Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ποιο φαγητο συχαινεστε???

Collapse

Latest

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ποιο φαγητο συχαινεστε???

η μαγειριτσα ειναι σκετη αηδια......!!

ας ξεκινησω την λίστα μου!
    -Λάδι,ελιές και οτιδηποτε τις περιέχει(εξαιρείται το μαρτίνι)
    -Τοματες(εξαιρούνται οι βιολογικες)
    -χόρτα βραστα
    -Μοσχαρι και χοιρινο(αναγκαστικα τα τρωω όμως)
    -Μανιταρια
    -Μπρόκολα, Κουνουπίδια, λαχανακια βρυξελλων, Αγκινάρες
    -Μπάμιες
    -Καρότα βραστα
    -Τηγανιτα αυγα/ομελετα
    -Σουτζουκακια
    -Κολοκυθακια
    -Βουτυρο και φαγητα μαγειρεμένα σε βουτυρο(ούτε γαλα πινω.. το γαλα σογιας μια χαρα μου φαινεται!)
    -φασόλια(εξαιρούνται τα φασολακια)
    -Επίσης δεν μου αρεσουν: zwan, λουκάνικα φρανκφούρτης ή κοκτέιλ,τουρσια,παστα, κατσικισιο τυρι, και ό,τι παρασκευαζεις μ'αυτα! Και δεν τρελαινομαι για μαρμελάδες (προτιμω το μελι)
    Χμμ μάλλον είμαι δυστροπη ε?
    the best time of my life is now
    treat me as a queen and I'll be your noble slave, treat me as a slave and I'll be your dictator...

keeps getting better
    and i just can't pull myself away
    thoughts

Comment

(τοσα λιγα φαγητα δεν σου αρεσουν)
      μπραβο!!!!!!!

Comment

ας ξεκινησω την λίστα μου!
        -Λάδι,ελιές και οτιδηποτε τις περιέχει(εξαιρείται το μαρτίνι)
        -Τοματες(εξαιρούνται οι βιολογικες)
        -χόρτα βραστα
        -Μοσχαρι και χοιρινο(αναγκαστικα τα τρωω όμως)
        -Μανιταρια
        -Μπρόκολα, Κουνουπίδια, λαχανακια βρυξελλων, Αγκινάρες
        -Μπάμιες
        -Καρότα βραστα
        -Τηγανιτα αυγα/ομελετα
        -Σουτζουκακια
        -Κολοκυθακια
        -Βουτυρο και φαγητα μαγειρεμένα σε βουτυρο(ούτε γαλα πινω.. το γαλα σογιας μια χαρα μου φαινεται!)
        -φασόλια(εξαιρούνται τα φασολακια)
        -Επίσης δεν μου αρεσουν: zwan, λουκάνικα φρανκφούρτης ή κοκτέιλ,τουρσια,παστα, κατσικισιο τυρι, και ό,τι παρασκευαζεις μ'αυτα! Και δεν τρελαινομαι για μαρμελάδες (προτιμω το μελι)
        Χμμ μάλλον είμαι δυστροπη ε?
        και τι στο καλο τρως?

Comment

Φακες και ντολμαδακια.

Comment

Φακες και ντολμαδακια.

οντος αυτα τα φαγητα ειναι λιγο για τον π****** στην γευση ... εκτος απο φακες!!!!!

Comment

Λοιπον, να πω και γω!!Δεν μου αρεσει οτιδηποτε βρισκεται σε κονσερβα, καθως και τα μπιφτεκια που ειναι ηδη ετοιμα, καθως σκεφτομαι τι μπορει να περιεχουν!!!

Επισης δεν μου αρεσουν τα τουρσια και τα ολοκληρα καλαμαρια(που πρεπει να βγαζεις αυτο το απαισιο "σκληρο" που εχουν εσωτερικα!), ενω τα καλαμαρακια ταετοιμα τα τρωω!!!
              Επισης δεν μου αρεσουν οι κοτομπουκιες, καθως εχω δει να φτιαχνουν και βαζουν μεσα ολο το λιπος και τα κοντσια και ουσιαστικα δεν ειναι κοτοπουλο!!!
              Δεν ειναι πολλα, ε;
              Δεν υπάρχει ανάμνηση την οποία να μην σβήνει ο χρόνος, ούτε πόνος ο οποίος να μην τελειώνει με τον θάνατο.
              Θερβάντες Μιχαήλ (1547 - 1616)

Comment

Εγώ δεν έχω κάποια ιδιαίτερη αποστροφή προς ένα φαγητό.Τρώω τα πάντα και βασικά δοκιμάζω τα πάντα.Τώρα βέβαια αν μου δωσετε να φάω αγκινάρες....ε....όχι και η καλύτερη μου.....

Comment

Originally posted by chris angel View Post
                  η μαγειριτσα ειναι σκετη αηδια......!!
                  Η μαγειρίτσα τα σπάει...

Μπάμιες
                  Μελιτζάνες
                  Αγκινάρες
                  Παπουτσάκια

Ευχαριστώ,δε θα πάρω...
                  Φοιτητική Παράταξη Πληροφορικής & Φοιτητική Ανεξάρτητη Κίνηση
                  Τι άρωμα, τι μέθη αυτή η λιακάδα...
                  I swear you 'll never be lonely...

Comment

Μισώ θανάσιμα τα ψάρια -εύχομαι να σταματήσουν να υπάρχουν- και κάθε παράγωγό τους (ταραμοσαλάτες χαβιάρι και αηδίες). Το ίδιο και αστακούς, γαρίδες.

Σιχαίνομαι τα φρούτα.

Απεχθάνομαι τη φασολάδα, τις αγκινάρες, τις μελιτζάνες, τα κολοκύθια, δεν μπορώ να χωνέψω τα πολύ λαδερά φαγητά.

Δεν τρώω βραστό κρέας ή κρέας με λίπος καθώς και οτιδήποτε περιέχει σπλάχνα, μαγειρίτσα, συκωτάκια και ιστορίες.

Νιώθω αποστροφή για σαλιγκάρια και οτιδήποτε γλιτσερό, καθώς και για όσους τα τρώνε.

Έχω τρομερό πρόβλημα με το σκόρδο και οτιδήποτε το περιέχει.

▲ ▲

Comment

Originally posted by Morgoth View Post
                      Μισώ θανάσιμα τα ψάρια -εύχομαι να σταματήσουν να υπάρχουν- και κάθε παράγωγό τους (ταραμοσαλάτες χαβιάρι και αηδίες). Το ίδιο και αστακούς, γαρίδες.

Απεχθάνομαι τις αγκινάρες, τις μελιτζάνες

οτιδήποτε περιέχει σπλάχνα, μαγειρίτσα, συκωτάκια και ιστορίες.

Νιώθω αποστροφή για σαλιγκάρια και οτιδήποτε γλιτσερό, καθώς και για όσους τα τρώνε.
                      apeira +!!. eidika gia psaria/8alassina genika, oti pio mpliax! ! ! ki eidika mazi me kounoupidi kiolas..
                      ~ You must flow with joy until you touch the ground..
                      ~ In a world full of people, only some want to fly.
                      Isn't that crazy???

What tah ΦΑΚ!
                      Est-ce que ce monde a le vertige..?

Comment

τα θαλασσινα γαμανε μην ακουω μαλακιες...και γω δεν τα πηγενα αλλα αλλαξα γνωμηαπλα δεν ειναι για ολες τις ωρες... εμενα υπαρχει κυριως ενα πραμα που δεν το μπορω και ειναι ο κυμας...δεν αντεχω αυτη την αλλεσμενη μαλακια με τιποτα
                        ΚΟΝΤΡΑ
                        Against modern football!

Comment

Αγκιναρες μπλιααααααχχχχχχχ
                          The first question I ask myself when something doesn't seem to be beautiful is why do I think it's not beautiful. And very shortly you discover that there is no reason.

Comment

Γιουβαρλάκια... ποτέ δεν τα συμπάθησα και ποτέ δεν θα τα συμπαθήσω.
                            Το μεγάλο Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας έφτιαξε τον κόσμο, και μας αγαπάει όλους...
                            http://paladinheart0.spaces.live.com
                            Νυχτερινά Χαμπέρια.
                            Ο ΜΠΟΥΚΑΛΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΩΝΟΙ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ Η SHE-DRAGON...και αυτό ειναι κάτι τοσο σίγουρο οσό και η Ψευτιά της.

Comment

Ερώτηση προς Morgoth.
                              Τι ακριβώς τρώς;Ποιες έιναι οι επιλογές σου δηλαδή.
                              Γιατί εκτός από κρεας δεν βλέπω άλλη τροφή που να σου αρέσει....

Προς ροχάλα.
                              Πράγματι τα θαλλασινά δεν έιναι για όλες τις ώρες.Άλλα όταν είναι.......μμμμ......
                              παράδεισος!

Comment

Working...
                              X