Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οι κινηματογραφικές ταινίες του πληροφορικάριου!!

Collapse

Latest

Collapse

This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από punk/hc
    CUBE 2
    δειτε το και θα με θυμηθειτε

what?what?
    θες να τα καψεις τα ανυποψιαστα παιδακια που δεν το χουν δει ε?
    κ αφου κλαινε τα λεφτα κ το χρονο τους μετα θα λες:"χαχα!ωραια η πλακιτσα μου ε?για να γελασουμε το κανα ρε παιδια,για να γελασουμε"οπως ελεγε ο Δημητρης Πιατας στο Πατερ Ημων με τον Κωστα Καρρα...

οχι παιδια χωρις πλακα αν θελετε να δειτε μια παρα παρα πολυ καλη ταινιουλα δειτε το CUBE (το 1ο!!!!!)

η ταινια τα σπαει,βασιζεται σε μια παρα πολυ καλη σεναριακη ιδεα την οποια μεταχειριζεται αξιοπρεπεστατα μπορω να πω και γενικως ειναι κατι που σιγουρα αξιζει να δει κανεις εκτος αν του τη σπανε οι ταινιες που σου αφηνουν ερωτηματικα στο τελος...
    εγω παντος ειχα πορωθει με το 1ο που ειχε κανει κ παταγο ,γεννησε καθε ειδους παραφιλολογια και τσιμπησε κ κατι βραβειακια-δικαιως κατα τη γνωμη μου κ ολα αυτα με ενα μηδαμινο μπατζετ(ουσιαστικα το βασικο εφε της ταινιας ειναι ενα-αντε δυο μικρα ντιζαινατα δωματιακια)

οπως λοιπον συμβαινει με ολες τις πολυυυυυυυ χαμηλου μπατζετ ταινιες με πολυυυυ καλες σεναριακες ιδεες που πανε πολυυυυυυυυ καλα,αργα η γρηγορα ακολουθει ενα πολυυυυυυ πιο ακριβο sequel
    το οποιο ειναι πολυυυυυυυυυυ μεγαλη μ@λ@κια..

παρολο που την ψιλιαζομουν για το 2 εκατσα τελικα και το ειδα κ ξενερωσα τη ζωη μου.
    ανοστο,ανευρο,αψυχο,μουφα.και σου πεταει κ μια ξεκαρφωτια εντελως ατοπη και αχρειαστη στο τελος και στο χεζει το θεμα...

εχει κανα δυο καλες ιδεες-σεκανς αλλα ΣΑΣ ΞΟΡΚΙΖΩ:ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.

αν θελετε οπωσδηποτε να ξενερωσετε με το ξεδιαντροπο ξεχειλωμα της ιδεας μιας cult ταινιαρας που λεγεται CUBE δειτε τουλαχιστον το prequel:cube zero

αν μη τι αλλο πιο αξιοπρεπες και με καποια δοση σασπενς που του δινει ενα λογο υπαρξης αντιθετα με την αλλη τη μουφα..
    οχι νταξει αυτο ειναι καλο δειτε το.ψιλοεξηγει και πως φτασαν τα πραγματα στο 1ο.(τι εξηγει δλδ π*υτσες..η τα εξηγεις ολα η αστο...τελοσπαντων)

αυτα
    η τεχνη ειναι το αντιθετο της ζωης

Νεκταριος

Comment

• Είδα το cube 2 πρώτα... Μου άρεσε πάρα πολύ το όλο concept. Τρελό, i know, αλλά άξιζε γιατί ήταν μαθηματικίστικο. Η αναπαράσταση ενος ν-αδικού επιπέδου - χαοτικές εξισώσεις και το σύστημα να καταρέει από την πολυπλοκότητά του. Γιατί έτσι ρε preacher? Έχω ένα "κακό"! Από τις ταινίες που βλέπω, ξεχωρίζω μόνο τα σημεία που μου αρέσουν! Έτσι τις ευχαριστιέμαι σχεδόν όλες τις ταινίες που βλέπω. Για να μην μου αρέσει ταινία, πρέπει να είναι εντελώς άθλια! Το cube το είδα μετά το cube 2. Μου άρεσε και αυτό. To cube 0 το είχα νοικιάσει, αλλά δεν πρόλαβα να το δώ. Να το πάρω λες preacher?
      UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
      Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.
      SuperMan: Luthor's wrong. It isn't fear that drives people...

"Why is it that people with authority abuse their power?" - Spawn

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

Do NOT click me, you'll get bitten!

κατσίκα

Comment

• παρ το χαλαρα ρε!
        θα δεις οτι (οπως συμβαινει με ολες σχεδον τις επιτυχημενες ταινιες με απαισια sequel) το 3ο μερος ειναι πιο κοντα στο 1ο (κ στην προκειμεμη περιπτωση αυτο ειναι υπερ)

δε διαφωνω οτι το 2 δεν ειχε ωραιο σεναριο.ισα ισα πιστευω οτι ηταν η πιο εξυπνη εξελιξη της ιδεας του 1ου(και ειχε κ πολυ ωραιους τιτλους αρχης-ασχετο)

σα συνολο ομως ηταν πολυ κακο.οπως ειπα δλδ μου φανηκε τελειως ανευρο κ ανοστο, δε μου κρατουσε δλδ το ενδιαφερον ψηλα σε αντιθεση με το 1ο που με ειχε καθηλωσει.
        το zero πιστευω οτι ειναι κλασεις ανωτερο, εχει πιο ενδιαφεροντες και συμπαθεις χαρακτηρες με τους οποιους καταφερνει να σε ταυτιζει(μεγαλη μαγκια-στοιχειο που εκανε αισθητη την απουσια του απ το 2ο με τους πολλους και αδιαφορους βλακοχαρακτηρες) και πολυ μισητους κακους (ναι εχει κ κακους!)

βασικα εχει πολυ καλες ερμηνειες-ειδικα απ τον τυπο που κανει τον κακο κ τον αλλο το βοηθο του καλου κ στο τελος καταφερνει καπως να σε καθηλωσει αρκετα.

παρ'το.

παντος SUPERMANTH, μ αυτο που λες οτι κρατας τα καλα στοιχεια κ ετσι σ αρεσουν σχεδον ολες οι ταινιες που βλεπεις μου φαινεται παρα πολυ περιεργο που μισησες το saw...
        δλδ ΚΑΝΕΝΑ καλο στοιχειο δεν ειχε ρε...?δε μπορει...
        η τεχνη ειναι το αντιθετο της ζωης

Νεκταριος

Comment

• Aμ μπράβο! Και προσπαθούσα να βρω μια ταινία που δεν μου άρεσε καθόλου!!! Πρέπει να είχε απειροελάχιστα τμήματά της που να μου αρέσανε! Το μόνο που μου άρεσε ήταν ο τίτλος! Εντάξει, φάτε με!!!
          UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -
          Lois Lane: Luthor knows how to amplify the fear that drives people and how to trick them into turning to him for protection.

-- Some people wear Superman pajamas. Superman wears Chuck Norris pajamas. -- Chuck Norris Facts

κατσίκα

Comment

• ε,οχι και να σε φαμε...συμφωνω απολυτα!!κοντεψα να φυγω στα πρωτα 10' απο την αιθουσα! απλα οικτρη ταινια το saw! δηλαδη καμια αξια δεν εχει η ανθρωπινη ζωη,το ανθρωπινο σωμα?
            The time you wait subtracts the joy
            Beheads the angels you destroy
            Angels fight, angels cry
            Angels dance and angels die...
            Doors

Comment

• Ε δε νομίζω ότι στο saw το "δίδαγμα" ήταν η απαξίωση του σώματος..
              What came first? The music or the misery?
              ------------------------------------------------------
              My Blog (RSS) :: My Twitter (RSS) :: ΦΠ² :: Click Here: A movie made @ DI :: My YouTube Videos :: My Videoclips

Comment

• Ακριβώς το αντίθετο. Η εκτίμηση του πράγματος που λέγεται "ζωή". Υποτίθεται ότι ήταν μια διαδικασία που άμα κατάφερνες και την πέρναγες επιτυχημένα, τότε εκτιμούσες τη ζωή πολύ περισσότερο.
                ======================
                - Who are you?
                - Death. And I'll be back.
                ======================
                Oh! Now my status has changed
                And you've got yourself to blame
                Oh! I'll grab all the attention I crave
                Now I'm running Hell - Heaven won't be the same
                --------------------------------------------------
                01001101 01100101 01110010 01100011 01111001 01100110 01110101 01101100
                01000110 01100001 01110100 01100101
                http://www.imdb.com/title/tt0050283/

Comment

• ... εκτιμούσες τόσο την ζωή σου, ώστε ήσουν πλέον διατεθιμένος να αφαιρέσεις την ζωή ενός συνανθρώπου σου προκειμένου να ζήσεις εσύ!!! Φοβερό δίδαγμα...

// uriah heep - lady in black:
                  But she wouldn’t think of battle that
                  Reduces men to animals
                  So easy to begin
                  And yet impossible to end
                  Last edited by SuperManth; 17-06-2005, 13:01.
                  UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -

κατσίκα

Comment

• ακριβως!Τελικα εγω δεν καταλαβα τελικα ποιανου τη ζωη επρεπε να εκτιμησω περισσοτερο...
                    αρρωστημενο εργο!
                    The time you wait subtracts the joy
                    Beheads the angels you destroy
                    Angels fight, angels cry
                    Angels dance and angels die...
                    Doors

Comment

• παιδια το σε βλεπω τουλαχιστον για μενα ηταν η καλυτερη ταινια που ειδα φετος και η μοναδικη που ειδα τεσσερις φορες!Απιστευτη πανεξυπνη ταινια και τιγκα στις ανατροπες οσοι την εχουν δει καταλαβαινουν τι λεω!ποιος περιμενε οτι ο συγκεκριμενος ηταν ο δολοφονος

Comment

• Ο τίτλος όπως είπα μου αρέσει γιατί είναι διφορούμενος... Γιατί μεταφράστηκε "σε βλέπω" και όχι πριόνι???
                        UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -

κατσίκα

Comment

• Θα συμφωνησω.Η ταινια ηταν απιστευτη και πολυ καλη σεναριακα και ατμοσφαιρικα,κατ'εμε.Και πιστευω πως ναι,ο ανθρωπος,προκειμενου να σωσει τη ζωη του σε τετοιες καταστασεις θα σκοτωνε εναν αλλον.Επισης,οταν εισαι σε κατασταση που εισαι στο τσακ να πεθανεις,αμα τη γλιτωσεις,οντως μετα εκτιμας τη ζωη σου.
                          ΦΡΕΣΚΟ ΦΡΕΣΚΟ: Kaθ' Ομοίωσιν Teaser
                          Splattermovie 3, trailer 1: http://www.youtube.com/watch?v=nr_0uTsVGdE
                          May the Φως Be With You

Comment

• ... δηλαδή δεν βλέπεις κάθε μέρα στους εφιάλτες σου τον άνθρωπο που σκότωσες? Και γιατί να ζήσεις εσύ και όχι αυτός? Who the f*** do you think you are???

Σοβαρά τώρα, με το να γίνεις ζώο, δεν εκτιμάς το νόημα της ζωής... Δηλαδή αν ήσουν γιατρός και έσωνες κόσμο, δεν θα εκτιμούσες το νόημα της ζωής??? Ίσα και όμοια όλα? ( άσχετο, τώρα μου ήρθε! ο ένας τύπος ήταν γιατρός! )
                            UP UP, and AWAY!!!

- B i r t h r i g h t -

κατσίκα

Comment

• Εγώ πιστεύω ότι το επιχείρημα του τύπου "ζήσε την ζωή σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί" χάνει την ισχή του όταν μετατρέπεται σε "ζήσε την ζωή σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου φάει ο μανιακός δολοφόνος όλη την οικογένεια".
                              Fulfillment lost in a lifetime of regret..
                              Ornate peace would cover me..
                              As I would die now..
                              For one last wish..

Comment

• Αυθεντικό μήνυμα εστάλη από SuperManth
                                Δηλαδή αν ήσουν γιατρός και έσωνες κόσμο, δεν θα εκτιμούσες το νόημα της ζωής???
                                Ίσως όχι το νόημα της δικής του ζωής. Στο SAW μιλάμε για την αξία που δίνει ο καθένας στη δικιά του ζωή, το αν εκτιμά το γεγονός ότι είναι ζωντανός.Συμφωνώ ότι είναι από τις κορυφαίες ταινίες, σίγουρα και για μένα η καλύτερη που έχω δει φέτος (αν και μου άρεσε πολύ και το The Interpreter), αλλά ατυχής η σύγκριση με το Seven. Νομίζω το Seven είναι ένα σκαλί πιο πάνω.
                                ======================
                                - Who are you?
                                - Death. And I'll be back.
                                ======================
                                Oh! Now my status has changed
                                And you've got yourself to blame
                                Oh! I'll grab all the attention I crave
                                Now I'm running Hell - Heaven won't be the same
                                01001101 01100101 01110010 01100011 01111001 01100110 01110101 01101100
                                01000110 01100001 01110100 01100101
                                http://www.imdb.com/title/tt0050283/

Comment

Working...
                                X