Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ρίξε τα Ταρώ...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ρίξε τα Ταρώ...

loading...

http://www.astrology.gr/taro/kartes-taro

Επέλεξα πρόβλεψη για συναισθηματικά και η ερώτηση ήταν...αν θα την κάνω δικιά μου την Τζέσι...και η απάντηση ήταν η ακόλουθη...

Παρελθόν

10. Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ
    Έχετε κάνει ακραίες επιλογές δημιουργώντας απρόβλεπτες καταστάσεις μέσα στις σχέσεις σας. Η ποικιλία, το ρίσκο και οι αλλαγές υπήρξαν τα βασικά σας ιδανικά και επεκτείνατε τη συμπεριφορά αυτή και στην ερωτική σας ζωή. Ίσως μια βαθύτερη ανάγκη να πάρετε αγάπη, σας οδηγεί σε απανωτά λάθη και δυσλειτουργικές σχέσεις. Για κάποιο λόγο, θεωρούσατε πάντα ότι το ταίρι σας και τα κοντινά πρόσωπα είναι φυσικό να δέχονται τις εκκεντρικές επιλογές σας. Μόνο που ίσως ξεχάσατε ότι και οι δικές τους αντοχές έχουν όρια.

Παρόν

16. Ο ΠΥΡΓΟΣ
    Βρίσκεστε σε μια περίοδο που εθελοτυφλείτε ή αποφεύγετε να μιλήσετε για πράγματα που σας ταλαιπωρούν καιρό μέσα στη σχέση. Υπάρχει κρυμμένη δυσαρέσκεια κάτω από ένα φαινομενικά ήρεμο τείχος αγέλαστης αδιαφορίας. Αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί για πολύ. Αν η μακροχρόνια σχέση σας διανύει μια δύσκολη περίοδο, μιλήστε για τα πράγματα που σας ενοχλούν. Ο θυμός σκοτώνει το πάθος, γιΆ αυτό θα πρέπει να ενθαρρύνετε το διάλογο μεταξύ σας. Η κάρτα του Πύργου σάς προτρέπει να αρχίσετε να εργάζεστε τώρα, και θα βρεθείτε ένα βήμα πιο κοντά σε μια ένωση με έναν αξιαγάπητο σύντροφο και φίλο. Αν βρίσκεστε σε μια εντελώς νέα σχέση και παρατηρήσετε ότι κάποιες φορές δίνετε όλον τον αγώνα μόνοι, θα πρέπει να κτυπήσει καμπανάκι για το μέλλον. Πρόκειται για σημάδι πολλών πραγμάτων που πρόκειται να επακολουθήσουν.

Μέλλον

13. Ο ΘΑΝΑΤΟΣ
    Θα εξερευνήσετε μέσα από τη σχέση σας όλες τις πτυχές της σεξουαλικότητάς σας, αμελώντας ίσως την βαθύτερη επικοινωνία με το ταίρι σας. Θα ζήσετε τον απόλυτο έρωτα, που θα βασίζεται περισσότερο στην ερωτική σκλαβιά και την κυριαρχία του συντρόφου. Όμως, οι φωτιές που ανάβουν ακόμα και τα μεγαλύτερα πάθη κάποια στιγμή θα σβήσουν. Τόσος έρωτας, αγάπη, πάθος, σεξ και ένταση τείνουν να δώσουν τη θέση τους στη σιωπή και την παγωμάρα. Έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος στην ουσιαστική επικοινωνία μεταξύ σας που είναι δύσκολο να αναπληρωθεί. Χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να ζωντανέψει και πάλι το πάθος, αλλά και το γενικότερο ενδιαφέρον για το ταίρι σας. Αν είστε ελεύθεροι, λάβετε σοβαρά υπόψη τα ανωτέρω και μην ξεχνάτε ότι τα ετερώνυμα είναι αυτά που έλκονται.

Απάντηση

7. ΤΟ ΑΡΜΑ
    Η ζωή είναι ένα ανοιχτό πεδίο για σας και την διεκδικείτε με θάρρος και ορμητικότητα. Μετά από περιπέτειες, αποκτάτε την ικανότητα να ζυγίζετε τα πράγματα, να μην μεροληπτείτε υπέρ καμίας πλευράς, και τελικά να βρίσκετε συμβιβαστικές λύσεις. Σε αυτή σας την πορεία, συχνά υπάρχει ο κίνδυνος να ξεχνάτε σημαντικά κομμάτια, του παζλ που λέγεται «Ζωή, Σχέσεις και Αγάπη». Η παρορμητική ή υπεροπτική συμπεριφορά θα αποβούν αρνητικά καθοριστικές για την εξέλιξη μιας σχέσης.

Σταυρόγκιν απ' την ανάγκη σου να ξεφύγεις δημιούργησες μια χίμαιρα που λέγεται Τζέσι. Το κακό είναι ότι τη δημιούργησες με τα ίδια υλικά του κόσμου μες στον οποίο νιώθεις καθηλωμένος. Αυτό έχω καταλάβει... Οπότε άσε τις αηδίες, κάτσε εδώ μέσα να λέμε καμιά κουβέντα, κάνε το κουμάντο σου και μ' εκείνη (κουμάντο λέμε, όχι να χάσεις τ' αυγά και τα πασχάλια), κι εν γένει δες την αλλιώς. Εγώ πάντως περνάω καλά όταν σε διαβάζω. Εκείνο που έγραψες στα χαμόγελα της ανίας, μ' έκανε κυριολεκτικά να σκάσω στα γέλια.

Comment

Επόμενο επεισόδιο: Ο Σταβ σε μέντιουμ.

(Αφήγηση)
      Επέλεξα πρόβλεψη για συναισθηματικά και η ερώτηση ήταν...αν θα την κάνω δικιά μου την Τζέσι...και η απάντηση ήταν η ακόλουθη...

Γκουπ!

Comment

Originally posted by Ypogeio View Post
        Σταυρόγκιν απ' την ανάγκη σου να ξεφύγεις δημιούργησες μια χίμαιρα που λέγεται Τζέσι. Το κακό είναι ότι τη δημιούργησες με τα ίδια υλικά του κόσμου μες στον οποίο νιώθεις καθηλωμένος. Αυτό έχω καταλάβει... Οπότε άσε τις αηδίες, κάτσε εδώ μέσα να λέμε καμιά κουβέντα, κάνε το κουμάντο σου και μ' εκείνη (κουμάντο λέμε, όχι να χάσεις τ' αυγά και τα πασχάλια), κι εν γένει δες την αλλιώς. Εγώ πάντως περνάω καλά όταν σε διαβάζω. Εκείνο που έγραψες στα χαμόγελα της ανίας, μ' έκανε κυριολεκτικά να σκάσω στα γέλια.
        Το έμπλεξες πολύ.
        Τα ναρκωτικά φταίνε...

Comment

Originally posted by annihilator View Post
          Επόμενο επεισόδιο: Ο Σταβ σε μέντιουμ.

(Αφήγηση)

Γκουπ!
          Είναι σήμερα η παρθένος ανάδρομη στην αφροδίτη σε στάση 69, και δεν το πιάνω αυτό το "γκουπ"....

Comment

Το έμπλεξες πολύ.
            Τα ναρκωτικά φταίνε...
            Νομίζω ότι έτσι όπως το προσεγγίζεις το πράγμα, μας παροτρύνεις σε διαχωρισμό της πρεζονικής πραγματικότητας από την χιμαιρική Τζέσι...αν και έχω την αίσθηση, ότι ποτέ δεν θα θεωρήσεις κάποιον λογαριασμό εφάμιλλο των επιδόσεων του Πεταμένου...

Comment

Originally posted by Stavrogin View Post

Είναι σήμερα η παρθένος ανάδρομη στην αφροδίτη σε στάση 69, και δεν το πιάνω αυτό το "γκουπ"....
              Μία μικρή πτώση του μέντιουμ υπό την επήρεια της βαρύτητας εξαιτίας έλλειψης συνείδησης που ονομάζεται λιποθυμία ή κβαντική εγκεφαλική μαλάκυνση.

Comment

Νομίζω ότι έτσι όπως το προσεγγίζεις το πράγμα, μας παροτρύνεις σε διαχωρισμό της πρεζονικής πραγματικότητας από την χιμαιρική Τζέσι...αν και έχω την αίσθηση, ότι ποτέ δεν θα θεωρήσεις κάποιον λογαριασμό εφάμιλλο των επιδόσεων του Πεταμένου...
                Νομίζω ότι η σειρά των πετυχημένων προφίλ που έχω δει είναι :
                Σταβροτζιν
                Πεταμένος
                .
                .
                .
                .
                .
                .
                .
                .
                .
                .
                ΧΑΟΣ.

Comment

Νομίζω ότι η σειρά των πετυχημένων προφίλ που έχω δει είναι :
                  Σταβροτζιν
                  Πεταμένος
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  .
                  ΧΑΟΣ.
                  Ικανή και αναγκαία συνθήκη για ένα ευρηματικό λογαριασμό...είναι να μην είσαι δεξιός, φιλελές ή αγνωστικιστής...

Comment

Μία μικρή πτώση του μέντιουμ υπό την επήρεια της βαρύτητας εξαιτίας έλλειψης συνείδησης που ονομάζεται λιποθυμία ή κβαντική εγκεφαλική μαλάκυνση.
                    Καλύτερα να μου το σχεδίαζες με διαδοχικά καρέ...για να καταλάβω πως το εννοείς...η νόσος του Ελληάνα είναι μεταδοτική...

Comment

ναι αλλά εγώ δεν κατάλαβα τελικά τι είπε η χαρτορίχτρα? θα του κάτσει η Τζέσι? ..

Comment

Originally posted by Zor View Post

ναι αλλά εγώ δεν κατάλαβα τελικά τι είπε η χαρτορίχτρα? θα του κάτσει η Τζέσι? ..
                        Η χαρτορίκτρια θέτει το πλαίσιο της επίλυσης...δεν κάνει πρόβλεψη!
                        .. Ουσιαστικά, με προτρέπει να αφήσω στην άκρη τον κυνισμό και την αυτοσαρκαστική μου έφεση και να υιοθετήσω μια στρατηγική πανοραμικής αγαθότητας...

Comment

Ικανή και αναγκαία συνθήκη για ένα ευρηματικό λογαριασμό...είναι να μην είσαι δεξιός, φιλελές ή αγνωστικιστής...
                          Νομίζω ότι ικανή και αναγκαία συνθήκη είναι να μην είσαι α-δέξιος.

Comment

Originally posted by Zor View Post
                            Επειδή το μέντιουμ είναι πολύπειρο και πιστοποιημένο από τη Διεθνή Ένωση Μελλοντολόγων Ευρώπης βλέπει πολύ βαθιά στο χρόνο.
                            Είδε λοιπόν κάπου πολύ βαθιά φως στο τούνελ.
                            Συγγνώμη με διορθώνει... δεν ήταν τούνελ τελικά ήταν μία νεκρική κάσα που ανοίγει σιγά σιγά για την εκταφή...
                            Last edited by annihilator; 13-05-2017, 13:38.

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                            X