Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελεύθερα Μαθήματα Εαρινού Εξαμήνου 2011-2012

Collapse

Latest

Collapse

• Heavy_Load
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    Heavy_Load
    Λες για αυτούς τους οχτρούς που είχε σκοτώσει ο Μπαρουφάκης ο Τροικοφάγος, αλλά τώρα κλαίγεται ο εθνικός μας γύφτος ο Λαζόπουλος για το πόσο "κακοί...
    Today, 05:52
  • achilleas 21
    Reply to Διαφορές μεταξύ Κομμουνισμού και Ναζισμού.
    achilleas 21
    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%...BC%CF%8C%CF%82

Οπως και το κομμα του Χιτλερ ηταν σοσιαλιστικο ,ετσι ειναι και η ΧΑ.Το ναζιστικο κομμα...
    Today, 00:02
  • achilleas 21
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    achilleas 21
    Mην τσακώνεστε.Πρέπει να είμαστε ενωμένοι για την εθνικη προσπάθεια αλλιώς θα νικήσουν οι οχτροί
    Yesterday, 23:55
  • mariosx
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    mariosx
    Χρειάζεται τόσο θάρρος, να βάλει κάποιος μαζί σου κάποιο στοίχημα, όσο το να κλέψεις την πιπίλα από ένα μωρό. Κάποιοι το θάρρος σου,το λένε σε άμεση αντιστοιχία...
    Yesterday, 23:05
  • Heavy_Load
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    Heavy_Load
    Χαχαχαχα έτσι σε θέλω, θαρραλέο!
    Πάντως το ντιλ ισχύει για όποιον άλλο "αισιόδοξο συριζαίο" επιθυμεί να με κλέψει στεγνά....
    Yesterday, 22:13
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Ελεύθερα Μαθήματα Εαρινού Εξαμήνου 2011-2012

Σήμερα η Γραμματεία με ενημέρωσε να αρχίσουμε να φτιάχνουμε τη λίστα με τα Ελεύθερα Μαθήματα που θέλουμε να δηλώσουμε στο Εαρινό Εξάμηνο 2011-2012,ώστε όταν ανοίξουν οι δηλώσεις μαθημάτων να είναι έτοιμη.

Προτείνω όσοι θέλετε να δηλώσετε Ελεύθερα Μαθήματα,να στέλνετε τόσο εδώ όσο και στο mail του Συλλόγου(studclub[at]di.uoa.gr) τα μαθήματα που θέλετε να μπουν στη λίστα όπως επίσης και το Τμήμα από το οποίο αυτά προέρχονται.

Επίσης,να υπενθυμίσω τα εξής :

1)Δεν μπορούμε να δηλώσουμε Ελεύθερα Μαθήματα από : Τμήμα Θεατρικών Σπουδών,Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.

2)Προτού δηλώσετε κάποιο μάθημα στη λίστα,ψάξτε και βεβαιωθείτε ότι αυτό το μάθημα "προσφέρεται" στο Τμήμα μας από τον αντίστοιχο καθηγητή του Τμήματος που είναι το μάθημα.Το λέω για να αποφύγουμε φαινόμενα τύπου Διοίκησης Κινδύνου 2 πέρυσι στο Εαρινό,όπου πολλοί από εμάς την πατήσαμε έτσι.

3)Από τα παρακάτω Τμήματα "δικαιούμαστε" σύγγραμμα εφ'όσον επιλέξουμε Ελεύθερο Μάθημα από αυτό(έχει γίνει η σύνδεση των Γραμματειών) :
    -Μαθηματικό
    -Βιολογικό
    -Νομική
    -Οικονομικό Νομικής
    -Παιδαγωγικό(ΠΤΔΕ)
    -Νηπιαγωγών(ΤΕΑΠΗ)
    -Μουσικών Σπουδών
    -ΜΙΘΕ

Σε αυτό το post θα κρατάω τη λίστα με τα Ελεύθερα που θέλουμε να δηλώσουμε,η οποία θα ανανεώνεται.

Ως τώρα έχουμε :

1) Ιστορία της Τεχνολογίας (ΜΙΘΕ)
    2) Ιστορία των Επιστημών στην Αρχαιότητα (ΜΙΘΕ)
    3)Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών-Μικροδιδασκαλία(Παιδαγωγικό)
    4)Κοινωνική Παιδαγωγική(Παιδαγωγικό)
    5)Το Παιδικό Σχέδιο και η Παιδαγωγική του Αξιοποίηση(Παιδαγωγικό)
    6)Εισαγωγή στους Κώδικες του Θεάτρου-Θεωρία και Πράξη(Παιδαγωγικό)
    7)Γενική Αστρονομία II(Μαθηματικό)

//mods,sticky please!!!
    Last edited by NOTORIOUS; 23-03-2012, 13:39.
    No man is an island,entire of itself...Any man's death diminishes me,because I am involved in mankind...And therefore,never send to know for whom the bell tolls...It tolls for thee...
    If you fool me once,shame on you...If you fool me twice,shame on me...

Δ.Α.Π.-Ν.Δ.Φ.Κ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

2 Μαθήματα του ΜΙΘΕ από mail του καθηγητή:

Μήνυμα εκπαιδευτή: Αριστοτέλης Τύμπας

Ελεύθερα μαθήματα Τ. Τύμπα - εαρινό εξάμηνο 2011-2012

Στο εαρινό εξάμηνο 2011-2012 θα διδάξω στο ΜΙΘΕ δύο μαθήματα που θα είναι ανοιχτά σε φοιτητές και φοιτήτριες του Τμήματος Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών:
    1) Ιστορία της Τεχνολογίας (Τρίτη 9-12, συνδιδασκαλάι με τον συνάδελφο Σ. Αραποστάθη))
    2) Ιστορία των Επιστημών στην Αρχαιότητα (Τρίτη 12-3)
    Και τα δύο θα βασίζονται σε συζήτηση κειμένου στο μάθημα, οπότε προϋποθέτουν τη συμμετοχή στο μάθημα. Η αξιολόγηση των φοιτητών και των φοιτητριών από το Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών θα γίνει με βάση 6 εβδομαδιαίες εργασίες (θα πρέπει δηλαδή να διαβάσουν 6 από τα κείμενα του μαθήματος).
    Τα μαθήματα ξεκινούν στις 6 Μαρτίου.

Καλό εξάμηνο,
    Τ. Τύμπας

Υ.Γ.: Όσοι έχουν πάρει μαθήματα του κου Τύμπα ξέρουν ακριβώς το μοντέλο με το οποίο διδάσκει. Κατά ομολογία πολλών που συμμετήχαν στα μαθήματα βοηθάει πολύ ο τρόπος ο οποίος γίνεται το μάθημα και οι εργασίες που ζητούνται.
    Personal diSite || How-tos for debian systems || myYoutube
    friend's cult blog || Must see || Use dropbox || StackOverFlow || GitHub

Comment

Μικροδιδασκαλία - Ελεύθερο Μάθημα Εαρινού Εξαμήνου

Γεια σε όλους,

Μήπως ξέρει κανείς αν το μάθημα της Μικροδιδασκαλίας του Παιδαγωγικού είναι ανοιχτό αυτό το εξάμηνο στους φοιτητές του Τμήματός μας, και επίσης από που μπορούμε να μάθουμε τις ώρες και μέρες των παραδώσεων;

Ευχαριστώ

Comment

Δευτέρα Εκπαίδευση εκπ/κών-Μικροδιδασκαλία Κ.Μ. Α110 κ.Βρεττός 12-3μμ αιθ.ΑΔ
        Το θέμα είναι ότι δεν είδα κάπου τί ισχύει για εμάς.
        There are 6.502.867.120 people in the world..
        Some are bad people, Some are good people, Some going away, Some searching the truth…

There are 6.502.867.120 people in the world and sometimes all you need is one

Comment

Καλησπέρα, ειστε σιγουροι οτι δεν μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα απο Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.??? Εχω την εντυπωση οτι αλλαξε φετος ο κανονισμος και μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα και απο εκει..Μπορουμε να το κοιταξουμε αυτο καπως ? Ρωτησα τις γραμματειες (di-iatrikhs) αλλα δεν ηξεραν με σιγουρια να μου απαντησουν και μου ειπαν να μιλησω με καθηγητες !!!......
          We fall in order to learn how to rise up again stronger...

http://www.youtube.com/watch?v=jFbrvZqL2O4

Comment

Originally posted by TooHottY View Post
            Καλησπέρα, ειστε σιγουροι οτι δεν μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα απο Τμήμα Ιατρικής,Τμήμα Φαρμακευτικής.??? Εχω την εντυπωση οτι αλλαξε φετος ο κανονισμος και μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα και απο εκει..Μπορουμε να το κοιταξουμε αυτο καπως ? Ρωτησα τις γραμματειες (di-iatrikhs) αλλα δεν ηξεραν με σιγουρια να μου απαντησουν και μου ειπαν να μιλησω με καθηγητες !!!......
            Κοίτα,εγώ όταν ρώτησα την Γραμματεία μας την Τρίτη,μου είπε ότι δεν μπορούμε καθώς δεν υπάρχει "σύνδεση" μεταξύ των 2 Γραμματειών(εν ολίγοις δεν μας δίνουν μαθήματά τους).Αυτό ίσχυε και στο χειμερινό φέτος και πέρυσι αν θυμάμαι καλά...
            No man is an island,entire of itself...Any man's death diminishes me,because I am involved in mankind...And therefore,never send to know for whom the bell tolls...It tolls for thee...

Comment

Το θεμα ειναι να μας πουν που να ρωτησουμε ωστε να μας απαντησει καποιος με σιγουρια αν ισχυει ακομα το παλιο και δεν εχει αλλαξει ,εγω καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν θυμαμαι που,πως κτλ κτλ...η γραμματεια της Ιατρικης μου ειπε οτι δεν θα ανακατατευτει και πως αν μου το αναγνωρισει η δικη μας ( και το εχει δωσει ο διδασκοντας της Ιατρικης ως επιλογη ) τοτε δεν θα εχω προβλημα.. Αντε βγαλε ακρη τωρα...pffffffffffffffff
              We fall in order to learn how to rise up again stronger...

http://www.youtube.com/watch?v=jFbrvZqL2O4

Comment

Παιδικό σχέδιο & η παιδ/κή του αξιοποίηση

Ξέρει κανείς αν προσφέρεται ακόμη στο τμήμα μας?
                Δεν ξέρω που να ψάξω.. :)

Comment

για Διοικηση κινδύνου 2 τι παίζει? την έχουν σταματήσει για τους φοιτητές του τμήματος μας?

Comment

Originally posted by supermario View Post
                    για Διοικηση κινδύνου 2 τι παίζει? την έχουν σταματήσει για τους φοιτητές του τμήματος μας?
                    Απ'όσο ξέρω, ναι.
                    TopGear
                    Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
                    Γνήσια θύρα 21 1975 - Original 21 1982
                    Rory Gallagher
                    Robbie Williams

Comment

Originally posted by supermario View Post

Πέρυσι τη σταμάτησαν,με τη δικαιολογία ότι "είναι πολύ σύνθετο μάθημα για το Τμήμα μας"(άσχετα που στην Ανάλυση I μας βάζανε να λύνουμε ολοκληρώματα με 2πλη αλλαγή μεταβλητής).5 ασκήσεις Πιθανοτήτων δημοτικού δεν είναι παίξε-γέλασε φίλε... :P

Comment

Originally posted by NOTORIOUS View Post
                        Πέρυσι τη σταμάτησαν,με τη δικαιολογία ότι "είναι πολύ σύνθετο μάθημα για το Τμήμα μας"(άσχετα που στην Ανάλυση I μας βάζανε να λύνουμε ολοκληρώματα με 2πλη αλλαγή μεταβλητής).5 ασκήσεις Πιθανοτήτων δημοτικού δεν είναι παίξε-γέλασε φίλε... :P
                        Βασικά 3 νομίζω ήταν και γράφαμε τις 2...
                        TopGear
                        Some say he has named every single blade of grass surrounding the Top Gear test track. And that he was a CIA experiment gone wrong. All we know is, he is called The Stig...
                        Γνήσια θύρα 21 1975 - Original 21 1982
                        Rory Gallagher
                        Robbie Williams

Comment

Originally posted by TopGear View Post
                          Βασικά 3 νομίζω ήταν και γράφαμε τις 2...
                          Η άλλη θα ήταν με αλλαγμένα νούμερα,και θα ήταν δύσκολη για 'μας.Δεν έχουμε μάθει να λειτουργούμε κάτω από τέτοιες συνθήκες... :P

Comment

Η οικονομικη των Δικτυων απο το Οικονομικο που προσφεροταν αλλες χρονιες την εχει στο προγραμμα σπουδων τους αλλα οχι στο προγραμμα εαρινου,ξερει κανεις τι παιζει?αν θα γινει ή το κοψανε?
                            Νιεχ

Comment

Ξέρει κανείς σε ποιά αίθουσα γίνεται το μάθημα Ιστορία των επιστημών στην αρχαιότητα, του ΜΙΘΕ;

Comment

Working...
                              X