Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλημέρες, Καλησπέρες και Καληνύχτες!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by $s1 View Post

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3...B3%CF%89%CE%BD

Προβλημα αλλοιωσης του πληθυσμου δεν υπαρχει, αυτο ειναι προιον προπαγανδας. Επισης, η θρησκεια δεν εχει να κανει με την συσταση του πληθυσμου, παρ'το χαμπαρι επιτελους.

Προφανως και δεν αγνοω τα χτυπηματα. Αλλα δεν περιμενω απο καποιον οσο απλοικο οσο εισαι εσυ, να καταλαβει κατι πιο περιπλοκο σαν σκεψη απο αυτα που εκφραζεις.

Υπαρχουν θρησκευτικες διαφορες προφανως, αφου ειναι διαφορετικη θρησκεια. Δεν υπαρχουν αγεφυρωτες θρησκευτικες διαφορες που χωρίζουν τους μουσουλμάνους από τους Ελληνορθόδοξους. Απο τα υπολοιπα που λες, οσα ισχυουν, επειδη δεν ισχυουν ολα, ειναι πολιτισμικες διαφορες, και οχι αγεφυρωτες.

Την αιρετικη εκδοχη σου της Ορθοδοξιας.

Οι σκλαβοι δεν εχουν να κανουν με την ηθικη της κοινωνιας? Εχεις επαφη με την πραγματικοτητα?

Απολιτιστοι ηταν σε οτι αφορα της θεση της γυναικας, ναι. Προφανως. Εσυ θεωρεις την θεση της γυναικας στην Σαουδικη Αραβια πολιτισμενη?

Το ειπα επειδη δεν ειπες κατι ουσιαστικο. Τιποτα δεν ανετρεψα, δεν ειχες επιχειρηματα να ανατρεψω. Κενα λογια.

Αυτο το αφησα για το τελος, επειδη ειναι το καλυτερο, και ακομα καλυτερα, συνδιαζονται. Δεν εγραψα τιποτα που δεν ειναι συμβατο με την φυσιολογικη σεξουαλικη ζωη. Για την ακριβεια, δεν εγραψα τιποτα. Μια παρομοιοση εκανα. Και αυτο μας οδηγει στο θεμα του αυτισμου. Πως γινεται αυτο? Παμε να δουμε.

http://www.autismhellas.gr/files/el/..._diagnosis.pdf

Ο αυτισμος ειναι ασθενεια. Δεν υπαρχουν θετικες και αρνητικες ασθενειες. Δεν ειπα οτι εισαι αυτιστικος, ειπα οτι αρκετα ασχοληθηκαμε με τον αυτισμο σου. Οπως φαινεται στο παραπανω, στο θεμα αυτο, και εδω, αφου το συνεχιζεις, ο λογος σου ταιριαζει στα παραπανω χαρακτηριστικα. Σου ζητησα επανελλημενα να στηριξεις αυτο που λες, οπως κανω εγω τωρα, αλλα δεν μπορεις.

Μαλιστα, το "επιχειρημα" (σε εισαγωγικα, επειδη δεν ειναι επιχειρημα).

Στην συζητηση εκεινη λοιπον:
    Δεν μιλας με εμενα, αλλα σε εμενα, αφου αγνοεις οτι σου λεω. (2α)
    Δεν μπορεις να να εξηγησεις αυτο που αισθανεσαι (2β)
    Δεν μπορεις να καταλαβεις την παρομοιωση που κανω, ουτε το νοημα αυτου που λεω (2ε - 1α)
    Επαναλαμβανεις συνεχεια το ιδιο και το ιδιο, χωρις να μπορεις να το εξηγησεις παραπανω(1β-)

Επειδη εχει τυχει και εχω ασχοληθει εθελοντικα με φιλανθρωπικες δρασεις, εχω συναναστραφει με αρκετα ατομα στο φασμα του αυτισμου. Επομενως, χωρις να ειμαι ειδικος, ουτε να εχω καποια μορφωση πανω στο θεμα, μπορω να αναγνωρισω εμπειρικα καποια σημαδια. Το να πεφτεις στο φασμα του αυτισμου δεν σε κανει αυτιστικο, ουτε ειναι κατι κακο. Και οπως ειπα, ουτε ειδικος ειμαι στο θεμα, ουτε μπορω να κανω διαγνωση. Απλα επισημανα οτι η συμπεριφορα σου στο συγκεκριμενο ειχε αυτιστικα χαρακτηριστικα.

Αν αυτο σε προσβαλει, ειναι δικο σου θεμα. Εγω παντως στηριξα αυτο που ειπα με στοιχεια. Δεν ειχα διαθεση να σε προσβαλω. Οταν το κανω αυτο, στοχευω σε αυτα που μπορεις να μεταβαλλεις, οπως για παραδειγμα τις απαρχαιωμενες, μισογυνιστικες και απολιτιστες αποψεις σου.

Εσυ μπορεις να δικαιολογισεις αυτα που λες, και με μια κινηση να αλλαξεις και ολο το απο πανω κειμενο?
    Προφανώς και υπάρχει πρόβλημα αλλοίωσης του πληθυσμού όταν σε μια χώρα με 9.000.000 Έλληνες υπάρχουν 2.000.000 αλλοδαποί (στην συντριπτική τους πλειοψηφία μουσουλμάνοι) οι οποίοι πολλαπλασιάζονται με μεγάλους ρυθμούς. Ο Έλληνας κάνει 0 - 1 - 2 παιδιά το πολύ. Ο μουσουλμάνος κάνει 3 - 4 - 5 - 6 παιδιά. Σε μισό αιώνα πώς πιστεύεις ότι θα είναι η αναλογία Ελλήνων + Ελληνορθοδόξων - αλλοδαπών μουσουλμάνων; Όσο για τη θρησκεία εννοείται ότι έχει σχέση με τη σύσταση του πληθυσμού, γιατί οι μουσουλμάνοι αισθάνονται οικεία με τους μουσουλμάνους και θα αλληλοβοηθηθούν και όχι με τους ελληνορθοδόξους. Όταν θα φτάσουν το 60% του πληθυσμού, θα πάρουν την εξουσία είτε με επανάσταση είτε νόμιμα μέσω ψήφισης μουσουλμάνου στις εκλογές και γρήγορα η χώρα θα γίνει μουσουλμανική, με επίσημη γλώσσα την αραβική κι εμείς μειονότητα η οποία θα διώκεται. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Συγγνώμη απ' όλα αυτά που σου παρέθεσα ως πολιτισμικές και θρησκευτικές διαφορές από τους Ελληνορθοδόξους, εσύ βγάζεις το συμπέρασμα ότι δεν είναι αγεφύρωτα; Πας καλά; Πιστεύεις ότι μπορούμε να συμπλεύσουμε με ανθρώπους που έχουν τον βιασμό γυναίκας που δεν φοράει μαντίλα ως κάτι το λογικό; Με ανθρώπους που στις χώρες τους βασανίζουν, φυλακίζουν, απαγάγουν, σκοτώνουν κάποιον απλώς επειδή δεν ασπάζεται τον μουσουλμανισμό; Με ανθρώπους που η θρησκεία τους τους φανατίζει υπέρμετρα και παροτρύνει τους πιστούς στον ιερό πόλεμο και στη σφαγή / ληστεία / βιασμό των απίστων;

Για ποια αιρετική εκδοχή μου της Ορθοδοξίας μιλάς; Ως προς τι ακριβώς είμαι αιρετικός;

Στη Σαουδική Αραβία ξέρεις, τη γυναίκα τη βιάζουν αν τυχόν δεν έχει βάλει ένα από τα πολλαπλά πέπλα που της επιβάλλουν. Έχει σχέση αυτό με την αρχαία Αθήνα, όπου προφανώς και δεν είχαν ρατσιστική συμπεριφορά προς τις γυναίκες, αλλά θεωρούσαν ουσιώδες και απαραίτητο το γεγονός να παραμείνει η γυναίκα στο σπίτι για να μεγαλώσει με αρχές και αξίες τα παιδιά της;

Από πού κι ως πού λες ότι δε στηρίζω αυτά που λέω; Δηλαδή όλα αυτά που κάθομαι και γράφω, επιχειρήματα δεν είναι; Θα μας τρελάνεις εντελώς; Αντιθέτως αυτά που λες εσύ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και αγνοείς πράγματα που αν βάλεις λίγο τη λογική σου να δουλέψει, θα καταλάβεις ότι προφανώς και ισχύουν. Δεν ισχύει το γεγονός για παράδειγμα ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, σύντομα στην Ελλάδα, οι Έλληνες θα είμαστε μειονότητα και θα καταστεί υποχρεωτική η σαρια και τα αραβικά; Με στατιστικά να το δεις θα καταλάβεις ότι έχω δίκιο. 2.000.000 οι αλλοδαποί στη χώρα, εκ των οποίων 1.500.000 μουσουλμάνοι οι οποίοι κάνουν κατά μέσο όρο 4 - 5 παιδιά ενώ ταυτοχρόνως ο ελληνικός πληθυσμός μειώνεται λόγω υπογεννητικότητας. Λίγο το μυαλουδάκι σου να δουλέψει για το τί θα γίνει μετά από 2 - 3 γενιές ρε γαμώτο.

Πάμε τώρα στο υποτιθέμενο αυτισμό. Καταρχάς με είπες αυτιστικό από τη στιγμή που μου λες ''ασχολούμαστε με τον αυτισμό σου''. Κάποιος που χαρακτηρίζεται από τον αυτισμό, τί είναι; ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΣ. Οπότε το παιχνίδι με τι λέξεις, άστο καλύτερα δε σε παίρνει.

Στη συζήτηση εκείνη λοιπόν:

Προφανώς και δεν αγνοώ τι μου λες, εσύ αγνοείς τι σου λέω.
    Δεν είναι ότι δεν μπορώ να περιγράψω τις ανωμαλίες σου, είναι ότι δε θέλω διότι δεν έχω την όρεξη να γράψω ούτε ένα ποστ που να πέφτει στο επίπεδο των δικών σου.
    Μια χαρά καταλαβαίνω τι λες, και γι' αυτό σε λέω ανώμαλο που λες τέτοια πράγματα σε ένα φόρουμ που δεν έχει καμία σχέση με σεξουαλικά θέματα, τσόντες και τα συναφή. Όλη η ενότητα ''Σεξουαλικότητα'' βασικά είναι μια ανωμαλία σε σχέση με το φόρουμ.
    Κάνω copy - paste το ποστ σου συνέχεια για να δουν όλοι την κατάντια σου.

Και ποιος είσαι εσύ που θα συμπεράνεις ότι η συμπεριφορά μου στο θέμα αυτό έχει αυτιστικά χαρακτηριστικά; Σου δίνουν οι κανόνες το φόρουμ ένα τέτοιο δικαίωμα; Διότι αυτό ξέρεις συμπεριλαμβάνεται στον κανόνα που απαγορεύει την προσβολή κατά ενός άλλου μέλους. Από τη στιγμή που βγάζεις ένα τέτοιο συμπέρασμα έτσι εντελώς αυθαίρετα, το οποίο είναι αρνητικό για τον συνομιλητή σου, και το εκφράζεις δημόσια, πρόκειται για προσβολή.

Να δικαιολογήσω γιατί θεωρώ το ποστ σου σιχαμερή ανωμαλία; Όχι, δεν πρόκειται ούτε με σφαίρες να μιλήσω για σεξουαλικά θέματα, ούτε εδώ, ούτε πουθενά άλλου γιατί τα θεωρώ ζωώδη.

Comment

• Originally posted by Ελλήνων Αναγέννησις View Post
      Πάμε τώρα στο υποτιθέμενο αυτισμό. Καταρχάς με είπες αυτιστικό από τη στιγμή που μου λες ''ασχολούμαστε με τον αυτισμό σου''. Κάποιος που χαρακτηρίζεται από τον αυτισμό, τί είναι; ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΣ. Οπότε το παιχνίδι με τι λέξεις, άστο καλύτερα δε σε παίρνει.
      Μια χαρα με παιρνει.

Originally posted by Ελλήνων Αναγέννησις View Post
      Στη συζήτηση εκείνη λοιπόν:

Προφανώς και δεν αγνοώ τι μου λες, εσύ αγνοείς τι σου λέω.
      Δεν είναι ότι δεν μπορώ να περιγράψω τις ανωμαλίες σου, είναι ότι δε θέλω διότι δεν έχω την όρεξη να γράψω ούτε ένα ποστ που να πέφτει στο επίπεδο των δικών σου.
      Μια χαρά καταλαβαίνω τι λες, και γι' αυτό σε λέω ανώμαλο που λες τέτοια πράγματα σε ένα φόρουμ που δεν έχει καμία σχέση με σεξουαλικά θέματα, τσόντες και τα συναφή. Όλη η ενότητα ''Σεξουαλικότητα'' βασικά είναι μια ανωμαλία σε σχέση με το φόρουμ.
      Κάνω copy - paste το ποστ σου συνέχεια για να δουν όλοι την κατάντια σου.

Και ποιος είσαι εσύ που θα συμπεράνεις ότι η συμπεριφορά μου στο θέμα αυτό έχει αυτιστικά χαρακτηριστικά; Σου δίνουν οι κανόνες το φόρουμ ένα τέτοιο δικαίωμα; Διότι αυτό ξέρεις συμπεριλαμβάνεται στον κανόνα που απαγορεύει την προσβολή κατά ενός άλλου μέλους. Από τη στιγμή που βγάζεις ένα τέτοιο συμπέρασμα έτσι εντελώς αυθαίρετα, το οποίο είναι αρνητικό για τον συνομιλητή σου, και το εκφράζεις δημόσια, πρόκειται για προσβολή.

Να δικαιολογήσω γιατί θεωρώ το ποστ σου σιχαμερή ανωμαλία; Όχι, δεν πρόκειται ούτε με σφαίρες να μιλήσω για σεξουαλικά θέματα, ούτε εδώ, ούτε πουθενά άλλου γιατί τα θεωρώ ζωώδη.
      Αρα ισχυει το παραπανω που εγραψα. Δεν βγαινει κανενα συμπερασμα αυθεραιτα, προσεφερα πληρη δικαιολογηση, καθως και σου εδωσα ευκαιρια να ανταπαντησεις. Αφου επιλεγεις να μην το κανεις, εμμεσα δεχεσαι αυτο που λεω.

Οταν λυθει αυτο το θεμα, ισως απαντησω και στα υπολοιπα που γραφεις.

Comment

Μια χαρα με παιρνει.

Αρα ισχυει το παραπανω που εγραψα. Δεν βγαινει κανενα συμπερασμα αυθεραιτα, προσεφερα πληρη δικαιολογηση, καθως και σου εδωσα ευκαιρια να ανταπαντησεις. Αφου επιλεγεις να μην το κανεις, εμμεσα δεχεσαι αυτο που λεω.

Οταν λυθει αυτο το θεμα, ισως απαντησω και στα υπολοιπα που γραφεις.
        Μα εγώ αυτά που έγραψες, τα ανέτρεψα. Οπότε πώς προσφέρεις πλήρη δικαιολόγηση;

Ναι, επιλέγω να μην απαντήσω για τον λόγο που εξήγησα και όχι επειδή δεν μπορώ. Οπότε το γεγονός αυτό δεν δικαιολογεί τον χαρακτηρισμό σου.

Μήπως δεν μπορείς να απαντήσεις στα υπόλοιπα που γράφω; Το θέμα με τις ανωμαλίες σου, το αναλύσαμε, ο καθένας έχει διαφορετική άποψη οπότε δεν οδηγούμαστε πουθενά.

Απάντα μου στα υπόλοιπα λοιπόν. Δεν έγραψα όλο αυτό το κατεβατό για να συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με τον αυτισμό.

Comment

Μα εγώ αυτά που έγραψες, τα ανέτρεψα. Οπότε πώς προσφέρεις πλήρη δικαιολόγηση;

Ναι, επιλέγω να μην απαντήσω για τον λόγο που εξήγησα και όχι επειδή δεν μπορώ. Οπότε το γεγονός αυτό δεν δικαιολογεί τον χαρακτηρισμό σου.

Μήπως δεν μπορείς να απαντήσεις στα υπόλοιπα που γράφω; Το θέμα με τις ανωμαλίες σου, το αναλύσαμε, ο καθένας έχει διαφορετική άποψη οπότε δεν οδηγούμαστε πουθενά.
          Τιποτα δεν ανετρεψες, γιατι δεν εχεις απαντησει ουσιαστικα. Δεν εχει σημασια ο λογος, σημασια εχει οτι δεν απαντας. Δεν οδηγουμαστε πουθενα, γιατι εγω μιλαω μονος μου και εσυ παπαγαλιζεις. Προφανως και δεν οδηγουμαστε πουθενα.

Απάντα μου στα υπόλοιπα λοιπόν. Δεν έγραψα όλο αυτό το κατεβατό για να συνεχίσουμε να ασχολούμαστε με τον αυτισμό.
          Θα σου απαντησω, οταν απαντησεις εσυ στα προηγουμενα. Ετσι γινονται οι συζητησεις. Συζηταμε μαζι. Ως τωρα, εγω μιλαω με εσενα, και εσυ μιλας σε εμενα. Αυτο το "με" και το "σε" κανει τεραστια διαφορα. Οταν το αλλαξεις, θα σου απαντησω.

Comment

Τιποτα δεν ανετρεψες, γιατι δεν εχεις απαντησει ουσιαστικα. Δεν εχει σημασια ο λογος, σημασια εχει οτι δεν απαντας. Δεν οδηγουμαστε πουθενα, γιατι εγω μιλαω μονος μου και εσυ παπαγαλιζεις. Προφανως και δεν οδηγουμαστε πουθενα.

Θα σου απαντησω, οταν απαντησεις εσυ στα προηγουμενα. Ετσι γινονται οι συζητησεις. Συζηταμε μαζι. Ως τωρα, εγω μιλαω με εσενα, και εσυ μιλας σε εμενα. Αυτο το "με" και το "σε" κανει τεραστια διαφορα. Οταν το αλλαξεις, θα σου απαντησω.
            Σου λέω, στο συγκεκριμένο τι θες να σου εξηγήσω; Γιατί είναι ανωμαλία; Είναι ανωμαλία πρώτα - πρώτα γιατί γράφεις για σεξουαλικά σε ένα φόρουμ που δεν έχει ουδεμία σχέση με σεξουαλικά θέματα, ούτε με τσόντες, ούτε με σεξουαλικές προτιμήσεις, ούτε τίποτα τέτοιο. Γι' αυτό και έχω αιτηθεί τη διαγραφή του τομέα σεξουαλικότητα γιατί θεωρώ ότι δεν έχει καμία θέση εδώ.

Απάντα τώρα στο άλλο. Για να σε βοηθήσω, εννοώ αυτό, το οποίο συνεχίζεις να αφήνεις αναπάντητο:

Προφανώς και υπάρχει πρόβλημα αλλοίωσης του πληθυσμού όταν σε μια χώρα με 9.000.000 Έλληνες υπάρχουν 2.000.000 αλλοδαποί (στην συντριπτική τους πλειοψηφία μουσουλμάνοι) οι οποίοι πολλαπλασιάζονται με μεγάλους ρυθμούς. Ο Έλληνας κάνει 0 - 1 - 2 παιδιά το πολύ. Ο μουσουλμάνος κάνει 3 - 4 - 5 - 6 παιδιά. Σε μισό αιώνα πώς πιστεύεις ότι θα είναι η αναλογία Ελλήνων + Ελληνορθοδόξων - αλλοδαπών μουσουλμάνων; Όσο για τη θρησκεία εννοείται ότι έχει σχέση με τη σύσταση του πληθυσμού, γιατί οι μουσουλμάνοι αισθάνονται οικεία με τους μουσουλμάνους και θα αλληλοβοηθηθούν και όχι με τους ελληνορθοδόξους. Όταν θα φτάσουν το 60% του πληθυσμού, θα πάρουν την εξουσία είτε με επανάσταση είτε νόμιμα μέσω ψήφισης μουσουλμάνου στις εκλογές και γρήγορα η χώρα θα γίνει μουσουλμανική, με επίσημη γλώσσα την αραβική κι εμείς μειονότητα η οποία θα διώκεται. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Συγγνώμη απ' όλα αυτά που σου παρέθεσα ως πολιτισμικές και θρησκευτικές διαφορές από τους Ελληνορθοδόξους, εσύ βγάζεις το συμπέρασμα ότι δεν είναι αγεφύρωτα; Πας καλά; Πιστεύεις ότι μπορούμε να συμπλεύσουμε με ανθρώπους που έχουν τον βιασμό γυναίκας που δεν φοράει μαντίλα ως κάτι το λογικό; Με ανθρώπους που στις χώρες τους βασανίζουν, φυλακίζουν, απαγάγουν, σκοτώνουν κάποιον απλώς επειδή δεν ασπάζεται τον μουσουλμανισμό; Με ανθρώπους που η θρησκεία τους τους φανατίζει υπέρμετρα και παροτρύνει τους πιστούς στον ιερό πόλεμο και στη σφαγή / ληστεία / βιασμό των απίστων;

Για ποια αιρετική εκδοχή μου της Ορθοδοξίας μιλάς; Ως προς τι ακριβώς είμαι αιρετικός;

Στη Σαουδική Αραβία ξέρεις, τη γυναίκα τη βιάζουν αν τυχόν δεν έχει βάλει ένα από τα πολλαπλά πέπλα που της επιβάλλουν. Έχει σχέση αυτό με την αρχαία Αθήνα, όπου προφανώς και δεν είχαν ρατσιστική συμπεριφορά προς τις γυναίκες, αλλά θεωρούσαν ουσιώδες και απαραίτητο το γεγονός να παραμείνει η γυναίκα στο σπίτι για να μεγαλώσει με αρχές και αξίες τα παιδιά της;

Από πού κι ως πού λες ότι δε στηρίζω αυτά που λέω; Δηλαδή όλα αυτά που κάθομαι και γράφω, επιχειρήματα δεν είναι; Θα μας τρελάνεις εντελώς; Αντιθέτως αυτά που λες εσύ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και αγνοείς πράγματα που αν βάλεις λίγο τη λογική σου να δουλέψει, θα καταλάβεις ότι προφανώς και ισχύουν. Δεν ισχύει το γεγονός για παράδειγμα ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, σύντομα στην Ελλάδα, οι Έλληνες θα είμαστε μειονότητα και θα καταστεί υποχρεωτική η σαρια και τα αραβικά; Με στατιστικά να το δεις θα καταλάβεις ότι έχω δίκιο. 2.000.000 οι αλλοδαποί στη χώρα, εκ των οποίων 1.500.000 μουσουλμάνοι οι οποίοι κάνουν κατά μέσο όρο 4 - 5 παιδιά ενώ ταυτοχρόνως ο ελληνικός πληθυσμός μειώνεται λόγω υπογεννητικότητας. Λίγο το μυαλουδάκι σου να δουλέψει για το τί θα γίνει μετά από 2 - 3 γενιές ρε γαμώτο.

Comment

Σου λέω, στο συγκεκριμένο τι θες να σου εξηγήσω; Γιατί είναι ανωμαλία; Είναι ανωμαλία πρώτα - πρώτα γιατί γράφεις για σεξουαλικά σε ένα φόρουμ που δεν έχει ουδεμία σχέση με σεξουαλικά θέματα, ούτε με τσόντες, ούτε με σεξουαλικές προτιμήσεις, ούτε τίποτα τέτοιο. Γι' αυτό και έχω αιτηθεί τη διαγραφή του τομέα σεξουαλικότητα γιατί θεωρώ ότι δεν έχει καμία θέση εδώ.
              Ναι, γιατι ειναι ανωμαλια αυτο που εκανες copy - paste τοσες φορες θελω να μου εξηγησεις. Ακομα δεν το εχεις κανει.

Εσυ μπορει να θεωρεις οτι θελεις, αλλα η κατηγορια υπαρχει, και η συζητηση γινεται εκει. Επομενως, το φορουμ εχει σχεση με ολα τα παραπανω, τουλαχιστον στην κατηγορια εκεινη. Τελος, το να λες οτι ειναι ανωμαλια επειδη ειναι γραμμενο εκει, ανεξαρτητα απο το τι λεει ειναι απλα ατοπο.

Καταληγουμε λοιπον στο συμπερασμα οτι ακομα δεν εχεις απαντησει σε αυτο που σε ρωταω. Ειναι εντυπωσιακο το ποσες ασκοπες απαντησεις εχουμε γραψει επειδη δεν απαντας στην ουσια.

Απάντα τώρα στο άλλο. Για να σε βοηθήσω, εννοώ αυτό, το οποίο συνεχίζεις να αφήνεις αναπάντητο:
              Δεν υπαρχει λογος να κανεις συνεχεια copy - paste το κειμενο, ξερω που ειναι. Περα απο αυτο, ειδικα με τον τροπο που το κανεις, ειναι εναντια στους κανονες.

Οταν απαντησεις, θα το κανω και εγω.

Comment

Ναι, γιατι ειναι ανωμαλια αυτο που εκανες copy - paste τοσες φορες θελω να μου εξηγησεις. Ακομα δεν το εχεις κανει.

Εσυ μπορει να θεωρεις οτι θελεις, αλλα η κατηγορια υπαρχει, και η συζητηση γινεται εκει. Επομενως, το φορουμ εχει σχεση με ολα τα παραπανω, τουλαχιστον στην κατηγορια εκεινη. Τελος, το να λες οτι ειναι ανωμαλια επειδη ειναι γραμμενο εκει, ανεξαρτητα απο το τι λεει ειναι απλα ατοπο.

Καταληγουμε λοιπον στο συμπερασμα οτι ακομα δεν εχεις απαντησει σε αυτο που σε ρωταω. Ειναι εντυπωσιακο το ποσες ασκοπες απαντησεις εχουμε γραψει επειδη δεν απαντας στην ουσια.

Δεν υπαρχει λογος να κανεις συνεχεια copy - paste το κειμενο, ξερω που ειναι. Περα απο αυτο, ειδικα με τον τροπο που το κανεις, ειναι εναντια στους κανονες.

Οταν απαντησεις, θα το κανω και εγω.
                Αηδιάζω να απαντήσω. Σ' αρέσει δεν σ' αρέσει δεν πρόκειται να λερώσω το στόμα μου μιλώντας για σεξουαλικά.

Απάντα μου λοιπόν στο άλλο κείμενο, αφού κανένας από τους δυο μας δεν αηδιάζει να μιλά για την παγκόσμια πολιτική.
                Last edited by Ελλήνων Αναγέννησις; 20-04-2017, 14:33.

Comment

• τί έγινε πάλι? μπαναρίστηκε ο Σταβ??.. γαμώτο!!

Comment

Αηδιάζω να απαντήσω. Σ' αρέσει δεν σ' αρέσει δεν πρόκειται να λερώσω το στόμα μου μιλώντας για σεξουαλικά.

Απάντα μου λοιπόν στο άλλο κείμενο, αφού κανένας από τους δυο μας δεν αηδιάζει να μιλά για την παγκόσμια πολιτική.
                    Οχι. Με προσβαλλεις, δεν το δικαιολογεις, κανεις την παπια, και θελεις και να συζηταω μαζι σου? Ξεχασε το. Και κανε edit και στην εισαγωγη του αλλου του γελοιοι thread που αρχισες, και μην με αναφερεις.

Comment

Οχι. Με προσβαλλεις, δεν το δικαιολογεις, κανεις την παπια, και θελεις και να συζηταω μαζι σου? Ξεχασε το. Και κανε edit και στην εισαγωγη του αλλου του γελοιοι thread που αρχισες, και μην με αναφερεις.
                      Σου εξήγησα γιατί δεν το δικαιολογώ. Τι έχω να δικαιολογήσω όταν έχεις γράψει αυτό το έκτρωμα;

''Και γιατί στην μαλακία δεν είναι σαν να είσαι εσύ η γυναίκα και να παίζεις με πούτσες?

Ξέρω ότι το επιχείρημα είναι λίγο μαλακισμένο, αλλά έχει μια περίεργη λογική''

Όσο για το άλλο θέμα που έχω ανοίξει, το edit ξέχνα το, την αλήθεια λέω αφού βρίσκεις πρόφαση μια ανωμαλία που έχεις γράψει για να μην μου απαντήσεις.

Comment

• Ένα από τα καλά των διαδικτυακών φόρουμ είναι ότι η προσωπική ιστορία του καθένα μπορεί να γίνει μέριμνα των πολλών. Περιμένω με αγωνία, λοιπόν, την εξέλιξη της πλατωνικής σχέσης μεταξύ της Τζέσσυ και του Σταυρόγκιν, ελπίζοντας βέβαια να μην ενοχλώ, εφόσον φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν.

Προσωπική μου εκτίμηση πάντως, και την αναφέρω γιατί τρέφω μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς στο μέλος Σταυρόγκιν καθώς ήταν το πρώτο που με καλωσόρισε και μου απάντησε στο φόρουμ, είναι ότι έχει ακολουθήσει εδώ και καιρό όχι μόνο μια αδιέξοδη, αλλά και επικίνδυνη πορεία.

Δε λέω περισσότερα, ελπίζοντας να ευοδωθεί ο εσωτερικός του αγώνας.

Τώρα που δεν γράφεις, Σταυρόγκιν, είναι ευκαιρία να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα, σαρώνοντας την Κόπρο του Αυγεία, που μπορεί να σε έχει μεθύσει μεν, αλλά δεν παύει να σε πνίγει το μεθυστικό άρωμά της δε.

Οι δυνάμεις του Σύμπαντος κόσμου σε χαιρετούν. Όρμα!

Κατά τα λοιπά Καλημέρα.

Comment

• Originally posted by Ypogeio View Post
                          Ένα από τα καλά των διαδικτυακών φόρουμ είναι ότι η προσωπική ιστορία του καθένα μπορεί να γίνει μέριμνα των πολλών. Περιμένω με αγωνία, λοιπόν, την εξέλιξη της πλατωνικής σχέσης μεταξύ της Τζέσσυ και του Σταυρόγκιν, ελπίζοντας βέβαια να μην ενοχλώ, εφόσον φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν.

Προσωπική μου εκτίμηση πάντως, και την αναφέρω γιατί τρέφω μια ιδιαίτερη συμπάθεια προς στο μέλος Σταυρόγκιν καθώς ήταν το πρώτο που με καλωσόρισε και μου απάντησε στο φόρουμ, είναι ότι έχει ακολουθήσει εδώ και καιρό όχι μόνο μια αδιέξοδη, αλλά και επικίνδυνη πορεία.

Δε λέω περισσότερα, ελπίζοντας να ευοδωθεί ο εσωτερικός του αγώνας.

Τώρα που δεν γράφεις, Σταυρόγκιν, είναι ευκαιρία να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα, σαρώνοντας την Κόπρο του Αυγεία, που μπορεί να σε έχει μεθύσει μεν, αλλά δεν παύει να σε πνίγει το μεθυστικό άρωμά της δε.

Οι δυνάμεις του Σύμπαντος κόσμου σε χαιρετούν. Όρμα!

Κατά τα λοιπά Καλημέρα.
                          Καλημέρα αγαπητέ σταβρογκιν!

Comment

Collapse

• ronron
                            Reply to 21η ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1967...
                            ronron
                            Πήραν και βραβείο απο τον ΟΟΣΑ σα τους συριζαιους που βριζεις.Η τοτε ηταν καλη η εργαλειοθήκη του?Τι σχέση έχει η μορφή διακυβέρνησης με την οικονομία,...
                            Today, 10:39
                          • ronron
                            Reply to Πόσους σκότωσε ο Στάλιν;
                            ronron
                            Απο που ενα φύλλο excel είναι η αλλη πλευρα και wikipedia που γραφείς και εσύ και ο Σολζενίτσιν...
                            Today, 10:27
                          • Ypogeio
                            Reply to Εκμαθηση ξενης γλωσσας
                            Ypogeio
                            Τώρα που λόγω κρίσης περισσεύει ο ελεύθερος χρόνος μας, όποιος έχει την όρεξη μπορεί να επιδοθεί στην εκμάθηση των αρχαίων ελληνικών. Δεν είναι δύσκολο....
                            Today, 09:24
                          • Ypogeio
                            Reply to Το αγεφύρωτο χάσμα μεταξύ γυναικών και φιλοσόφων.
                            Ypogeio
                            Ένα από τα ωραιότερα διηγήματα που έχω διαβάσει, και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, το έχει γράψει ο Μπέρτολτ Μπρεχτ κι αφορά...
                            Today, 08:49
                          • Ypogeio
                            Reply to Το παράλογο στην παγκόσμια γιορτή της γυναίκας.
                            Ypogeio
                            Ένα από τα παράδοξα που προκύπτουν από την άποψη που ισχυρίζεται η προοδευτική πλευρά, είναι το γεγονός πως εδώ και 9.000 χρόνια περίπου (από τότε δηλαδή...
                            Today, 08:31

Θέματα

Collapse

Working...
                          X