Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!!

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Plz HELP!!!

Παιδια περιεργα πραματα συνεβησαν σημερα!!

Ανοιγω κανονικα το pc και μετα απο κανα 20λεπτο λεω να βαλω καμια μουσικη οποτε παω να ανοιξω τον εξωτερικο... Και μολις ανοιγει crashαρει το συστημα... Βσκ κολλησαν τα παντα, σαν να παγωσε η εικονα... Δεν μου ειχε ξανασυμβει ποτε αυτο μεχρι τωρα αλλα φανταστηκα οτι θα ηταν τπτ τυχαιο, οποτε κλεινω το pc[το καημενο το εκλεισα βιαια ].

Ανοιγει και ενω ολα φαινονται ΟΚ, ανοιγω ενα firefox και βλεπω οτι:
    1) Εχουν εξαφανιστει τα bookmarks μου
    2) Εχουν εξαφανιστει τα search engines πανω-δεξια
    3) Εχει αλλαξει το μέγεθος του παραθυρου και βγαινει by default πολυ μικρο ακομα και αν το ξαναλλαξω εγω..
    4) Σχεδον σε οποια σελιδα μπαινω[δεν εχω καταλαβει ποτε γινεται και ποτε οχι] μολις αυτη φωρτωσει 100% αρχιζει να "τρεμει"... Οχι όλη η οθονη, μονο η σελιδα η ιδια!!! κουνιεται συνεχως πανω-κατω ενα χιλιοστο περιπου ασπουμε!!!! Δεν αντεχεισ πανω απο 1 λεπτο να την κοιτας (<<---Αυτο είναι το βασικο!!)

Εκανα τα εξης...
    1) Ενα search για errors στον σκληρο καταρχας μπας και επαθε τπτ λογω του crash..
    2) Scan για ιους με το Symantec Antivirus
    3) Scan για spyware με το Ad-aware..
    4) Δοκιμασα και το registry mechanic, αλλα σαυτο δεν μπορω να βασιζομαι γιατι δεν το εχω full οποτε αν και βρηκε αρκετα errors καθαρισε λιγοτερα απτα μισα...
    5) Uninstall + Reinstall τον firefox..

Ηταν σαν να μην εκανα τπτ... Δεν διορθωθηκε το παραμικρο...

Σημειωση: Πριν απο 5-6 μερες κολλησα εναν trojan... Τον καθαρισα κανονικα και εκανα και ενα manual check για το αν πειραξε τπτ στην registry συμφωνα με τις οδηγιες της Symantec. Δεν βρηκα τπτ πειραγμενο.. Αλλα απο τοτε που τον κολλησα εχω παρατηρησει οτι οποτε ανοιγω το pc μου πεταγεται καποια στιγμη ενα προειδοποιητικο παραθυρακι απο τον IE[αν και δεν τον χρησημοποιω ΠΟΤΕ] που μου ρωταει αν ειμαι σιγουρος οτι θελω να προχωρησω γιατι μπορει να δουν αλλοι πληροφορίες για μενα[!!!???] Παταω "Νο" βεβαια παντα αλλα... wtf?? Μπορει να ειναι ασχετα μεταξύ τους... Απλα το αναφέρω..

Σημειωση2: Αυτα μόνο στον firefox.. Ο ΙΕ δεν φαινεται να εχει τπτ...

Σημειωση3: Οταν ξαναπροσπαθησα να ανοιξω τον εξωτερικο ανοιξε μια χαρα...

Any ideas?? Τι στο καλο εγινε?? [σδφασδσδφασδφαασ]
    Last edited by /*RaDioHeAD*\; 17-02-2006, 12:08.

Comment

• San hackarismenos mou akougesai !!
      Eixes opoiadhpote sunomilia me ton Master User tis teleutaies meres mesw MSN h' mesw mail??
      Anyway, auto to tremouliasma to eixa kai egw kapote ston IE, omws sunaivei mono mia fora kai pote 3ana (den 3anaxrhsimopoihsa kai IE apo tote) kai 8umamai oti san lush eixa skeftei to ...format fusika!
      Vevaia den prolava na to kanw giati enw thn mia vdomada eixa to tremouliasma, thn allh mou kahke h motherboard kai o sklhros mazi ths!!
      Generation Hexed!!

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από †PiCoMiKe†
        San hackarismenos mou akougesai !!
        Eixes opoiadhpote sunomilia me ton Master User tis teleutaies meres mesw MSN h' mesw mail??
        Πλακα πλακα ναι ημουνα σε ενα conv που ηταν και ο mastah μεσα!! λες???
        Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από †PiCoMiKe†
        Vevaia den prolava na to kanw giati enw thn mia vdomada eixa to tremouliasma, thn allh mou kahke h motherboard kai o sklhros mazi ths!!
        A ωραια μου δινεις χαρα τωρα...

//EDIT:
        Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Dj Cool - T
        @Radio: KANE BUCKUP epeigodos!!!!!!! Min hasoume ta FG ....
        Don't worry αυτο εχει γινει απτην στγμη που κατεβηκαν..
        Last edited by /*RaDioHeAD*\; 17-02-2006, 12:51.

Comment

• Ωχ!!!
          Ημουν κι εγω στο conv με το Mastah

Γκαντεμια Radio! Κανε format-ακι

"Είναι κώδικας τιμής να με αποκαλούν ρεμάλι"
          -DopeMonX

messin' wit' me messin' wit' da crew

Comment

• Oi hacko-ikanotites tou masta ohrioun brosta stin figoura tou MAC mou...
            Epeidi kai ego imoun sto conv (kathos kai kamia 10aria atoma akoma)...........

@Radio: KANE BUCKUP epeigodos!!!!!!! Min hasoume ta FG ....
            ούμπερ-site & φππ-site - έξω τα κόμματα από τις σχολές

Comment

• Xerei kaneis pws ginetai na adigrafume tainies ston ypologisti me allus tropus ektos ap'to dvd shrink kai to dn decrypter???

(auta ta 2 eidi exun kollisei se 3 tainies mexri twra..!!)

Comment

• Dokimase arxika to DVD-fab (den einai dorean omos). Auto mazi me ta 2 programmata pou les einai ta stantar pou xrisimopoioun oloi. An akoma sou kollaei, tote i to DVD sou einai sta teleytaia tou (to laser anagnosis exei periorismeno xrono zois) i to sistima sou exei kapoia asta8eia (dokimase na trekseis ena Registry Mechanic i kapoio allo ergaleio).
                I'm so broke, I can't even pay attention

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Agaetis_Byrjun
                  Dokimase arxika to DVD-fab (den einai dorean omos).
                  Το DVDFab Decrypter though είναι τσαμπέ
                  και είναι από τα πλεόν ενημερωμένα
                  DeCSS tools.
                  "Asking politely never works unless you have the upper hand", Daisuke Aramaki

Comment

• 8anx re....

odws to DVDfab einai to prwto pu kanei mia xara tin duleia tu...

dn nomizw na ftaiei me tpt to dvd mu giati dn exei kleisei kan 6mino k einai kai ASUS

Comment

• na rotiso kati paidia? to adsl in box einai kali epilogi ?? den plironeis kati allo ektos apo ta 120 eyro? kati akousa oti exei fortwmeno diktyo i forthnet kai den pianei taxythtes...

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από daywalker
                        na rotiso kati paidia? to adsl in box einai kali epilogi ?? den plironeis kati allo ektos apo ta 120 eyro? kati akousa oti exei fortwmeno diktyo i forthnet kai den pianei taxythtes...
                        ego exo forthnet kai den exo kanena provlima. apo taxytites piano akomi kai 42 i kai 44 kbps kamia fora...sinithos gyro sto 39 me 40. oso gia ta paketa, tha sou protina to adsl in a box plus, epeidi exei enan arketa kalo router eno to aplo exei ena modemaki...
                        Last edited by nikoslg; 20-02-2006, 00:55.

Η ΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, Η ΛΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΙΣΣΗ!

Comment

• kati akousa oti exei fortwmeno diktyo i forthnet kai den pianei taxythtes...
                          διάβασα στην εφημερίδα ότι νοίκιασε και άλλες γραμμές, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια
                          http://www.pcforum.gr

Comment

• run - mstsc gia na mpw ston ajax kai bgazei error....
                            kserei kaneis?
                            apo ayrio anoigoun?

ta password gia live lectures kserei kaneis an allaksan prosfata?....
                            Attached Files
                            ΜΠΑΣΚΕΤ το (ουσ.) : Παιχνίδι που παίζεται από δύο ομάδες, καθεμιά από τις οποίες προσπαθεί να ρίξει με τα χέρια
                            την μπάλα στο καλάθι της αντίπαλης ομάδας και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός.-

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Dejan
                              run - mstsc gia na mpw ston ajax kai bgazei error....
                              kserei kaneis?
                              apo ayrio anoigoun?

ta password gia live lectures kserei kaneis an allaksan prosfata?....
                              run->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE->microsoft->MSlicensing ->store
                              και διέγραψε το licence000

Επειδή το έργο που επιτελέι ο ajax είναι κάπως παράνομο το κλειδί που σου δίνει λήγει μετά απο δύο μήνες. Αν διαγράψεις το παραπάνω όλα θα φτιάξουν...

Όσο για τα pass μπές από τον αξαχ και δές
                              [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
                              [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Dejan
                                ta password gia live lectures kserei kaneis an allaksan prosfata?
                                Στο http://lessons.di.uoa.gr/ δείχνει πάντως τα ίδια που ήταν και πέρυσι.
                                Panis angelicus, fit panis hominum

www.olrandir.com - Σύλλογος Αποφοίτων

Comment

Working...
                                X