Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!! Part ΙΙ

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by DiMiS View Post
    Ενημερωτικά, τα ubuntu (και οι περισσότερες linux διανομές γενικά) δεν γράφουν σε NTFS. Might be the cause to your problem...
    ενημερωτικα το ubuntu γραφει μια χαρα σε ntfs
    [ my site | my twitter | foss-uoa | One Piece ]

Comment

Originally posted by DiMiS View Post
      Ενημερωτικά, τα ubuntu (και οι περισσότερες linux διανομές γενικά) δεν γράφουν σε NTFS. Might be the cause to your problem...
      Βάζεις το ntfs-3g ενεργοποιείς το write και είσαι οκ.
      Στο 8.04 θα ενσωματωθεί by default μάλλον.
      My Webpage | Foss UoA

Comment

Re paidia grafoyn ntfs kai exo kanei format ton skliro kai ton exo kanei ntfs...
        ~ JUVENTUS
        ~ Juvefc.com
        ~ SYSTEM OF A DOWN
        ~ The Simpsons
        ~ BLIZZARD
        ~ Football Manager

Comment

Mια στιγμή να τα βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη. Εγώ έχω κάνει partitions με ntfs και μια χαρά τα βλέπει και γράφει μάλιστα από ubuntu (χωρίς να μου έχει ζητηθεί να ενεργοποιήσω κάτι έξτρα). Το μόνο που γίνεται απλά στην αρχή είναι όταν πάω να δω ουσιαστικά το κάθε partition να μου ζητάει απλά τον κωδικό μου (που έχω στο ubuntu).

Toυ Trezegoal τώρα είναι εξωτερικός σκληρός με usb και όταν πάει να γράψει δε του ζητάει καν κωδικό και απλά του βγάζει αυτό το μήνυμα δηλ permission denied.....

Komparsist Έχω 7.10 , έχει 7.04 .... για να δούμε με το ntfs-3g τι θα κάνει... αναμένουμε

///eeeeela
          Last edited by Trifyllenia; 13-12-2007, 15:03.
          Cloud Connected ;)

Comment

Originally posted by Trifyllenia View Post
            Mια στιγμή να τα βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη. Εγώ έχω κάνει partitions με ntfs και μια χαρά τα βλέπει και γράφει μάλιστα από ubuntu. Το μόνο που γίνεται απλά στην αρχή είναι όταν πάω να δω ουσιαστικά το κάθε partition να μου ζητάει απλά τον κωδικό μου (που έχω στο ubuntu).

Toυ Trezegoal τώρα είναι εξωτερικός σκληρός με usb και όταν πάει να γράψει δε του ζητάει καν κωδικό και απλά του βγάζει αυτό το μήνυμα δηλ permission denied.....
            edo prepei na einai to provlima...

ston esoteriko skliro poy exo, otan pao na prospelaso ton disko kai na do kapoia pragmata poy exo sta windows ap ta ubuntu moy zitaei password, edo oxi...

episis ta eikonidia deixoyn oti eiani diskos enomenos me usb...

sto flashaki otan to enono me usb tora poy moy vgazei akrivos to idio pragma, den exei analogi antimetopisi, ekei mporo na kano copy oti thelo mesa...

edit:

problem solved...

me to ntfs-3g kai me ena clickarisma tis epilogis "Enable write support for external device" kai ola etoima...

Last edited by 17. Trezegoal; 13-12-2007, 15:06.
            ~ JUVENTUS
            ~ Juvefc.com
            ~ SYSTEM OF A DOWN
            ~ The Simpsons
            ~ BLIZZARD
            ~ Football Manager

Comment

Έφτιαξα το πρόβλημα του ήχου. Το κακό είναι ότι τα ΧΡ που έβαλα είναι sp1 (κατα λάθος τα έβαλα) και όχι sp2.

1) Yπάρχει τρόπος να κάνω μετάβαση σε sp2?
              2) Γιατί από τότε που έκανα format δεν μου εμφανίζει επιλογή να μπώ στα Ubuntu?
              ------------------------>Πουλάω/Χαρίζω Βιβλία<------------------------

-------------------> Michael Jackson Tribute Thread <-------------------

Comment

Originally posted by ChristosG View Post
                Έφτιαξα το πρόβλημα του ήχου. Το κακό είναι ότι τα ΧΡ που έβαλα είναι sp1 (κατα λάθος τα έβαλα) και όχι sp2.

1) Yπάρχει τρόπος να κάνω μετάβαση σε sp2?
                http://www.softwarepatch.com/windows/xpsp2.html

2) Γιατί από τότε που έκανα format δεν μου εμφανίζει επιλογή να μπώ στα Ubuntu?
                http://www.forums.gr/showthread.php?p=543942#post543942

Code:
                sudo grub
                Οι περισσότεροι driver τώρα είναι για Service Pack 2.
                [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
                [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

re paidia evala ubuntu proxthes mazi me ta windows xp pou eixa kai eno arxika mou eixe epilogi se poio leitourgiko thelo na mpo meta eksafanistike kai mpainei automata sta windows.meta ta ksanaegkatestisa kai pali to idio.ektos autou argouse fovera na fortosei t ubuntu! an kserei kapoios as mou pei ti na kano..

sorry pou rotao edo alla einai psiloasxeto to thema kai den iksera pou na rotiso!

Comment

Η απάντηση για αυτού του είδους τα προβλήματα βρίσκεται στο προηγούμενο Post.

Comment

ok tora to eida den eixa koitaksei...
                      an exo allo provlima tha ksanarotiso gt proti fora vazo ubuntu sto pc mou!!

Comment

Ξέρει κανείς μήπως τι ρυθμίσεις πρέπει να βάλουμε στο Azureus που είναι για το download απο torrent έτσι ώστε να εκμεταλλευόμαστε στο μέγιστο το bandwith του υπολογιστή;;
                        *Αξιζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει-Bill

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι... μουνόπανο Μην πατήσετε εδώ!!!

Comment

Σε λαπτοπ Dell έχει χαλάσει ο μετασχηματιστής/ φορτιστής. Το λαπτοπ είναι αγορασμένο (μάλλον) από εξωτερικό. Γνωρίζει κανείς αν συμπεριλαμβάνεται σε κάποιας μορφής εγγύηση;

Comment

Δοκίμασα να εγκαταστήσω το sp2 που κατέβασα από αυτό το link http://www.softwarepatch.com/windows/xpsp2.html
                            και μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δε μπορεί να συνεχίσει την εγκατάσταση,επειδή δεν είναι στην ίδια γλώσσα με το σύστημα μου.Υπάρχει αντίστοιχο για ελληνικά xp;
                            Ευχαριστώ!

Comment

Originally posted by lau7gr View Post
                              Η απάντηση για αυτού του είδους τα προβλήματα βρίσκεται στο προηγούμενο Post.
                              ok to ekana alla exo ksana kapoio provlima...ta ubuntu fortonoun gia poli ora(kana 10lepto) prin me valoun sti selida me t login!
                              diorthonetai kapos??? an kai fovamai min exo kanei lathos ta partition kai thelei setup apo tin arxi...?

Comment

Originally posted by Ladybird!! View Post
                                Δοκίμασα να εγκαταστήσω το sp2 που κατέβασα από αυτό το link http://www.softwarepatch.com/windows/xpsp2.html
                                και μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι δε μπορεί να συνεχίσει την εγκατάσταση,επειδή δεν είναι στην ίδια γλώσσα με το σύστημα μου.Υπάρχει αντίστοιχο για ελληνικά xp;
                                Ευχαριστώ!
                                Επέλεξε την σωστή έκδοση από εδώ.

Originally posted by giochlio View Post
                                ok to ekana alla exo ksana kapoio provlima...ta ubuntu fortonoun gia poli ora(kana 10lepto) prin me valoun sti selida me t login!
                                diorthonetai kapos??? an kai fovamai min exo kanei lathos ta partition kai thelei setup apo tin arxi...?
                                Πρέπει να είναι ασυμβατότητα της motherboard με το ubuntu. Για ψάξε πληροφορίες σχετικά με την motherboard σου και linux στο google.
                                [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
                                [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

Latest

Collapse

Working...
                                X