Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πολιτικες Συζητήσεις-PartII

Collapse

Collapse

• mariosx
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    mariosx
    Απορώ προς προσέχεις τέτοια πράγματα όταν έχεις συνοδευτική εικόνα με το καλλιτεχνικά και επαγγελματικά απαράμιλλο μοντάζ....
    Today, 16:10
  • tzikas150
    GTX-960
    tzikas150
    καλήμερα έχω μερικές απορίες σχετικά με το ρεύμα και με της συνδέσεις στην κάρτα γραφικών

η προηγούμενη κάρτα γραφικό μια Asus GTX...
    Today, 15:53
  • koskos978
    Reply to Μια πολύ μπερδεμένη κατάσταση! SOS
    koskos978
    Παιδιά, μπορεί και κάποιος άλλος να βοηθήσει;
    Today, 15:46
  • achilleas 21
    Reply to Capital Controls
    achilleas 21
    το εψαξα λιγο για moneysafe.Ειναι πλαστικη mastercard,την παιρνεις χωρις να χρειαζεται να εχεις τραπεζικο λογαριασμο και την φορτωνεις οπως την paysafe...
    Today, 14:32
  • $s1
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    $s1
    Ρε παιδιά, αν έχετε τέτοιο πάθος για την Ελλάδα, μάθετε τουλάχιστον την γλώσσα σωστά. "Στείλης" ο Παπαδοπουλικός, ανύπαρκτο συντακτικό η Ελληνική...
    Today, 14:25

Θέματα

Collapse

X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by noiR View Post
    Με το "να βανδαλίζεις" εννοείς τις μπογιές ή τις διαφημίσεις της Microsoft;
    Πάντως είναι ενδιαφέρον που από όλη αύτή την ιστορία ένα χρόνο τώρα, αυτό που σε πλήγωσε περισσότερο είναι ο βανδαλισμός ενός κτηρίου...

Το πολυ μικρό κομμάτι πάντως της πανεπιστημιακής κοινότητας που λέγεται "εγώ" δεν προσβάλλεται εξ ορισμού από μια πράξη εάν δεν γνωρίζει τα κίνητρά της.
    Αλλα that's just me
    Einai dynaton na sygkrineis tis diafhmiseis mias etaireias h opoia kalws h kakws exei ginei diashmh pagkosmiws kai yperkerdofora me tis mpogies, ta spasimata kai ta gkremismata kai na tis apokaleis bandalismous? Ti na pw re paidaki mu... ti na pw.

Tei fwtografias Aigalew. Arketa prosfata. Enas aksiosebastos ari8mos foithtwn na einai eksw apo mia ai8ousa me macs kai na kanoun photosopies h den kserw ti stis fwtografies tous. Kai mpainoun afionismena melh ths pks mesa kai arxizoun na diakyrrhtoun thn propaganda ths apple stous foithtes. Telika de bgazei akrh kaneis.
    ​Saw thiiiiiiiiiings....

Comment

Originally posted by BlackClad View Post
      Ρεεεε παρτε το χαμπαρι οι αναρχικοι δεν χρειαζονται το ασυλο για να συγκρουονται και το εχουν αποδειξει...

Ναι, στην Αμαρυνθο....
      Attached Files
      Last edited by Swordbrother; 24-01-2007, 23:18.
      BATTLE HYMNS did sound the call,you came to our side,you heard true metal INTO GLORY RIDE

...ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ...

Comment

Είναι εντυπωσιακό το γεγονός πως κάποιοι κάνουν προσπάθεια να δικαιολογήσουν τις πράξεις βίας και βανδαλισμού, μικρής μερίδας ανεγκέφαλων (γιατί ναι, τέτοιοι είναι), οι οποίοι νομίζουν πως δρουν υπό μια ιδεολογία, και ικανοποιούν έτσι το αίσθημα της αντιδραστικότητας που πιθανώς να κουβαλάνε από τα εφηβικά τους χρόνια.
        Evil has its winning ways.

Comment

Originally posted by noiR View Post
          Στα πλαίσια του ασύλου μπορούμε όλοι μαζί να το συζητήσουμε και να το επιλύσουμε χωρίς να δώσουμε λογαριασμό σε κανένα. Θεωρείτε ότι η περιφρούρηση των χώρων μας από εμάς τους ίδιους είναι κάτι ανέφικτο, είναι δουλειά για τους χειρώνακτες ή μήπως ότι δεν είναι χρέος μας όταν αυτό χρειαστεί; Μήπως είμαστε δέκα χρονών και σε ηλικία που πρέπει όλο το σύμπαν να προστατεύει τη σωματική μας ακεραιότητα και στο όνομα αυτής να καταλύσουμε ακόμη και το σύνταγμα;
          Στα λόγια, όλα αυτά τα ωραία λέτε συνέχεια. Στην πράξη, αυθαίρετα κάποια ομάδα αποφασίζει πως είναι χρέος τους η περιφρούρηση και η προστασία των φοιτητών και οδηγούμαστε σε χειρότερα επεισόδια βίας.
          You know Freud said that 90% of all human behavior is motivated by sexual impulses. Give me some credit, I would say at least 30% of my behavior is motivated by advertising and the rest by violence in film.

http://www.geekylife.gr/

Comment

Ό,τι και να πω έχει ήδη ειπωθεί, δε βρίσκω κάποιο νόημα..

(ανούσια posts μου++)
            (ή +=3 δυστυχώς)

//
            Rainbow Shit

The Teeeth

Comment

Originally posted by Swordbrother View Post
              Ναι, στην Αμαρυνθο....
              Γιατι ησουν εκει ρε παληκαρα?

//εεε αφου δεν ησουν, καληνυχτα, κατσε και γραφε οτι θες
              Last edited by BlackClad; 25-01-2007, 03:10.

Comment

Οχι,αλλα ψεμματα λεω? Θιχτηκες?

//εεενταξει οταν ξαναγινει κατι τετοιο κλεισε μου θεση.Καληνυχτα...
                Last edited by Swordbrother; 25-01-2007, 03:14.
                BATTLE HYMNS did sound the call,you came to our side,you heard true metal INTO GLORY RIDE

...ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ...

Comment

Θέλω να μου βρείτε με στοιχεία ΜΙΑ φορά που συγκρούσεις να προκάλεσαν ζημιές σε οποιαδήποτε πανεπιστημιακή περιουσία. Προσέχτε τι θα πείτε διότι είμαι ενημερωμένος και περιμένω να ακούσω...

Και δεύτερον, devils_advocate πως είναι δυνατόν να κρίνεις αυτά τα άτομα; Έχεις γνωρίσει πολλούς; Έχεις συζητήσει μαζί τους; Αν ξέρεις πραγματικά, μοιράσου μαζί μας την συμπεριφορά και την νοοτροπία τους, τον τρόπο που εκφράζονται και τα λοιπά...
                  Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά επειδή μου αρέσει πολύ ο διάλογος μαζί σου τον κυνηγάω ακόμα και για ασήμαντη αφορμή.

Noir, ωραίος!

Swordbrother είσαι υπερήφανος για την αμάρυνθο και τους αμαρυνθιώτες; Σε κάνουν να νιώθεις χαρούμενος που είναι συμπατριώτες σου; Γιατί και σε άλλες επαρχιες έχουν γίνει βιασμοί αλλά τόσο περήφανοι δεν ήταν. Αυτό είναι ένδειξη πολιτισμού; Να χαιρόμαστε που δεν είχε επιτυχία μια αντιρατσιστική εκδήλωση;
                  Was tun, wenn's brennt?
                  www.dit-radio.gr

Comment

Originally posted by November Rain View Post
                    Thelw na sas pw kati pou mou ekane entypwsh, ws prwtoetous, sxetiko me to asylo. Otan mphkame sth sxolh eixame to paradosiako kalosorisma apo enan sympa8h mousato ka8hghth pou de 8ymamai to onoma tou. MAs eipe gia to ekpa, gia to tmhma kai oti einai o beniamhn tou panepisthmiou ktl kai s 'ena shmeio anafer8hke sto asylo. 8ymamai xarakthristika tis lexeis:

Kai dierwtwmai egw:

Gia na einai eley8erh h diakinhsh twn idewn sthn Ellada, prepei na mhn paristantai organa katastolhs?

Fysika yparxoun dyo antikrouomenes apopseis. H mia leei oti den prepei na yparxoun giati oi mpatsoi einai gourounia kai goustaroun na mas spane sto xylo kai h allh einai oti ayth h eley8erh diakinhsh idewn exei xalkey8ei se shmeio pou metafrazetai pleon ws vandalismoi kai ksylo metaksy synadelfwn foithtwn.
                    Rwtaw...10chars
                    ​Saw thiiiiiiiiiings....

Comment

Rwtaw...10chars

Πες μου τον λογο γιατι μερα μεσημερι στη Σολωνος να εχει απο 4 αργοσχολους ΜΑΤαδες (ανθρωπους που εγω κι εσυ μεσω των γονιων μας τους πληρωνουμε) σε καθε γωνια.Υπαρχει λογος;;;
                      White Trash Hardcore Rock 'n' Roll FUCK YOU!!

AC Milan-Athens Club

Da BlogSpot

Comment

Rwtaw...10chars
                        wraia...estw oti kapoios thelei na moirasei fylladia anarxikou periexomenou(diakinhsh idewn ).an yparxoun ekei astynomikoi nomizeis oti den tha ton peiraksoun?h' tha tou poun dwse mas kai mas re file?
                        www.myspace.com/dopemonx
                        www.myspace.com/skoplus

I be your war God to the dark side
                        Witness how soldiers fall and die

"And every day without fail one should consider himself as dead."

Comment

; Να χαιρόμαστε που δεν είχε επιτυχία μια αντιρατσιστική εκδήλωση;
                          Την βεβήλωση του μνημείου την θεωρείς αντιρατσιστική εκδήλωση??

Ας μου εξηγήσει κάποιος την διαφορά του περιστατικού στην Αμάρυνθο σε σχέση με το περιστατικό του βιασμού στην Χαλκίδα μιας 19χρονης από δύο Αλβανούς πριν από ένα μήνα περίπου ή από τον βιασμό μιας γυναίκας στην Αθήνα από δύο Πακιστανούς μέσα στο σπίτι της και μπροστά στα μάτια του συζύγου της.
                          Δεν ελπίζω τίποτα...
                          Δε φοβαμαι τίποτα...
                          είμαι ελεύθερος
                          Ν. Καζαντζάκης

Κι αν δε μπορείς να κάνεις τη ζωή σου όπως την θελεις,
                          τούτο προσπάθησε τουλάχιστο
                          όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
                          μες την πολλή συνάφεια του κόσμου,
                          μες τες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Κ.Π. Καβάφης

Comment

Originally posted by nash View Post
                            Την βεβήλωση του μνημείου την θεωρείς αντιρατσιστική εκδήλωση??

Ας μου εξηγήσει κάποιος την διαφορά του περιστατικού στην Αμάρυνθο σε σχέση με το περιστατικό του βιασμού στην Χαλκίδα μιας 19χρονης από δύο Αλβανούς πριν από ένα μήνα περίπου ή από τον βιασμό μιας γυναίκας στην Αθήνα από δύο Πακιστανούς μέσα στο σπίτι της και μπροστά στα μάτια του συζύγου της.
                            Καμμια..Μουνοπανα Πακιστανοι ηταν οπως μουνοπανα Ελληνες ηταν οι αλλοι...

AC Milan-Athens Club

Da BlogSpot

Comment

nash...
                              Η βασική διαφορά είναι ότι στην Αμάρυνθο τα κανάλια μας ενημέρωσαν ότι η κοπέλα "συμμετείχε με τη θέλησή της στο ομαδικό όργιο" ενώ στις άλλες περιπτώσεις επρόκειτο για κακούς Αλβανούς/Πακιστανούς που βιάσανε/κακοποιήσανε Ελληνίδα.

Το βρήκα?
                              Vamos, vamos, vamos, vamos adelante! Para que salgamos en la lucha avante!

"They have so much dignity, so much hope. If they can do it, so can we"

Comment

Originally posted by dj Skoplus View Post
                                h' tha tou poun dwse mas kai mas re file?
                                ναι σιγουρα.Εδω περνας απο διπλα και κοιτανε σαν πορτιερηδες για να τους προκαλεσεις.Αν εχεις ραστα η εισαι ντυμενος οχι trendy πεφτει τρελο κοζαρισμα.Για μοικανα δεν το συζητω...Βλακες..Κι εγω αν κραταγα μισο τονο εξοπλισμο θα το επαιζα ευκολα μαγκας..

AC Milan-Athens Club

Da BlogSpot

Comment

Working...
                                X