Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Collapse

Latest

Collapse

• achilleas 21
    Reply to Νεκροι της ΕΡΤ
    achilleas 21
    πως ονομαζεσαι εσυ που τα αναπαράγεις αυτα ?γιατι κρυβεσε πισω απο το πληκτρολογιο?μηπως θες να εχεις την τυχη που περιμενει αυτον?
    ...
    Today, 02:28
  • Eβlogitos
    Reply to Ο Δουρής ήταν αθώος
    Eβlogitos
    Αποτι θυμαμαι το DNA που βρεθηκε στον πρωκτο του νεκρου παιδιου ΔΕΝ ηταν του Δουρη. Άλλος το βιασε επομενως. Αυτο βεβαια δεν αποκλειει οτι αυτος το σκοτωσε....
    Today, 02:08
  • noemon
    Reply to Νεκροι της ΕΡΤ
    noemon
    Φρενοκομειο κατευθειαν.
    Today, 01:53
  • Alithinos
    Reply to Αριθμοσοφία – Μυστικοί Κώδικες του Ελληνικού Αλφαβήτου
    Alithinos
    Επειδή το έχω το βιβλίο του Πλάτωνα με το τίτλο "Κρατύλος", όπου αναλύει τα της Ελληνικής γλώσσας, αυτό που ισχυρίζεται για τα ονόματα είναι...
    Today, 00:49
  • borkata98123
    Reply to Ποιο υπολογιστή να επιλέξω;
    borkata98123
    Καλημέρα,

το είχα σκεφτεί πολύ να πάρω ένα σταθερό υπολογιστή αλλά δεν θα μπορώ να παρουσιάζω τις εργασίες μου σωστά. Με την έννοια ότι να...
    Today, 00:27
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Συμφωνώ κι εγώ για το Psycho
    Επίσης από θρίλερ καλό είναι το straw dogs
    Where did I sign
    did I miss the auction where my life went under the club?

Comment

Εγώ, το καλύτερο thriller που έχω δει, πρέπει να είναι η "Έκτη Αίσθηση".
      Δεν είχε πολύ τρομακτικές σκηνές, αλλά, με το όλο story, είχα χεστεί απάνω μου
      Ιf you need something done, you better do it yourself.
      I get by with a little help from my φπ² friends

TimeToLeave

Be the change you want to see in the world

Comment

Cool Movie :

Session 911 (Where do u live Simon?)

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από The Gravedigger
          mmm..

my personal favs ...

Black Hawk Down
          The Good Fellas
          Dawn Of The Dead
          Me Myself and Irene
          Memento
          BloodSport
          ONG BAK
          Saving Private Ryan
          Vanilla Sky
          The 9th Gate
          The legend of The Headless Rider
          The Braveheart
          The Gladiator

e oxi kai dawn of the dead. pes kalitera shawn of the dead einai poli kalitero

Comment

@gravedigger:

sleepy hallow λεγεται ρε συναδελφε,οχι The legend of The Headless Rider.αυτος ηταν αλλος ενας απο τους ο ευφανταστους τιτλους που οι εταιριες διανομης και μερικοι κριτικοι που νομιζουν οτι εχουν εμπνευση δινουν στις ταινιες για να τις κανουν πιο ελκυστικες(οντως ποιος θα πηγαινε να δει μια ταινια που λεγεται "κοιμισικο hallow"?)
            η τεχνη ειναι το αντιθετο της ζωης

Νεκταριος

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Sho Yano

e oxi kai dawn of the dead....
              Συμφωνώ! Το 28 μέρες μετά ήταν πολύ καλύτερο .

Φοβερή ατάκα που κάθε άντρας έχει σκεφτεί, αλλά δεν έχει διαννοηθεί να την ξεστομίσει γιατί θα πέσει φωτιά να τον κάψει, από το Alfie που είδα χθες:
              "Για κάθε μια πανέμορφη γυναίκα που βλέπεις, υπάρχει κάπου ένας άντρας που έχει βαρεθεί να την πηδάει"!!!
              UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
              Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
              SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από preacher man
                @gravedigger:

sleepy hallow λεγεται ρε συναδελφε,οχι The legend of The Headless Rider.αυτος ηταν αλλος ενας απο τους ο ευφανταστους τιτλους που οι εταιριες διανομης και μερικοι κριτικοι που νομιζουν οτι εχουν εμπνευση δινουν στις ταινιες για να τις κανουν πιο ελκυστικες(οντως ποιος θα πηγαινε να δει μια ταινια που λεγεται "κοιμισικο hallow"?)
                Εν τω μεταξύ, ούτε sleepy hallow λέγεται, αλλά sleepy hollow!

Όχι δεν ποστάρω μόνο και μόνο για να κάνω κύρηγμα στον preacher (κύρηγμα στον preacher, get it? ε, χμ, οκ σταματάω...)

Είπα να πω κι εγώ τις προτιμήσεις μου...
                @leo: συμφωνώ, "η έκτη αίσθηση" είναι για μένα αριστούργημα, όπως πολύ καλό ήταν και το "άθραυστος" του ίδιου σκηνοθέτη (M. Night Shyamalan για όποιον αναρωτιέται). Δυστυχώς (ή ευτυχώς γιατί έμαθα πως ήταν μπούρδα) δεν είδα την τελευταία του...

Όσοι μιλούν για το Psycho: παιδιά διαβάστε το πρωτότυπο βιβλίο. Αυτό έκανα κι εγώ και έκλ*** μέντες, κι ας ήξερα την ιστορία από την ταινία. Ελάχιστα βιβλία μου το έχουν κάνει αυτό!

Έτυχε να δει κανείς το Old Boy που παιζόταν μέχρι πρόσφατα στις αίθουσες; Μου έκανε πολύ εντύπωση με τη σκηνοθεσία του, το σενάριό του, την ηθοποιία του (μπλα μπλα μπλα), αλλά δεν έχω βρει πολλούς που να την είδαν... γιατί βρε παιδιά, επειδή είναι κορεάτικη, κι όχι μεγάλου χολιγουντιανού στούντιο;;;
                Panis angelicus, fit panis hominum

www.olrandir.com - Σύλλογος Αποφοίτων

Comment

gia to sleepy hollow apla moy diefyge...

Ksexasa na anafero tis:

Predator 1,2
                  Alien 1,2,3
                  Terminator 1,2
                  Heat
                  Meet the Parents
                  Rosemary's Baby
                  From Hell
                  Dumb and Dumber
                  Last edited by The Gravedigger; 16-01-2005, 12:04.
                  "I cannot see myself, i don't even see the hallway that i am in,i see a girl in a bloody dress standing at the cellar down below... Mirror Mirror..The Mirror on the wall.."
                  Watch well what your tongue speaks, When making an oath unto the gods.Be prepared to bleed.All lies have their cost.I sail the seven seas ,In search of the dreams that have been lost.Cursed to wander this age of chaos

Comment

Έτυχε να δει κανείς το Old Boy που παιζόταν μέχρι πρόσφατα στις αίθουσες; Μου έκανε πολύ εντύπωση με τη σκηνοθεσία του, το σενάριό του, την ηθοποιία του (μπλα μπλα μπλα), αλλά δεν έχω βρει πολλούς που να την είδαν... γιατί βρε παιδιά, επειδή είναι κορεάτικη, κι όχι μεγάλου χολιγουντιανού στούντιο;;;

File eisai dikos mas an eides to Oldboy kai sou arese!I tainia gamouse apo oles tis plevres kai apedeikse KSANA oti to mellon anikei stous sxistomatides kai oti to Hollywood pethainei(skefteite oti polles teleftaies giaponezikes-kinezikes-koreatikes tainies ginontai remaike apo Hollywood.Mpa,ksemeiname apo idees ilithioi cowboys?)!
                    May the Φως Be with You

Comment

Πολύ καλή ταινία ήταν το Κουρδιστό Πορτακάλι!!!Εντελώς psycho ο Cubric!!Επίσης γαμάτο είναι και το Midnight express!!!
                      Οι ληστές θέλουν τα λεφτά σου ή τη ζωή σου.Οί γυναίκες θέλουν και τα δύο.

Comment

Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από warulf666

File eisai dikos mas an eides to Oldboy kai sou arese!I tainia gamouse apo oles tis plevres kai apedeikse KSANA oti to mellon anikei stous sxistomatides kai oti to Hollywood pethainei(skefteite oti polles teleftaies giaponezikes-kinezikes-koreatikes tainies ginontai remaike apo Hollywood.Mpa,ksemeiname apo idees ilithioi cowboys?)!
                        Συμφωνώ με τον φίλο warulf
                        Κι εμένα μου έρεσε πολύ το oldboy
                        Vamos, vamos, vamos, vamos adelante! Para que salgamos en la lucha avante!

"They have so much dignity, so much hope. If they can do it, so can we"

Comment

Εκπληκτικό το Old Boy

Απίστευτη ταινία! Από κάθε άποψη! Σκηνοθεσία, σκηνογραφία, ερμηνεία, ατμόσφαιρα.... τι να πει κανείς. Απορώ που δεν την ανέφερα τόσες μέρες!

Btw, χαίρομαι που άρεσε και σε εκπρόσωπο του ωραίου φύλου. Koumpi, είσαι η πρώτη που ξέρω που δεν φρίκαρε τελείως.

Μια σπουδή πάνω στην έννοια της εκδίκησης.

TimeToLeave

Comment

Α, κανείς σας (νομίζω) δεν ανέφερε δύο από τα masterpiecies ενός "ιδιαίτερου" κινηματογραφικού στύλ.

Το θρυλικό Bladerunner και το cult Donnie Darko.

Όποιος έχει δει το δεύτερο, knows what I meen...

TimeToLeave

Comment

Σε ποιον αρέσει το Trainspotting?

Για να μας μετρήσω:
                              Last edited by leo; 24-08-2006, 15:26.

TimeToLeave

Comment

Sorry leο που δεν σου απαντάω και παρεμβάλω εγώ ερώτηση!!!

Mε την ευκαιρία που μου έδωση η ταινία που προσέφερε το σημερινό ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ (16/01/2005) τι λέτε για τον ΚΑΛΙΓΟΥΛΑ του Bob Guccione?????? Η σαπίλα της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας σε όλο της το μεγαλείο!!!!

Το νέο site των Ολυμπιακών Αερογραμμών είναι σε λειτουργία, τσεκάρετέ το!!!!!
                                Ολυμπιακές Αερογραμμές

-------------------------------------------------------------------------------

Το site του συλλόγου μας...
                                Ένωση Ποντίων Σουρμένων

Comment

Working...
                                X