Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Koitaxte ego tin spazokefalia tou Mullholand DRv tin goustara.Apla i 2 xeiroteri tainia pou exo dei sti zoi mou itan to Dune(metafora tou vivliou,egine k strategy game).Argoi rithmoi,atakes pou tis akouges toulaxiston 2 fores kai genika enas viasmos enos gamatou diastimikou fantasy story.
    Oso gia ta Alien,goustara poli to 1 alla pio polli to 2,dioti pera apo tis Amerikanies eixe poli kali drasi kai etsi ki allios ta alla den ta ksanakanan thriller gia na peis oti xalase to franchise,opote...To 3 itan gia mena mia pipa kai misi,den mou aresan ta cromata kai i idea enos psifiakou alien,tin epoxi pou ta effe den itan etoima akoma kai to 4 apla aniparkto.San apotiximeno Jurassic Park me alien anti gia velociraptors.
    May the Φως Be with You

Comment

O Grave mou proteine to exis kai exw porwthei, thelw na to dw :

ONG BAK (Mauy Thai Warrior)

Comment

"War Games" 1980 me ton Broderick!!!!
        Ti pliroforikarioi eistai ama den exetai dei ayti tin tainia!!!Prwti tou idous ths nomizw...
        kaboooooooooooom....

Comment

Mάθατε μήπως γυρίζεται το "Πειρατές της Καραϊβικής Νο2" ?? Το διάβασα νομίζω κάπου αλλά δεν είμαι σίγουρος....

Με τον Ντεπ παλί στον πρωταγωνιστικό ρόλο?? Ομολογώ πως το πρώτο μέρος μου άρεσε πολύ, το δεύτερο άραγε θα 'ναι εξίσου καλό? (επειδή συνήθως δεν γίνεται έτσι.... )
          Το νέο site των Ολυμπιακών Αερογραμμών είναι σε λειτουργία, τσεκάρετέ το!!!!!
          Ολυμπιακές Αερογραμμές

-------------------------------------------------------------------------------

Το site του συλλόγου μας...
          Ένωση Ποντίων Σουρμένων

Comment

Κορυφαίες ταινίες είναι:
            American Pie Trilogy
            Langoliers
            Blair Witch
            Final Destination Dilogy
            Matrix Trilogy
            Lotr Trilogy
            Debbie Does Dallas
            What came first? The music or the misery?
            ------------------------------------------------------
            My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

kapoios eipe : to kourdisto portokali
              --- an s arese afti i taineia tote ti na sou pw.. perastika..

kapoios allos eipe : terminator 1
              --- apo pote eheis na pas cinema?

kapoios eipe : requiem for a dream
              --- afti i taineia einai to trailer tis "strofis"

kapoios eipe : pi
              --- eleeini..

kapoios allos eipe : the net
              ---

pleon oi tainies krinodai apo ta efe pou ehoun kai ohi apo to story afou pleon elahistes tainies ehoun pragmatiko kalo senario..

na prosthesw ki egw alli mia koryfaia tainia : "the game"
              top...

Comment

Pistevo pos iparxoun akoma tainies pou krinontai apo to senario k oxi apo ta efe.Molis eipes oti to Pi den sou arese.Prosekses to senario tou?Gamaei.Episis,mia tainia den krinetai mono apo senario i mono apo efe.Kathe tainia exei alla pragmata na sou prosferei.St'arxidia mou an ena thriller exei gamo tin psixologisi xaraktiron,an den me tromaksei.I psixologisi apla tha einai bonus,an iparxei.To Kourdisto Portokali gia mena itan apistefti tainia,tora an den sou arese,pistevo pos den xreiazotan idiaitera to "perastika sou"(mallon gia plaka to eipes fantazomai).Anyway,gia ksanakoita tis tainies aftes pou den sou aresan pio prosektika k isos na allakseis gnomi(to Net oute emena mou ekane kati,omologo).To ot kapoies apo aftes einai arges den exei na leei.

PS:Afou oles oi tainies krinontai apo ta efe,giati o kosmos exei thapsei ta kainouria Star Wars pou einai apo ta kalitera deigmata edikon efe pou iparxoun???
                Kai ti tha pei poso kairo exei na paei sinema kapoios?Diladi mono oi kainouries metrane?O Nonos kai o Exorkistis den metrane epeidi einai palies?Just think about it
                Last edited by warulf666; 20-01-2005, 18:12.
                May the Φως Be with You

Comment

Mάθατε μήπως γυρίζεται το "Πειρατές της Καραϊβικής Νο2"

Kapou teli tou 2005 me arxes 2006 kai me diafora 6 minon apo to Peirates 3,dioti giristikan mazi(opos ta Matrix 2 k 3).
                  Logika tha gamaei,sto 2 tha paizei o Keith Richards twn Rolling Stones ton patera tou Johnny Depp(!).Apo kei kai pera,oti ksereis ksero!
                  May the Φως Be with You

Comment

no offence warulf :)
                    oles tis tainies pou anefera tis ehw dei.

pes edaxei to terminator, to vlepeis gia na perasei i wra.
                    alla re file apo to kourdisto portokali ti sou arese?

episis to pi den eihe kai kamia ypothesi, to mono pou sou elege itan oti to pi ekfrazei ta pada. nai edaxei,pws omws? den exigouse tpt, apla mia idea erixe apla gia na dikaiologisei to titlo.. apo skinothesia den elege mia kai episis itan aspromavro kai se zalize..
                    (twra pou pa aspromavro deite kai to "the man who wasnt there")

tespa,gnwmi mou ola afta.

Comment

Nai re si,ennoeitai pos ola afta einai gousta.Kai gi'afto akrivos emena i skinothesia tou pi mou arese.Episis,to senario itan oso paranoiko pou evgazes noima(xexe).
                      Oso gia to "The man who wasn't there",ti na po?Oi Koen sta kalitera tous(kai to Fargo gamage)
                      May the Φως Be with You

Comment

Επειδή τυγχάνει το κουρδιστό πορτοκαλι να είναι μια από τις αγαπημενες μου ταινίες νομίζω πως πρεπει να διευκρινιστεί κάτι σχετικά με το θέμα των ταινιών. Μια ταινία δεν έχει να σου προσφέρει μόνο 2 ώρες διασκέδασης αλλά κυρίως ψυχαγωγία με την κυριολεκτική σημασια της λέξης, οπότε πρέπει να δείς τι θέλει να πει ο σκηνοθέτης και στο συγκεκριμένο έργο. Μπορει η ταινία να είναι λίγο ωμή αλλά σκέψου πόσο
                        χειρότερη είναι η πραγματικότητα.
                        Nightmares haunt my lonely nights I must be strong and I must fight Vengeance burns a raging anger, I have lost the fear to die Braveheart that's what I am I kill until my blood runs dry, The lust for battle in my veins inspires me to take your life Braveheart that's what I am, I kill until my blood runs dry
                        κότα

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από killer_instinct
                          Παίδες προτείνω και το Gattaca! Ταινιάρα!
                          Φίλε killer_instict, υποκλίνομαι!!! Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει... Πραγματικά μετά από αυτό, πίστευα πως μπορούσα να κάνω τα πάντα αρκεί να το ήθελα υπερβολικά, μέχρι σε σημείο να θυσιάσω τα...πάντα!!! Όσοι δεν το έχετε δει, δείτε το οπωσδήποτε!!! (Άσχετο: με τέτοιο nick, πώς γίνεται να είχες avatar τον E.Honda???)

Όσο για το Requiem for a Dream, που εδώ και καιρό θέλω να το δω και δεν τα έχω καταφέρει, από όλους ακούω τη συγκεκριμένη ατάκα: "Με το που θα τελειώσει η ταινία θα πέσεις σε κατάθλιψη". Τόσο ψυχοπλακωτικό πια???
                          "...Many are my names in many countries. Mithrandir among the Elves, Tharkun to the Dwarfs; Olorin I was in my youth in the West that is forgotten, in the South Incanus, in the North Gandalf; to the East I go not..."
                          The Two Towers, The Window on the West, p.655

DI(T)@UOA: Μια Αιωνιότητα και... Μιάμιση Χρονιά!!!

byteme ...το site για εσάς που έχετε κάνει το videogaming τρόπο ζωής!

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Olorin

Φίλε killer_instict, υποκλίνομαι!!! Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει... Πραγματικά μετά από αυτό, πίστευα πως μπορούσα να κάνω τα πάντα αρκεί να το ήθελα υπερβολικά, μέχρι σε σημείο να θυσιάσω τα...πάντα!!! Όσοι δεν το έχετε δει, δείτε το οπωσδήποτε!!! (Άσχετο: με τέτοιο nick, πώς γίνεται να είχες avatar τον E.Honda???)
                            Πραγματικά ταινία που σε ανατριχιάζει.. Εγώ μία στιγμή θορυβήθηκα και προβληματίστηκα στο γεγονός μήπως καταντήσω σαν τον τέλειο! Μία ταινία που σου δείχνει αν δεν έχεις πολλά τότε υπάρχει το ενδιαφέρον να τα αποκτήσεις.
                            (έτσι μου ήρθε και έβαλα τον Χόντα , που να θυμάμαι, ήμουν μικρός τότε! )

edit: Μάλλον για την εκτελεστική του δεινότητα!!
                            Last edited by killer_instinct; 21-01-2005, 09:43.
                            My page :: My blog ::My Security Blog :: Site

Comment

Ξέχασα να ανεφέρω το: "Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι"!!
                              Η αγαπημένη μου κωμωδία!!
                              Γελάω μόνο που τη σκέφτομαι! Την έχω δει καμιά 20αριά φορές και γελάω σαν να είναι η πρώτη!
                              My page :: My blog ::My Security Blog :: Site

Comment

Είδα το "21 γραμμάρια".

Τρομερή ταινία!
                                Ιf you need something done, you better do it yourself.
                                I get by with a little help from my φπ² friends

TimeToLeave

Be the change you want to see in the world

Comment

Latest

Collapse

Working...
                                X