Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί ξέρουμε για τη ρινοπλαστική?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Καλησπερα σας,
    ειμαι 16 χρονων και παω πρωτη λυκειου! Θεωρω πως η εμφανιση μου ειναι καλη.....εχω ενα καλο σωμα πιστευω και το προσωπο μου ειναι πολυ ωραιο και μου αρεσει, δηλαδη εχω ωραια ματια, μαλλια, χαμογελο και τα λοιπα....αλλα η μυτη μου ειναι αυτη που με χαλαει καπως!! :\.... Θα ηθελα να βελτιωθει! και δεν μιλαω για μεγαλη διαφορα ουτε για καμια μικρη γαλλικη μυτουλα! το μονο που θελω ειναι μια φυσιολογικη μυτη....σε κανονικο μεγεθος..ουτε μεγαλη ουτε πολυ μικρη! μια φυσιολογικη επιτελους που να ειναι ισια....Εχω ενα εξογκωμα στο πανω μερος οπως και πολλα αλλα ατομα....αυτο το κοκκαλο πανω στη μυτη μου χαλαει την αισθητικη τελειως!!! θελω απλα να αφαιρεσω αυτο το κοκκαλο και να γινει ισιο! δεν θελω πολλα πραγματα οπως το να μικρυνει η μυτη μου η να γινει γαλλικη και ανεβασμενη προς τα πανω και ετσι....! θελω μια ωραια απλη μυτη! το μονο που θελω ειναι να ισιωσει αυτο το πραγμα γιατι ειναι απαισιο! να αφαιρεθει και να γινει ισιο θελω!! αχ σας παρακαλω τι γνωμη εχετε;;; αυτο που θελω τι ακριβως λεγεται;; εχει να κανει με το διαφραγμα;;

Comment

Καλησπερα σε ολους.Πριν απο 17 ημερες εκανα επεμβαση ρινοπλαστικης .Νιωθω ομως τη μυτη μου υπερβολικα σηκωμενη προς τα πανω,και ανησυχω πολυ για το τελικο αποτελεσμα. Αισθανομαι παραμορφωμενη.Αν καποιος ειχε παρομοια εμπειρια θα με βοηθουσε πολυ.Οι σιλικονες δεν εχουν αφαιρεθει απο τη μυτη μου ακομα και υποθετω και ελπιζω οτι αυτες κρατουν τη μυτη τοσο ψηλα.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Comment

Originally posted by maria222 View Post
        Οι σιλικονες δεν εχουν αφαιρεθει απο τη μυτη μου ακομα και υποθετω και ελπιζω οτι αυτες κρατουν τη μυτη τοσο ψηλα.
        Γιατί δε ρωτάς το γιατρό?

Comment

Δεν ειναι συζητησιμος αφενος και απο την αλλη ,αν κατι δεν ειχε παει καλα δε νομιζω οτι θα μου το ελεγε.

Comment

Τι πάει να πεί δεν είναι συζητήσιμος? Σου έκανε μία επέμβαση και δε θα σου εξηγήσει πώς καί τί θα αντιμετωπίσεις? Σε χασάπη πήγες? Ο ασθενής έχει εύλογες απορίες και ο γιατρός πρέπει να είναι πρόθυμος να τον ενημερώσει, να του λύσει απορίες και να καθησυχασει τους φόβους του.Πριν και μετά την όποια υπηρεσία προσφέρει.Και φυσικά να επιμείνεις σε αυτό.

Comment

πες μου σε παρακαλω παρα πολυ ποσα εδωσες σε ποιον γιατρο πηγες και αν ποναει τελικα???? το ονειρο μου ειναι να φτιαξω την μυτη μου..εχω μεγαλη καμπουρα ειναι χοντρη και στραβη.....αστα....λεφτα δεν εχω ειμαι 20 και ανεργη και κοντευω να πεθανω απο την στεναχωρια μου.

Comment

Καλη μου Αννα-δυομενη,οχι,δεν εχει τη φημη του χασαπη.Γνωστοτατος γιατρος στο κολωνακι ειναι.Ομως η συνεννοηση μαζι του ειναι δυσκολη.Μυτη υπερβολικα σηκωμενη και ενα στομα που ανοιγει με δυσκολια ειναι ο μεχρι τωρα απολογισμος.Ευχαριστω για την κατανοηση παντως!!Αν καποιος ειχε παρομοια συμπτωματα η εμπειρια με γιατρο στο κολωνακι παρακαλω θα με βοηθουσε πολυ.

Comment

Χρόνια σας πολλά με υγεία και επιτυχίες!!!
                  Καλησπέρα παιδιά,εν όψει της νέας χρονιάς σκέφτομαι αν κάνω ως δώρο στον εαυτό μου την ρινοπλαστική που τόσα χρόνια θα ήθελα (είαμαι τριάντα ετών) αλλα δέν είχα τολμήσει.
                  Οι τιμές που ισχύουν στην αγορά είναι γύρω στα 1500€(κλειστή) και 3000€(ανοιχτή).Γνωρίζετε εαν οι γιατροί θέλουν όλο το ποσό αφ άπαξ και προκαταβολικά.Η θα μπορούσα να πληρώσω αργότερα μέσω τράπεζας επιταγής??Περιμένω κάποια χρήματα μέσα στην μέση της χρονιάς για αυτό ρωτάω.Υπάρχει κάποιο μέλος που να χει πληρώσει με αυτο τον τρόπο η μήπως δεν το δέχονται καθόλου?/Σαςευχαριστώ προκαταβολικά!!ι

Comment

Επειδή πολύς κόσμος ταλαιπωρείται από την κακή πρακτική αρκετών "γιατρών" που θεωρούν τους εαυτούς τους ειδικούς σε αυτή την επέμβαση θα σας έλεγα το εξής. Αν πρόκειται να κάνετε την επέμβαση θα σας συνιστούσα να αποφύγετε τους μεγάλους σε ηλικία, προβεβλημένους στην τηλεόραση γιατρούς, που δεν είναι συννενοήσημοι. Αφιερώστε λίγο χρόνο να καταλάβετε τι είναι αυτή η επέμβαση και ποιοι οι κίνδυνοι. Μην εμπιστευθείτε κανένα γιατρό αν δεν σας εξηγήσει κάθε λεπτομέρεια, δεν αφιερώσει χρόνο να συζητήσετε για το αποτέλεσμα, δεν σας πει για τις πιθανότητες αποτυχίας και φυσικά φύγετε αν σας πει "κάνω ότι παει στον καθένα" σαν να είναι θεός. Αν αδυνατείτε να βρείτε κάποιον στην Ελλάδα υπάρχουν και στο εξωτερικό και σίγουρα αξίζει τον κόπο να δώσεις κάτι παραπάνω από ότι να υποστείς την αποτυχία. Η συγκεκριμένη επέμβαση είναι η πιο δύσκολη αισθητική επέμβαση και απαιτεί πραγματικά χειρουργική ακρίβεια. Τα επίπεδα αποτυχίας της συγκεκριμένης επέμβασης είναι πολύ υψηλά 15 % και στην Ελλάδα ειδικά 50% σύμφωνα με τα λεγόμενα γιατρού. Καλή τύχη!

Comment

Παιδιά καλησπέρα!Θέλω να κάνω διάφραγμα και πλαστική ταυτόχρονα και ψάχνω κάποιον γιατρό στην Κρήτη! Κάποιος που επισκέφθηκα μου έδωσε τιμή άνω των 4000 ευρώ!Κάτι σε ποιό οικονομικό αλλά και καλό έχει υπόψιν του κανείς?έστω και στην Αθήνα!Με πιέζει ο χρόνος και έχω απογοητευτεί πλήρως από αυτά που διαβάζω σε διάφορα forum..

Comment

Ξέρουμε ότι οι μισές Ελληνίδες την έχουν κάνει!

Comment

Μαρία, Εγώ πήγα σε έναν στην Γλυφάδα, τελείως άξεστος, χασάπης, έκανε άλλα από ότι είπαμε.. είναι ο Κόλλιας ο φιλάργυρος.

Comment

Δηλαδή τι σου έκανε;

Comment

Μαιρη32 τι συνεβη; Να μην προχωρησω δηλαδη μαζι του;;;

Comment

εγω εκανα την πεμπτη στα ιωαννινα στο πανεπιστιμιακο διαφραγμα και ρινοπλαστικη τη παρασκευη θα παω να βγαλω το ναρθηκακι

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                                X