Announcement

Collapse
No announcement yet.

μαθηματα ecdl

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• μαθηματα ecdl

γεια,
    μολις πηρα το πτυχιο της πληροφορικης κ σκοπος μου ειναι να ανοιξω ενα κεντρο εκμαθησης πληροφορικης.Για αρχη απλα λεω να διδασκω τις ενοτητες του ecdl.Έχω όμως μια ερωτηση......
    Χρειάζεται να παρακολουθησω καποιο σεμιναριο ή να παρω καποια πιστοποιηση για να μπορεσω να το κανω αυτο?
    Ή αν υπάρχει κάπιο site για ελευθερους επαγγελματιες για να ρωτησω......

Originally posted by filele View Post
    γεια,
    μολις πηρα το πτυχιο της πληροφορικης κ σκοπος μου ειναι να ανοιξω ενα κεντρο εκμαθησης πληροφορικης.Για αρχη απλα λεω να διδασκω τις ενοτητες του ecdl.Έχω όμως μια ερωτηση......
    Χρειάζεται να παρακολουθησω καποιο σεμιναριο ή να παρω καποια πιστοποιηση για να μπορεσω να το κανω αυτο?
    Ή αν υπάρχει κάπιο site για ελευθερους επαγγελματιες για να ρωτησω......
    Αν και το ECDL όπως και η αντίστοιχη πιστοποίηση της Microsoft (MOS) έχουν ειδικές πιστοποίησεις για εκπαιδευτές, από ό,τι ξέρω πολλοί λίγοι τις έχουν. Εξάλλου αν για αρχή πιάσεις εσύ δουλειά σε κάποιο άλλο φροντιστήριο θα δουν τα ουσιαστικά και όχι τα τυπικά προσόντα. Εκείνο που θα σου συνιστούσα είναι να διάβαζες καλά την ύλη των ενοτήτων για να τις ξέρεις απ' έξω κι ανακατωτά, μια και το να είναι κανείς απόφοιτος πληροφορικής δεν σημαίνει ότι ξέρει το Office απαραίτητα, σε βαθμό να το διδάξει, ενώ θα ήταν επιπλέον πλεονέκτημα να είχες και το ECDL Advanced (ή αντίστοιχης πιστοποίησης) μια και θα έδειχνε ότι ξέρεις σε βάθος τι διδάσκεις.

Comment

Το να μαθω την υλη κ των 7 ενοτητων το εχω κανει ήδη.Επίσης εχω δωσει βιογραφικα σε πολλα εργαστηρια αλλα κανενα δεν ενδιαφερθηκε[όλοι φοβουνται την ελλειψη εμπειριας(ελεος για να διδαξω επταχρονα!!!!!!!!!!!!!!!!)].Έτσι αποφασισα να ανοιξω το δικο μου κ φοβομουν μηπως χρειαζεται καποια αδεια για να μπορω να το κανω αυτο.Η βασικη μου ανησυχια ειναι μαλλον στην γραφειοκρατεια......
      Ευχαριστω.....

Comment

γενικά ξέρει κανείς να μου πείς για το ecdl??
        ειναι γενικά απαραίτητο?χρήσιμο?μετράει κάπου?
        επίσης ειναι εύκολο κάποιος να το πάρει?
        και τι ακριβώς ειναι?
        και γενικά οτι ξέρει κάποιος αν μπορεί ας μου πεί γιατι το ακούω συνέχεια τελευταία.

Comment

^
          το ζητανε σχεδον παντου,οπου ψαχνεις να βρεις δουλεια. Δεν ξερω ποσες ενοτητες ειναι το στανταρ (3 ή7) αλλα δεν πρεπει να ειναι δυσκολο,διαβαζεις απο ενα cd αν θελεις και δινεις μονο εξετασεις (δεν αξιζει να πληρωσεις μαθηματα ειναι πολυ ακριβα) αυτο σκοπευω να κανω φετος...

Comment

Μπορείτε να μου πείτε που βρίσκω τα cd για τα windows 7; Το πλήρωσα μία φορά δεν το ξαναπληρώνω.
            Ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
            ...εκτός από την Ελλάδα όπου χαίρονται από το 1974!

Comment

^ cracked λες;Ή από την μικρομάλακη;

Comment

Collapse

• el22
                Reply to Πρώην πλέον φίλοι αλλά...
                el22
                Προφανως, ο πρωην φιλος σου θελει να ειστε κατι σαν Friends with benefits για αυτο και συμπεριφερεται ετσι.
                Δεν πιστευω ουτε εγω οτι θελει επανασυνδεση...
                Today, 10:29
              • girlinlove
                Reply to Πρώην πλέον φίλοι αλλά...
                girlinlove
                Φίλη μου,ίσως να θέλει να είστε, πως να το πω φίλοι με προνόμια αν όχι επανασύνδεση ακριβώς (που παίζει και αυτό δεν το αποκλείω καθόλου!). Εσύ πρέπει...
                Today, 10:17
              • Φίλος Θεού
                Reply to Το ΧXXX εμφανίζεται ο Αντίχριστος!
                Φίλος Θεού
                Έντεκα μερες ακομα ειρηνης για τον πλανητη Γη!Εντεκα ακομα μερες που θα χαιρομαστε την ειρηνη,γιατι απο 6/6/2016,θα ρωταμε:''Ειρηνη,υπαρχεις στην γη;;;'',και...
                Today, 10:05
              • ronron
                Reply to σοσιαλδημοκρατία και φασισμός
                ronron
                Όπως είπα,δες για το ρόλο τους κατά το β παγκ πόλεμο,δεν είναι κάτι καινούριο, αυτό επισημαινω και λέω ότι δεν είναι τυχαίο γιατί στη βάση τους συμφωνούν...
                Today, 09:52
              • rumeliotis
                Reply to Έλληνας. Τελικά ποιοί είμαστε;
                rumeliotis
                οι εθνομηδενιστες αριστεροι και νεοφιλελεφτεροι ξεχνουν πως η λατινικη γλωσσα δεν επικρατησε ανατολικα της αδριατικης,η χερσονησος του αιμου εξελληνιστηκε...
                Today, 08:36

Θέματα

Collapse

• lawender
                Πρώην πλέον φίλοι αλλά...
                lawender
                Τα είχα μ' ένα παιδί για χρόνια, χωρίσαμε όμορφα&ωραία οπότε κρατήσαμε σχέσεις. Βέβαια, ποτέ δεν είπαμε πως θα γίνουμε κολλητοί για ευνόητους λόγους....
                Today, 05:50
              • georgeskaps12
                Ελευθέριος Βενιζέλος ή μήπως Μπέν Ζελόν ?
                georgeskaps12
                πολλά ακούγονται για τη καταγωγή και την πολιτική ηθηκή του βενιζέλου , όσοι γνωρίζουν παρακαλώ ας με διαφωτίσουν , με στοιχεία !!!
                Today, 00:44
              • leon1984rename011
                Η υπεροψία της ορθόδοξης εκκλησίας
                leon1984rename011
                Κοιτώντας αυτήν την εικόνα απο το άγιο όρος
                μου θύμισε όλη την κατάσταση της μισαλλοδοξίας την οποία έχω δεχθεί στην ζωή μου
                σε αυτές τις...
                Yesterday, 16:44
              • sotirisgavrass
                ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ SELFIE STICK
                sotirisgavrass
                Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με selfie stick για ZTE BLADE L3, όταν πατάω το κουμπί για πάρω φωτογραφία ενεργοποιείται η ένταση του κινητού...
                Yesterday, 14:28
              • ronron
                σοσιαλδημοκρατία και φασισμός
                ronron
                Υπάρχει γενικά μία τάση που λέει ότι η σοσιαλδημοκρατία και ο φασισμός είναι εκ διαμέτρου αντίθετα,θα προχωρησω σε μία δικη μου σκέψη πάνω σε αυτό,καταρχας...
                24-05-2016, 08:48
              Working...
              X