Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση

[ FONT = " Comic Sans MS " ] Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφη , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
    Οταν βρισκομαι σε μερος με πολυ κοσμο και υπαρχουν ζευγαρια , τοτε με πιανει μια ζηλια ... Δεν εχω και εμφανιση , και ετσι πως να με προσεγγισει κοπελα ? Ενταξει στο παρελθον με πλησιασε μια κοπελα , αλλα εγω ντραπηκα και εδειξα τοση πολυ αμηχανια , ετσι ξενερωσε και εφυγε .
    Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet πας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
    Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων [ / font ]

Και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω (και είχα)
    http://www.forums.gr/showthread.php?...-antras-virgin

Γενικά η κατάσταση που βιώνεις, εν περιλήψει, είναι το σύνδρομο του "αδύναμου αδελφού".
    "Αδύναμος αδελφός" = ένα δύσμοιρο, κακότυχο, κατακαημένο κνώδαλο.

κνώδαλο = τιποτένιο, ανάξιο ανθρωπάκι.

Γενικά πάρε βοήθεια από παντού και από κάθε κατευθυνση (ψυχιάτροι, ψυχολόγοι, βιβλία αυτοβελτίωσης, δραστηριότητες, μόρφωση, ξένες γλώσσες, αθλητισμός, ενδιαφέροντα, κ.ο.κ)
    Το πρόβλημα αυτό είναι πάρα μα πάρα πολύ σοβαρό και για να φυγει από πάνω σου θα χρειαστούν αρκετά χρόνια και επίπονη/επίμοχθη προσπάθεια.....
    Πίστεψε με τέτοια προβλήματα δεν λύνονται μέσα σε μερικούς μήνες........

Εγώ ξεκίνησα το 2007, 24 ετών για να διώξω από πάνω το σύνδρομο το "αδύναμου αδελφού" και η πρόοδος που έχω κάνει είναι ελάχιστη.....
    Ισως χρειαστεί μια ζωή ολόκληρη....

Όπως είπε και ο Όλιν Ρεν "Καλό κουράγιο..."
    Last edited by Serseris; 17-07-2010, 17:28.

Comment

Δεν συνέρχεστε λέω εγώ?20 είναι..όχι 30..Κοντεύετε να τον βγάλετε άρρωστο τον άνθρωπο..
      Το πρόβλημα είναι κυρίως στην προσέγγιση των άλλων και στην συνεσταλμένη του προσωπικότητα..(δεν είναι κακό αυτό αλλά μερικές φορές δημιουργεί τέτοιου είδους ''προβλήματα'')
      Αν θελήσει να επισκεφτεί ειδικό ίσως να βοηθούσε..αλλά δεν είναι απαραίτητο νομίζω..Αν καταλάβεις τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να ανοιχτείς ίσως να μπορείς να το αντιμετωπίσεις και μόνος σου..Είναι καθαρά δική σου δουλειά αυτό..
      Serseri..που βρήκες κοινά στις περιπτώσεις σας δεν καταλαβαίνω...
      ''It’s only after we’ve lost everything that we’re free to do anything.''

Comment

Originally posted by gian90 View Post
        [ FONT = " Comic Sans MS " ] Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφη , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
        Οταν βρισκομαι σε μερος με πολυ κοσμο και υπαρχουν ζευγαρια , τοτε με πιανει μια ζηλια ... Δεν εχω και εμφανιση , και ετσι πως να με προσεγγισει κοπελα ? Ενταξει στο παρελθον με πλησιασε μια κοπελα , αλλα εγω ντραπηκα και εδειξα τοση πολυ αμηχανια , ετσι ξενερωσε και εφυγε .
        Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet πας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
        Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων [ / font ]
        Εγω πιστεύω οτι αρχικά πρέπει να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι θετικά και να μην χάσεις τις ελπίδες σου. Το ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε ενω παράλληλα πράττεις ώστε να λύσεις το πρόβλημα σου. Χωρίς ελπίδα ο άνθρωπος είναι χαμένος. Επίσης να έχεις υπόψην σου οτι όλοι έχουν προβλήματα. Πολλοί έχουν μεγαλύτερα απο εσένα. Αυτό να το πιστέψεις.

Απο τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι έχεις το ελάτωμμα οτι είσαι πολύ ντροπαλός. Αλλά αυτό δεν είναι κάποια ανίατη αρρώστια. Μπορείς να προσπαθήσεις να το καταπολεμήσεις. Και εγω Ημουν και είμαι λίγο ντροπαλός αλλά ξεπερνίέται αν προσπαθήσεις. Απλά αν σ'αρέσει κάποια μίλα της και προσπάθησε να είσαι ευχάριστος, να την κάνεις να γελάσει.

Οσον αφορά την εμφανισή σου αν πιστεύεις οτι υστερείς στο πρόσωπο μπορείς να ξεκινήσεις γυμναστήριο για το σώμα. Σχεδόν όλες οι γυναίκες εντυπωσιάζοντε απο ενα καλά γραμμωμένο σώμα. Και να κοιτάξεις και το κούρεμα σου και το ντύσιμο σου. Αυτά αποτελούν την εμφάνιση εκτός απο το πρόσωπο...

Βέβαια για αρχή ίσως θα έπρεπε να μην περιμένεις οτι θα σου κάτσει κάποια κουκλάρα. Μπορείς να συμβιβαστείς με μια καλή και ευχάριστη κοπέλα που μπορεί να μην είναι τέλεια εμφανισιακά αλλά θα σου προσφέρει τη τρυφερότητα που χρειάζεσαι.

Παράλληλα προσπάθησε να βγείς απο τη κατάθλιψη. Σκέψου οτι σ'αυτό το κόσμο έχεις τουλάχιστον δυο ανθρώπους που σε αγαπάνε απεριόριστα και θα έκαναν τα πάντα για σένα, τους γονείς σου. Και αν σπουδάζεις προσπάθησε να βρείς το κουράγιο να διαβάσεις αλλιώς προσπάθησε να μάθεις μια τέχνη ή να βρείς μια δουλειά. Και κάνε πράγματα που σου αρέσουν πχ εγω ξεχνιέμαι οταν βλέπω ταίνίες ή οταν παίζω κάποιο καλό game. Υπάρχουν αρκετές ασχολίες με τις οποίες μπορείς να καταπιαστείς και ας μην έχεις παρέα.

Αλλά σπουδάζεις όντως? Ρωτάω γιατί θεωρώ οτι μια σχολή είναι καλό μέρος για νέες γνωριμίες αλλά και για νέες φιλίες (ολα χρειάζονται)
        Υπάρχουν πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται, υπάρχουν πράγματα που γίνονται και δεν λέγονται...

Comment

Εγω πιστευω οτι σ αυτη τη φαση το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει ειναι να βρεις κοπελα..
          Απο αυτα που γραφεις, οτι δηλαδη δεν εχεις φιλους, δεν εχεις ασχολιες που να σε ενδιαφερουν, δε σε νοιαζει να βρεις δουλεια ή να σπουδασεις, εγω καταλαβαινω οτι εχεις μια μορφη καταθλιψης. Οποτε πραγματικα το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει ειναι να βρεις κοπελα. Πρεπει να προσπαθησεις να βγεις απο αυτη την ψυχολογια και μαλλον ο μονος τροπος ειναι να δεις καποιον ειδικο. Προσπαθησε να βρεις μια δουλεια (οτι να 'ναι) ή μια ασχολια γιατι πιστεψε με θα νιωσεις πολυ καλυτερα με τον εαυτο σου κανοντας κατι.Ο,τι κι αν ειναι αυτο, ακομα και αν ειναι γυμναστηριο πχ.

Δεν υπαρχουν συμβουλες πιστευω στο πως θα προσεγγισεις το αλλο φυλο. Οταν νιωσεις καλυτερα με τον εαυτο σου και αρχισεις ουσιαστικα να ζεις, τοτε θα φτιαξει και αυτο.
          Ζητα βοηθεια ομως...Κριμα ειναι νεος ανθρωπος να υποφερει..

Comment

Originally posted by scarlet_2 View Post
            Serseri..που βρήκες κοινά στις περιπτώσεις σας δεν καταλαβαίνω...
            Μα φυσικά στο σύνδρομο του "αδύναμου αδελφού".
            Πάντοτε ναθυμόμαστε
            "Αδύναμος αδελφός" = ένα δύσμοιρο, κακότυχο, κατακαημένο κνώδαλο.
            (κνώδαλο = τιποτένιο, ανάξιο ανθρωπάκι).

Δυστυχώς, να (διάφορες) ενδείξεις ενός "αδύναμου αδελφού"...................

Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ . Ειμαι ενα παιδι αρκετα ντροπαλο , συνεσταλμενο , εσωστρεφές , που δεν μιλαει πολυ και χωρις αυτοπεποιθηση . Γι αυτο και δεν εχω κανει ακομα σχεση και ουτε φυσικα δεν τολμησα να προσεγγισω καποια κοπελα για να της εκφρασω τα συναισθηματα μου , λογω του χαρακτηρα μου . Δηλαδη ουτε ενα φλερτ ! Δεν ξερω ... οταν ειναι να μιλησω σε κοπελα κατι παθαινω , κομπλαρω και δεν γινεται τιποτα ... Δεν εχω ουτε καν φιλους γιατι ουτε και φιλους μπορω να κανω , ενω και καποιους παιδικους που ειχα , τους εχασα λογω οτι δεν μπορεσα να τους κρατησω , αλλα ουτε εκεινοι δεν ενδιαφερθηκαν για μενα ... Νιωθω εντονη μοναξια , ενα ψυχολογικο κενο και θελω τουλαχιστον να συναψω σχεση με κοπελα , οπου να με καταλαβαινει , να με εμπιστευεται , να μ αγαπαει ... για φιλους δεν καιγομαι τοσο ... αλλα σχεση θελω πολυ
            Εξω εχω να βγω πολυ καιρο και γι αυτο ψαχνω απο το internet μπας και κατσει κατι αλλα τιποτα ... αλλα μερικες φορες σκεφτομαι πως ακομα και να θελει μια κοπελα να συναντηθουμε , εγω παλι φοβαμαι . γιατι πιστευω πως δεν θα δωσω την καλυτερη εντυπωση και θα ξενερωσει ... αρα το προβλημα δεν ειναι τοσο η πρωτη επαφη , αλλα και η συνεχεια , χωρις να λεω οτι η πρωτη επαφη για μενα ειναι ευκολη . Εχω ριξει το βαρος σ αυτο το προβλημα και αγνοω καποια αλλα εξισου σημαντικα και πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
            Ενταξει ξερω τι λενε σ αυτες τις περιπτωσεις , οτι χρειαζεται αυτοπεποιθηση , τολμη κτλ αλλα εγω δεν τα εχω αυτα και επισης λενε οτι χρειαζεται να εισαι ο εαυτος σου , αλλα και αυτο δυσκολο μου φαινεται ... οσοι ειναι προθυμοι ας βοηθησουν και αν διαβασε το μηνυμα καποιος ψυχολογος , πιστευω πως η βοηθεια του θα ειναι πολυτιμη ... Ευχαριστω εκ των προτερων

Το να είναι κάποιος μια αδύναμη οντότητα, μια αναιμική προσωπικότητα, ένας "αδύναμος αδελφός" είναι κάτι το ψυχικά αλγεινό, επώδυνο και οδυνηρό.............
            Last edited by Serseris; 17-07-2010, 17:52.

Comment

Σε πρώτη φάση θα σε συμβούλευα να βρεις μια δουλειά.
              Έτσι και χρήματα θα βγάζεις για να μπορέσεις να βελτιώσεις την εικόνα σου(γυμναστήριο-ντύσιμο(προσοχή στα παπούτσια!)-περιποίηση) και θα έχεις παράληλα κοινωνικές επαφές.Μετά από αυτό όλα θα αλλάξουν.Θα το δεις και μόνος σου!!!

Σκέψου κάτι: Εμείς τη φτιάχνουμε τη ζωή μας!
              Καλή τύχη και αν προκείψει τίποτα καλό ενημέρωσέ μας
              Think pink...

Comment

....χμ...,

...με κάθε σεβασμό στην γραπτή άποψή σου, δεν έχω κατανοήσει εάν ο προβληματισμός σου είναι γνήσιος μέσα απο τις αντιφατικές ψυχοσυναισθηματικές καταστάσεις που αναφέρεις και περιγράφεις.... Αν κάποια απο αυτές έχει αληθή βάση, καθίσταται αξιοπερίεργο και αξιοθαύμαστο, η νοητική σου διαύγεια στην καθαρότητα της περιγραφής των ψυχοσυναισθηματικών σου βιωμάτων, σε βαθμό που προκαλεί με την φαινομένη ειλικρίνεια στο περιεχόμενό της....

Αν λοιπόν πιθανολογούνται ειλικρινή και οντολογικά αληθή τα περιγραφόμενά σου, πιστεύω πώς διέρχεσαι την περίοδο της προσωρινής αμφισβήτησης της ύπαρξής σου στον περιβάλλοντα κοινωνικό χώρο σου, δηλαδή μιά παροδική κατάσταση που όλοι/ες, λίγο ή πολύ δοκιμαστήκαμε....

Την όποια αποδεκτή λύση βέβαια θα ήταν καλό να την βρείς με ατομική προσπάθεια, αλλά και μιά βοήθεια απο ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν θα ήταν χρησιμότατη. Συνήθως η αλλαγή στην εξωτερική εμφάνιση, ένα ταξίδι, μιά εκδρομή, χορός, η επίσκεψη με ένα έμπιστο φίλο σε ελεγμένο οίκο ανοχής, κλπ., και γενικά κάθε δραστηριότητα που συναθροίζονται περισσότεροι απο ένας άνθρωποι τονώνουν και λυτρώνουν....

"Too Much Man For One Woman.." :))))))

Comment

Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δεν θελω.

Comment

Originally posted by astrolpsis View Post
                    Δεν υπαρχει δεν μπορω,υπαρχει δεν θελω.
                    Είδες τι έγραψε αρχικά; Το παραθέτω:

Originally posted by gian90
                    ...πχ ειμαι ανεργος και δεν με ενδιαφερει να βρω δουλεια γιατι εχω περιελθει σε μια καταθλιπτικη κατασταση ...
                    Είναι το πρώτο που πρέπει να αντιμετωπιστεί. Αν τα καταφέρει μόνος έχει καλώς, ειδάλλως θα πρέπει να ζητηθεί βοήθεια ειδικού.

Comment

Πωπω, ρε παιδί μου, έτσι όπως τα λες μου θημίζεις το ασχημόπαπο. Μην είσαι τόσο ηττοπαθής. Έχε υπόψην σου πως αν δεν έχεις πρώτα ΕΣΥ αυτοεκτήμηση στον εαυτό σου, μην περιμένεις να σου έχουν οι άλλοι. Όσο για το να βρεις κορίτσι, έχε επίσης υπόψην σου πως αν δεν πας να τους πιάσεις την κουβέντα, μην περιμένεις να έρθουν αυτές, γιατί σε βλέπουν να τις φοβάσε και να κομπλάρεις.

Πρώτα απόλλα δες τι φταίει στον χαρακτήρα σου και πέταξε το. Ύστερα βρες θάρρος, ντύσου καλά και μην δίχνεις τόσο ηττοπαθής. Όταν βρεις μια κοπέλα μην την προσεγκίσεις λεγοντάς της "θες να το κάνουμε"; Όταν δεις μια κοπέλα και σου αρέσει, πιάστεις κουβέντα ξεκινώντας από κάτι απλό πχ τι μουσική σου αρέσει, είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου, θες να πάμε για καφέ/σινεμά κλπ. Και χυλόπιτα να φας, σιγά. Ο πρώτος θα σαι ή ο τελευτέος;

Το παν πρώτα απόλα είναι να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου (προσοχή, όχι το άλλο άκρο, εγωϊστής και αλαζόνας) και τα άλλα θα ρθουν.
                      Last edited by KNIGHT; 30-10-2010, 04:40.
                      LIVE WITH CHIVALRY!

Comment

Χαιρετε . Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 ετων και δεν εχω κανει σχεση με κοπελα , ουτε φιλησα , ουτε εκανα βεβαια σεξ....
                        As an older gentleman with quite similar experiences, I want to tell you something. First of all, the main thing is that you need to understand that as a 20-years old young boy you are total loser among all the males. You probably don't have any money, good job, muscles, fame or success. Every male starts his life as a loser. So it's not only you who is a loser, but all the young guys. 20-years old boy has approximately 10 years time for climbing up from his misery. If a guy is a loser as he still is 20, it's quite acceptable, because that's the way it is. But if he hasn't managed to change his state in nextcoming 10 years, he will be loser for rest of his life. All guys in your age should realize, that it's every guy's own responsibility to change his state from misery to the success.

Think about an imaginatory situation in which a guy on your age goes to the office of the managing director of some huge international company and says that he wants to be hired for leading the company. The idea is absurd. You must understand that all of your attempts to approach beautiful girls would be as absurd - as long as you are the loser. Youngness, prettyness and sexiness are the advantages of all the girls who are in the same age with you. Even the most uglies 20-years old girls can pick up many men who are way above of your state: those men have cars, flats, savings, more muscles than you are having. So, none of the girls are interested of young loser (with nothing but pimples) - at least as long as girls have their youngness, fertility and prettyness. If you realise this system, it is your first step in climbing your way above all the guys of your age class.

You need to learn to change yourself and learn to work, train and study your way out of your loserness. Now the situation seems to be that you are just air to all girls - especially the young girls from your age class. It doesn't mean that those girls would be extremely bad people, evil monsters with demonic character. They are like a person in supermarket: why would anyone choose a bad fruit, while she can select the best one? Young girls can have a better man than a young boy who has nothing. World is full of young guys who want to have Kim Kardashian as their girlfriend, but why on earth she would take any of those nobodies?

Secondly, you need to learn to recognize when a girl is interested in you and when she is not. If she is not interested, then there's nothing you can do. The more ragingly you try, the clearer is the conclusion: she will treat you as a rubbish. If she is not interested, then walk away. Immediately! Don't stick in her, she won't change her estimation of you. If you are desperate, sad or angry, soon all the girls will know it, because women are talking. Actually, they don't even need to tell rumours about you, because everyone can see your state in a second just by looking at you. Evolution has made all the females very skilled in estimating male's succession rate. All the females see through of you in less than a second!

The higher the man is in the level of the scale of sexual success, the more freely he can act. But if the guy is farther in the scale, all his approaching attempts are just a sign that he is not awared of his level. If you try to pick up the girl above your sexual status, she will react like you would be harrashing her. As long as you don't try anything erotic, the girls may even be friendly at you. You may flert, as long as you are making it in purpose of joking. If you are loser and you still try to make serious flert, it is the same than an insult. If an ugly guy tries to flert seriously to high class girl it's like telling her that she is 10 years older and 10 kg's heavier than she actually is. That will never work! Learn to know your own sexual success rank and accept it. Don't try to approach the girls who are above your level. Only in porn films loser guys are getting the prettiest babies. Only guys who are in the top are allowed to act freely as dirty as they like and to approach all the prettiest girls. You are allowed to do the same, if you manage to struggle your way to the top. As long as you are loser, all the women are punishing you, if you are stupid enough to try to approach them. Ask from yourself: am I so special, that all the girls from my own age class would want to have me?

Now the current situation is that you can't have any girl that you are interested in. But remember, that you won't be loser for a long time. Soon your situation will change, and then there will be some girls who will be on your own level or even under you. You need to be very careful then! After 5 years you will still be quite young, so do not accept any female-loser, or otherwise you will spend whole your life with the loser. All young girls has their youngness, but they can't have that advantage forever: the ugliest girls of your age class are gonna lose their only advantage in 5 years - and then they will try to stick in you. They will desperately try to seduce some man into their low-level life by using the last drops of their evaporating youngness. If you select her in that point, then all your efforts in raising your status will disappear like an ash to the wind!

If you will use all your energy for working for your future and your future-self, then your situation will change in less than 10 years: a hunter becomes to a catch. By working I mean all kind of studying, learning languages, excercising, making money, investing in reasonable things, improving your skills, improving your social status, improving your looks and character, getting talents that anyone else is not having. If you do this, it will still be possible that you won't get any supermodels, but I guarantee that you will get higher level girls than you are having now as a loser.

The last thing you need to understand is the fact that all the other guys are your competitors - even your best male friends - and especially them, because they are living usually in the same social environment with you. If one wins in relationship markets, the other must lose. Never forget that. However, if you have done your homeworks well, you won't be doomed to be stayed in your current location and social environment for rest of your life. If Greek girls won't accept you after 10 years of hard work in self-development, you will always have all the rest women of the world. For instance, you can come to Finland and pick up some blond with long hair and the bluest eyes from under my very own nose. In that case I'll regret that I ever sent this post to this chain. And finally you will do that only by having an exotic brown hair and brown eyes - and not being a loser.

This comment of mine is based on one well-known writing that has widely spred in internet here in Finland. It was made by one middle-aged man who wanted to share his wisdom with young guys. The writing's name is "Ohjeet lukiopojille" ('Instructions for High School Boys'). I didn't translate the whole document, I wrote this shortened version after what I remembered by myself.
                        Last edited by HardBread; 09-11-2010, 07:15.
                        "As flies to wanton boys, are we to the gods; they kill us for their sport." -Shakespeare: King Lear-
                        7 poems of mine in English.

Comment

Αν ενας αντρας εκτος απ την προσωπικοτητα του χρειαζεται λεφτα, αμαξια, κοινωνικο στατους κλπ για να 'γοητευσει' μια γυναικα ΤΟΤΕ ειναι loser...

Comment

Originally posted by Lucifer_sam View Post
                            Αν ενας αντρας εκτος απ την προσωπικοτητα του χρειαζεται λεφτα, αμαξια, κοινωνικο στατους κλπ για να 'γοητευσει' μια γυναικα ΤΟΤΕ ειναι loser...
                            "Χαμένος" για τα δικά σου μάτια, όχι για τις υπόλοιπες.
                            Νομίζω κατανοείς πως υπάρχει μια μερίδα γυναίκων που εκνευρίζεται με τα ανωτέρω, αλλά και μια άλλη που ενθουσιάζεται πολύ και τα ποθεί στον άνδρα.

Comment

Ναι φυσικα υπαρχει αυτη η κατηγορια γυναικων. Αλλα αν καποιος προτιθεται να ριξει τοσο τα στανταρς του ειναι γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως.
                              Οχι οτι σ αυτη τη κατηγορια γυναικων δεν ειναι 'χαμενος'. Γιατι μπορει να πηγαινουν μαζι του αλλα ειναι μια απλη συναλλαγη. Σιγουρα δεν εχουν γοητευθει και σιγουρα αν βρουν καποιον αλλο πιο 'υψηλα ισταμενο' θα τον παρατησουν.

Γενικα δεν μπορω να ακουω συμβουλες οπως αυτες του hardbread. Εκτος βεβαια αν καποιος ψαχνει απλα ενα αντικειμενο να πηδαει και να το κουβαλαει μαζι του σε κοινωνικες εκδηλωσεις. Τοτε παω πασο.

Comment

Latest

Collapse

Working...
                              X