Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!!

Collapse

Latest

Collapse

This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Καμία βοήθεια και σε εμάς ρε παιδιά μπας και ηρεμήσω...
    http://www.alfisti.gr

Comment

Το format για μένα έχει πεθάνει μόνο σε αναβάθμιση το κάνω.....

Ghost ghost ghost
      απο τότε που το ανακάλυψα
      άλλαξε η ζωη μου.
      Ότι πρόγραμμα θέλω να δοκιμάσω δεν το σκέφτομαι καν.....
      το "format" κρατάει κάτω απο 5 λεπτά....

Όποιος δεν το έχει δοκιμάσει δεν ξέρει τι χάνει......

(αν δεν το έχεις στο φέρνω την Πέμπτη μια που δίνεις γραφικά να ξεμπερδεύεις μια και καλή. )

@donald
      και μόνο που έβαλες και έβγαλες πρόγραμμα της Symantec το Pc σου είναι γεμάτο απο σκουπίδια στην registry. Προτείνω για αρχή το registry mechanic .....
      και προς θεού ούτε για πλάκα το Panda θα χρειαστεις format
      Last edited by asteroid; 31-01-2006, 23:03.
      http://www.pcforum.gr

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από donald
        Καμία βοήθεια και σε εμάς ρε παιδιά μπας και ηρεμήσω...
        Πέτα το

Ή έλα να μπαίνεις από μένα (με χρέωση net cafe εννοείται)

Έλα, τώρα που θα βάλεις τη dslούλα θα ηρεμήσεις
        Egw ta kalwdia irtha na ftiaksw

Comment

Εμένα πάλι,ενώ εχθές έκανα format όταν μπαίνω στο internet χωρίς κανένα λόγο με πετάει έξω(συνήθως στο 1ο λεπτό) και μου βγάζει redial.Υπάρχουν και φορές δε που μετά από κάποια ώρα στο internet ακούγεται ένα "κλικ" από το modem σαν να κλείνει κάποια θύρα και δεν μπορώ πλέον να επισκεφτώ σελίδες ή να κάνω το οτιδήποτε στο internet.Σαν να με πετάει δηλαδή κρυφά έξω καθώς δεν βγάζει redial(Αυτά γινόντουσαν και πριν το format βέβαια)

Αυτή την φορά χρησιμοποίησα norton internet security 2005 και όπως αναφέρω,πάλι τα ίδια...Τώρα το άλλαξα και έβαλα το kaspersky και ενώ κάνω scan το pc μπάς και βρεί τίποτα ύποπτο αυτό λέει οτι όλα είναι μια χαρά...
          Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό αυτό το οποίο γίνεται...
          Αυτό το κλικ που λες απ'το modem με κάνει να υποπτεύομαι ότι είναι μάλλον πρόβλημα επικοινωνίας του υπολογιστή με το modem. Για δοκίμασε να συνδέσεις το modem σου σε κάποια άλλη θύρα και να περάσεις νεότερους drivers.
          My blog

The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena
          Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Incubus

Αυτό το κλικ που λες απ'το modem με κάνει να υποπτεύομαι ότι είναι μάλλον πρόβλημα επικοινωνίας του υπολογιστή με το modem. Για δοκίμασε να συνδέσεις το modem σου σε κάποια άλλη θύρα και να περάσεις νεότερους drivers.
            Το modem είναι εσωτερικό.Λες ακόμα και έτσι να έχει πρόβλημα???Χλωμό το κόβω...

@Forsaken:Σιγά ρε κεφτέ μην πέσω στην ανάγκη σου.Δεν παραδίδω τα όπλα έτσι εύκολα.Και όσον αφορά το dsl μέχρι να ενεργοποιηθεί η γραμμή εμένα θα μου έχει φύγει η ψυχή

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Incubus

για δες κι αυτο...
              πηγαινε στη διαχειρηση συσκευων -> universal serial bus controllers
              -> USB Root Hub
              -> properties -> power management
              -> allow the computer to turn off the device to save power-- αυτο ΔΕΝ πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο,αλλιως τα windows θα απενεργοποιουν μετα απο λιγο το modem.
              The time you wait subtracts the joy
              Beheads the angels you destroy
              Angels fight, angels cry
              Angels dance and angels die...
              Doors

Comment

Ερωτηση σχετικά με καρτα γραφικών

Εχω καρτα γραφικών PCI Express Nvidia GeForce 6600GT και χτες πηρα ένα περιεργο μυνημα... (μαλλον καθολου περιεργο αφου ειδα το manual)

"The nvidia System Sentinel has determined that your NVIDIA graphics adapter is operating on a severely limitede power. To protect your H/W from being damaged or causing a potential lock up the GPU haw lowered its operating frequency to a level which will cause it to operate safely...You may notice decreased performance in some applications"

Και οντως η αναλυση της καρτας ειχε αλλαξει μαλλον μειωθει και τα χρωματα ηταν κατω του μετριου. Οποτε η βοηθεια ηταν να κανω ελεγχο στην ιδια την καρτα αν ηταν συνδεδεμενη με το power cord of the power suppl;y to the connector...Κατι τετοιο ομως δεν υπήρχε πανω στην καρτα..καποιο connector gia power supply (???!!!) η καρτα ηταν απλά πανω στην PCI express θύρα.. κλασικά. Εκανα reboot το συστημα... παλι το ιδιο μύνημα...και παλι το ιδιο αφου το ξαναεκανα... Τελικα το ανοιξα... εβγαλα την καρτα..δεν υπηρχε προβλημα με ανεμιστηρακι και απλως την ξαναεβαλα οπότε... το μηνυμα δεν το ξαναπηρα....Υπαρχει τελικά προβλημα ή αδίκως ψαχνομαι...
                ....μαλλον κουφο.

Σας εχει τιποτα τυχει σχετικά με τετοια ενδειξη ή ανάλογα κολλήματα??? σε καρτες PCI express???
                υπογραφή: Ο Λόρδος από το βορρά...
                ... i try to say good bye and i choke
                try to walk away and i stamble
                try hard to hide it its clear
                my world crambles when you are not near ...

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Tythora

για δες κι αυτο...
                  πηγαινε στη διαχειρηση συσκευων -> universal serial bus controllers
                  -> USB Root Hub
                  -> properties -> power management
                  -> allow the computer to turn off the device to save power-- αυτο ΔΕΝ πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο,αλλιως τα windows θα απενεργοποιουν μετα απο λιγο το modem.
                  Όπως είπα και πριν το modem μου είναι εσωτερικό.Δεν είναι συνδεδεμένο σε κάποια USB θύρα.Μακάρι να ήταν δηλαδή γιατί αυτό μου ήρθε και εμένα στο μυαλό...

Comment

Ας πω κι εγώ το πρόβλημά μου: Πριν 5-6 μέρες, πήρα έναν μεταχειρισμένο υπολογιστή (μόνο tower) για να τον βάλω στο σπίτι ενός φίλου μου. Με το που τον πήγα εκεί, τον δοκίμασα με μια οθόνη που είχε και δούλευε μια χαρά. Μετά, άλλαξα την κάρτα γραφικών με μιά άλλη για να δώ αν δουλεύει η κάρτα, κι όλα συνέχιζαν να είναι μια χαρά. Όταν όμως ξαναέβαλα την παλιά κάρτα γραφικών, ξαφνικά ενώ τρέχει το σύστημα μια χαρά, δεν δίνει καθόλου σήμα στην οθόνη. Και δεν εννοώ πως η οθόνη βγάζει no signal και τέτοια, απλά δεν εμφανίζει τίποτα. Τι μπορεί να φταίει???

PS. Η οθόνη δουλεύει κανονικά γιατί την έχω δοκιμάσει με 2 PCια.

Comment

Όπως είπα και πριν το modem μου είναι εσωτερικό.Δεν είναι συνδεδεμένο σε κάποια USB θύρα.Μακάρι να ήταν δηλαδή γιατί αυτό μου ήρθε και εμένα στο μυαλό...
                      Α, τότε η λύση είναι πάναπλη. Πάρε ένα εξωτερικό modem Είναι πανφθηνα και γενικά, είναι πολύ πιο αξιόπιστα απ'τα εσωτερικά. ’σε που όταν κάνουν προβλήματα βλέπεις πιο εύκολα τι φταίει
                      My blog

Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

TheRapper τροφοδοτικό θα σκεφτόμουν πρώτα και μετά κάρτα γραφικών.

Το ανεμιστηράκι του τροφοδοτικού δουλεύει?
                        Συνδεσες τπτ τελευταία ?
                        Τα watt του είναι αρκετά για το σύστημα σου?
                        http://www.pcforum.gr

Comment

@Tythora:Βέβαια μπορεί να λέω και βλακίες γι'αυτό καλού κακού θα κάνω αυτό που μου προτίνεις και θα ξαναpostaρω όταν θα έχω τσεκάρει αν έφτεγε αυτό ή όχι.Ευχαριστώ!!!

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από RequieM_18
                            Ας πω κι εγώ το πρόβλημά μου: Πριν 5-6 μέρες, πήρα έναν μεταχειρισμένο υπολογιστή (μόνο tower) για να τον βάλω στο σπίτι ενός φίλου μου. Με το που τον πήγα εκεί, τον δοκίμασα με μια οθόνη που είχε και δούλευε μια χαρά. Μετά, άλλαξα την κάρτα γραφικών με μιά άλλη για να δώ αν δουλεύει η κάρτα, κι όλα συνέχιζαν να είναι μια χαρά. Όταν όμως ξαναέβαλα την παλιά κάρτα γραφικών, ξαφνικά ενώ τρέχει το σύστημα μια χαρά, δεν δίνει καθόλου σήμα στην οθόνη. Και δεν εννοώ πως η οθόνη βγάζει no signal και τέτοια, απλά δεν εμφανίζει τίποτα. Τι μπορεί να φταίει???

PS. Η οθόνη δουλεύει κανονικά γιατί την έχω δοκιμάσει με 2 PCια.
                            Πολλά πράγματα. Από κακή τοποθέτηση της κάρτας γραφικών, μέχρι καταστροφή ζωτικών chips από στατικό ηλεκτρισμό (δε νομίζω να φρόντισες να γειώνεσαι κάθε 2-3 λεπτά όταν έκανες την αλλαγή, ε;).
                            My blog

Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Η κάρτα είναι σίγουρα καλά συνδεδεμένη. Και να έχουν καταστραφεί τσιπ, με την άλλη κάρτα δεν θα έπρεπε να δουλεύει? Δεν νομίζω να χάλασαν κι οι 2 κάρτες ταυτόχρονα...

Comment

Re: Ερωτηση σχετικά με καρτα γραφικών

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από TheRapper
                                Εχω καρτα γραφικών PCI Express Nvidia GeForce 6600GT και χτες πηρα ένα περιεργο μυνημα... (μαλλον καθολου περιεργο αφου ειδα το manual)

"The nvidia System Sentinel has determined that your NVIDIA graphics adapter is operating on a severely limitede power. To protect your H/W from being damaged or causing a potential lock up the GPU haw lowered its operating frequency to a level which will cause it to operate safely...You may notice decreased performance in some applications"

Και οντως η αναλυση της καρτας ειχε αλλαξει μαλλον μειωθει και τα χρωματα ηταν κατω του μετριου. Οποτε η βοηθεια ηταν να κανω ελεγχο στην ιδια την καρτα αν ηταν συνδεδεμενη με το power cord of the power suppl;y to the connector...Κατι τετοιο ομως δεν υπήρχε πανω στην καρτα..καποιο connector gia power supply (???!!!) η καρτα ηταν απλά πανω στην PCI express θύρα.. κλασικά. Εκανα reboot το συστημα... παλι το ιδιο μύνημα...και παλι το ιδιο αφου το ξαναεκανα... Τελικα το ανοιξα... εβγαλα την καρτα..δεν υπηρχε προβλημα με ανεμιστηρακι και απλως την ξαναεβαλα οπότε... το μηνυμα δεν το ξαναπηρα....Υπαρχει τελικά προβλημα ή αδίκως ψαχνομαι...
                                ....μαλλον κουφο.

Σας εχει τιποτα τυχει σχετικά με τετοια ενδειξη ή ανάλογα κολλήματα??? σε καρτες PCI express???
                                Κοίτα, μια πιθανή εκδοχή είναι ότι ήταν απλά πρόβλημα στην τοποθέτηση της κάρτας, το οποίο μετά την επανατοποθέτηση λύθηκε. Αν ξαναεμφανιστεί πες μας, ίσως είναι πρόβλημα στις ρυθμίσεις του BIOS ή στο τροφοδοτικό.
                                My blog

Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Working...
                                X