Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!!

Collapse

Collapse

• lyna
    Reply to Ο Δανέζης "ανατρέπει" τη θεωρία της εξέλιξης
    lyna
    Μα δεν σε ανέφερε στον πρόλογο , δεν υπάρχει θέμα "ρυπανσης".

Συν οτι όποιος εχει μάτια και βλέπει/καταλαβαίνει, δεν πτωειται...
    Today, 09:02
  • stavmanr
    Reply to Δραχμολάγνοι
    stavmanr
    Διάβασες κάπου, οι παραπάνω να ισχυρίζονται ότι το χρέος της Ελλάδας είναι βιώσιμο ή απλά ήθελες να γράψεις κάτι άσχετο πάση θυσία;

Μιας...
    Today, 07:41
  • stavmanr
    Reply to Δραχμολάγνοι
    stavmanr
    $s1, λόγω επιθετικής κι εξαιρετικά αγενούς συμπεριφοράς σου σε παράλληλο νήμα, η συζήτηση διακόπτεται παραύτα μαζί σου.
    Είσαι σε black list.
    Today, 07:30
  • stavmanr
    Reply to Τι δείχνουν οι πρώτες επίσημες και οι κρυφές δημοσκοπήσεις
    stavmanr
    Με δεδομένο ότι οι πολίτες αηδίασαν πια από τα πολιτικά κώματα, κι εφόσον η αποχή ξεπεράσει το 50%, υπάρχει ακόμη και περίπτωση αυτοδυναμίας.
    Στο...
    Today, 07:27
  • stavmanr
    Reply to Plan B
    stavmanr
    Καταλαβαίνεις ότι αυτή η επιθετική σου στάση, έχει ως συνέπεια την παύση κάθε διαλόγου μαζί σου.
    Έκανα λάθος που σε ξαναδέχτηκα σε συζήτηση , που...
    Today, 07:24

Θέματα

Collapse

This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

μμ μπορεί να είναι κανας hacker..δες μηπως έχεις κολλήσει κανα trojan κ έχεις επισκέπτες που κάνουν search στα αρχεία σου
    "I cannot see myself, i don't even see the hallway that i am in,i see a girl in a bloody dress standing at the cellar down below... Mirror Mirror..The Mirror on the wall.."
    Watch well what your tongue speaks, When making an oath unto the gods.Be prepared to bleed.All lies have their cost.I sail the seven seas ,In search of the dreams that have been lost.Cursed to wander this age of chaos

Comment

μπορεί να είναι κάνα service των XP...

π.χ. αν έχεις ενεργοποιήσει το indexing service για fast file searching νομίζω ότι τρέχει κάθε τόσο που cpu usage -> 0 και φτιάχνει τα σκηνικά του...
      StudentGuru - Φοιτητική Κοινότητα
      Imagine Cup - Φοιτητικός Διαγωνισμός
      Tutorials για .NET / Visual Studio
      Δωρεάν βιβλίο για C# στα ελληνικά

Comment

anoikse to task managerkai pigaine sta processes. vale na sou deixnei ta read kai writw bytes kai des poia efarmogi diavazei i grafei poly ston skliro sou.

Η ΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, Η ΛΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΣΣΗ!

Comment

@Grave: Σιγά μην έχω trojan με το NOD32
          να με προστατεύει!

@dt008: Sounds logical...

@nikoslg: Καλή μαγκιά, Ι may check it out,
          αν και χλωμό να προλάβω να ανοίξω τον
          task manager πριν σταματήσει η weird
          δραστηριότητα.

Thanx 4 da replies

"Asking politely never works unless you have the upper hand", Daisuke Aramaki

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από marktheshark

@nikoslg: Καλή μαγκιά, Ι may check it out,
            αν και χλωμό να προλάβω να ανοίξω τον
            task manager πριν σταματήσει η weird
            δραστηριότητα.

Thanx 4 da replies

anoikse to kai perimene na deis xoris na kounas to pontiki, an pragmati ayto to stamataei.

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από nikoslg

anoikse to kai perimene na deis xoris na kounas to pontiki, an pragmati ayto to stamataei.
              Και με οποιοδήποτε πάτημα πληκτρολογίου
              σταματαει.

Θα μπορούσα να αφήσω το task manager
              ανοιχτό μέχρι κάποια στιγμή να συμβεί,
              αλλά who does that anyway.

Thanx though
              "Asking politely never works unless you have the upper hand", Daisuke Aramaki

Comment

afise to kapoia stigmi gia na deis ti einai kai na to afaireseis i na to stamatiseis, an einai kapoia diergasia pou einai programmatismeno to systima sou na kanei otan einai idle.

Comment

.. +fono me ton dt(007+1)

PS:Ase pou exo kai ena skliro tou 97 pano (5 giga) kai agougetai pio poli apo to tower otan skratsarei..

Ores-Ores den sas erxete na riksete mia klotsa sto tower ????e??Ilikrina.

Comment

Loipon ekei pou kathomoun kai diavaza ena post sto forum, ksafnika vlepo ton kersora tou podikiou na kounietai (kala min fadasteitai treles taxitites, alla kouniotan).
                    Ti paizei
                    [ my site | my twitter | foss-uoa | One Piece ]

Comment

φαντάζομαι έχεις οπτικό mouse, έτσι;
                      σου κουνιόταν ελαφρά προς τα αριστερά;

κι εμένα το κάνει πού και πού, φαντάζομαι θα τρώει κάνα σκαλωματάκι η οπτική ακτίνα του mouse, και πετάει interrupt για κίνηση του mouse στο λειτουργικό, ε, και κουνιέται το Mouse
                      πάντως, φάντασμα δεν είναι χεχεχε
                      StudentGuru - Φοιτητική Κοινότητα
                      Imagine Cup - Φοιτητικός Διαγωνισμός
                      Tutorials για .NET / Visual Studio
                      Δωρεάν βιβλίο για C# στα ελληνικά

Comment

Ρε συνάδελφοι ακούστε τι έχω πάθει εδώ και καιρό...

Όλα ξεκίνησαν όταν γύρισα από τις διακοπές. Ο υπολογιστής ήταν εκτός μπρίζας για 15 μέρες. Πριν, λειτουργούσαν όλα κανονικά. Όταν πήγα να τον ανοίξω και πάλι, κόλλαγε στην εικόνα στο "Welcome" των windows. Το άνοιξα με safe mode και του έβαλα να κάνει ένα scan disk. Tο scan disk αυτό διήρκησε 15 ώρες παρακαλώ!!! Τελικά μου βρήκε 2-3 λάθη στο δίσκο, είπε ότι τα διόρθωσε και πως είναι οκ. Από τότε όμως δεν είναι καθόλου οκ. Πολύ απλά ο υπολογιστής σέρνεται, αλλά σέρνεται εντελώς!!! Τα πάντα αργούν υπερβολικά πολύ, δεν μπορώ να ακούσω τραγούδια ή να δω βίντεο, γιατί φαίνονται πολύ βαριά στον επεξεργαστή. Η ΚΜΕ μου λέει ότι είναι στο 100% της χρήσης της ακόμα κι αν δεν έχω ανοίξει απολύτως τίποτα... να μην τα πολυλογώ, άπειρα τέτοια, ο υπολογιστής τρέχει σαν χελώνα...
                        Δοκίμασα έλεγχο για Ιούς, scan disks, disc doctor, speed check, defrag, optimization κτλ αλλά τζίφος. Όλα μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!
                        Λέω από σαββατοκύριακο να κάνω και να φορματάκι, έτσι για πλάκα, αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ούτε αυτό θα αλλάξει κάτι. Μάλλον έχει πρόβλημα ο δίσκος μου, το υλικό δηλαδή. Μόνο που δεν καταλαβαίνω γιατί ρε γαμώτο!
                        Είμαι έτοιμος να φωνάξω τον Αρναούτογλου να του πω να μου ζητήσει να πετάξω το κουτί από τον τρίτο όροφο για να κερδίσω έναν λεμονοστύφτη...

Έχετε ακούσει ποτέ τίποτα παρόμοιο ή έχετε να μου πείτε κάτι για παρηγοριά;
                        1. Οτιδήποτε μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε.
                        2. Καλύτερα να είναι κανείς προετοιμασμένος.

Απαιτούμε Πτυχιακές Εξετάσεις εδώ και τώρα.
                        Να μειωθεί δραστικά η ύλη στα μαθήματα μαθηματικών και φυσικής.
                        Να μειωθούν οι υποχρεωτικές εργασίες ή να γίνουν απαλλακτικές.

http://seagazing.blogspot.com/

κατσίκα

Comment

Δε νομίζω να είναι πρόβλημα του σκληρού αν σου λέει ότι η χρήση της CPU είναι στο 100%. Πάτα Ctrl+Alt+Del και δες ποια διεργασία τρώει τόση επξεργαστική ισχύ. Πιαθανότατα είναι κάποιος memory resident ιός που φορτώνει απ'τον σκληρό κάθε φορά που κάνεις επαννεκίνηση, γι'αυτό και αργεί η welcome screen.
                          My blog

The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena
                          Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Επειδή οι σκληροί δίσκοι δεν συνηθίζουν να χαλάνε έτσι απλά (για να πάθει βλάβη ο σκληρός χρειάζεται να συμβεί τπτ πολύ περίεργο - καμιά κουλή άνοδος τάσης, αν και πάλι θα πρέπει να καεί πρώτα το τροφοδοτικό και έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα) δεν νομίζω πως έχει ζημιά. Αυτά τα προβλήματα λύνονται σχεδόν πάντα με ένα format. Σώσε λοιπόν κάπου τα αρχειάκια σου και δώσ'του το κλασικό γιατροσόφι που τα λύνει όλα

---
                            edit: sorry, δεν πρόσεξα ότι είχες ήδη πει για defrag
                            Last edited by Morgoth; 31-01-2006, 21:09.

▲ ▲

Comment

α, δεν έχει πρόβλημα, μου λεει πως η System Idle Progress έχει 99% Αλλιώς, ό,τι ανοίγω, πχ το σημειωματάριο, πιάνει 100% !!!

Τον memory resident πως τον ξεφορτώνομαι;
                              1. Οτιδήποτε μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε.
                              2. Καλύτερα να είναι κανείς προετοιμασμένος.

Απαιτούμε Πτυχιακές Εξετάσεις εδώ και τώρα.
                              Να μειωθεί δραστικά η ύλη στα μαθήματα μαθηματικών και φυσικής.
                              Να μειωθούν οι υποχρεωτικές εργασίες ή να γίνουν απαλλακτικές.

http://seagazing.blogspot.com/

κατσίκα

Comment

rootkit exeis kollhsei k synepws tonous apo ious k trojans ktl..

to rootkit einai piso apo to leitourgiko systhma k exei allaksei vasikes procedures k systme calls ton windows p shmainei oti de ginetai p0leon remove me tpt

kane format k ola tha ftiaksoun

Last edited by The Gravedigger; 31-01-2006, 21:13.
                                "I cannot see myself, i don't even see the hallway that i am in,i see a girl in a bloody dress standing at the cellar down below... Mirror Mirror..The Mirror on the wall.."
                                Watch well what your tongue speaks, When making an oath unto the gods.Be prepared to bleed.All lies have their cost.I sail the seven seas ,In search of the dreams that have been lost.Cursed to wander this age of chaos

Comment

Working...
                                X