεσαρα να φοβασαι μη τυχον και χαλασει η χαθειτε.

απο το email μπορεις να δεις μονο τα προσωπικα μηνυματα που σου στελνουν στο φορουμ.σου ερχεται μηνυμα στο μειλ και σου λεει εχετε ενα προσωπικο μηνυμα στο φορουμ. ερχεσαι λοιπον και τα βλεπεις.απο οσο ξερω μονο αυτο γινεται με το μειλ σου.

- - - - - - - - - -

θα το συγχωρουσα μονο εαν ο τυπος μού ειχε αποδειξει πως αξιζει να τον συγχωρεσω .και αυτος δεν το εκανε....

Comment

τωρα δηλαδη που σου απαντησα σου ηρθε μνμ στο e mail ?

εχεις δικιο .. αν αξιζε θα εκανε και εκεινος κατι
            θυμωνω με τον εαυτο μου μερικες φορες γτ θα επρεπε να ειμαι πιο σκληρη
            μαλλον θα αφησω τα πραγματα ως εχουν
            δεν θα παει πουθενα .. πιστευω πως καποιοι ανθωποι γεννηθηκαν για να ειναι μαζι και καποιοι αλλοι δεν επρεπε να συναντηθουν ποτε
            μαλλον ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια
            δεν θα κανω κατι ,.ελπιζω μονο μη μου γυρισει τελευταια στιγμη

Comment

για να μου ερθει στο μειλ μου πρεπει να μου στειλεις προσωπικο μηνυμα μεσω του φορουμ και οχι απλα να απαντησεις στο νημα. προσωπικα μηνυματα στελνεις σε ενα μελος( η σε οσα θες) κανοντας κλικ πανω στο ονομα του ( σου βγαζει επιλογες) .και οταν εχεις προσωπικα μηνυματα φαινονται και στη σελιδα του φορου πανω δεξια( με την προυποθεση να εισαι συνδεδεμενος).

ναι μην κανεις τιποτα. το ξερω ειναι δυσκολο .πιστεψε με σε νιωθω απολυτα αλλα δεν τραβαει. οποτε γιατι να βασανιζεσαι και να ρισκαρεις κιολας το να δεθεις μαζι του κτλ κτλ?

Comment

φετος τελιωσα το σχολειο και ετσι δεν θα μεινω πισω
                εννοω οτι θα ηταν πολυ πιο δυσκολο αν εκεινος εφευγε και εγω εμενα πισω
                νομιζω οτι θα με βοηθησει πολυ να αλλαξω παραστασεις και να γνωρισω καινουργιους ανθρωπους
                μερικες φορες ομως δεν βρισκω νοημα σε οτιδηποτε και αν κανω
                π.χ μεχρι τωρα φτιαχνομουν , ντυνομουν ωραια κ
                εκανα τελος παντων οτι πρνουσε αποτο χερι μου για να αρεσω σε εκεινον
                τωρα απλα δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα απο αυτα , ολα μου φαινονται ανουσια
                ειμαι 18 και νιωθω οτι εχω γινει 50
                εγω δεν ημουν ετσι γαμωτο
                καμια συμβουλη ΜΠΑΣ και συνελθω ?
                (σορρυ αν σε κουραζω αλλα εχω σταματησει να συζηταω για εκεινον στις φιλες μου , νιωθω οτι τις εχω κουρασει .. παριστανω οτι ειμαι κομπλε) :/

Comment

κοιτα εαν ειναι απλα ενα απωθημενο διεκδικησε τον εστω και για ενα βραδυ για να σου φυγει.αλλα να ξερεις πως εχει και αυτο το ρισκο του γιατι μπορει να σου περασει ( πχ ετσι ειχε γινει με μια φιλη μου) μπορει ομως να κολλησεις και πιο πολυ. εαν παλι θες πιο πολλα νομιζω καταλαβαινεις οτι δεν τραβαει, και πιστεψε με (στο λεω απο πρωτο χερι και ξερω ποσο δυσκολο ειναι )αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αφησεις το χρονο να περασει και να ελπιζεις πως συντομα θα τον ξεχασεις. η αλλιως ρισκαρε το αλλα εχοντας στο νου σου τα εξης :
                  1) η θα καταληξετε να κανετε σκετο σεξ και τιποτα αλλο οποτε και εαν βολευεται αυτος
                  2) η θα δαγκωσεις πιο πολυ τη λαμαρινα και μετα θα πρεπει να αντιμετωπισεις το οτι αυτος θα φυγει
                  3) η θα σε γειωσει και δε θα κανετε ουτε καν σεξ
                  4) η τελος μπορει να αντιδρασει θετικα ( να ενδιαφερθει και αυτος κτλ κτλ) αλλα σιγουρα η αποσταση θα σας παιδεψει και τους δυο.
                  νομιζω οτι απο οπου και εαν το πιασεις ειναι χαμενη υποθεση.
                  οπως ειπες και εσυ μια νεα ζωη ανοιγεται μπροστα σσου. νομιζω σου αξιζει να ασχοληθεις με αυτο και οχι με τον καθε εναν που εβαζε στοιχηματα και δεν ειχε καν τα κοτσια να ζητησει εαν συγγνωμη ( μια μικρη ενδειξη ενδιαφεροντος).

Comment

σε καμια περιπτωση δεν θελω να γινει το πρωτο
                    δεν ειμαι τετοια κοπελα
                    μπορει να τον νοιαζομαι , να τον αγαπαω αλλα δεν θα επεφτα τοσο χαμηλα
                    ισως το γεγονος οτι φευγει να ειναι το κλειδι .. ο τροπος που εψαχνα για να τον ξεχασω
                    αυτο που σκεφτομουν εγω ηταν να παω να τον βρω και αν δεν μπορεσω να του εκφρασω τα συναισθηματα μου
                    τουλαχιστον να τον κοιταξω για τελευταια φορα να τον αγκαλιασω και να φυγω
                    αλλα οπως ειπες και εσυ εκεινος δεν ζητησε καν ενα συγνωμη οταν εγω υπεφερα
                    ελπιζω μονο να μην ερθει η στιγμη που θα μετανιωσω την επιλογη μου αυτη .

Comment

κοιτα εαν θες πιαστον και μιλα του δηλαδη πες του νιωθω το και το , ξερω οτι δε θα αλλαξει κατι ( γιατι ακομα και να σου πει και γω σε θελω η αποσταση ειναι δυσκολο πραγμα) απλα ηθελα να στο πω.

το θεμα ειναι εισαι ετοιμη για κατι τετοιο?
                      εισαι ετοιμη για την αντιδραση του, οποια και εαν ειναι αυτη?

Comment

ειλικρινα
                        τι απο τα δυο θα εκανες
                        αν ενιωθες το ιδιο

Comment

γενικα ειμαι της αποψης οτι πρεπει να ρισκαρουμε. γενικα καλυτερα να κανουμε κατι που μετα θα μετανιωσουμε παρα να μενουμε παντα με το εαν...

ωστοσο, εαν βρισκομουν στη θεση σου, και συμφωνα με τα οσα εχεις πει δε θα εκανα απολυτως τιποτα.
                          ξαναλεω στοιχηματα, 4 χρονια, ουτε ενα συγγνωμη, ναυτικο, εσυ σπουδες?μμμ οχι δε θα εκανα απολυτως τιποτα.

Comment

οκκ σε ευχαριστωω πολυ emilie
                            καλυτερα να τον αφησω να φυγει ετσι .. καλυτερα να μη μαθει ποτε
                            να σαι καλαα :)

Comment

τιποτα! καλη συνεχεια.

Comment

Working...
                              X