Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρέπει να είμαστε ευγενικοί με όσους διαφωνούν μαζί μας.

Collapse
X
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Φίλε μου Μανώλη Καλή σου μέρα.
    Και όμως όσω και να σε παραξενεύει έχουν και οι δύο πλευρές δίκιο.
    Η κάθε μία με τον δικό της τρόπο και τα δικά της συμφέροντα.
    Είναι πόλεμος επικράτησης και προστασία των εκάστοτε συμφερόντων.
    Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Comment

Πάντως οι κατ' εξοχήν εκπρόσωποι του αθεϊσμού στη σύγχρονη εποχή είναι το αδελφάτο των ιπποτών.

Comment

Originally posted by relativer777 View Post
        Φίλε μου Μανώλη Καλή σου μέρα.
        Και όμως όσω και να σε παραξενεύει έχουν και οι δύο πλευρές δίκιο.
        Η κάθε μία με τον δικό της τρόπο και τα δικά της συμφέροντα.
        Είναι πόλεμος επικράτησης και προστασία των εκάστοτε συμφερόντων.
        Ε δε γίνεται Θεόδωρε πως να το κάνουμε; Η ηλικία της γής είναι 6.000 χρόνια ή 4.5 δισεκατομμύρια χρόνια. Δεν μπορεί να είναι και τα δύο.

Comment

Originally posted by Cloud87 View Post

Ε δε γίνεται Θεόδωρε πως να το κάνουμε; Η ηλικία της γής είναι 6.000 χρόνια ή 4.5 δισεκατομμύρια χρόνια. Δεν μπορεί να είναι και τα δύο.
          Οι άνθρωποι post-neandertal δεν είναι 4.5 δις.
          Επίσης ποιός σου είπε ότι αυτοί που έγραψαν τη Γένεση πήγαιναν με το Γρηγοριανό ημερολόγιο ;

Comment

Originally posted by wooded glade View Post

Οι άνθρωποι post-neandertal δεν είναι 4.5 δις.
            Επίσης ποιός σου είπε ότι αυτοί που έγραψαν τη Γένεση πήγαιναν με το Γρηγοριανό ημερολόγιο ;
            Γενικά αποφεύγω να συζητάω μαζί σου επειδή το βρίσκω λίγο αδιέξοδο. Αλλά αν υποσχεθείς να γράψεις στα Ελληνικά, κάτι που να βγάζει νόημα μπορούμε να συζητήσουμε.

Comment

Φίλε Μανώλη δέν είπα ότι είναι σωστοί και οι δύο. Λάθος το κατάλαβες . Είπα ότι και οι δύο έχουν
              δίκιο στο να εξυπηρετούν τα συμφέροντά τους.
              Στο τέλος και οι δύο πλευρές καταλήγουν στα ίδια συμπεράσματα.Θα το καταλάβεις όταν δεις το βιντεάκι που αναφέρονται επιστήμονες ,το τι λένε για το θέμα.

Comment

Comment

Φίλε μου ronron Εάν ήταν έτσι όπως τα κατάλαβες
                  Θα άρχιζανα ανησυχώ για την νοητική μου ισορροπία και θα επισκεπτόμουν κάποιο νευρολόγο. ευτυχώς όμως δεν είναι έτσι.
                  Πρωτίστως σου εξήγησα ότι όταν αναφέρομαι σε κόκκινο φασισμό, διότι υπάρχει και αυτός και συ άμα θες ας μην το παραδεχτείς ,αναφέρωμαι στο είδος τυπου βόρειας Κορέας.
                  Δεύτερον είναι απόλυτα γνωστό ότι βασικό στοιχείο του κομμουνισμού είναι ο υλισμός - Αθεΐα.
                  Απ' ότι έχεις διαβάσει λέω έως τώρα κάτι
                  ψευδές ? Το ότι ο Στάλιν λίγο πριν τον Β Παγκόσμιο Πόλεμο εκπαίδευε Γερμανούς στρατιώτες σε πτώσεις αλεξιπτωτιστών σε Ρωσικά εδάφη είναι γεγονός αναμφισβήτητο και Δέν το διέψευσε ποτέ το Κρεμλίνο.
                  Καθώς και ότι την ίδια περίοδο έστελνε τρένα
                  με σιτηρά στους Γερμανούς σε περίοδο λιμού του Ρωσικού λαού.Ούτε αυτό το ξέρεις ?
                  Όταν εισέβαλαν τα στρατεύματα του Χίτλερ στην Πολωνία ο Στάλιν Δέν έκανε το παραμικρό
                  Για να το αποτρέψει παρ'ότι είταν σύμμαχοι με τους πολωνούς, αυτός έκανε την πάπια.
                  Εφόσον διαβάζεις πολύ θα σου είναι αυτά γνωστά. Εάν όχι Υπάρχουν και ντοκιμαντέρ στο YouTube.
                  Επειδή είσαι εύθικτος πολύ για πράξεις
                  άλλων ,λόγω ιδεολογίας σου λέω με ειλικρίνεια ότι δεν είμαι αντικομμουνιστής. Εάν σου πώ μάλιστα ότι άνηκα στο κομμουνιστικό Κόμμα εγγεγραμμένο μέλος όταν είταν γενικός γραμματέας ο Χαρίλαος Φλωράκης.
                  Τί θα λές έπειτα ότι έχω το σύνδρομο του αντικομμουνιστή ? Το 1973 είταν απαγορευμένο το
                  ΚΚΕ τότε δημιουργήσαμε της κίνησεις νεολαίας Ελλάδας οι οποίες ήταν προπομποί της ΚΝΕ. Έπειτα έγινα κνίτης και είχα πάντα καρφιτσομένο το σημαιάκι του κνίτη στο πέτο και πούλαγα κουπόνια και τον οδηγητή. Το τί νκλόπ έχω λάβει στα κεντρικά της ΕΣΑ το πετσί μου το ξέρει και οι σύντροφοι που με συνόδευαν μοιραζόμενοι το μενού μαζί μου. Οπότε άσε τα περι ευθιξίας για άλλους.Και εγώ διάβαζα πολύ όπως και όλοι οι σύντροφοι.Περισότερο μου άρεσε το μηνιαίο βιβλιαράκι με τίτλο προβλήματα σοσιαλισμού και Ειρήνης. Εάν Δέν το γνωρίζεις ρώτα μεγαλύτερους
                  Σε ηλικία συντρόφους. Οπότε είμαι αρκετά διαβασμένος όπως κι εσύ καθώς και όλοι στο ΚΚΕ.
                  Απλά επειδή σου την βγαίνουν οι άλοι τα έχεις με όλους. Δέν είδα να τους λές για το προλεταριάτο και τους αγώνες της εργατικής τάξης κύριε διαβασμένε ούτε για την πάλη των τάξεων, ούτε για την ανάπτυξη του κεφαλαίου. Δέν διάβασες Μάρξ και Έγκελς? Αυτό τον διαλεκτισμό έμαθες ? Οπότε κουλάρισε λίγο. Και μή μου λές
                  Για ειρωνείες και τα τοιαύτα.Γι' αυτό το το λόγο το ρίχνω και λίγο στο χαβαλέ για να μη μου τη δώσει και μπινελικόσω κανέναν. Άν και είναι
                  ότι σπανιότερο μπορεί να συμβεί να συμπεριφερθώ έτσι. Έχω μάθει να είμαι κόσμιος αλλά απλά έχω και εγώ τα όριά μου
                  Λες για τη κορέα και συνεχίζεις,άρα δε λες για τη Κορέα μόνο,που ούτε αυτούς θεωρώ φασίστες αλλά ούτε είναι και αυτό που ονειρεύομαι.Τώρα δε θα αναλωθώ σε αυτό.Στο δεύτερο σαφέστατα είναι ο υλισμός είναι κακό?Όχι.Μετά ως εδώ είπες τι λέει,από εκεί και μετά από αυτά που έχω διαβάσει λέω ότι λες βλακείες το ότι δηλαδή η ΕΣΣΔ εκπαίδευε ναζί,γιατί πολύ απλά είναι παραμύθα αυτό?Γιατί οι ναζί είχαν κυριολεκτικά πολεμική μηχανή,η ΕΣΣΔ πάλι όχι.Στη πολωνία οι δυτικοί ενδιαφέρθηκαν,οι σοβιετικοί προωθήθηκαν εκεί γιατί στην επόμενη θα μου λες για κατυν και εγκλήματα και τώρα μου λες δεν έκαναν τίποτα.Η νεαρή ΕΣΣΔ είχε διαπάλη και στο εσωτερικό της.

Θα μου πεις για διαλεκτικό υλισμό?Πάμε να γελάσουμε λίγο.Δεν ήσουν ποτέ στο ΚΚΕ φιλαράκο μου,για αυτό κόψε κάτι με τα τσιτάτα.Τα βιντεάκια στο youtube είναι επιχείρημα στυλ αυριανής με τα κότερα του φλωράκη και επειδή είμαι παλιός,κόψε τη βλακειούλα.Αντικομμουνιστής ήσουν είσαι και θα είσαι,είναι ξεκάθαρο.

Υ.Γ Αν είχες διαβάσει έστω λίγο δε θα κάλυπτες τη γύμνια σου με το κατεβατό ότι και καλά ήσουν στο ΚΚΕ,θα είχες επιχειρήματα,

Comment

ronron άν θέλεις να μάθεις ποιος λέει βλακείες θα μπορούσες να απευθυνθείς στη γραμματεία του κόμματος και να τη ρωτήσεις Εάν το 1973 ήμουν μέλος επίσημα της κομμουνιστικής νεολαίας Ελλάδας ή όχι τα αρχεία η γενική γραμματεία του κόμματος δεν τα πετάει τα φυλάει αυτά μαρτυρούν για εμένα για να δεις ποιος είναι που λέει τις βλακείες. τα στοιχεία μου είναι Δεληγιάννης Θεόδωρος του Χαράλαμπου κάτοικος Δραπετσώνας στην οδό Παπαφλέσσα 72. όπως βλέπεις σου δίνω τα στοιχεία μου για να ξέρεις ότι λες πολύ χοντρές βλακείες σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις και δεν αντιλαμβάνεσαι. Αγωνιστές του καναπέ και της αφισοκόλλησης θέλετε μόνο να μιλάτε αλλά όχι να κατανοείται. Οπότε ρώτα για να φας τα μούτρα σου και να μην λές μεγαλοστομίες. Αυτά που σου γράφω τα ξέρει και το κόμμα και είναι καταγεγραμμένα και στην ιστορία και οι Ρώσοι είχαν στρατό και εκπαίδευαν Γερμανούς όσο και να μην σου αρέσει είναι Η ωμή πραγματικότητα και η αλήθεια.
                    Last edited by relativer777; 23-01-2018, 17:39.

Comment

ronron άν θέλεις να μάθεις ποιος λέει βλακείες θα μπορούσες να απευθυνθείς στη γραμματεία του κόμματος και να τη ρωτήσεις Εάν το 1973 ήμουν μέλος επίσημα της κομμουνιστικής νεολαίας Ελλάδας ή όχι τα αρχεία η γενική γραμματεία του κόμματος δεν τα πετάει τα φυλάει αυτά μαρτυρούν για εμένα για να δεις ποιος είναι που λέει τις βλακείες. τα στοιχεία μου είναι Δεληγιάννης Θεόδωρος του Χαράλαμπου κάτοικος Δραπετσώνας στην οδό Παπαφλέσσα 72. όπως βλέπεις σου δίνω τα στοιχεία μου για να ξέρεις ότι λες πολύ χοντρές βλακείες σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις και δεν αντιλαμβάνεσαι. Αγωνιστές του καναπέ και της αφισοκόλλησης θέλετε μόνο να μιλάτε αλλά όχι να κατανοείται. Οπότε ρώτα για να φας τα μούτρα σου και να μην λές μεγαλοστομίες. Αυτά που σου γράφω τα ξέρει και το κόμμα και είναι καταγεγραμμένα και στην ιστορία και οι Ρώσοι είχαν στρατό και εκπαίδευαν Γερμανούς όσο και να μην σου αρέσει είναι Η ωμή πραγματικότητα και η αλήθεια.
                      Οι σοβιετικοί εκπαίδευαν ναζί?Καινούρια μαλακία για δώσε πηγή να γελάσουμε.

Comment

Originally posted by ronron View Post
                        ....Γιατί αν μη τι άλλο έχω λιώσει στο διάβασμα σε κάποια πράγματα και είναι τραγελαφο να μου πετάει ο άλλος τσιτατα εκπομπών η ενός μπλογκ 40 φορές.
                        Περίεργο, αν είχες λιώσει στο διάβασμα, ο γραπτός σου λόγος ΄θα ήταν πιο συγκροτημένος και η ανησυχίες σου πιο ώριμες.
                        Μάλλον διαβάζεις επιπόλαια και με στόχο να βρεις δεδομένα που ενισχύουν τις απόψεις σου ενώ ότι δεν σε εξυπηρετεί το προσπερνας.
                        Επίσης "κάποια πράγματα είναι τραγελαφικά, επίθετο, τραγέλαφος είναι ουσιαστικό και δεν παέι εδώ.

Originally posted by ronron View Post
                        Οι σοβιετικοί εκπαίδευαν ναζί?Καινούρια μαλακία για δώσε πηγή να γελάσουμε.
                        Αυτό προκύπτει από πολλά στοιχεία και πιο εύκολο να παρακολουθήσεις το soviet story.
                        Όταν έκαναν την συμφωνία μολοτοφ ριμπεντροπ, οι γερμανοί ήταν "γατάκια", οι σοβιετικοί είχαν ήδη εξολοθρεύσει χιλιάδες χιλιάδες
                        εχθρούς της επανάστασης
                        Έλα μωρέ τώρα....

Comment

Originally posted by Radrose View Post

Περίεργο, αν είχες λιώσει στο διάβασμα, ο γραπτός σου λόγος ΄θα ήταν πιο συγκροτημένος και η ανησυχίες σου πιο ώριμες.
                          Μάλλον διαβάζεις επιπόλαια και με στόχο να βρεις δεδομένα που ενισχύουν τις απόψεις σου ενώ ότι δεν σε εξυπηρετεί το προσπερνας.
                          Επίσης "κάποια πράγματα είναι τραγελαφικά, επίθετο, τραγέλαφος είναι ουσιαστικό και δεν παέι εδώ.

Αυτό προκύπτει από πολλά στοιχεία και πιο εύκολο να παρακολουθήσεις το soviet story.
                          Όταν έκαναν την συμφωνία μολοτοφ ριμπεντροπ, οι γερμανοί ήταν "γατάκια", οι σοβιετικοί είχαν ήδη εξολοθρεύσει χιλιάδες χιλιάδες
                          εχθρούς της επανάστασης
                          (Οι ανησυχίες).Δε συντάσσω γράμμα επίσημο,ούτε γράφω έκθεση,όπως και εσύ νομίζω,αλλά έχεις δίκιο και το δίκο μου ορθογραφικό είναι χειρότερο.

Οι ανησυχίες μου φυσικά δεν είναι ώριμες.Βλακείες λέω κάτι για μισθούς,κάτι για συντάξεις και για κάτι πολέμους που γίνονται δεξιά και αριστερά.Βλακεία μου που ανησυχώ για αυτά,ας δω survivor.

Το έχω δει το soviet story και το αρχιπέλαγος γκουλαγκ έχω διαβάσει.Τώρα για ποιό ντοκυμανταιρ μιλάμε?Ξέρεις τι ήταν οι κουλάκοι ας πούμε που υπερασπίζεται το σοβιετ στορυ?Όχι.Επίσης το σύφωνο του Μονάχου το ξέρεις?Εφ'όσον δεν ξέρεις,τουλάχιστον έχε επιφυλάξεις σε ότι λες.Ξέρεις περίπου πως ήταν η Σοβιετική Ένωση όταν υπέγραφαν το σύμφωνο μη επίθεσης?Γιατί ας πούμε δεν έδωσαν οι Σοβιετικοί τη τσεχοσλοβακία στους Ναζί.

Comment

Αρχικό μήνυμα απο ronron Εμφάνιση μηνυμάτων

Οι σοβιετικοί εκπαίδευαν ναζί?Καινούρια *** για δώσε πηγή να γελάσουμε.

Στο έγραψα διότι ζήτησες "πηγή" και αφού έχεις δει το ντοκιμαντέρ, τότε γιατί σου έκανε τόσο εντύπωση από αυτό που έγραψε ο ρελατιβερ?
                            Έλα μωρέ τώρα....

Comment

ronron Προς το παρόν δές αυτό το μικρό ντοκιμαντέρ για να μαθαίνεις. Μικρέ ή δέν τα ξέρεις ή μου παριστάνεις τον Μ....α

Comment

ronron Δές και αυτό.

Comment

Collapse

• Alien666
                                  Reply to ...ό,τι σας κατέβει!
                                  Alien666
                                  Είδατε πόσο ωραίες συζητήσεις γίνονται όταν πετάμε ό,τι μας κατέβει;;;
                                  Today, 12:55
                                • relativer777
                                  Reply to Τι γίνεται με τους πλειστηριασμούς;
                                  relativer777
                                  φίλε μου Μανώλη Φυσικά και τον πρόλαβαν άλλοι και έκαναν την αρχή αλλά αυτός θέλει να κάνει το τέλος να βάλει την ταφόπλακα στο λαό και στο λέει ξεκάθαρα...
                                  Today, 12:08
                                • relativer777
                                  Reply to Τι γίνεται με τους πλειστηριασμούς;
                                  relativer777
                                  Στο βιντεάκι που σου ανάρτησα αυτό ακριβώς σου λέει ότι θα σε καταστρέψει εσένα εμένα και όλο το λαό για να σώσει την οικονομία εσύ Γιατί Αμφιβάλλεις...
                                  Today, 12:06
                                • Cloud87
                                  Reply to Η δύναμη του Χρήματος.
                                  Cloud87
                                  Ε ξέρω γω. Αμα σου λέγαν θα παντρευτείς μιά χοντρή ή μια χοντρή και κοντή. Τι θα επέλεγες;...
                                  Today, 11:55
                                • relativer777
                                  Reply to Η δύναμη του Χρήματος.
                                  relativer777
                                  Νία γιατί έχουν την δύναμη της εξουσίας και την
                                  χρησιμοποιούν όπως Αυτοί θέλουν χέστηκαν το τι θέλει ο κόσμος Ή εσύ ή εγώ για τους είμαστε αριθμοί...
                                  Today, 11:51

Θέματα

Collapse

Working...
                                X