Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χειριστικός χαρακτήρας. Ένας δολοφόνος ψυχής!!!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Χειριστικός χαρακτήρας. Ένας δολοφόνος ψυχής!!!

loading...
    Αρκετοί από εμάς έχουμε συναντήσει στην ζωή μας έναν άνθρωπο που μας έχει επηρεάσει αρνητικά ή έχουμε εμείς επιβληθεί σε κάποιον με άσχημο τρόπο. Αυτό το είδος του χειριστικού χαρακτήρα μπορεί να το παρατηρήσεις στον χώρο εργασίας, στην οικογένεια, σε μια σχέση. Θα παραθέσω τα συμπεράσματα μου στον τομέα της σχέσης και με την βοήθεια της φιλης μου της ψυχιάτρου (στις μέρες μας, αν έχεις φίλη τέτοιας ειδικότητας, είσαι πολύ τυχερός)

Σε μια σχέση λοιπόν, ενας χειριστικός χαρακτήρας, δεν θα φανεί από την αρχή.Οσο βρίσκεσαι σε απόσταση από το περιβάλλον του είσαι προστατευμενος. Δεν αποκαλύπτει την φυση του, ειναι πολύ νωρίς. Συνήθως έχει το πρόσωπο ενός ανεξάρτητου ανθρώπου με έντονη προσωπικότητα, χιούμορ και ευαισθησίες. Ενός καλού, ευγενικού παιδιού που πρέπει να λυπηθείς κιόλας γιατί όλο και κάποια δακρυβρεχτη ιστορία έχει να σου διηγηθεί. Μπορεί να φοράει προσωπείο για χρόνια, όσο δεν εισβαλεις στον ψυχικό του κοσμο.
    Ο κακος χαρακτήρας αρχίζει να φαίνεται από την στιγμή που θα μείνεις μαζί του. Ειδικά αν εσύ έχεις κάνει την "θυσια" γι αυτον και τον έχεις ακολουθήσει εκεί που μένει. Δεν μπορεί να διανοηθεί οποιαδήποτε κίνηση καλής θελήσεως, δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σ αυτο. Στην ουσία γνωρίζει ότι δεν το αξίζει και ο ίδιος. Οπότε μετά αρχίζει η επίθεση. Θα αρχίσει να χρυσωνει το χάπι του. Είναι ο τύπος ανθρώπου που θα εκμεταλλευτει τους φοβους σου(αντί να τους προσπερασει) , τα τρωτά σου σημεία (αντί να στα τονώσει). Είναι αυτός που θα σε κάνει να νιωσεις τύψεις εάν εσύ σπουδασες κι όχι εκείνος. Εάν εσύ προερχεσαι από αγαπημένη οικογένεια με ευτυχισμένα χρονια. Εάν εσύ δεν βρίσκεις δουλειά. Όταν κάποιος άλλος σου πει"εισαι όμορφη ή έξυπνη", αυτός θα σου πει οτι θέλει να σε εκμεταλλευτει. Είναι αυτός που θα σε κάνει να νιώθεις άχρηστος(αφού οτι κι αν κάνεις δεν ειναι τίποτα σπουδαίο), ανήμπορος (αφού χωρίς αυτόν που εχει παλέψει για τη ζωή εσύ θα χαθείς)θα σε βγάλει τρελό αν έχεις μια άλλη άποψη ή άλλα σχέδια για την ζωή ή ακόμα κι αν δεις κάτι που αφορά αυτόν και τολμήσεις να το ξεστομισεις.Ειναι αυτός που σίγουρα θα πάσχει και απο οιδιποδειο σύμπλεγμα. Αν πάλι του μιλήσεις, προσπαθησεις να τον βοηθήσεις να λύσει τα ψυχολογικά του, τότε κινδυνεύεις. Χωρίς υπερβολές. Εκτός από τον ψυχολογικό πόλεμο που θα σου κάνει επειδή τολμησες να ασχοληθείς με το αρρωστημένο του μυαλό, δεν μπορεί να δείξει την ψυχή του,δεν υπάρχει τίποτα εκεί.Κατι απολειφαδια ίσως. Μέχρι και απόπειρα να κανει για να σε βλάψει, θα πει ότι κινδύνευε ο ίδιος.
    Δεν ξέρω πως βρίσκεις την δυναμη, μόλις αποστασιοποιηθείς και τον παρατηρήσεις θα αρχίσει να γίνεται ευαλωτος στα ματια σου, θα φαίνονται ολες οι ρωγμές του, θα αρχίσει να τα χάνει αν πλέον δεν ασχολείσαι μαζί του. Αν βλεπει οτι δεν μπορεί να σε τρομάξει πια,να σε χειραγωγησει, θα σε προκαλέσει να βγαλεις το θυμό σου για να ξεκινήσει πάλι ο φαύλος κυκλος. Θα αποδυναμωθει. Δεν είναι τίποτε άλλο από ένα ανανδρο ον χωρίς αισθηματα, ψαχνει θύματα για να τονώνει το εγω του.
    Δεν θέλει καλοσύνη ούτε λύπηση. Γιατι βυθιζεσαι κι εσύ μαζι του. (αυτή ήταν και η τελευταία συμβουλή της φιλης μου)
    Αυτος λοιπόν ο χαρακτήρας είναι παράδειγμα (δυστυχώς από τις πιο σοβαρές περιπτωσεις) προς αποφυγήν.
    Μετά από μία τέτοια εμπειρία ζωής και έχοντας πλέον επίγνωση, κατάλαβα πως εύκολα μπορούμε να χειραγωγηθουμε αν βρισκόμαστε σε κάποιο δύσκολο σημείο της ζωης μας ή αν απλώς παρασυρομαστε από έννοιες όπως "αγάπη", "έρωτας", "γάμος" κλπ χωρις να θυμόμαστε κάτι σημαντικό. Τα πάντα ρει.
    Εν κατακλείδι, αν κάποιος βιωνει μια τέτοια κατάσταση, η μόνη οδός, είναι η έξοδος. Μακριά από τέτοιου είδους ανθρώπους. Φύγε όσο ακόμα έχεις μνήμες από τον εαυτό σου(τι ηταν, τι ειναι, τι θελει να ειναι) Μη φοβάσαι. Ακόμα και να ξαναπεσεις, θα ξανασηκωθεις. Ζήσε ελεύθερος.
    ​​​​

Αυτός που κάθεται και τα δέχεται όλα αυτά πρέπει να σκεφτεί σοβαρά το ενδεχόμενο μήπως είναι μαζοχιστής....

Comment

• Elli83
      Elli83 commented
      Editing a comment
      Μαζοχιστής είναι αυτος που τρώει παντόφλα. Καλό είναι να μην συγχέουμε τις ψυχολογικές έννοιες με βεβιασμένα συμπεράσματα.

• Heather Dunbar
      Heather Dunbar commented
      Editing a comment
      Καλησπέρα Elli83, θα ήθελα να διορθώσω την πρόταση σου "Μαζοχιστής είναι αυτος που τρώει παντόφλα" λέγοντας πως ο μαζοχιστής δεν αποκτά ευχαρίστηση αποκλειστικά απο τον σωματικό πόνο αλλά και απο τον ψυχολογικό.

• Elli83
      Elli83 commented
      Editing a comment
      Ναι. Συμφωνώ. Μαζοχιστής γενικά είναι αυτος που υπομένει χωρις όρια καποιες ακραίες καταστάσεις θα πω, πολύ προχειρα. Αυτός όμως που απλώς έκανε υπομονή και κάποια στιγμή έπαψε, λέγεται "ήρωας". Και πάλι από μία πρόχειρη προσεγγιση.

Είναι όμως πάνω απ'όλα ευθύνη του ίδιου, να μην μπει εξ'αρχής σε τέτοιο αδιέξοδο.Να βλέπει την κατάσταση ως έχει και όχι όπως θα ήθελε να είναι. Επίσης, το να συζητάει και να ενοχλείται ακόμα και μετά τον χωρισμό από έναν χειριστικό άνθρωπο, του επιτρέπει να συνεχίζει να ασκεί επιρροή πάνω του...
    Stayrogin, γυρνα πισο η εστο τηλεφόνα

Comment

• Elli83
      Elli83 commented
      Editing a comment
      Το να μοιράζεσαι μια εμπειρία για ενα ψυχολογικό προφίλ ανθρώπου, δεν είναι επιρροή. Επίσης, ποτέ δεν"κλαιμε πανω απο το χυμενο γάλα". Μπηκες σε αδιέξοδο, καλώς ή κακώς, έγινε. Το θέμα είναι τι κάνεις για να βγεις. Και τι θα αποκομισεις απο αυτην την ιστορία για να προχωρησεις.

Originally posted by Elli83 View Post
    Αυτος λοιπόν ο χαρακτήρας είναι παράδειγμα (δυστυχώς από τις πιο σοβαρές περιπτωσεις) προς αποφυγήν
    Εγω καποτε επεσα σε μια τετοια γυναικα χειριστρια ημουν ακομα νεαρος αλλα δεν την μισω ισα ισα την ευχαριστω γιατι δεν θα μπορουσα να καταλαβω ποιος ειμαι και τι θελω απο την ζωη μου μετα μολις αυτη εφυγε γιατι απο μονη της εφυγε εμαθα ποιος ειμαι και τι θελω κι απο καλος εγινα κακος.
    Ειμαι κακος γιατι ετσι μ αρεσει ετσι νιωθω καλυτερα.
    Ο κακος ομως δε ειναι χειριστης οπως γραφεις εσυ εδω ο κακος θα τσακωθει απο την αρχη με τη γυναικα για να ειναι σιγουρος οτι η γυναικα ξερει τι θελει.
    Αν η γυναικα δεν ξερει στον πρωτο τσακωμο που θα γινει τουλαχιστον στο πρωτο μηνα θα την κοπανησει αν ξερει θα μεινει.
    Το ιδιο ακριβως και με τα κακα κοριτσια τα καλυτερα ζευγαρια για μενα ο καλυτερος συνδιασμος ειναι κακο κοριτσι και κακο αγορι σιγουρα μεχρι να κατασταλαξουν θα γινει πολεμος αλλα ο δεσμος τους δυσκολα θα σπασει γιατι θα ξερουν εξ αρχης τι θελουν χωρις να εχουν κρυφες επιθημιες και κενα στην ψυχη τους.

Το καλο το παιδι ειναι ο λεγομενος μαλακουλης κι οτι πει η γυναικα που συνηθως τον χειριζεται και τ αντιστροφο φυσικα. Το κακο το παιδι ειναι λιγο πιο αγριο δεν ειναι χειριστης δυσκολα αγαπα αλλα αν τυχει και βρεθει σε σχεση σεβεται κι αγαπαει την κοπελα που εχει.
    Και παρα του οτι ο κακος θα μπορουσε να χαραχτηριστει και σαν χειριστης διοτι η γυναικα που εχει τον ακουει και τον σεβεται στην ουσια η γυναικα δεν το κανει επειδη φοβαται ή επειδη δεν εχει αλλη επιλογη το κανει επειδη το θελει αυτη ειναι η διαφορα του κακου με τον χειριστη.

Ο χειριστης δεν αγαπα δεν νοιαζεται ο χειριστης κοιτα μονο το συμφερον του.
    Ο χειριστης ειναι στις περισσοτερες περιπτωσεις καλο παιδι/ κοριτσι που εχει κενα στην ψυχη του και ψαχνει καποιον να του τα καλυψει χωρις βεβαια να σημαινει αυτο οτι τα καλα παιδια ειναι χειριστες.
    Θα φερει τη σχεση του στο αμην και ο ανθρωπος του θα κανει οτι θελει αυτος/η γιατι θα εχει μπει μεσα σε ενα ασχημο παιχνηδι μεσα και δεν θα ξερει πως να ξεμπλεξει.
    Εγω απο τοτε που εγινα κακος που βρηκα δηλαδη τον εαυτο μου δεν ξαναεπεσα ποτε σε γυναικα χειριστη οχι γιατι ειχα την προηγουμενη εμπειρια αλλα επειδη της χειριστριας δεν της περναει πια το δικο της.
    Ασε που στον πρωτο τσακωμο θα την κοπανησει...

Εμενα μια τετοια σχεση με επηρεασε θετικα γιατι βρηκα τον εαυτο μου εσενα μπορει να σ επηρεασε αρνητικα αλλα σιγουρα μας μενει παντα κατι.

Comment

• Elli83
      Elli83 commented
      Editing a comment
      Δηλ. εσύ είχες μια ανάλογη εμπειρία και μετά αποφάσισες να γίνεις ο ίδιος ο "κακός" της υπόθεσης;Μάλλον σε επηρέασε αρνητικά τοτε γιατί μετά από τέτοιο "παθημα" έπρεπε απλώς να δεις την ουσία και όχι να βγάζεις από την αρχή μιας σχεσης τον κακό εαυτό σου για να είσαι ο κυρίαρχος. Λέω εγώ τώρα... Εκτός κι αν το κάνεις από άμυνα, που και πάλι κάποια στιγμή θα σε οδηγήσει σε αδιέξοδο.

• Guest's Avatar
      Guest commented
      Editing a comment
      Elli83
      Δεν κανω τον κακο ειμαι κακος δεν τ αποφασισα ετσι ημουν απο παντα απλα προσπαθησα σε μια σχεση να κανω κατι που δεν ειμαι.
      Εγω ημουν απο παντα σαν χαραχτηρας κακος εκει με αυτην στην αρχη ημουν καλος ημουν σε καποιες στιγμες αδυναμιας ας πουμε κι οταν αρχισα να επανερχομαι στα καλα μου και να γινομαι σιγα σιγα κακος ειχα αρνητικους φιλους που μου δωσαν τις λαθος συμβουλες και μου ειπαν να ειμαι καλος και να παραμεινω ετσι.
      Αυτο ειχε σαν συνεπεια να μην μπορω να την κοντρολαρω εγω δεν ημουν ευτιχισμενος σαν καλος και καποια στιγμη η σχεση διαλυθηκε αφου αυτη πηρε οτι μπορεσε να παρει απο μενα κι αφου δεν μπορουσε να παρει κατι αλλο εφυγε απο μονη της.
      Δεν ηταν κακο κοριτσι αλλα χειριστρια γιατι το κακο κοριτσι θα ειχε βαρεθει και θα την ειχε ηδη κοπανισει χωρις καποιου ειδους εκμεταλευσης.
      Μετα ξυπνησε και παλι ο κακος μεσα μου και παρεμεινα σε αυτη τη πορια.

Οσο οι γυναικες ειναι υποτακτικες περναμε μια χαρα αμα προσπαθησουν να παρουν το κοντρολ τοτε τους δειχνω που ειναι η πορτα δεν θα τις τσακισω ψυχολογικα αμα δε γουσταρουν ωρα καλη δε μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Σε μια σχεση θελω το το 55 - 45 ή το 60 - 40 τοτε ειμαι καλα στο 50 - 50 δεν μπορω καποια στιγμη το διαλυουμε και στο αναποδο δηλαδη η γυναικα να κανει κουμαντο εκει ειναι που το διαλυουμε απο την αρχη.
      Σε χειριστριες οι οποιες δειχνωνται οι περισσοτερες απο την αρχη δεν το προχωραω καν κι αν θελουν με το που καταλαβαινουν τι ειμαι την κανουν απο μονες τους.
      Και παρα του οτι μ αρεσουν ολα τα ειδη γυναικων εχω μια ιδιαιτερη προτιμηση κυριως στα κακα κοριτσια γιατι ξερουν τι θελουν καταλαβαινουν τι σημαινουν οι κακιες και ξερουν πως μπορουν να τις αντιμετωπισουν γιατι στην ουσια κι αυτες καπως ετσι σκεφτονται.

Το κακο κοριτσι ομως θα υποχωρησει στη σχεση με το κακο αγορι θ αφησει το κακο αγορι να ειναι ο κυριαρχος που θελει να ειναι γιατι και το κακο κοριτσι ψαχνει αυτο που ολες ψαχνουν καποιον που μπορει να τους προσφερει την ασφαλεια που θελει.
      Οποτε ενω το κακο κοριτσι εξω μπορει να ειναι "κακη" με ολο τον κοσμο με τον κακο της θα ειναι σαν ηρεμη γατουλα.

Το κακο κοριτσι ειναι στην ουσια κακο γιατι θελει να βρει αυτον που θα αντισταθει στις κακιες της αυτον που θα ειναι εξισου το ιδιο με αυτηνε τοτε αυτη θα ειναι χαρουμενη γιατι επιτελους βρηκε αυτο που ψαχνει.

Ο Κακος δεν ειναι χειριστης ειναι απλα κακος κι αγαπαει αυτη που εχει διπλα του οσο παραξενο κι αν σου φενεται αυτο.
      Εκεινος την αγαπαει εκεινη τον εκτιμαει και καπως ετσι ο κακος κανει κουμαντο κι εκεινη υπακουει και η σχεση μενει σταθερη και περνανε και οι 2 τους καλα.

Ο χειριστης απο την αλλη ξεζουμιζει τα θυματα του γιατι δεν κανει σχεσεις θυματα ψαχνει.

Μη μπερδευεις τον κακο με τον χειριστη αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Νομιζω οτι καταλαβες τι εννοω αν δεν συμφωνεις δεν πειραζει αυτα εχει η ζωη δεν μπορουμε να συμφωνουμε παντα.
      Last edited by Panas11; 02-09-2017, 12:28.

Νομίζω ότι τώρα κατάλαβα τι θες να πεις και θα συμφωνήσω. Δεν εχω βρει ακόμα εν τω μεταξύ πως σκιαγραφουμε τα σημεία που μας ενδιαφέρουν για να τα σχολιάσουμε από κάτω. Ναι, άλλο κακός, άλλο χειριστής. Ο χειριστής ψάχνει θύματα. Γι αυτό και είναι ότι χειρότερο κυκλοφορεί.

Comment

Να προσθέσω κάτι στην αρχή του θέματος, τον χειρητισκό άνθρωπο μπορείς να τον αναγανωρήσεις και υπάρχουν πολλά κόκκινα σημάδια που συνήθως το θύμα τα αγνοεί επειδή έχει συνδεθεί συναισθηματικά μαζί του ή ακόμα και για να αποφύγει το πρόβλημα ή να δικαιολογήσει τον θύτη ή τον εαυτό του. Τελικά και ο θύτης παίζει παιχνίδια στο μυαλό του θύματός αλλά και το θύμα παίζει παιχνίδια μυαλού στον εαυτό του με το να αμφήσβητεί τον εαυτό του και τα συναισθήματα του,

Comment

• Elli83
        Elli83 commented
        Editing a comment
        Δεν θα συμφωνήσω γιατί τον χειριστικο δεν θα τον αναγνωρίσεις ευκολα, ειδικά αν είσαι ενας αντισυμβατικος και ανοιχτομυαλος άνθρωπος. Αυτό φαίνεται στην πορεία, οταν παραγνωριζεσαι, ας το πούμε κι έτσι. Όταν ο άλλος είναι χειριστικός, μόλις βρει τα τρωτά σου σημεία, για να μπορέσει να σε"φυλακισει", εκεί θα φανεί. Γιατί όταν θα είσαι ευαλωτος, αυτού του είδους ο χαρακτήρας θα μπορέσει να πάτησε εκεί για να σε επισκιάσει. Να καλύψει το δικο του"λιγο".

Και μετά αφού την πατήσεις από έναν χειριστικό άνθρωπο λες γιατί δεν το είχα καταλάβει νωρίτερα, αφού έβλεπα τα σημάδια? Αυτό σημαίνει επειδή μας αρεσει στην αρχή μιας οποιαδήποτε σχέσης να φοράμε τα ροζ γυαλιά και να μην έχουμε στο πίσω μέρος του νου μας ότι κάποια στιγμή ίσως και να μας την φέρει και δεν περιμένουμε να παρατηρήσουμε περισσότερο την συμπεριφορά του θύτη πριν καν ανοιχτούμε σε αυτόν ολοκληρωτικά. Αυτό είναι το μέγα λάθος σε όλες τις περιπτώσεις.

Comment

• Elli83
        Elli83 commented
        Editing a comment
        Δεν συμφωνώ και πάλι. Όπως ειπε και ο Panas11,αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι απλώς ένας κακός. Μ αυτον δεν τρέχει και τίποτα. Μπορεί και να ταιριαξεις αν κάνεις λίγο πίσω, να αφήσεις δηλ. τον άντρα ενα βήμα μπροστά. Άλλωστε μια γυναίκα που ξερει, θα βρει τρόπο παντα.
        Στην αρχή κάθε σχεσης και πάλι θα πω, δεν φαίνεται ο χειριστικός και για μένα εννοείται πρέπει να φοράμε ροζ γυαλιά. Αν-υποτιθεται-οτι θέλει ο ένας τον άλλον γιατί να μη το ζήσεις μέχρι το κοκκαλο; Δηλ. ειναι καλύτερο να ξεκιναμε με καχυποψια; Οχι βέβαια. Δώσε "λουλουδια" κι ας πάρεις "αγκαθια". Αν ο άλλος δεν ανταποδωσει, τότε οκ. Κι ας σε προδώσει. Το πιο πιθανό είναι να χάσει αυτός κι όχι εσύ. Εσύ μέσα σου θα εισαι πλημμυρισμένος. Αρα και γεμάτος!

Υποσημείωση:Όταν λέω οτι πρέπει να το ζεις από την αρχή μέχρι το κοκκαλο(έχοντας κάτι ωραίο, αμοιβαίο με αλληλοσυμπληρωση κλπ) , εννοώ ότι δυστυχώς πρέπει να ρισκάρεις το γεγονός οτι ο άλλος μπορεί να βγάλει μετά από καιρό χειρισμό, κακία ή κάτι άλλο που δεν δέχεσαι εσυ σαν άνθρωπος τελοσπαντων. Τότε πρέπει να "ξυπνήσεις". Αυτή είναι και η ουσία του θέματος.

Comment

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σε κάνει ό,τι θέλει αν δεν έχει τη συναίνεσή σου. Εγώ ρίχνω την ευθύνη σε αυτόν που συναινεί, ή που έστω, αν δεν μπορεί ο ίδιος να ξεκόψει, δεν ζητάει την βοήθεια των άλλων για να το κάνει.

Ο κόσμος είναι σκατά και όλες οι σχέσεις ενέχουν δυστυχώς την ιδιοτέλεια. Υπό αυτή την έννοια, θα συμφωνίσω ότι οι ιπποτισμοί στην αρχή μιας σχέσης ενέχουν την υποκρισία. Γιατί το ξέρεις από τότε ότι σύντομα θα γνωρίσεις τον άλλο και από την ανάποδη. Και η ανάποδη μπορεί να είναι ότι είναι χειριστικός.

Αλλά κανείς άνθρωπος δεν πρέπει να επιτρέπει στον εαυτό του να τον χειρίζονται άλλοι....

Comment

Alien666 Για να μάθεις, πρέπει να πάθεις εκτός κι αν διαθέτεις δεύτερες σκεψεις κάθε φορά που γνωρίζεις κάποιον. Έτσι δεν ζεις όμως.
          Και δέκα αισθήσεις να έχεις, αν τον άλλον τον ξέρεις ή νομίζεις ότι τον ξερεις και εισαι σε ευάλωτη φάση στην ζωή σου(για πολύ σοβαρό λόγο) δεν μπορείς να αντιδράσεις αμέσως.
          Εννοείται πως ζητάς βοήθεια μα πάνω απ όλα θέλει ψυχικά αποθέματα. Σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι συναινείς όταν χρειάζεσαι χρόνο για να ξυπνήσεις. Απλως πρέπει να φτασεις στο σημείο 0 για να κανεις επανεκκίνηση.
          Πρέπει να προσπαθήσεις να ρθεις στην θέση του άλλου για να καταλαβεις αυτό που σου λεω.
          Στην ψυχολογία υπάρχει πάντα το"δεν πείραζε που έγινε". Έγινε "γιατί αυτό".
          Εστιαζεις πάντα στο πως το ξεπερνάς. Κι αυτή είναι η ουσία για εμένα.

Comment

Originally posted by DeathsEye View Post
            Και μετά αφού την πατήσεις από έναν χειριστικό άνθρωπο λες γιατί δεν το είχα καταλάβει νωρίτερα, αφού έβλεπα τα σημάδια? Αυτό σημαίνει επειδή μας αρεσει στην αρχή μιας οποιαδήποτε σχέσης να φοράμε τα ροζ γυαλιά και να μην έχουμε στο πίσω μέρος του νου μας ότι κάποια στιγμή ίσως και να μας την φέρει και δεν περιμένουμε να παρατηρήσουμε περισσότερο την συμπεριφορά του θύτη πριν καν ανοιχτούμε σε αυτόν ολοκληρωτικά. Αυτό είναι το μέγα λάθος σε όλες τις περιπτώσεις.
            Αφου εισαι τοσο καλο κοριτσι οπως λες τι καθεσαι και μπλεκεις με κακα παιδια;
            Βρες ενα καλο παιδι να κανεις τη δουλεια σου μη παιζεις με την φωτια γιατι οπως φενεται καιγεσαι τακτικα.
            Οι κακοι δεν ειναι χειρστες ειναι απλα κακοι. και καινε.

Comment

Collapse

• wooded glade
              Reply to Σύριζα-USA
              wooded glade
              Τι άλλο πρέπει να κάνει μία κυβέρνηση για να χαρακτηριστεί ακροδεξιά ;
              Να κάνει εθνική εορτή τα γενέθλια του Χίτλερ ;

Έχουμε και λέμε:...
              Today, 16:58
            • Radrose
              Reply to Πόσους σκότωσε ο Στάλιν;
              Radrose
              ronron, έριξα μια ματιά στην 2η σελίδα, δεν ζητάω σεντόνια με κατεβατά που περιγρ΄φουν στοιχεία και κόντρα στοιχεία.
              Μια άποψη που να στηρίζεται...
              Today, 13:40
            • Radrose
              Reply to Γη ΕΛΛΗΝΙΚΗ τότε και σήμερα - Β. ΗΠΕΙΡΟΣ
              Radrose
              Το ζητούμενο είναι ως τι ξεκίνησε η επανάσταση και η απάντηση είναι αυτή που έδωσα.
              Το τι "εθνικότητας" ήταν η Φ.Ε., αυτό πόση σημασία...
              Today, 13:29
            • Cloud87
              Reply to Σύριζα-USA
              Cloud87
              Και εγώ θεωρώ τον Λένιν πολύ πιο σπουδαίο από τον Χίτλερ. Είμαι μαρξιστής; Οχι. Κατά τα άλλα ας μην το ξανασυζητήσουμε γιατί είσαι φάουλ σε αυτή σου την...
              Today, 10:09
            • Cloud87
              Reply to Σύριζα-USA
              Cloud87
              "πρώην κομμουνιστής"; Ρε man τι έγινε αυτό που "πως νιώθουμε που θα έχουμε τον Σύριζα για άλλα 20 χρόνια στη πλάτη μας;" Με τόση ευκολία...
              Today, 10:04

Θέματα

Collapse

Working...
            X