Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τον σκέφτομαι ακόμα...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Τον σκέφτομαι ακόμα...

loading...
    Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο που θα γράψω απλά έχουν συμβεί πολλά και θέλω να τα βγάλω από μέσα μου ..Ευχαριστώ όσους το διαβάσετε και μου πειτε τη γνώμη σας
    ​​​​Λοιπον, εδώ και έξι χρόνια γνώριζα ένα παιδί από τη σχολή μου πέντε χρόνια μεγαλύτερο από εμένα. Αρχικά του αρεσα και μου το έδειχνε ,μου ζηταγε να βγουμε εγώ όμως ήμουν μικρουλα και μαζεμένη οπότε δεν έγινε κάτι μεταξύ μας αν και μιλάγαμε για πλ μεγάλο διάστημα.Μετά από δυο χρόνια χαθήκαμε μιας κ αυτός τελείωσε τη σχολή και πήγε στρατό.Πέρσι ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μου και έτυχε να είναι και αυτός στο ίδιο μεταπτυχιακό οπότε και αρχίσαμε πάλι να μιλάμε αλλά χωρίς να βρεθούμε καθώς ενώ αυτός μου πρότεινε εγώ είχα πολύ διάβασμα και δεν προλάβαινα.Μετά από αρκετό καιρό βγήκαμε !Ήταν από τα πιο όμορφα ραντεβού αφού τον γνώριζα και δεν υπήρχαν άβολες και αμηχανες στιγμές.συνεχίσαμε να βγαίνουμε , προχωρήσαμε και ερωτικά αλλά αυτός άρχισε να μου λέει πως δεν ξέρει αν θέλει σχέση σε αυτήν τη φάση αν και στην πράξη ήταν σαν να είσασταν μαζί ..βρισκόμασταν ,κοιμόμασταν μαζί , βγαίναμε με παρέες του , ήθελε αποκλειστικότητα απλά δεν ήθελε την πίεση μιας σχέσης.Εγώ από ένα σημείο και μετά του είπα να σταματήσουμε γιατί εγώ ήθελα τη σχεση .σταματήσαμε να βρισκόμαστε για ένα δίμηνο αλλά εκείνος μου έστελνε κάθε μερα μηνύματα και μου έλεγε : ΣΕ ποια θα στέλνω τώρα όταν σζολαω από τη δουλειά και τέτοια ...Μετά από αυτούς τους δυο μήνες αποφάσισα να βγω ξανά και να μη δίνω σημασία στον τιτλο: σχέση αλλά στην ουσία αυτού π είχαμε ...περνάνε λοιπόν άλλοι δυο μήνες και μου ζητά να μαστε μαζί!όλο το καλοκαίρι λοιπόν ήμασταν μαζί , πήγαμε μαζί διακοπές και ήταν πολύ ομορφα:)κοιμόμασταν μαζί αγκαλιά , μου φτιαχνε πρωινό ..αλλά δεν μ'άρεσε το γεγονός πως ήθελε 9/10 φορές να βγαίνουμε με την παρέα του και όχι οι δυο μας γιατί ένιωθα ότι το κάνει γιατι με βαριέται αν κ ο ιδιος μ έλεγε πως του αρέσει το παρειστικο κλίμα και δεν ισχύει αυτό που πιστεύω εγώ.επιπλέον υπήρχε και το θέμα της απόστασης γιατι εκείνος μένει νέα μάκρη ενώ εγώ Άγιο Δημήτριο και ενώ δεν έχω αμάξι ήθελε να πηγαίνω εγώ στα μέρη του .Δεν άντεξα λοιπόν άλλο και του ζήτησα να χωρίσουμε .χωρίσαμε αλλά μου έλειπε του ζήτησα να βρεθούμε κ μ ζήτησε ο ίδιος να μαστε πάλι μαζί και μια εβδομάδα μετά με χώρισε εκείνος γιατί εν τέλει δεν ξέρει αν είναι για σχέση .έχει συναισθήματα αλλά νιώθει πίεση και πιστεύει ότι ενώ εγώ ήμουν χαλαρή στην αρχή άρχισα να αλλάζω .χωρίσαμε λοιπόν οριστικά αλλά εκεί ος συνέχισε να μου στέλνει και να μου μιλάει γλυκά όπως όταν ήμασταν μαζί.ξέχασα να αναφέρω πως με χώρισε μέσω μηνύματος και του είπα να βρεθούμε να ξεκαθαρίσουμε από κοντά.Εκείνος στην αρχή ήταν αρνητικός γιατί φοβοτα Μην παρεξήγηση τη συνάντηση μας (ενώ ήταν γλυκός στα μηνύματα )για να μην τα πολυλογώ του είπα εν τέλει πως δεν θέλω να βρεθούμε και δεν θέλω και να μιλάμε !κ είπε εντάξει..λίγες μέρες μετά μου έστειλε φωτογραφία από ένα συναρμολογουμενο δώρο που του είχα κάνει καθώς το είχε τελειώσει και ήθελε να το δω και δεν απάντησα .επιπλέον μου χρωστούσε κάποιες σημειώσεις τις οποίες του είπα να μου τις αφήσει στο φωτοτυπαδικο της σχολής για να μην συνατηθουμε.Εκείνος άφησε τις μισες μόνο .έβαλα μια κοπέλα να του πει ότι μ χρωστάει και άλλες και εκείνος αντί να αφήσει τις άλλες στο φωτοτυπαδικο ήρθε μέσα στο εργαστήριο μου να μου τις δώσει αλλά εγώ έλειπα πάλι καλά.Την Παρασκευή π μας πέρασε τον πετυχα στη σχολή γιατί παρουσίαζε το μεταπτυχιακό του και όταν με ειδε μου είπε : Όλα μαζί σήμερα... (και η παρουσίαση δλδ κ εγω)...Τον σκέφτομαι ακόμα .έχουν περάσει δυο μήνες που ήμαστε χώρια αλλά μου είναι τόσο δύσκολο να προχωρήσω

Θα περάσει καλή μου, ανοίξου σε νέες παρέες και σε λίγο, με την επόμενη σχέση σου, που μπορεί να είναι πάλι από το φιλικό σου περιβάλλον, θα τον ξεχάσεις και ξεπεράσεις για τα καλά!

Καλά Χριστούγεννα!!! με νέα ξεκινήματα!
    Last edited by goldstar; 25-12-2016, 09:12.
    ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ

Comment

• marina1992
      marina1992 commented
      Editing a comment
      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! !Αυτό περιμένω και γω ..Γιατί βγαίνω , γνωρίζω κόσμο αλλά μου λείπει ακόμα και νευριαζω στην σκέψη ότι μπορεί να με έχει ξεχάσει..αλλά θα μου περάσει !! Καλές γιορτές και σε σένα !!

Για πείτε μου και άλλοι τη γνώμη σας ..θα άξιζε να κυνηγήσω κάτι η όχι ?

Comment

Ρε Μαρινα μην τον παιδευεις τον ανθρωπο.Παρτον τηλεφωνο και καλα να περασετε.Χρονια πολλα!
      Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτάς.

Comment

• marina1992
        marina1992 commented
        Editing a comment
        Χρόνια πολλά και καλές γιορτές και σε σένα :)!!

Πάλι καλά που δεν έκανα κίνηση ! Μπήκα στον τοίχο του στο φβ και είδα πως η πρώην του ( μια κοπέλα που τα είχε πριν από εμένα ) του έλεγε ότι είναι το στήριγμα της ! Δηλαδή πόση κοροϊδία? Καμία ντροπή ...Όσο τα είχαμε δεν είχανε επαφή αυτή μένει κ στο εξωτερικό αλλά λογικά τώρα π δεν είμαστε μαζί μιλάνε πάλι ..

Comment

Πες μας κι άλλα! Γι' αυτό μπαίνουμε στο φόρουμ! Έχει απίστευτο ενδιαφέρον. Σκέψου ότι είχα να κοιμηθώ από τις 24-12 που έγραψες το πρώτο σχόλιο...

Comment

Και εγώ την σκέφτομαι την Μαρία Χ από την τρίτη γυμνασιού της πανόρμου... Μαρία σε Αγαπούσα τότε και ποτέ δεν αυνανίστηκα με την φαντασίωση της αγγελικής σου μορφής!

Comment

• Stavrogin
            Stavrogin commented
            Editing a comment
            Μα τι σου τα γράφω πάλι, αφού σου τα έγραψα τότε σε εκείνο το ροζ φλασάκι με το κατεβατό των 40 σελίδων...σκρόφα του Σατανά, αν γίνω ποτέ Serial Killer εσένα θα σκοτώσω πρώτη!

Αχ εσεις κοροϊδευετε αλλά εγώ τη νιώθει την κοπέλα. Χώρισα πριν λίγες βδομάδες με τον 2 χρόνια δεσμό μου κι είμαι στα μαύρα μου τα χάλια. Ο Παντελίδης χτυπάει κόκκινο κάθε φορά. μια φίλη μου ξεκίνησε τα phen και έχασε 3 κιλά. Εγώ χώρισα και τα έχασα κι εγώ από το κλάμα! Δεν αξίζουν κούκλα μου τα δάκρυα μας αλλά και τι να κάνουμε που αγαπάμε.
          Εντάξει, μη φάω γερό δούλεμα, είναι νωπό το τραύμα ακόμη, θα έρθω εγώ μετά από λίγο καιρό και θα γελάω με τα χάλια μου. Προς το παρόν

Comment

Collapse

• ronron
            Reply to 21η ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1967...
            ronron
            Πήραν και βραβείο απο τον ΟΟΣΑ σα τους συριζαιους που βριζεις.Η τοτε ηταν καλη η εργαλειοθήκη του?Τι σχέση έχει η μορφή διακυβέρνησης με την οικονομία,...
            Today, 10:39
          • ronron
            Reply to Πόσους σκότωσε ο Στάλιν;
            ronron
            Απο που ενα φύλλο excel είναι η αλλη πλευρα και wikipedia που γραφείς και εσύ και ο Σολζενίτσιν...
            Today, 10:27
          • Ypogeio
            Reply to Εκμαθηση ξενης γλωσσας
            Ypogeio
            Τώρα που λόγω κρίσης περισσεύει ο ελεύθερος χρόνος μας, όποιος έχει την όρεξη μπορεί να επιδοθεί στην εκμάθηση των αρχαίων ελληνικών. Δεν είναι δύσκολο....
            Today, 09:24
          • Ypogeio
            Reply to Το αγεφύρωτο χάσμα μεταξύ γυναικών και φιλοσόφων.
            Ypogeio
            Ένα από τα ωραιότερα διηγήματα που έχω διαβάσει, και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, το έχει γράψει ο Μπέρτολτ Μπρεχτ κι αφορά...
            Today, 08:49
          • Ypogeio
            Reply to Το παράλογο στην παγκόσμια γιορτή της γυναίκας.
            Ypogeio
            Ένα από τα παράδοξα που προκύπτουν από την άποψη που ισχυρίζεται η προοδευτική πλευρά, είναι το γεγονός πως εδώ και 9.000 χρόνια περίπου (από τότε δηλαδή...
            Today, 08:31

Θέματα

Collapse

Working...
          X