Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εισαγωγή στον Προγραμματισμό(Άπαντα-2005)

Collapse

Collapse

• coco
    Reply to fb ...ξέρουν??
    coco
    Διοτι ειμαι "Κατίνα"Αλλα μετα παω κανω εξομολογηση και την ντροπη την παιρνει ο καλος Θεουλης..........οποτε !...
    Today, 17:28
  • coco
    Reply to οι δεκα εντολες
    coco
    Εμπορικοθρησκευτικο ειναι οχι θρησκευτικο!Ουτε φυσικα Θεολογικο!Παντως στα χιουμοριστικα δεν κολαει με τιποτα ,διοτι σημερα δεν ειναι καθολου αστειο οτι...
    Today, 17:13
  • KATA_PSEYDOYS
    Reply to ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΗΝ ΑΘΕΙΑ
    KATA_PSEYDOYS
    ΑΠΑΝΤΩ
    Η Λογικη (αν την σεβεσαι) τι σου απαντα...???
    Ενα σπιτι...
    ειναι δυνατον να δομηθει απο την φυση...τυχαια...υπο καποιες συνθ...
    Today, 16:52
  • lyna
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    lyna
    Η Ζωούλα ειναι γραφική. Θα παραμείνει γραφική για πάντα. Ειναι τόσο γραφική συντρόφισσα που απορώ γιατι δεν ειναι στο ΚΚΕ.
    Τελος πάντων.
    ...
    Today, 16:42
  • KATA_PSEYDOYS
    Reply to ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΗΝ ΑΘΕΙΑ
    KATA_PSEYDOYS
    ΑΠΑΝΤΩ
    Μην κανεις τον ''ξυπνιο''...παιζοντας με τις λεξεις...!!!...
    Today, 16:40

Θέματα

Collapse

• mailmad
    Γυμναστήριο Yava Πειραιά
    mailmad
    Θα ήθελα να καταθέσω τη γνώμη μου για το γυμναστήριο Yava Πειραιά.
    Έχει δεχτεί μεγάλη προβολή και διαφήμιση. Πρόκειται για ένα τεράστιο χώρο (ισχυρίζονται...
    Today, 12:31
  • KATA_PSEYDOYS
    ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΩ ΤΗΝ ΑΘΕΙΑ
    KATA_PSEYDOYS
    Φιλε συνανθρωπε αθεε

Παραβλεποντας οτι δηλωνεις αθεος...
    ευελπιστωντας στο ενδεχομενο...να εισαι ανθρωπος που αγαπας Την Λογικη...Την...
    Yesterday, 22:26
  • stella3
    Henna tattoo
    stella3
    Καλησπέρα! Δεν είμαι και σίγουρη ότι ανέβασα το θέμα στη σωστή κατηγορία, αλλά δεν ήξερα καθόλου πού να το κολλήσω! :P

Θέλω να κάνω τατουάζ...
    Yesterday, 22:00
  • Amorphis
    Ψάχνω για ferret
    Amorphis
    Καλησπέρα. Ψάχνω για ferret εδώ και πολύ καιρό, και δέν εχω βρεί πουθενά. Είδα κάποιους που είχαν ανα τον καιρό αλλά δέν ήξεραν να μου πουν ακριβώς που...
    Yesterday, 17:50
  • Christinoula
    Αγορα και χρηση παπακι
    Christinoula
    Καλησπερα,εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω καποιο οικονομικο μεταχειρισμενο βεβαια παπακι για να διευκολινομαι στις μεταφορες μου αφου παρω το διπλωμα.Να...
    Yesterday, 14:33
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Εισαγωγή στον Προγραμματισμό(Άπαντα-2005)

Join the club!
    Cloud Connected ;)

Αν και δεν καναμε τιποτα τρομερο σημερα μου φαινεται πως θα τον λατρεψω αυτον τον καθηγητη!!!
    Η διαφορα αισθητη ετσι??? Καλη μας συνεχεια!!!
    Be yourself tonight,don't stress yourself to death
    Don't try to fight the time,synchronise your health...
    Don't think you'll lose it all ; it all comes back to you
    So get your soul alive, things will go on through
    Don't hide behind a dark and empty soul
    Don't lie to yourself no more...

Comment

Εγω παντως εχω ακομα την απορια μου, γιατι δεν μπηκα την πρωτη ωρα.... Μπουχουχουχουχουχουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ υυυυυυ
      Death is certain, life is not!
      Kalh omeleta, ki erxetai!
      Oποιος δε γουσταρει....ξυδακι!!!!
      Usstan ssinssrigg Felynilph

Πωλουνται ζωες. Τιμή (το κομματι): 1 μερα χωρις PC.

Comment

Προς όλους τους πρωτοετείς: Συμπληρώστε τις αιτήσεις όσο γίνεται πιο γρήγορα (αιτήσεις για εργαστήρια).

Ρίχτε μια ματιά εδώ: www.di.uoa.gr/~ip για ηλεκτρονική αίτηση, αλλιώς αν θέλετε μπορείτε να κάνετε και γραπτή (πηγαίνετε στο γραφείο του κ. Σταματόπουλου).

Μην το καθυστερείτε πολύ και πείτε το και στους άλλους πρωτοετείς γιατί πρέπει μέχρι την άλλη βδομάδα να ξέρουν ακριβώς πόσα τμήματα Α, Β και C θα γίνουν, ώστε να φτιάξουν το πρόγραμμα.

Μια συμβουλή: μην είστε εγωιστές και πείτε: "σιγά μην πάω στο Α, είναι για εντελώς στόκους" ή τίποτα τέτοιο άμα δεν ξέρετε και πολλά από PC. Η ύλη που θα καλύψουν τα τρία τμήματα -φιλοδοξείται, τουλάχιστον, από τον κ. Σταματόπουλο, ότι- θα είναι ακριβώς η ίδια, απλά στο τμήμα Α θα ασχοληθούν με τα Windows features λίγο παραπάνω και ίσως γίνουν και λίγες "υπερωρίες" (το 2ωρο να γίνει 3ωρο κλπ για τις ανάγκες της ίδιας πορείας στην ύλη με τα άλλα τμήματα). Ομοίως και από το Β στο C.

Don't pretend, μόνο σε εσας κακό θα κάνει.

Παρακολουθείστε το μάθημα (τις παραδόσεις και τα εργαστήρια), γιατί είναι πολύ χρήσιμα. Ειδικά το μάθημα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ με έναν φανταστικό καθηγητή σαν τον κ. Σταματόπουλο ειλικρινά δε βρίσκω λόγο να το χάσετε.

Προσοχή στις ημιδεσμευμένες ώρες (18:00 - 20:00 την παρασκευή και δυο ακόμα ώρες από κάποια μέρα του άλλου τμήματος -’ρτιων ή Περιττών-) για συμβάδισμα των δύο τμημάτων, καλύτερα μην κανονίσετε π.χ. μάθημα κιθάρας (λέμε τώρα) ή αγγλικών εκείνες τις ώρες.

Η λίστα επίσης είναι πολύ χρήσιμη, δείτε την.

Κοινώς κάνετε ό,τι ακριβώς λέει ο ίδιος ο κ. Σταματόπουλος στο χαιρετιστήριο μήνυμα

/!\Σημαντικό:
        -----------------
        ’μα αλλάξετε απόφαση (αφού δώσετε την συμπληρωμένη αίτηση -μέσω διαδικτύου ή χειρόγραφη-) για τον τύπο εργαστηρίου που θέλετε να παρακολουθήσετε επικοινωνήστε με τον κ. Σταματόπουλο (ή και με καποιον μεταπτυχιακό φαντάζομαι), είτε στο γραφείο του, είτε μέσω e-mail και θα σας αλλάξει.
        Os iusti meditabitur sapientiam,
        Et lingua eius loquetur indicium.

Beatus vir qui suffert tentationem,
        Quoniqm cum probates fuerit accipient coronam vitae.

Kyrie, ignis divine, eleison

O quam sancta, quam serena,
        quam benigma, quam amoena
        O castitatis lilium

1010011010

Comment

oh my god o YoMaNaTiOn einai aftos?? I mipws mbike kaneis me to username toy? (kiddin )
          Ξύπνησα με δυσκολία. Με δυσκολία σηκώθηκα από το κρεβάτι. Τα μάτια μου βαριά, μόλις που μπορούσα να τ' ανοίξω. Τα βήματά μου με οδήγησαν στην κουζίνα, στο τσίγκινο κουτάκι με τη "δόση". Δυο κουταλιές nescafe, μια κουταλιά ζάχαρη, χτύπημα και μπόλικα παγάκια και Ο ΠΡΩΤΟΣ ΦΡΑΠΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!!

frapes_drinker homepage

Comment

Από τη λίστα:

Στα πλαίσια της φοίτησης του, κάθε φοιτητής δικαιούται ένα

λογαριασμό στους υπολογιστές του τμήματος.
            Ο λογαριασμός αυτός του παρέχει ένα λογαριασμό ηλεκτρονικού

ταχυδρομείου, και παράλληλα επιτρέπει την πρόσβαση στους

υπολογιστές των εργαστηρίων PC και UNIX.
            Οι φοιτητές του 1ου έτους που έχουν εγγραφεί στο τμήμα, θα πρέπει

να απευθύνονται στο γραφείο Α5 το οποίο βρίσκεται μέσα στο

εργαστήριο των SUN δίπλα από την αίθουσα διδασκαλίας Α', για να

παραλαβή των λογαριασμών τους, έχοντας μαζί τους τη φοιτητική τους

ταυτότητα (τρίπτυχο) ή το πάσο.
            What came first? The music or the misery?
            ------------------------------------------------------
            My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

Από τη λίστα:

Code:
              Στα πλαίσια του μαθήματος, θα υπάρξουν 8 εργαστηριακά τμήματα,
              2 τύπου Α, 5 τύπου Β και 1 τύπου Γ, με βάση τις δηλώσεις επιλογής
              τύπου που κάνατε. Το πρόγραμμα θα έχει ως εξής:

+-----------------------+-----------------------+-----------------------+
              | Εργαστήρια τύπου Α    | Εργαστήρια τύπου Β    | Εργαστήρια τύπου Γ    |
              | Δευτέρα   15:00-17:00 | Δευτέρα   13:00-15:00 | Τρίτη     13:00-15:00 |
              | Πέμπτη    14:00-16:00 | Τετάρτη   11:00-13:00 |                       |
              |                       | Πέμπτη    17:00-19:00 |                       |
              |                       | Παρασκευή 11:00-13:00 |                       |
              |                       | Παρασκευή 14:00-16:00 |                       |

Από την Πέμπτη 6/10/2005, ώρα 9:00, θα βρίσκονται έξω από το γραφείο
              μου (Α48, στον Α' όροφο, ακριβώς επάνω από την Γραμματεία) καταστάσεις
              για κάθε τμήμα (πλην αυτού του τυπου Γ) στις οποίες θα μπορείτε να
              συμπληρώνετε τα στοιχεία σας επιλέγοντας συγκεκριμένο τμήμα από τον
              τύπο που έχετε ήδη δηλώσει. Όσοι έχετε επιλέξει τύπο Γ, δεν χρειάζεται
              να κάνετε κάποια επιπλέον δήλωση. Προσέξτε, δεν μπορείτε να επιλέξετε
              κάποιο τμήμα, αν αυτό έχει ήδη συμπληρωθεί με το μέγιστο αριθμό φοιτητών
              που θα έχει καθορισθεί στην κατάσταση.

Επίσης, προς το παρόν κλείνει η διαδικασία επιλογής τύπου εργαστηριακού
              τμήματος, τόσο η ηλεκτρονική όσο και μέσω της έντυπης φόρμας. Όποιος
              ενδιαφέρεται να παρακολουθήσει εργαστήριο και δεν έχει κάνει δήλωση
              επιλογής τύπου μέχρι τώρα, να με βρει στο μάθημα της Παρασκευής 7/10.

Π. Σταματόπουλος
              Last edited by emufear; 05-10-2005, 16:27.
              My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

να ρωτήσω ρε παιδιά, σε ποιούς κάνει ο Σταμ. και σε ποιους ο Μισυρλής, σε άρτιους και περιτούς, ή κάνει μόνο ο ένας, έχω μπλέξει τα μπούτια μου...

Comment

Σταματόπουλος σε όλους.

▲ ▲

Comment

Ναι, Σταματόπουλος σε όλους. Η θεά τύχη είπε να μην αδικήσει κάνενα φέτος
                    My blog

The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena
                    Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Σταματοπουλος rulez so hard!!!

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από /*RaDioHeAD*\
                        Σταματοπουλος rulez so hard!!!

Συμφωνω απολυτα!!!
                        Εγω και να ποροθω με αυτο το μαθημα???
                        Ειναι απιστευτος καθηγητης!!!
                        Καλη μας συνεχεια!!!
                        Be yourself tonight,don't stress yourself to death
                        Don't try to fight the time,synchronise your health...
                        Don't think you'll lose it all ; it all comes back to you
                        So get your soul alive, things will go on through
                        Don't hide behind a dark and empty soul
                        Don't lie to yourself no more...

Comment

Η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ανοιξουμε ενα ευχαριστηριο Θρεντ και να του το στειλει ο Συλλογος σε mail...Αν και παρακολουθει το φορουμ οποτε λογικα θα το δει.

Comment

Εγώ νομίζω πρέπει να του φτιάξουμε ένα άγαλμα και να το βάλουμε στο προαύλιο
                            My blog

The Earth is a very small stage in a vast cosmic arena
                            Η αλληγορία της σπηλιάς

Comment

Ζηλεύω...

Comment

Working...
                              X