Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tattoos & Body modification

Collapse

Latest

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Tattoos & Body modification

Νομίζω οτι το θέμα είναι αρκετά ενδιαφέρον και δημιουργώ αυτό το νήμα για να παραθέσουμε τις ιδέες και τις απόψεις μας για αυτή την νέα μορφή τέχνης... Εφορμούμαι κιόλας απο την πρόσφατη έναρξη της αναζήτησης μου για σχέδιο τατουαζ μιας και θέλω να κάνω ένα στο πίσω μέρος του χεριού μου..Ελπίζω να βρείτε το θέμα ενδιαφέρον και να υπάρξουνε απαντήσεις... Ελπίζω να μην καταλήξει στο Recycle Bin.. Όποιος έχει τατουάζ θα μπορούσε να μοιραστεί την εμπειρία του με τους υπόλοιπους αλλά και όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν ένα μπορούν να παραθέσουν τους προβληματισμους τους...αυτά!

start posting motherfunkers!!!

BEST TATTOO STUDIO IN THE WORLD

MAORI TATTOO

BODY MODIFICATION
    "my music is the spiritual expression of what i am : my faith, my knowledge, my being" - john coltrane

Chinese type tats ftw.
    ​Saw thiiiiiiiiiings....

Comment

like this??

whose arm is that???
      "my music is the spiritual expression of what i am : my faith, my knowledge, my being" - john coltrane

Comment

kana tribalaki na perna i wra
        ~Under my tutelage, you will grow from boys to men. From men into gladiators. And from gladiators into Swansons.

Comment

To piercing μου αρέσει αρκετά (παλιός fan).
          Το bodymod σε μη αναστρέψιμη μορφή το θεωρώ χαζομάρα.

Comment

Originally posted by Bebis View Post
            To piercing μου αρέσει αρκετά (παλιός fan).
            Το bodymod σε μη αναστρέψιμη μορφή το θεωρώ χαζομάρα.
            kala nai to videaki pou esteila deixnei tragikes katastaseis...apla to ebala epeidi emperiexete kai to piercing mesa opote...

omos to piercing einai anastrepsimo....me ta tattoos ti ginete???

epeidi to exo psaksei yparxoun layser pou ta svinoune xoris na yparxei kanena shmadi pleon...alla o skopos einai na mhn mpeis s'auto to "if"...sosta?

Comment

Originally posted by TonyFlow View Post
              like this??

whose arm is that???
              Flea?

Bah, dragons kai glyphs mou aresoun.
              ​Saw thiiiiiiiiiings....

Comment

an prin kaneis tattoo skeftesai gia to an kapoia stigmi 8eliseis na to sviseis,min to kaneis kan.

8elw kapoia stigmi na kanw,alla 8elw na brw kati pou na maresei trela gia na to skasw..
                μουνόπανο

Comment

και γω δεν θα ειχα προβλημα αλλα δεν προκειτε το κυνηγησω...αν νιωσω οτι υπαρχει κατι το οποιο αξιζει και θελω να μεινει για παντα χαραγμενο πανω στο σωμα μου,τοτε μονο...
                  ΚΟΝΤΡΑ
                  Against modern football!

Comment

Originally posted by HaNNiBoT View Post
                    an prin kaneis tattoo skeftesai gia to an kapoia stigmi 8eliseis na to sviseis,min to kaneis kan.

8elw kapoia stigmi na kanw,alla 8elw na brw kati pou na maresei trela gia na to skasw..
                    Εγω θα κανω τη μανα σου.

//Δειτε το Eastern Promises, μεταξυ αλλων εξηγει τη σημασια συγκεκριμενων τατου στη Ρωσσικη μαφια, οπου οποιος δεν εχει τατου θεωρειται ξερω γω αδερφη (οπως και στην Κορινθο).

"Είναι κώδικας τιμής να με αποκαλούν ρεμάλι"
                    -DopeMonX

messin' wit' me messin' wit' da crew

Comment

den einai oti skeftomai gia to an kapoia stigmh theliso na to sviso...
                      apla epidi to exo psaksei poly to thema thelo apla na ksero ta panta gyro ap'auto

Comment

Για piercing δεν το συζητώ, μεγάλη αγάπη..Παρόλο που έχω ένα μικρό άκακο και μία ακόμη αποτυχημένη προσπάθεια να κρατήσω το σκουλαρίκι στα χείλια.

Όσο αναφορά τα tattoo,επείδη το έχω ψάξει πολύ το θέμα, κατέληξα πως είναι ωραία να τα βλέπεις σε άλλους..Και εξηγούμαι..
                        Δεν είμαι πολύ σταθερός χαρακτήρας οπότε φοβάμαι πως αν κάνω κάτι αυτή την περίοδο σίγουρα μέχρι το καλοκαίρι θα το βαρεθώ.(εδώ δεν ξέρω αν θα δώσω το Σάββατο να 'ουμε)Επίσης δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει τόσο πολύ που να πω "πάω τώρα να το χτυπήσω" .. Ψέματα,κάτι έχω βρει, αλλά ντάξει δεν μου έχει κάνει τόσο μεγάλο κλικ.
                        Μ'αρέσει να ψάχνω σχέδια ή να κάνω δικά μου για tattoo αλλά την μεγάλη απόφαση αργώ να την πάρω...
                        There's demons in my head
                        And it's more than I can take..

Cursed be the God, who was deaf to our prayers.
                        Cursed be the God, who was deaf to us.
                        .

Comment

Eιχα κανει με Χενα πριν ενα χρονο και εξαφανιστηκε πριν προλαβω να το χαρω καλα καλα
                          Οποτε γιατι οχι σε κατι πιο μονιμο

.ΑΛΛΑ

παντα ειτε μιλαμε για αντρες ειτε για γυναικες να ειναι κατι καλαισθητο και να μην πιανει πολυ χωρο..δλδ τατουαζ που αρχιζουν απο το δεξι βραχιονα..σαρωνουν ολοι την πλατη και καταληγουν στο αριστερο μερος του σβερκου ειναι επιεικως μπλιαξ...
                          Who doesn't long for someone to hold
                          who knows how to love you without being told
                          somebody tell me why I'm on my own
                          if there's a soulmate for everyone

Comment

Πού σαι ρε Αγγελική, να το θέμα μας *

Tip : Να μείνετε μακρυά από piercings ... Το λέει η σημαδεμένη

Τώρα για tattoo τι να πω παίδες έτσι για χάζεμα είναι τρέλα πραγματικά να ψάχνεις για περίεργα και όμορφα σχέδια, αλλά προσωπικά έπειτα από τα piercings τα οποία είχα κάνει πριν 7 χρόνια, προσπάθησα να σταματήσω να φοράω πριν 3 και δυστυχώς ακόμα να κλείσουν ουλές κλπ, δεν ξέρω μου έμεινε άσχημη εμπειρία Δεν ξέρω κατά πόσο επικίνδυνο θα είναι για το δέρμα ή αν στο σημείο που θα το κάνεις ακόμα και στην πλάτη πχ με τον καιρό θα αλλοιωθεί το σχέδιο κλπ

*με πρόλαβες
                            Cloud Connected ;)

Comment

Υπάρχει και το προσωρινό tattou με henna
                              Ανοιχτή Συνέλευση Κατοίκων Αγίας Παρασκευης
                              www.anoixtisyneleysiagparaskevis.blogspot.com

Comment

Working...
                              X