Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!!

Collapse

Collapse

• Heavy_Load
    Reply to ΠΡΟΦΗΤΕΙΕC και λόγοι Γερόντων
    Heavy_Load
    Αφού δεν ξέρεις τι σου γίνεται, γιατί επιμένεις να εξευτελίζεσαι έτσι?
    Καμία παράταση δε δόθηκε.
    Παράταση= παράταση δανειακής σύμβασης = προσωρινά...
    Today, 03:37
  • achilleas 21
    achilleas 21
    ε δεν σημείωσες και κάνα τρελό σκορ προφητειων .κοίτα στην πισω σελιδα κάτι hat trick και κάτι τρίποντα που εχουν μπει απ τους άλλους γέροντες...
    Today, 01:22
  • mariosx
    mariosx
    Cool, τότε το ότι "είμαι deforme" δεν ξέρω που βοηθάει στο αρχικό ποστ....
    Today, 01:16
  • achilleas 21
    achilleas 21
    γι αυτα που εχουν επαληθευτει εννοειται.Γενικα μιλαω ,οχι μονο με σενα.Για την Κων/πουλου πχ οτι θα έκανε μπαχαλο την βουλη,για τις αυξησεις στην φορολογια..δες...
    Today, 01:10
  • nik_killthemall
    Reply to ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΗΝ ΑΘΕΙΑ
    nik_killthemall
    Νομιζω πως εδω εχεις φτιαξει μια ομορφη αντιφαση :

Συμφωνησαμε και οι δυο πως οποιος απορριπτει μια θρησκεια ΔΕΝ απορριπτει τον θεο. Αυτο...
    Today, 01:09

Θέματα

Collapse

• achilleas 21
    ΠΡΟΦΗΤΕΙΕC και λόγοι Γερόντων
    achilleas 21
    Καποιες προφητειες ήδη επαληθεύονται.Καποιες άλλες εχουν αρχισει να πραγματοποιούνται.Ο καιρος γαρ εγγυc

Πατερ Σαββας Αχιλλέως 21
    Για...
    Yesterday, 18:51
  • mailmad
    Γυμναστήριο Yava Πειραιά
    mailmad
    Θα ήθελα να καταθέσω τη γνώμη μου για το γυμναστήριο Yava Πειραιά.
    Έχει δεχτεί μεγάλη προβολή και διαφήμιση. Πρόκειται για ένα τεράστιο χώρο (ισχυρίζονται...
    Yesterday, 12:31
  • KATA_PSEYDOYS
    ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΗΝ ΑΘΕΙΑ
    KATA_PSEYDOYS
    Φιλε συνανθρωπε αθεε

Παραβλεποντας οτι δηλωνεις αθεος...
    ευελπιστωντας στο ενδεχομενο...να εισαι ανθρωπος που αγαπας Την Λογικη...Την...
    25-05-2015, 22:26
  • stella3
    Henna tattoo
    stella3
    Καλησπέρα! Δεν είμαι και σίγουρη ότι ανέβασα το θέμα στη σωστή κατηγορία, αλλά δεν ήξερα καθόλου πού να το κολλήσω! :P

Θέλω να κάνω τατουάζ...
    25-05-2015, 22:00
  • Amorphis
    Ψάχνω για ferret
    Amorphis
    Καλησπέρα. Ψάχνω για ferret εδώ και πολύ καιρό, και δέν εχω βρεί πουθενά. Είδα κάποιους που είχαν ανα τον καιρό αλλά δέν ήξεραν να μου πουν ακριβώς που...
    25-05-2015, 17:50
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

@understracker

Μπορείς να μου πεις περισσοτερα σχετικά με το πως και που βλεπω τι αλλαγες σχετικά με το αρχειάκι που βαζω επιπλεον στη registry...

πρεπει να ψαξω τις παραμετρους της καρτασ μεσα απο το nvidia desktop manager...mesa apo to display ->settings ...ετσι ??
    υπογραφή: Ο Λόρδος από το βορρά...
    ... i try to say good bye and i choke
    try to walk away and i stamble
    try hard to hide it its clear
    my world crambles when you are not near ...

Comment

Koita to printscreen.
      Attached Files
      [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
      [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

Ευχαριστώ

respect με το printscreen... οποτε οι τιμές στο δικό μου μηχάνημα είναι αντιστοιχα με αυτές του δικού σου ως εξης:

Ρυθμίσεις Τυπική (δισδιάστατη)

Συχνοτητα ρολογιου πυρήνα: 300 ΜHz

Συχνότητα ρολογιού μνήμης: 1.00 GHz

Δεν εχω βάλει υπερχρονισμό οποτε και εχω τσεκαρει την επιλογή αυτή

Η καρτα μου εχει 128 ΜΒ

Μαλλον θα πρεπει να ελενξω την τροφοδοσία ... απο οτι βλεπω εχεις αποδοση σε τρισδιαστατα γραφικά ενω εχω δυσδιαστατη...(ισως αν εχεις περισσοτερη μνημη)

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από donald
          New problem...
          Έχω έναν εξωτερικό σκληρό και ενώ τον έχω συνδεδεμένο στο pc και λειτουργεί κανονικά το σύστημα τον "πετάει" και τον ξανανοίγει από μόνο του.Αυτό μου το κάνει αρκετά συχνά...Λέτε να έχει κανένα πρόβλημα η usb που τον έχω συνδεδεμένο???
          Καμία βοήθεια και σε μας ρε παιδιά???Είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό να κάνεις κάποια δουλεία και εκεί που δουλεύουν όλα ρολόι να γίνεται αυτή η βλακία...
          http://www.alfisti.gr

Comment

Re: Ευχαριστώ

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από TheRapper
            respect με το printscreen... οποτε οι τιμές στο δικό μου μηχάνημα είναι αντιστοιχα με αυτές του δικού σου ως εξης:

Ρυθμίσεις Τυπική (δισδιάστατη)

Συχνοτητα ρολογιου πυρήνα: 300 ΜHz

Συχνότητα ρολογιού μνήμης: 1.00 GHz

Δεν εχω βάλει υπερχρονισμό οποτε και εχω τσεκαρει την επιλογή αυτή

Η καρτα μου εχει 128 ΜΒ

Μαλλον θα πρεπει να ελενξω την τροφοδοσία ... απο οτι βλεπω εχεις αποδοση σε τρισδιαστατα γραφικά ενω εχω δυσδιαστατη...(ισως αν εχεις περισσοτερη μνημη)

Vasika i i apodosi pou poy vlepeis einai apenergopoihmeni. I karta mou doulevei xoris iperxronismo. Apla emeine apo kapote pou to exa kanei. Kai i diki mou 128 MB mnimi exei.

PS: To 500 kai to 900 einai oi default times tis kartas mou. Aytes alazoun kai mesa stis 6600GT. px alles exoun default timi 1 GHz stin taxitita tis mnimis!
            Last edited by understracker; 02-02-2006, 13:59.
            [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!

Comment

γενικά εχω προβλημα...

πρεπει να δω την τροφοδοσία για να εχω καλυτερη αποδοση σε γραφικά ?? εν τελει

Comment

Καμία βοήθεια και σε μας ρε παιδιά???Είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό να κάνεις κάποια δουλεία και εκεί που δουλεύουν όλα ρολόι να γίνεται αυτή η βλακία...
                Valton se alli usb. Ton exeis ferei stin sxoli? Sou to exei kanei sta pc tis sxolis? Dokimase ton kai se ena allo pc. Exeis kai alles siskeves pano se usb? aytes doulevoun kanonika? Mipos i mpriza pou vazeis tin trofodosia tou sklirou "paizei" kai apla menei stigmiaia o skliros xoris energeia?? Epeidi sta xp o eksoterikos skliros einai siskevi amesis katargisis an gia kapio logo vgei i usb den sou lene oti iparxei provlima. Antitheta sta pc tis sxolis pou einai Win 2K tha sou egrafan mi asfalis katargisi siskevis kai ligo argotera tha sou poun oti den mporesan na grapoun kapia dedomena stin device\tade tou pc kai oti ayta exoun xathei. Egine pote kati tetoio sta pc tis sxolis???

Comment

Re: γενικά εχω προβλημα...

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από TheRapper
                  πρεπει να δω την τροφοδοσία για να εχω καλυτερη αποδοση σε γραφικά ?? εν τελει

yeap kai na alakseis trofodotiko.
                  Ta 250W einai LIGAAAAA ego exo 350W levicom trofodotiko kai pali sto bios einai ligo pesmenes i endikseis...

Comment

thanx

mate για το χρονο και τις συμβουλες

cu around

Comment

@understracker:Στα pc της σχολής ποτέ δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα τέτοιου τύπου.Μόνο στο σπίτι μου το κάνει.Μάλλον θα φταίει η θύρα USB καθώς παλαιότερα που είχα μια εξωτερική κάρτα ήχου στη ίδια θύρα όταν άνοιγε το pc άλλες φορές την αναγνώριζε και άλλες όχι.Μπορώ να κάνω τίποτα για να διορθωθεί αυτό το προβλημα με την θύρα καθώς μάλλον αυτή τελικά φταίει...???
                      http://www.alfisti.gr

Comment

@understracker:Στα pc της σχολής ποτέ δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα τέτοιου τύπου.Μόνο στο σπίτι μου το κάνει.Μάλλον θα φταίει η θύρα USB καθώς παλαιότερα που είχα μια εξωτερική κάρτα ήχου στη ίδια θύρα όταν άνοιγε το pc άλλες φορές την αναγνώριζε και άλλες όχι.Μπορώ να κάνω τίποτα για να διορθωθεί αυτό το προβλημα με την θύρα καθώς μάλλον αυτή τελικά φταίει...???
                        Sou to parousiazei mono mia sigekrimeni thira to provlima??

Einai thira pou einai ekatestimeni pano stin motherbord sou, i einai meso kapiou kalodiou apo header tis motherboard?

An sou to emfanizoun oles genika oi thires isos einai provlima tou elegxti usb (prob hardware tis motherboard).
                        Dokimases na kaneis reinstall tous drivers gia to chipset kai tin southbrige tis motherboard sou?

Sinithos tous drivers gia tis usb 2.0 toys exei to service pack 1 ton winxp kai ola osa to periexoun idi, alla mporei na thelei kati parapano i sigekrimeni m/b.
                        Agnostai ai voulai ton intel, via, nec kai den simazevetai.

An ola ayta den petixainoun iparxei kai i lisi na pareis mia pci karta me usb 2.0. Giro sta 15 eura exei...

//merikes diorthoseis
                        Last edited by understracker; 03-02-2006, 01:52.

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από understracker
                          ...
                          An ola ayta den petixainoun iparxei kai i lisi na pareis mia pci katra me usb 2.0. Giro sta 15 eura exei...
                          Το κοίταζα πρόσφατα και εγώ γιατί δεν έχω usb 2 και μου την δίνει, κάνει 9,70 €!!! http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613706 Ψήνομαι . Βέβαια αν δεν μένεις κοντά στο Χαλάνδρι ή σε άλλο e-shop point ( @ emufear ), υπολόγιζε +3€ έξοδα αποστολής.
                          Last edited by SuperManth; 03-02-2006, 01:45.
                          UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
                          Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
                          SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

e-shop έχει πλέον και στην Στουρνάρη σταμάτα με το Χαλάνδρι
                            What came first? The music or the misery?
                            ------------------------------------------------------
                            My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

varethika na akouo gia to eshop telika... apo mia prosfati ereuna agoras pou ekana perissotera xalasmena pragmata vrethikan sto eshop se proionta filon mou para allou (statistika)
                              den leo oi times kales... alla kamena pixels, cd na lipoun, kalodia, spasmena portakia... panta iparxoun kai oi euxaristimenoi profanos... alla kai to allo thema me tin eggisi tou eshop pou sta misa proionta sou leei na pas stin antiprosopia einai megali mlkia... sta alla misa allote to antikatastasimo temaxio sto fernei se 2-3 ergasimes kai alles fores se 1 mina.
                              Sturnari kai pali stournari... se 15 lepta eimai kato, ta xono, kai pairno to pistotiko ... hehehe
                              (milaei i empeiria tora ...einai gia server, einai epigon, trexoun projectds kai tetoia... o nooon noeito ;))

gia mena to magazi apo opou oti exo parei itan ok itan (o papassotiriou hehehe..tespa) i Grammi Computers.
                              As milisoume gia to Plaisio tora... Nomizo oti to exo spoudasei to thema me ta magazia kai tis agores kai exo mia emperistatomeni gnomi.
                              To plaisio emfanizei ena sevasto pososto defective proionton logo tis megalis kinisis... as min geliomaste. to plaisio einai to katastima me ta perissotera temaxia pou feugoun ana imera. Apsogi eksipiretisi(ennoo grigora tameia ktl ktl giati apo info sta proionta einai gtp...an aki den perimeno se kanena katastima na exoun doctora oi ipalliloi), amesotita an exeis provlima, to pas piso kai an einai tin idia mera sto allazoun xoris na to eleksoun..tampela defective kai piso...xestikan. ekeinoi tha paroun ta lefta tous.. To plaisio pasxei tromera apo tus mlkes ipallilous (stis poliseis) kai sto oti ta tel dio xronia exei arxisei kai xanei pou periorizei to agorastiko endiaferon se moufties tou tipou gecube albatron kai to kako einai oti kanei kai megali diafimistiki kampania giro apo auta...
                              (ola auta giro apo tin mania mou me to plaisio)

kai tora i prosopiki mou apopsi etsi opos exei diamorfothei tous tel mines... me tin kinisi pou exei to katastima kai tis prooptikes tou sto mellon(tis sinexos auksanomenes poliseis - stoixeia pou eixa dei apo atomo mesa apo pouliadi kai tin para poli megali gamma proionton + eggisi katastimatos - {osa proionta exoun on site}) nomizo oti tha epikentrotho stis epomenes agores mou sto mellon sto MGmanager.. elpizo na paei kala...auti einai i apopsi mou..

tora apo times tha mou peite to eshop einai to kalitero... koitaxte, gia tin axari eggiisi(elleipsi eggisis katastimatos se simantika proionta) gia tin elleipsi amesotitas (to stock peftei makria an den iparxei antikatastasi stin stournari) ego dino 5-10 euro parapano... tora min erthei kai mou pei kaneis ego vrika to idio bluetooth sto eshop 43242344 euro ligotero apo to plaisio giati entaksi... klassiko fainomeno mesa stin agora... kapoioi psila kapoioi xamila kapoioi stin mesi... sto kato kato den mas xrostane kiolas. auto einai i ereuna agoras...
                              Last edited by grnemo; 03-02-2006, 02:06.

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από grnemo
                                ...
                                (milaei i empeiria tora ...einai gia server, einai epigon, trexoun projectds kai tetoia... o nooon noeito ;))
                                ΩΩΩ!!! Respect εδώ .

gia mena to magazi apo opou oti exo parei itan ok itan (o papassotiriou hehehe..tespa) i Grammi Computers.
                                Για μένα το καλύτερο είναι το e-shop! Γιατί εκεί μου έχουν φερθεί ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ. Και εγώ αυτά τα μετράω. Έχω φτιάξει γύρω στα 6 PC και έχω πάρει διάφορα parts. Για να μην μιλήσω για γνωστούς από πολυτεχνείο (ίσως να λένε καλά λόγια αυτοί επειδή το e-shop ιδρύθηκε από ΣΗΜΜΥ-ίτες , αλλά σίγουρα δεν είναι μόνο αυτό)! Προσωπικά έχει τύχει ένα σύστημα ήχου 5.1 με γούφερ κλπ μάρκας μ' έκαψες να έχει χαλασμένο ενισχυτή. Επί τόπου αλλαγή και αποστολή πάλι πίσω στην Κρήτη που είναι ο αδερφός μου με έξοδα e-shop. Πάλι χαλασμένος ενισχυτής. Πάλι αλλαγή χωρίς μα-μου. Πάλι στην κρήτη. Χαλασμένο τροφοδοτικό. Πάλι αλλαγή (εντάξει μούφα ήταν, λογικό να πέφταμε και σε ελαττωματικό) χωρίς πολλά πολλά ενώ είχαν αρχίσει να μας βαριούνται! Δεν είπαν το παραμικρό όμως και εξυπηρέτηση με χαμόγελο στα χείλη.

Για το ΠΛΑΙΣΙΟ... Πόσο σου χρεώνουν την τοποθέτηση μιας μνημούλας? ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ??? ΛΟΟΟΟΛ! Για να ανοίξουν ένα tower και να βάλουν μια έξτρα μνήμη δείτε τί χρεώνουν στην σελίδα τους. Για αλλαγή τροφοδοτικού? Αγοράζεις καινούριο, οκ... Πας για να σου το βάλλουν και μάντεψε! Σου ζητάνε λεφτά που σου το βάλανε! Ναι, γιατί είναι πολιτική του καταστήματος, εκτός και αν έχει αλλάξει (έχω να το επισκευτώ ΚΑΙΡΟ ευτυχώς). Ενώ στο e-shop για ένα γνωστό μου, χαλάει το τροφοδοτικό, τους πάω όλο το PC (φοβόταν ο γνωστός μου μήπως ήταν και κάτι άλλο και μιας και δεν πλήρωνα εγώ, δεν με ένιαζε ) , αλλάζουν το τροφοδοτικό και μαντέψτε χρέωση! 0€ φυσικά. Και στα υπ' όψιν ότι την συναρμολόγηση του PC την είχα κάνει εγώ! Σε αυτούς είχαμε πληρώσει μόνο τα εξαρτήματα.

Ποιό είναι το ηθικό δίδαγμα??? Μακριά απο τα τροφοδοτικά innovator !!!

Για ΓΡΑΜΜΗ:
                                Προβληματικός φορητός της κολλητής μου! Μάρκας ACER. Δεν το καλύπτει η εγγύηση. Μόλις θερμανθεί λίιιγο παραπάνω κλείνει. Μόνο του, από self protection. Δεν καλύπτει η εγγύηση ούτε αλλαγές ψύκτρας στην κάρτα γραφικών γιατί κλείνει στο δίωρο, ούτε μπορείς να πας στου τεχνικούς και να περιμένεις ένα 2ωρο και βάλε για να κλείσει και να καταλάβουν το πρόβλημα... Και άντε πες της ότι πρέπει να το έχει σε τέτοιο μέρος ώστε να αερίζεται και να μην υπερθερμένεται! Από ΓΡΑΜΜΗ αυτό του Ηρακλείου. Ήταν σίγουρα θέμα παρτίδας, αλλά μιας και λέμε για προβληματικά προϊόντα φίλων .

nomizo oti tha epikentrotho stis epomenes agores mou sto mellon sto MGmanager.. elpizo na paei kala...auti einai i apopsi mou..
                                Respect και εδώ!!! Μαζί σου! Μιας και μιλάμε για τιμές... Πριν πάρετε κάτι, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και αν είναι αυτό, αν είστε σκρούτζηδες όπως εγώ και το ψάχνετε, κάντε μια αναζήτηση εδώ:

www.skroutz.gr και θα εκπλαγείτε. Το κακό είναι πως όσα αποτελέσματα εμφανίζει δεν είναι έχουν την έδρα τους στην Ελλάδα και πληρώνεις πάνω από 10€ για τα έξοδα αποστολής. Δοκιμάστε να βάλετε μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή στα 6ΜΡ για παράδειγμα στο skroutz. Στα αποτελέσματα θα δείτε και ιστοσελίδες ελληνικές, αλλά με προιόντα που αποστέλονται από εξωτερικό. Tο pixmania είναι μια τέτοια περίπτωση περίπτωση καταστήματος που πληρώνεις λίγο παραπάνω έξοδα αποστολής και μερικές φορές είναι ελάχιστα φθηνότερη η διαδικασία από το να αγοράσεις την ψηφ. μηχανή από εδώ. Απλώς για έρευνα αγοράς μετράει .

// edit:
                                Γιατί το MGManager.gr δεν βάζει τον ΦΠΑ στις τιμές του παρά μόνο όταν πατήσεις την παραγγελία??? Πως θα συγκρίνουμε? Και γιατί δεν έχει φωτογραφίες σε όλα τα προϊόντα ή έστω στα περισσότερα?
                                Last edited by SuperManth; 03-02-2006, 03:02.
                                UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
                                Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
                                SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

Working...
                                X