Announcement

Collapse
No announcement yet.

Flames III

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by mantarini View Post
    όντως τα πλεονεκτήματα κινησης των μοτοποδηλάτων είναι πλασματικά,αλλα εφαρμόζονται άτυπα..ποτε κανένας μοτοσυκλετιστής δεν έφαγε κλήση επειδη προσπέρασε αμαξια ωστε να βρεθει μπροστα στο φανάρι..εξάλλου και οι ζηταδες ετσι οδηγάνε..Μα και ο πρωταρχικός λόγος π καβαλάει ο κοσμος μηχανές αυτος είναι..τι να το κανεις αλλιως..? .Μα ειναι κ αδύνατον να κάθεσαι πισω απο ολα τα αμαξια καθοτι:

-με το ξεκίνα-σταμάτα καίγεται όλο το ντεπόζιτο βενζίνης στο αψε-σβήσε για μια και μονο μια διαδρομη 20 χιλιομέτρων..το έκανα και εγω οταν ημουν noob κ απορουσα γιατι έφευγε τόσο γρήγορα η βενζίνη..

-μια διαδρομη μισης ωρας θα την κανεις σε μια ωρα κ βάλε.. .Αμα είναι έτσι παίρνω το αυτοκινητακι μου,ξερω οτι θα τρωω πηξιμο καθε μερα,θα μου σπανε τα νευρα και βεβαιως θα μου φευγουν κ δεν ξερω ποσα λεφτα σε βενζινες,ασφαλειες,service..(εκτος αν τα πληρωνει η μαμα κ ο μπαμπας π σε μενα κατι τετοιο δεν παιζει )

-οκ κανενας δεν ειναι μαλάκας να κατσει πισω απο τα αυτοκινητα κ να τρωει τα καυσαερια απο τις εξατμισεις τους αν δει οτι μπορει να παει μπροστα..ουτε αν βρεχει θα κατσει κανενας στα αβγα του..θα κοιταξει να φυγει οσο πιο γρηγορα γινεται..

Δεν αμφιβάλλω οτι το προπέρασμα ειναι επικινδυνο και οτι πολλοι μοτοσυκλετιστες δεν το κανουν σωστα..Αμα παει καποιος μηχανοβιος κ προσπερασει νταλικα απο δεξια δεν θα φταιει ο νταλικέρης-ισσα αμα τον λιωσει..Θελει κ αυτο την τεχνη του κ η άνεση π πρεπει να εχεις για να προσπερασεις και να κανεις σφηνες αποκτιεται με την εμπειρια..
    Ωστοσο εχω δει παμπολλες φορες οδηγους αυτοκινητων να ειναι αναποφασιστοι σε ποια λουριδα να κατσουν κ ετσι το μισο οχημα να ειναι στην αριστερη κ το αλλο μισο να ειναι στην μεσαια ,να πηγαινουν αδικαιολογητα με χαμηλη ταχυτητα,ενω ο δρομος να ειναι αδειος μπροστα τους,να ξυνονται γενικως ,να κανουν αποτομες αλλαγες κατευθυνσης χωρις να βλεπουν καθρεφτες,να ειναι στον κοσμο τους, να πατανε αποτομα φρενο + αυτα π ειπα για ροχαλες πριν κ φυσικα να παραβιαζουν τις λεωφορειολουριδες π ειναι κ για τα μηχανακια...

Για να τελειωνω...κανονικα θα έπρεπε να χαιρεστε π υπαρχουν μηχανακια κ να ευχοσασταν να υπαρχουν περισσοτερα.Αν μη τι αλλο η κατασταση στους δρομους της Αθηνας θα ηταν πιο υποφερτή και δεν θα υπηρχε αυτο το χαλι π βλεπουμε καθε μερα.. .Το θέμα ειναι οτι θέλει μια τολμη να καβαλησει κάποιος μηχανη π δεν την εχουν οι περισσοτεροι .Θελει να παρεις ενα ρισκο π λιγοι δεν το φοβουνται.Κατα τα αλλα η ολη εμπειρια σε ανταμοιβει κ με το παραπανω.. .

Βεβαια δικαιολογω και τον κοσμο π φοβαται...και εμενα αμα ερθει το παιδι μου μεθαυριο κ μου πει οτι θελει μηχανακι δεν ξερω πως θα αντιδρασω... LOL.
    Ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ..δεν συνηθιζω να γραφω τοσο μεγαλα post .

wraia loipon afou 8elete na kanete zik-zak prosperaseis kai na vgainete mprosta sta fanaria kante to, omws na xerete oti egw kai ka8e odhgos den eimaste se 8esh na diakindunepsoume thn swmatikh/psuxikh mas ugeia ka8ws kai twn oxhmatwn mas gia na paranomeite eseis (oi zhtades einai kratikoi leitourgoi k kanoun oti 8eloun) .... h lwrida efoson kinoumai panw ths einai dikia mou se olo to platos ths kai kanw oti goustarw se auth....
    egw me ta xekinhmata kai stamathmata den kaiw venzinh e? alla kai na kaiw eutuxws pou o pateras mou exei kati phges sthn saoudikh aravia kai den exw provlhma....
    oute emena mou aresei na ka8omai anamesa se mhxanakia pou oi kwloexatmiseis tous, spane ta neura tou ka8e logikou an8rwpou.....
    exei apodeiktei oti oso pio grhgora pas kata th diarkeia vroxhs toso pio mouskema ginesai.

btw opws erxomouna spiti mou apo vouliagmenhs, parathrhsa ena asunh8isto mpotiliarisma.... sthn poreia diapistwsa oti ofeilotan se ena mhxanaki to opoio eixe karfw8ei se ena lewforeio astikwn sugkoinwniwn...
    Last edited by jacob; 10-11-2006, 15:58.
    ...ki Opws tha Pairnw tis Ctrofes...

twinz
    justice will prevail...

Comment

• Η μαλακία με τα μηχανάκια είναι ότι πολλοί δεν προσέχουν, ποντάρουν στο να τους προσέξεις εσύ. Αυτό μου την δίνει απίστευτα. Μια φορά στη στροφή από Β. Σοφίας στη Σόλωνος (Σέκερη για την ακρίβεια), ενώ ήδη ήμουν πάνω στη στροφή με τον κώλο στη Β. Σοφίας, έρχεται μια μηχανή από δεξιά, χώνεται στη στροφή καθώς εγώ έστριβα εκείνη τη στιγμή, προλαβαίνει τελευταία στιγμή πριν τον χτυπίσω, και φεύγοντας μου κορνάρει κι όλας στο στυλ "τι κανεις ρε μλκ". Έλεος δλδ. Δεν φτάνει που προσπερνάει σε στροφή, δεν φτάνει που έρχεται από δεξιά, έχει και τα μούτρα να βγει από πάνω ο φιόγκος...
      Evil has its winning ways.

Comment

• Βασικά εχω προσέξει οτι στην Ελλάδα ολοι έχουμε δίκαιο στο τιμόνι και φυσικά πάντα ο αλλος φταίει......δεν βγάζω ούτε τον εαυτο μου απο αυτην την κατάσταση..δυστυχός

Comment

• despite All My Rage I'm Still Just A Rat In A Cage

Despite All My Flames I'm Still Just A Rat In A Cage

Φοβερο κομματι. Τα σπαει χοντρα
          Για σένα υπάρχω
          Όπου πας εγώ θα 'ρθω
          Για σένα αναπνέω
          Μια ζωή θα στο λέω
          ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ
          ---------------------------------------
          GA
          7TE

Sir Takis

Comment

• Η οδήγηση στην Ελλάδα είναι ένας ακήρυχτος πόλεμος μεταξύ όλων: μηχανής-πεζού-αυτοκινήτου-νταλικιέρη-ταξιτζή-λεωφορείου-τραμ και δε ξέρω γω τι άλλο. Πολλές φορές αναρρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο...

Comment

• Originally posted by TheDamned View Post
              Η οδήγηση στην Ελλάδα είναι ένας ακήρυχτος πόλεμος μεταξύ όλων: μηχανής-πεζού-αυτοκινήτου-νταλικιέρη-ταξιτζή-λεωφορείου-τραμ και δε ξέρω γω τι άλλο. Πολλές φορές αναρρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο...

Ουφ πια!! .Δικιο εχεις!!Και αμα κάτσω και εγω και απαριθμισω ποσες φορες εχουν παει να με σκοτωσουν χωρις να φταιω,θα τελειωσουμε αυριο..Ουτε ειπα οτι φταινε μονο οι οδηγοι αυτοκινητων ή μονο οι οδηγοι μοτοσυκλετων κ μοτοποδηλατων...Ουτε να αλλαξω την γνωμη κανενος προσπαθω..Εχοντας ομως διπλωμα κ αυτοκινητου κ μηχανης νομιζω οτι κατι ξερω παραπανω απο καποιον π εχει μονο διπλωμα αυτοκινητου.... .

Συμπερασμα:ενας αγανακτισμενος ανθρωπος απο την κατασταση στους δρομους της Αθηνας ειμαι .Και ναι παιδια το αυτοκινητο συμφερει στην Αθηνα,μειωνει την κινηση κ τα επιπεδα νεφους...ετσι γιατι γουσταρουμε να μενουμε πισω σε αυτα τα θεματα... .
              mantarinacker!!

Comment

• Εγώ αμα δεν πάω από λεωφορείο (622) θα πάω απο μηχάνακι.... Ποσες φορές ενω πήγα να περάσω απέναντι σε δρόμο με μποτιλιάρισμα πέρασε μηχανόβιος ξυστά ούτε που θυμάμαι...

edit

Originally posted by dt008 View Post

ρε μηχανές RULE

they do.....

Last edited by understracker; 10-11-2006, 19:16.
                [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
                [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

• Originally posted by understracker View Post
                  Εγώ αμα δεν πάω από λεωφορείο (622) θα πάω απο μηχάνακι.... Ποσες φορές ενω πήγα να περάσω απέναντι σε δρόμο με μποτιλιάρισμα πέρασε μηχανόβιος ξυστά ούτε που θυμάμαι...
                  Τι σου κανε το 622 ωρε???
                  Αν και κανει 300 ωρες να περασει και εχει μανιακους οδηγους δεν υπαρχει καλυτερο λεωφορειο!!!
                  Ασε κιολας που κανεις και καλες γνωριμιες εκει μεσα
                  Για σένα υπάρχω
                  Όπου πας εγώ θα 'ρθω
                  Για σένα αναπνέω
                  Μια ζωή θα στο λέω
                  ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ
                  GA
                  7TE

Sir Takis

Comment

• Originally posted by psychastheneia7 View Post
                    Τι σου κανε το 622 ωρε???
                    Παραλίγο να με πατήσει (έφταιγα βέβαια), αλλά ακόμα δεν μπορώ να εξηγήσω την κολοφαρδία μου... λίγα cm ακόμα και θα χατε όλοι ησυχάσει απο μένα.
                    [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
                    [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

• Οταν τα λεω οτι ειναι και γαμω τα λεωφορεια δε με ακουτε!!!!
                      Για σένα υπάρχω
                      Όπου πας εγώ θα 'ρθω
                      Για σένα αναπνέω
                      Μια ζωή θα στο λέω
                      ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕΟ
                      GA
                      7TE

Sir Takis

Comment

• Originally posted by TheDamned View Post
                        Η οδήγηση στην Ελλάδα είναι ένας ακήρυχτος πόλεμος μεταξύ όλων: μηχανής-πεζού-αυτοκινήτου-νταλικιέρη-ταξιτζή-λεωφορείου-τραμ και δε ξέρω γω τι άλλο. Πολλές φορές αναρρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο...
                        A3izei re file!!
                        Se mia xwra pou ola pane skata, an leitourgousan ola apsoga sthn odhghsh 8a kovame tis fleves mas apo antidrash kai mono!!

Oi pezoi pantws einai allh istoria, petagontai apo pantou, alla edw pou ta leme kiolas pou8ena den exoun valei diavaseis -kai opou exoun valei de thrountai apo tous odhgous dld- kai ta fanaria pezwn apexoun meta3u tous 100 me 200 metra sthn kaluterh periptwsh.
                        Stis eurwpaikes xwres an uparxei diavash kai perimenei pezos pou 8elei na perasei kai de stamathseis sta 100 metra se stamataei astunomikos na sou dwsei TO prostimo!

Btw ena atuxhma pou egine shmera sthn eisodo ths sxolhs to eide kaneis? Vasika h8ela na ma8w pws egine mias kai 3ekarfwse ena kagkelo.

PS:PiCoMiKe from here and away
                        GeneratioN HeXeD

Comment

• Κλασσικά όταν είμαι πεζός βρίζω αυτούς με τα κωλοάμαξα, όταν έχω αμάξι βρίζω τους πεζούς, όταν είμαι σε μμμ βρίζω πολύ τα αμάξια, όταν είμαι σε αμάξι βρίζω τα λεωφορεία που σταματάνε χωρίς αλάρμ.
                          Σε κάθε περίπτωση βρίζω τους ταρίφες.
                          It`s time to get together We`re a dreamteam
                          We`re going all the way now Full attack, no turning back
                          There is no second chance all aboard for the ride
                          There can be only one
                          There can be only one
                          Campione, Campione ... ol?ol?ol?

Comment

• Originally posted by PiCoMiKe View Post

Btw ena atuxhma pou egine shmera sthn eisodo ths sxolhs to eide kaneis? Vasika h8ela na ma8w pws egine mias kai 3ekarfwse ena kagkelo.
                            πρεπει να επεσε μονη της.μια κοπελα ηταν.δεν παθε τιποτα αυτη.ολος ομως ο προφυλακτηρας παρεδωσε πνευμα!αυτο τουλαχιστον φαινοταν.και κατι λαδια ειδα κατω...
                            UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
                            Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

• Δεν ήταν απλά προφυλακτήρας. Για να σπάσει 2 κάγκελα είχε γαμήσει προφηλακτήρα, άξονες, φτερά μπορεί να πείρα΄χτηκε και η μηχανή. Εδώ δεν έστριβε καλά καλά μετά. Αυτά τα γαμοσαμαράκια της πανεπιστημιούπολης.
                              It`s time to get together We`re a dreamteam
                              We`re going all the way now Full attack, no turning back
                              There is no second chance all aboard for the ride
                              There can be only one
                              There can be only one

Comment

• Originally posted by SephirotH View Post
                                Κλασσικά όταν είμαι πεζός βρίζω αυτούς με τα κωλοάμαξα, όταν έχω αμάξι βρίζω τους πεζούς, όταν είμαι σε μμμ βρίζω πολύ τα αμάξια, όταν είμαι σε αμάξι βρίζω τα λεωφορεία που σταματάνε χωρίς αλάρμ.
                                Σε κάθε περίπτωση βρίζω τους ταρίφες.
                                ε κλασικα οι ταριφες σταματανε ειτε χωρις να αναψουν αλαρμ ειτε αναβωντας τα τελευταια στιγμη!!!τα λεωφορεια παλι μερικα εχω δει οτι πανε μισα απεξω απο την λεωφορειολωριδα κλεινοντας ετσι την δεξια.κλασικα μερικοι πεζοι πανε σα ζωα στη μεση μεση.τωρα να σου πω για τα μμμ λεω ειναι μεγαλα τι να κανουν λογικα δεν θα μπορουν να κανουν "ελιγμους" και παρηγοριεμαι. αλλα κατα κοινη παρατηρηση μου οι παπουδες στο τιμονι σπανε @@ στην κυριολεξια
                                UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
                                Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

Latest

Collapse

Working...
                                X