Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοήθεια... προβλήματα με τον υπολογιστή μου!!! Part ΙΙ

Collapse

Latest

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by nighthawk View Post
    Αν έχει router νομίζω πως δεν χρειάζονται φίλτρα..
    Κι όμως χρειάζονται...
    Hakuna Matata :: My website... :: Οι σημειώσεις μου 2007-2010
    --> Σύλλογος Φοιτητών <-- :: ~~ Φακ yeah! ~~ :: DinoSource (aka FOSS) :: Erasmus at Helsinki

Comment

• Ξέρετε αν οι επεξεργαστές Athlon είναι συμβατοί με Linux (κυρίως Ubuntu)???
      --> Σύλλογος Φοιτητών <-- :: ~~ Φακ yeah! ~~ :: DinoSource (aka FOSS) :: Erasmus at Helsinki

Comment

• Originally posted by mad_nassos View Post
        Ξέρετε αν οι επεξεργαστές Athlon είναι συμβατοί με Linux (κυρίως Ubuntu)???
        Απ'όσο ξέρω, δεν έχουν ιδιαίτερα προβλήματα.
        TopGear
        Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
        Γνήσια θύρα 21 1975 - Original 21 1982
        Rory Gallagher
        Robbie Williams

Comment

• εχω εναν σκληρο δισκο παλιο εχει φαει ζορια, τον πηρα σημερα μετα απο ετος και βαλε, και τον αδειασα, αλλα ακουγεται υπερβολικα, σαν να τριζει, ειναι μαλλον στα τελευταια του. ξερετε πως μπορω να βρω τι χρονο ζωης εχει ακομα? εχω ακουσει για κατι προγραμματα τα οποια τα τρεχεις και σου βρισκουν ποσο θα κρατησει ακομα ο δισκος-σε τι κατασταση βρισκεται. ο δισκος ειναι western digital. ξερετε τπτ για την υπαρξη τετοιων προγραμματων?
          ------------------------>Πουλάω/Χαρίζω Βιβλία<------------------------

-------------------> Michael Jackson Tribute Thread <-------------------

Comment

• Originally posted by ChristosG View Post
            εχω εναν σκληρο δισκο παλιο εχει φαει ζορια, τον πηρα σημερα μετα απο ετος και βαλε, και τον αδειασα, αλλα ακουγεται υπερβολικα, σαν να τριζει, ειναι μαλλον στα τελευταια του. ξερετε πως μπορω να βρω τι χρονο ζωης εχει ακομα? εχω ακουσει για κατι προγραμματα τα οποια τα τρεχεις και σου βρισκουν ποσο θα κρατησει ακομα ο δισκος-σε τι κατασταση βρισκεται. ο δισκος ειναι western digital. ξερετε τπτ για την υπαρξη τετοιων προγραμματων?
            Και καλά αυτό...
            Τώρα κατά πόσο.... δεν ξέρω...

Comment

• Can You See the Warning Sign?

Luckily, today's hard drives rarely fail without a warning given well in advance. All modern disks are equipped with a feature called S.M.A.R.T. that allows real-time analysis and reporting of any developing problems and potential issues. The big question is: can you read the warnings?
              Windows? OEM? HDDlife!

Microsoft Windows, including the new Windows Vista, does not bundle any tools that can access this data. It's been long ago since hard disk manufacturers offered software with their drives that could warn you of a developing problem; but not anymore.

HDDlife reads S.M.A.R.T. data from all of your hard drives and allows you to see clearly the health and resources of your disks.
              kalo mou akougetai, alla epeidh einai palios o diskos, mhpws ayto to programma den tha kanei? tha to dokimasw methayrio (paraskeyh) mallon. an kserei allos katias pei
              ------------------------>Πουλάω/Χαρίζω Βιβλία<------------------------

-------------------> Michael Jackson Tribute Thread <-------------------

Comment

• Προειδοποίηση για πρόβλημα σε updates του Ubuntu! http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=671065
                Αν κατεβάσατε updates του X Window System σήμερα , είναι πολύ πιθανό να μην λειτουργούν java apps όπως πχ το Eclipse.
                Αναμένεται διόρθωση. (Αν κατεβάσατε και δεν κάνατε restart ακόμα είναι πολύ πιθανό να μην έχετε πρόβλημα.. μέχρι το πρώτο restart... )
                ΤΗΛΕΜΕΤΑΔΟΣΗ στο λαό!!

Α ρε Λοβέρδο... Ετοιμάσου...

Comment

• Originally posted by nightcrawler View Post
                  σχετικα με τα προηγουμενα,φιλτρα πρεπει να βαλει και στην πριζα του τηλρφωνου που ειναι συνδεδεμνο το ρουτερ ή μονο εκει που ειναι το τηλεφωνο?Αν θελει να τα εχει στην ιδια πριζα πρεπει να βαλει φιλτρο..εγω εχω μοντεμ και δεν ξερω τι παιζεται με το ρουτερ..
                  σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες.Στις πριζα του μοντεμ να μη βαλει.
                  αν παιρνει και για τηλεφωνο απο την ιδια πριζα να βαλει ενα διακλαδωτη
                  -Viper pilot, what do you hear?
                  -Nothing but the rain i fear...

Comment

• Καλημέρα!
                    Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να βγάλουμε υπότιτλους από μια ταινία! Είναι ενσωματωμένοι!
                    Ευχαριστώ!
                    Εμπρός λοιπόν καλά μου ποδαράκιαα!!

Comment

• Ερώτηση:μπορώ σε μία μητρική που έχει 4 θέσεις για μνήμες και είναι dual channel στη θέση 1 πχ να έχω 256ΜΒ και στην 3 να βάλω 1GB; Αρκεί προφανώς να μπουν "χιαστί". Το ρωτάω για μία αναβάθμιση που μου ζήτησε να του κάνω κάποιος.
                      TopGear
                      Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
                      Rory Gallagher
                      Robbie Williams

Comment

• Originally posted by TopGear View Post
                        Ερώτηση:μπορώ σε μία μητρική που έχει 4 θέσεις για μνήμες και είναι dual channel στη θέση 1 πχ να έχω 256ΜΒ και στην 3 να βάλω 1GB; Αρκεί προφανώς να μπουν "χιαστί". Το ρωτάω για μία αναβάθμιση που μου ζήτησε να του κάνω κάποιος.
                        Το manual της μητρικής θα πρέπει να έχει πίνακα με τους αποδεκτούς συνδυασμούς. Κι αν έχει χάσει το manual, κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρχει σε PDF στο site της κατασκευάστριας εταιρίας.
                        You know Freud said that 90% of all human behavior is motivated by sexual impulses. Give me some credit, I would say at least 30% of my behavior is motivated by advertising and the rest by violence in film.

http://www.geekylife.gr/

Comment

• Originally posted by deggial View Post
                          Το manual της μητρικής θα πρέπει να έχει πίνακα με τους αποδεκτούς συνδυασμούς. Κι αν έχει χάσει το manual, κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρχει σε PDF στο site της κατασκευάστριας εταιρίας.
                          Καλώς, θα το ρωτήσω. Κυρίως ρώτησα αν μπορώ να βάλω διαφορετικού μεγέθους μνήμες. Το πολύ πολύ ξηλώνω την 256 και αφήνω μόνο την 1GB.
                          TopGear
                          Rory Gallagher
                          Robbie Williams

Comment

• Originally posted by TopGear View Post
                            Καλώς, θα το ρωτήσω. Κυρίως ρώτησα αν μπορώ να βάλω διαφορετικού μεγέθους μνήμες. Το πολύ πολύ ξηλώνω την 256 και αφήνω μόνο την 1GB.
                            Δεν ξέρω τι ισχύει γενικά, αλλά π.χ. στην ASUS P5P800 μπορούσες να βάλεις ό,τι ήθελες όπου ήθελες, αλλά όταν πρόκειται για μνήμες διαφορετικού μεγέθους και συγχρονισμού σε ζευγάρι τότε απενεργοποιείται το dual channel και δουλεύουν σε single channel.
                            You know Freud said that 90% of all human behavior is motivated by sexual impulses. Give me some credit, I would say at least 30% of my behavior is motivated by advertising and the rest by violence in film.

http://www.geekylife.gr/

Comment

• Originally posted by deggial View Post
                              Δεν ξέρω τι ισχύει γενικά, αλλά π.χ. στην ASUS P5P800 μπορούσες να βάλεις ό,τι ήθελες όπου ήθελες, αλλά όταν πρόκειται για μνήμες διαφορετικού μεγέθους και συγχρονισμού σε ζευγάρι τότε απενεργοποιείται το dual channel και δουλεύουν σε single channel.
                              Ισχυει αυτο.
                              Και κατι αλλο που πρεπει να κοιταξεις:
                              Στη δικια μου θελησα να βαλω ενα slot 512 single-side (με τσιπακια μονο στη μια μερια δλδ.) επαιξε προβλημα με το dual channel, και τελεικα πηρα 2 256αρες dual-side (με τσιπακια και μπροστα και πισω) και μετα απο πολλα βαλε-βγαλε στα slots λειτουργησαν ολες. Δες το manual οπωσδηποτε με λιγα λογια.

"Είναι κώδικας τιμής να με αποκαλούν ρεμάλι"
                              -DopeMonX

messin' wit' me messin' wit' da crew

Comment

• kserei kaneis an mporw na dimiourgisw mia suntomeusi gia na kleinei to pc?

// diladi na exw ena eikonidio stin epifaneia ergasias kai me diplo klik na kleinei to pc xwris erwtiseis....
                                Σκέψη μου παράλογη, σκέψη μου παράλογη.... μηπως και μ'αγαπάς......
                                eida foss kai mpika...

Comment

Working...
                                X