Announcement

Collapse
No announcement yet.

useful utilities / προγράμματα | Ζητήστε τα εδώ!!!!

Collapse

Collapse

Θέματα

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

kai sto internet exw psaxei, kai SP1 exw valei kai ola ta updates KAI VS .Net 2003.... TIPOTA. To thema einai oti apo allous exw akousei oti einai symvatos me 2003 o MSN o 7. Any clue???

Comment

Σε καλόστημένο/φρέσκοδιαμορφωμένο μηχάνημα συμβαίνουν όλα αυτά τα παράδοξα;

Comment

arketa kalodiatirimeno tha elega, xwris xazoprogrammata ktl. apla ligo palio (P3 1GHz) alla paei kalitera apo polla alla P4 logo synthesis. Den xerw. To thema den einai oti kaigomai na valw 7, apla synexeia mou vgazei toi exei bgei kainourgia ekdosi na anavathmisw ton 6.2, kai opws ginetai panta, se kapoia fasi den tha me afinei na kanw sign-in, an den anavathmisw.

Comment

Δοκίμασε να προσπαθήσεις να λύσεις το πρόβλημα με ένα προγραμματάκι που λέγεται Pc MightyMax.
          http://www.pcmightymax.net/

Αν δεν έχεις τύχη και με αυτό τότε, δοκίμασε το εξής:

Στο directory
          Document And Settings\Application Data του υπολογιστή σου
          πρέπει νa υπάρχει ένα directory σχετικό με τον Messenger.
          Αυτό το directory ή σβήσε το ή μετονόμασε το και ξαναδοκίμασε!

Πάντα να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας αν πρόκειται να σβήσεις κάτι που σίγουρα δεν το θέλεις.

Ευτυχώς που προτείνω κάποιο πρόγραμμα γιατί έχω την αίσθηση ότι ξεφεύγαμε από το θέμα του thread.

Comment

Λοιπόν, είχα ζητήσει την συμβουλή σας για ένα newsreader, η ζήτηση της συμβουλής σας εξακολουθεί να ισχύει αλλά βρήκα ένα ωραίο, ελαφρύ, freeware newsreader που μπορεί και σεις να βρείτε χρήσιμο:

Λέγεται XNews και μπορείτε να το βρείτε στο link που ακολουθεί:

http://xnews.newsguy.com/

Έχει πολλά κόλπα που θα μου πάρει λίγο καιρό να τα βρώ όλα...

Comment

Εσείς πιο πρόγραμμα θεωρείτε κορυφαίο για DVD Authoring; Τι χρησιμοποιείτε;

Και κάτι ακόμα, έχει κανείς την τελευταία έκδοση του X-Chat compiled για Win32;
              Γιατί δεν έχω χρόνο πιααα...

Comment

Check this out :

http://www.sgvsarc.com/default.htm

Comment

http://www.chris-tv.com/
                  polu kalo programma gia tv
                  Είναι βαριά, βαριά, η πούτσα του τσολιά
                  MIN allazete ta mhnumata mou apo greeklish se ellinika!!!

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από LOST_IN_SPACE
                    Κανενα καλο firewall ξερετε????Να μην φορτωνει ομως υπερβολικα το συστημα!

Ισως απο τα καλύτερα μα συνάμα και ποιο "περιπλοκα" στην ρυθμιση, το Conseal.
                    SecurityLabs.gr :: eXperience Security -- Portal & Forums

Where hearts, belong ::
                    http://www.ioanninaforum.com/images/...mydaughter.gif

Comment

Έχω στήσει στο σπίτι ενα δίκτυο με δύο υπολογιστές συνδεδεμένους μεταξύ τους με ένα καλώδιο cross μεταξύ των δύο καρτών δικτύου. Υπάρχει κανά καλό messenger που να μπορώ να το χρησιμοποιήσω για το δίκτυο αυτό χωρίς να έχω ανοικτό το Internet????? Ξέρει κανείς???
                      Ευχαριστώ!

//edit: Ακυρο το παραπάνω, μάλλον βρήκα ένα πολύ ωραίο...
                      Last edited by petza; 28-07-2005, 00:10.
                      Χαλάλι σου Καραγιώργε...

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από petza
                        Έχω στήσει στο σπίτι ενα δίκτυο με δύο υπολογιστές συνδεδεμένους μεταξύ τους με ένα καλώδιο cross μεταξύ των δύο καρτών δικτύου. Υπάρχει κανά καλό messenger που να μπορώ να το χρησιμοποιήσω για το δίκτυο αυτό χωρίς να έχω ανοικτό το Internet????? Ξέρει κανείς???
                        Ευχαριστώ!

//edit: Ακυρο το παραπάνω, μάλλον βρήκα ένα πολύ ωραίο...
                        Gia dokimase na anoikseis konsola kai na grapseis:
                        net send <onoma-pc-paralipti-sto-diktyo> <your-msg-goes-here>

xwris ta <> ennoeitai...
                        Panis angelicus, fit panis hominum

www.olrandir.com - Σύλλογος Αποφοίτων

Comment

[QUOTE]Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από DiMiS
                          [B]

ι
                          Αυτό έκανα από την πρώτη στιγμή που έστησα το δίκτυο αλλά δεν μου παίζει. Έπαιξα και με το firewall μήπως έφταιγε αυτό αλλά πάλι δεν τα στέλνει...
                          Σκέφτηκα μήπως είναι μόνο για δίκτυο με παραπάνω από δύο pc....
                          Χαλάλι σου Καραγιώργε...

Comment

Petza:
                            Δοκίμασε το freeware προγραμματάκι που λέγεται BorgChat το οποίο είναι αρκετά καλό, έχει και smilies και είναι και ανοικτού κώδικα.

http://borgchat.softnews.ro/

Comment

[QUOTE]Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από petza
                              [B]
                              Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από DiMiS

ι
                              Αυτό έκανα από την πρώτη στιγμή που έστησα το δίκτυο αλλά δεν μου παίζει. Έπαιξα και με το firewall μήπως έφταιγε αυτό αλλά πάλι δεν τα στέλνει...
                              Σκέφτηκα μήπως είναι μόνο για δίκτυο με παραπάνω από δύο pc....
                              Μήπως δεν βάζεις το σωστό όνομα?Στην κονσόλα γράψε net view για να δεις τα ονόματα pc του δικτύου.Δοκίμασε να στείλεις μήνυμα προς όλατα pc (νομίζω βάζεις αστεράκι μπροστά από το μήνυμα.’νοιξε την βοήθεια για να σιγουρευτείς)
                              Lord of Rings

.::ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΤΕ?::.

GREEK WRESTLING COMMUNITY IS ONLINE!

GREEK MOTOROLA COMMUNITY IS ONLINE!

Comment

Για την ιστορία πάντως, και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα... Χωρίς να έχω δίκτυο σπίτι, όταν έστελνα μήνυμα στον εαυτό μου ( συνήθως με 127.0.0.1 ) ήταν όλα ΟΚ. Ακόμα και την διεύθυνση που είχα από τον δρομολογητή να χρησιμοποιούσα, ερχόταν. Μετά το φορμάτ, δεν γίνεται
                                UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
                                Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
                                SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

Working...
                                X