Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Collapse

Latest

Collapse

• Provocatoras
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    Provocatoras
    Τη δευτερη παραγραφο δε την καταλαβα,ειχε πολυ δημιουργικη ασαφεια.

Για το αλλο που ειπες στη πρωτη.Ειπαμε ειμαι απ τους πιο ρεαλιστες του...
    Today, 14:59
  • narnar
    Reply to Σεξισμος
    narnar
    Βασικα δεν εχεις μπερδευτει ακριβως, απλα εχεις ξεχασει εναν βασικο παραγοντα. Κατα την ορμη εξεταζεται ποσο θα πεταχτει , θα κινηθει η μαζα που συγκρουστηκε....
    Today, 14:54
  • Whiteangel
    Reply to Ανακοινώσεις που αφορούν το Τμήμα | ΟΧΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
    Whiteangel
    Πρόγραμμα Εξετάσεων Προπτυχιακών Μαθημάτων (εαρινού και, για επί πτυχίω φοιτητές, χειμερινού εξαμήνου) Εαρινής Περιόδου 2015

http://cgi....
    Today, 12:09
  • stavmanr
    Reply to οι δεκα εντολες
    stavmanr
    Επειδή δεν υπάρχει νήμα "σουρεαλισμός", μπορείς να το βάλεις στα χιουμοριστικά.
    Πάντως, θεολογικό ή θρησκειολογικό δεν είναι....
    Today, 08:40
  • mariosx
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    mariosx
    Θα προτιμούσα, καλοπροαίρετα το λέω και εγώ, να μου κάνεις μαθήματα πολιτικής ευθιξίας όταν αρχίσεις να ψηφίζεις για κυβέρνηση, και όχι απλά για να λες...
    Today, 04:23
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Είδα το The Game.

Τι να πω....

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Και να φανταστεί κανείς, ότι τον Michael Douglas, δεν μπορώ κανονικά, ούτε να τον βλέπω!

Εκπλικτική ταινία, μόνο με το SEVEN του ιδίου μπορεί να συγκριθεί.
    Ιf you need something done, you better do it yourself.
    I get by with a little help from my φπ² friends

TimeToLeave

Be the change you want to see in the world

Comment

• Καλά τώρα το είδες το the Game?? Είναι σχετικά παλιά ταινία.
      Πάντως συμφωνώ ότι είναι ταινιάρα.
      Last edited by Mercyful_Fate_1; 12-09-2005, 23:51.
      ======================
      - Who are you?
      - Death. And I'll be back.
      ======================
      Oh! Now my status has changed
      And you've got yourself to blame
      Oh! I'll grab all the attention I crave
      Now I'm running Hell - Heaven won't be the same
      --------------------------------------------------
      01001101 01100101 01110010 01100011 01111001 01100110 01110101 01101100
      01000110 01100001 01110100 01100101
      http://www.imdb.com/title/tt0050283/

Comment

• Τι να κάνουμε ρε merc... Δεν οργώνουμε τα σινεμά

(Πάντως, είσαι ανορθόγραφος )
        Last edited by leo; 12-09-2005, 23:43.

TimeToLeave

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από leo

(Πάντως, είσαι ανορθόγραφος )
          Στοι βυασίνει μου ραι λαιώ, μι μαι κράζης!!
          ======================
          - Who are you?
          - Death. And I'll be back.
          ======================
          Oh! Now my status has changed
          And you've got yourself to blame
          Oh! I'll grab all the attention I crave
          Now I'm running Hell - Heaven won't be the same
          01001101 01100101 01110010 01100011 01111001 01100110 01110101 01101100
          01000110 01100001 01110100 01100101
          http://www.imdb.com/title/tt0050283/

Comment

• ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Mods, κάντε κάτι, θα έχουμε εγκεφαλικά

TimeToLeave

Comment

• Είδα Fantastic Four (στο Γαλαξία στη Λαμία ) It was ok, καλύτερο από ότι το περίμενα, τίποτα το σπουδαίο πάντως.
              What came first? The music or the misery?
              ------------------------------------------------------
              My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από leo
                Εκπλικτική ταινία, μόνο με το SEVEN του ιδίου μπορεί να συγκριθεί.
                Φοβερή ταινία.... απίστευτα έξυπνη
                ...To see a World in a Grain of Sand
                And a Heaven in a Wild Flower
                Hold Infinity in the Palm of your hand
                and Eternity in an hour...

Comment

• Λαμία???

Εμείς οι Σεπτεμβριο-μάχοι να τα βλέπουμε αυτά...

BTW, την προηγούμενη εβδομάδα είδα και το Dukes και προσωπικά έκλαψα όχι μόνο τα λεφτά μου, αλλά ακόμα και τις 2 ώρες που έχασα (δεν πήγαινα για κανένα καφέ καλύτερα...)

Αν κάποιος όταν ήταν μικρός είχε δει έστω και μισό επεισόδιο της σειράς, θα κάνει σοβαρό κακό στην ψυχική του υγεία αν πάει να το παρακολουθήσει!!! Αν πάλι ακούγοντας Dukes το πρώτο πράγμα που σας έρχεται στο μυαλό είναι...το γνωστό αμερικάνικο κολλέγιο Duke (το NCAA με έφαγε...) ή οι Δούκες και οι Κόμηδες, τότε θα περάσετε απλώς 2 αδιάφορες ώρες...

Πιο συγκεκριμένα, αν εξαιρέσουμε τα ονόματα και το αυτοκίνητο (θυμάμαι όταν ήμουν πιτσιρικάς είχα ένα πορτοκαλί αυτοκινητάκι και είχα βάψει με μαρκαδόρο "01" στις πόρτες για να μοιάζει στον General Lee!!!), όλα τα υπόλοιπα στοιχεία του παιχνιδιού έχουν τόση σχέση με τους Dukes, όσο το..."Space Jam" με το μπάσκετ!!! (αν και προσωπικά το ξαναβλέπω ευχάριστα για 5η φορά το Space Jam...). Οι χαρακτήρες ήταν εντελώς άσχετοι με τους πρωταγωνιστές της σειράς και δεν εννοώ μόνο εμφανισιακά, αλλά και γενικότερα ως προσωπικότητες και συμπεριφορές μέσα στην ταινία, για να μην πω ότι ορισμένες φορές είχαν ακόμα και την αντίθετη συμπεριφορά από αυτή που θα περίμενες από τους αυθεντικούς χαρακτήρες.

Ακόμα όμως κι όταν προσπάθησα να αποστασιοποιηθώ από το παρελθόν της σειράς και να το δω ως κάτι το ξεχωριστό, ειλικρινά είναι ζήτημα αν βρήκα έστω και 1-2 στιγμές που απλώς να χαμογέλασα κι αυτές μάλλον ειρωνικά...

Εν κατακλείδι, αν ήθελα να δω την Jessica Simpson με μαγιό, έβλεπα κι ένα video-clip της... Πιο φτηνά θα μου ερχόταν και δε θα χάλαγα και τόσο πολύτιμο χρόνο!!!

Με μια λέξη...ΑΙΣΧΟΣ!!!!
                  "...Many are my names in many countries. Mithrandir among the Elves, Tharkun to the Dwarfs; Olorin I was in my youth in the West that is forgotten, in the South Incanus, in the North Gandalf; to the East I go not..."
                  The Two Towers, The Window on the West, p.655

DI(T)@UOA: Μια Αιωνιότητα και... Μιάμιση Χρονιά!!!

byteme ...το site για εσάς που έχετε κάνει το videogaming τρόπο ζωής!

Comment

• Ελα ρε,τοσο πολυ δεν σου αρεσε?Εγω δεν ηξερα καν οτι υπηρχε σειρα μεχρι που ειδαι για την ταινια,και περασα πολυ ευχαριστα για 2 ωριτσες.Μηπως δεν καταφερες να αποστασιοποιηθεις πληρως...?
                    ΦΡΕΣΚΟ ΦΡΕΣΚΟ: Kaθ' Ομοίωσιν Teaser
                    Splattermovie 3, trailer 1: http://www.youtube.com/watch?v=nr_0uTsVGdE
                    May the Φως Be With You

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Mercyful_Fate_1
                      Καλά τώρα το είδες το the Game?? Είναι σχετικά παλιά ταινία.
                      Πάντως συμφωνώ ότι είναι ταινιάρα.
                      Ρε παιδιά... Μια απορία. Εντάξει, τέλειο το έργο, αλλά τόοοοοση καλή ψυχανάλυση του είχανε κάνει που είχαν προβλέψει πως θα αντιδρούσε αν σκότωνε τον αδερφό του? Δηλαδή αν έβαζε το όπλο στο κεφάλι του και προσπαθούσε έτσι να αυτοκτονήσει και όχι να πηδήξει από το κτίριο? Και τότε πού θα γινότανε το πάρτυ? Στην ταράτσα? Αν είχε πάρει φόρα και αντί να σκάσει στην τζαμαρία έσκαγε 10 μέτρα πιο μακριά??? Πλάκα κάνω, και εμένα μου άρεσε πολύ.

Μιας και μιλήσαμε για πιο παλιές ταινίες. Ποιός έχει δει το reign of fire(με τον mr Batman Begins)? Μου άρεσε πολύ η ιδέα των "αρχάγγελων", αλλά και όλη η ταινία τολμώ να πω.
                      Last edited by SuperManth; 13-09-2005, 12:27.
                      UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
                      Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
                      SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από SuperManth

Ρε παιδιά... Μια απορία. Εντάξει, τέλειο το έργο, αλλά τόοοοοση καλή ψυχανάλυση του είχανε κάνει που είχαν προβλέψει πως θα αντιδρούσε αν σκότωνε τον αδερφό του? Δηλαδή αν έβαζε το όπλο στο κεφάλι του και προσπαθούσε έτσι να αυτοκτονήσει και όχι να πηδήξει από το κτίριο? Και τότε πού θα γινότανε το πάρτυ? Στην ταράτσα? Αν είχε πάρει φόρα και αντί να σκάσει στην τζαμαρία έσκαγε 10 μέτρα πιο μακριά??? Πλάκα κάνω, και εμένα μου άρεσε πολύ.
                        Ποιος ασχολείται με έναν άνθρωπο που δεν του άρεσε το "Saw" ???
                        My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από Gianakin
                          Ελα ρε,τοσο πολυ δεν σου αρεσε?Εγω δεν ηξερα καν οτι υπηρχε σειρα μεχρι που ειδαι για την ταινια,και περασα πολυ ευχαριστα για 2 ωριτσες.Μηπως δεν καταφερες να αποστασιοποιηθεις πληρως...?
                          Ίσως να έγινε αυτό που λες... ίσως να περίμενα ότι θα ξαναθυμηθώ τα παιδικά μου χρόνια με το πορτοκαλί ζωγραφισμένο αυτοκινητάκι μου... ίσως να νευρίασα τόσο πολύ που κατακρεούργησαν τη σειρά που δεν το είδα αντικειμενικά μετά...

Για αυτό ίσως είναι καλύτερα να σχολιάσει και κάποιος άλλος που την είδε...

Υ.Γ: Δεν ήξερες τη σειρά??? Μα ήταν ίσως από τις πιο διάσημες σειρές στην ελληνική TV στο δεύτερο μισό των '80s και λίγο πιο μετά!!! Τόσο πολύ έχω γεράσει, ρε σεις??? Ρε Μάνθο, εσύ που είσαι της γενιάς μου, πες μου τουλάχιστον ότι τη θυμάσαι εσύ, γιατί προβλέπω το επόμενο βήμα μου να είναι κλείσιμο πρώτο τραπέζι πίστα στο κοντινότερο ΚΑΠΗ!!!!
                          Last edited by Olorin; 13-09-2005, 12:28.
                          "...Many are my names in many countries. Mithrandir among the Elves, Tharkun to the Dwarfs; Olorin I was in my youth in the West that is forgotten, in the South Incanus, in the North Gandalf; to the East I go not..."
                          The Two Towers, The Window on the West, p.655

DI(T)@UOA: Μια Αιωνιότητα και... Μιάμιση Χρονιά!!!

byteme ...το site για εσάς που έχετε κάνει το videogaming τρόπο ζωής!

Comment

• Εννοείται πως έβλεπα Dukes! Εννοείται πως τους λάτρευα. Δεν θυμάμαι και πολλά πολλά. Μόνο ότι ήταν κλασσικές αγροτόφατσες αυτοί οι 2. Όχι τόσο ο Μπο, όσο ο μελαχρινός (ο ξανθός δεν λεγόταν Μπο?). Και μόλις είδα Νόξβιλ και τον τρέντουρα τον άλλον, φαντάστηκα πως ήταν "αρπαχτή". Θα ήθελα να το δω για να ξανακούσω αυτή την κόρνα του general lee . Πάντως είχε γίνει κουραστική λίγο η σειρά! Ότι άλμα και να υπήρχε, ήξερες πως ο στρατηγός Λι θα το καταφέρει και το μπατσάμαξο θα καρφωνόταν στον τοίχο/χαντάκι/ σπίτι/...

@emufear: Ουστ ρε! Να δεις και το saw 2 (και εγώ θα το δω εννοείται )

// edit:
                            @Olorin: Τώρα άρχισες να νιώθεις ΚΑΠΗ κατάσταση? Εγώ έχω αρχίσει εδώ και καιρό... Πρέπει να τελειώνουμε man...
                            Last edited by SuperManth; 13-09-2005, 12:40.
                            UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
                            Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
                            SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

• @Olorin: Βασικα δεν βλεπω και πολυ τηλεοραση,οποτε να η απαντηση σου,μη νιωθεις γερος!Αν και ομολογω πως πιο παλιες σειρες οπως ο Αγιος και το Χαμενοι στο Διαστημα τις ηξερα,αλλο αν δεν τις εβλεπα.
                              @Supermanth: Βασικα το Reign of Fire ειχε παρα πολυ καλες ιδεες και ερμηνειες,αλλα η υλοποιηση της το βιασε ολο το εργο.Με τον καταλληλο σεναριογραφο,το εργο θα ηταν απο τα καλυτερα με δρακους,αλλα...the pool(τον πουλο)!
                              ΦΡΕΣΚΟ ΦΡΕΣΚΟ: Kaθ' Ομοίωσιν Teaser
                              Splattermovie 3, trailer 1: http://www.youtube.com/watch?v=nr_0uTsVGdE
                              May the Φως Be With You

Comment

• O Tom Hanks θα υποδυθεί τον Robert Langton, 100%

Comment

Working...
                                X