Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το τέλος του κόσμου έρχεται

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by LightAngel View Post

Αν απορρίπτεις την αποκάλυψη τότε απορρίπτεις μεγάλο μέρος της θρησκείας.
    Η αποκάλυψη δεν είναι στα απόκρυφα άλλα είναι ένα βιβλίο κωδικοποιημένο αυτό σημαίνει οτι δεν είναι εύκολο να κατανοηθεί.
    Η θεωρία ότι η αποκάλυψη είναι προιόν συνομοσιoλόγων δείχνει το πόσο άσχημα σκέφτεσαι για την ύπαρξη της θρησκείας.
    Ναι μεν κάποιοι προσπαθούν να την αποκωδικοποιήσουν και χάνονται περισσότερο άντις να βρίσκουν την άκρη δε σημαίνει όμως οτι το βιβλίο δεν είναι κομμάτι της θρησκείας.

Ο άλλος λόγος που μπορεί κάνεις να δει ότι δεν είσαι χριστιανός είναι ο τρόπος που γράφεις κατι σε στίλ κραμερ άλλα χωρίς βρισιές ο κραμερ ήταν άθεος στο ίδιο μοτίβο κινείσαι κι έσυ.
    Έκτος αυτού έχεις έλλειψη πνεύματος δηλαδή έλλειψη σκέψης αδυνατείς να καταλάβεις ή μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις τ αυτονόητα.(στο κόμματι της θρησκείας)

Θα μπορούσες βέβαια έκτος από άθεος και μουσουλμάνος να ήσουν άπλα πιστός της εκκλησιάς και μόνο της εκκλησιάς δηλαδη πιστεύεις μόνο οτι πει ο παπάς της ενορίας κι όλα τα υπόλοιπα δε μετράνε άλλα ακόμα κι αυτοί δεν απορρίπτουν την αποκάλυψη.
    Χριστιανός Ορθόδοξος είμαι, απλώς απορρίπτω ένα βιβλίο που θεωρώ ότι δεν έχει αξία για τον χριστιανισμό. Σε καθοδηγεί στο να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη; Το μόνο για το οποίο μιλάει είναι καταστροφολογίες. Η θέση του κατά τη γνώμη μου είναι στα Απόκρυφα. Άλλωστε τη λίστα των βιβλίων της Κ. Διαθήκης δεν την έφτιαξε ο Χριστός...

Η Ελλάς έχει παραδοθεί ανυπεράσπιστη εις το έλεος μιας μαρξιστικής εισβολής. Γεώργιος Παπαδόπουλος

Comment

Το ότι είστε χριστιανοί σημαίνει ότι δέχεστε την αποκάλυψη... Εγώ σαν άθρησκος και έχοντας μελετήσει κι άλλες θρησκείες, σας λέγω οτι όλα ταιριάζουν στο ότι πλησιάζουμε στο τέλος. Γι'αυτό κι εγώ πίνω σαν τον Ορέστη Μακρή, τρώω σαν τον Παγκαλο και καπνίζω σαν τον Σεργιανοπουλο. Τι με νοιάζει η υγεία μου, το μέλλον μου και οτιδήποτε αφού σε δύο χρονάκια θα έρθει αυτό που περιμένω; Γελάτε εσείς άλλα Θέλω να σας δω πως θα είστε μόλις συνειδητοποιησετε ότι ήρθε το αναπόφευκτο...
      Stayrogin, γυρνα πισο η εστο τηλεφόνα

Comment

Πάρτε το!!! Κάθε μέρα θα σας βομβαρδιζω με πηγές κι εσείς με π@π@ριες! Έλα μωρή Νέμεσις, τρέλανέ μας αρρώστια μου
        Η ΝΕΜΕΣΙΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΓΗ!,Please read article about,

Comment

• annihilator
          annihilator commented
          Editing a comment
          Πηγή: Ελεύθερος Αετός!!!!
          Ο Σφακ ήταν έτη φωτός μπροστά...

• ilias1990
          ilias1990 commented
          Editing a comment
          Μπορεί ο Νότης να το έχει γυρίσει στην τρέλα γιατί συνειδητοποίησε τι έρχεται. Άρα είναι μπροστά...

Originally posted by ilias1990 View Post

Μανία έχετε κύριε να μπαίνετε στα θέματά μου και να τα γεμίζετε αρνητισμό και θρησκευτικά παραληρήματα. Σας παρακαλώ ,στην τελική , είναι δικές μου οι επιλογές. Το θέμα μου ειναι ότι δεν θα φτάσω τα 40 γιατί το τέλος του κόσμου είναι προ των πυλών. Ποιος είστε που θ μου στερήσετε το δικαίωμα στο όνειρο; ΆΝΤΕ να τελειώνει ο γαμημεν@ς κόσμος να ησυχάσουμε πια..
        Αρχικά, αν δεν ήθελες να σε εκλάβουμε στα σοβαρά ή αν δεν είχες αμφιβολίες για την γνώμη σου, τοτε ποιός είναι ο πραγματικός λόγος που δημοσιεύσες ενα τέτοιο θέμα σε Forum;Όταν πήρες την απόφαση να ανέβασεις την γνώμη σου σε Forum τότε σίγουρα πέριμενες διαφορετίκες απόψεις.Όμως μπόρω εύκολα να διαπιστώσω οτι με την λέξη "αρνητισμό" δεν έχεις ξεκαθαρίσει τα πράγματα και υπάρχουν αμφιβολίες οι οποίες δημιουργούνται απο το υποσυνείδητο σου σχετικά με την ιδέα. Επιπλέον,θα ήθελες ο περισσότερος κόσμος να είχε παρόμοια ιδεολογία με την δική σου;(Αναλογίσου τις συνέπεις που θα υπήρχαν στον κόσμο).Κατά την γνώμη μου όμως,σου συνιστώ να έρθεις σε επαφή με έναν ψυχολόγο(Αν η πρόταση μου σου δημιούργησε αρνητικά συναισθήματα,τότε νομίζω οτι πρέπει να ξεκαθαρίσεις αρκέτα πραγματα στην προσωπικότητα σου)Ο σκοπός μου δεν είναι να σου αλλάξω την γνώμη αλλά να σε βάλω να σκεφτείς, γιατί όταν παίρνουμε την απόφαση να αλλάξουμε ολη την πραγματικότητα μας( στην δικιά σου περίπτωση να ονειρεύεσαι και να περιμένεις το τέλος του κόσμου ) εξαίτιας μιας ιδέας τότε πιστεύω πως με την βοήθεια ενός ψυχολόγου μπόρεις εύκολα να εντοπίσεις την πραγματική αιτία που σε οδήγησε στο να πιστεύεις στην καταστροφή.
        Ευχαριστώ.

Comment

Είναι αλήθεια αυτό;

Comment

Αν το καλοσκεφτει κανεις το τελος του κοσμου ερχεται μια φορα στη καθε ζωη ενος ανθρωπου το τελος του κοσμου ο λεγομενος θανατος.
            Ποτε ερχεται το τελος του κοσμου ειναι αγνωστο να το ξερουμε γιατι δεν ξερουμε ποτε θα πεθανουμε.
            Θα μπορουσαμε βεβαια να το μαθουμε και αμεσα εαν ας πουμε καποιος παει σε ενα ουρανοξυστη και πει οτι ερχεται το τελος του κοσμου μετα που θα δουμε στις ειδησεις οτι αυτος που το ειπε επεσε απο τον ουρανοξυστη τοτε θα κατανοησουμε οτι γι αυτον ηρθε το τελος του κοσμου.
            Θα μπορουσε βεβαια κι αυτος που θα πεσει στο κενο να ειναι γκαντεμης και να τη γλιτωσει με κανα σπασμενο ποδι οποτε ακομα κι εκει δεν μπορει κανεις να ξερει ποτε θα ερθει το τελος του κοσμου.

Comment

Originally posted by frapedia View Post
              Είναι αλήθεια αυτό;
              Έτσι ισχυρίζεται ο Ηλίας.
              Έμαθα ότι κατασκευάζει κιβωτό για να χωρέσουν όλα τα ζώα (ένα ζεύγος από το καθένα).
              Θα ξεκινήσει να μαζεύει σιγά σιγά... Ο Θεός του είπε να ξεκινήσει από τα φόρουμ και να επεκταθεί κι αλλού αν μείνουν θέσεις.

Comment

Originally posted by annihilator View Post

Έμαθα ότι κατασκευάζει κιβωτό για να χωρέσουν όλα τα ζώα (ένα ζεύγος από το καθένα).
                Θα ξεκινήσει να μαζεύει σιγά σιγά... Ο Θεός του είπε να ξεκινήσει από τα φόρουμ και να επεκταθεί κι αλλού αν μείνουν θέσεις.
                Δεν μου έδωσε την εντολή ο Θεός αλλά ο Πεταμενος. Σας στέλνει όλους τους πατριαρχικους του χαιρετισμούς, by the way

Comment

Originally posted by annihilator View Post

Μπα δε πιστευω ο Θεος να ξανακανει το ιδιο λαθος κανα πιθηκο θα βαλει αυτη τη φορα να μαζεψει ολα τα ειδη ζωων στη γη.

Comment

Μπορεί να γίνει από τα πάντα , από μετεωρίτη, ηλιακή έκρηξη, πυρηνικό πόλεμο κτλ... Μπορεί επίσης να είναι αληθής κάποια θρησκεία και να μας καταστρέψει ο Θεός. Το θέμα είναι ότι θα έρθει και όχι το πως θα έρθει. Εγώ το ελπίζω και το περιμένω γιατί πήρα την απόφασή μου , δεν υπάρχει γυρισμός. Στην απιθανη περίπτωση να μην γίνει τίποτα, έχω καταστραφεί!
                    Κάνεις λάθος κάτι άλλο εννούσαν όλα αυτά, τα έχεις αποκωδικοποιήσει λάθος, δεν έψαξες στις μεταφορές τους

Comment

Δεν μου έδωσε την εντολή ο Θεός αλλά ο Πεταμενος. Σας στέλνει όλους τους πατριαρχικους του χαιρετισμούς, by the way
                      Υπάρχουν πολλες παρεκφράσεις που χρήσιμοποιούν οι άνθρωποι τώρα αλλά και τότε και αν δεν μπεις στον τρόπο σκέψης τους θα καταλάβεις λάθος πράγματα,θα μιλήσουμε αύριο σε pm γι αυτό.

Comment

Φίλε Ηλία άσε το δούλεμα. Μας λές ότι στο είπε ο petamenos. Δηλαδή ο εαυτός σου, μιάς και το petamenos είναι ένα από τα nickname σου.
                        Νεαρέ μας δηλώνεις ότι έχεις διχασμένη προσωπικότητα ?
                        Άν είσουν ο πεσιμιστής που μας παριστάνεις δέν θα είχες τόσο κόλλημα με τον χαβαλέ.
                        Το διασκεδάζεις και καλά κάνεις.
                        Η γή θα καταστραφεί μαζί με όλους τους πλανήτες του ηλιακού συστήματος Όταν ο ήλιος εξαντλήσει όλο το υδρογόνο του.
                        Η φυσική εξηγεί ότι ο ήλιος θα εξαντλήσει το καύσιμό του και θα σταματήσει η πυρηνική σύντηξη. Ώς συνέπεια θα μεταβληθεί σε λευκό νάνο. Αυτό θα συμβεί σε 4.5 δισεκατομμύρια χρόνια. Οπώτε δέν κινδυνεύει ο κόσμος απο καταστροφή. Από το μόνο που κινδυνεύει είναι η ανθρώπινη βλακεία.
                        Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Comment

Τέλος του κόσμου μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους.
                          Μικρόβια, πυρηνικός πόλεμος και άλλα.
                          Ένα καλό τέλος του κόσμου πάντως είναι αυτό που μπορεί να προκύψει από τη σύγκρουση δύο big bang και μάλιστα σε δευτερόλεπτα τώρα που μιλάμε.
                          Πως ;
                          Το big bang είναι ως γνωστόν το προϊόν της μεγάλης έκρηξης, αυτό που ονομάζουμε "σύμπαν".
                          Αλλά γιατί να υπάρχει μόνο ένα big bang σε μορφή συμπυκνωμένης ύλης και να μην υπάρχουν πολλά ;
                          Σίγουρα δεν έχουμε παρατηρήσει κάτι τέτοιο -και αν παρατηρήσουμε δεν θα ζήσουμε πολύ να το διηγηθούμε όπως θα εξηγήσω- αλλά γιατί όχι ;
                          Η απόσταση μεταξύ big bang objects, ή σύμπαντος με σύμπαν ας το πούμε, θα είναι ασύλληπτη, στα megagoogolplex ίσως.
                          Αλλά αν έρθουν κάπως κοντά τι θα γίνει ;

Εμείς εδώ παραμένουμε ζωντανοί επειδή το δικό μας big bang διαστέλλεται.Αν συνεστέλετο τότε θα γινόταν ultraviolet catastrophe, σύμφωνα με το φαινόμενο Doppler-Fizeau και θα καιγόμασταν όλοι.
                          Αλλά αν έρθουν κοντά δύο big bang τότε όπως αντιλαμβάνεσθε μία από τις συνιστώσες της κυρίας κινήσεως θα είναι κατ' ευθείαν προς τα εμάς.
                          Θα γίνει σύγκρουση.
                          Μπορεί και να έχει γίνει ήδη αλλά μέχρι να φτάσει η πληροφορία με την ταχύτητα του φωτός θέλει εκατομμύρια-δισεκατομμύρια χρόνια.
                          Αλλά μπορεί αυτή η πληροφορία κάλλιστα να φτάσει αύριο το πρωϊ.
                          Και τι πληροφορία θα είναι ; Θα είναι η μετατροπή της διαστολής σε συστολή φυσικά, αφού "τρακέρνουμε" με το άλλο.
                          Τα αποτελέσματα θα είναι άμεσα.

Έτσι λοιπόν μπορεί να γίνουμε κεμπάπ το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο κιόλας. Και εμείς και όλοι, γαλαξίες, παραγαλαξίες τα πάντα.

Comment

Φίλε wooded glade Καλησπέρα. Μήν ανησυχείς δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα. Η Επιστήμη της φυσικής μας το βεβαιώνει.
                            Οπότε μήν ανησυχείς χωρίς λόγο δέν θα συμβεί τίποτα.
                            Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Comment

Originally posted by relativer777 View Post
                              Φίλε wooded glade Καλησπέρα. Μήν ανησυχείς δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα. Η Επιστήμη της φυσικής μας το βεβαιώνει.
                              Οπότε μήν ανησυχείς χωρίς λόγο δέν θα συμβεί τίποτα.
                              Η επιστήμη της Φυσικής μας λέει ότι γίνεται.

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                              X