Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Μηχανοκίνητο του Πληροφορικάριου

Collapse

Latest

Collapse

• Heavy_Load
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    Heavy_Load
    Και εσύ δεν έχεις καν αυτό το θάρρος ε...

Απόφοιτος των ΙΕΚ Σταβμανρ?

Σε απογοήτευσα Δάσκαλε...
    Today, 14:56
  • Heavy_Load
    Reply to Φάκελος ΣΥΡΙΖΑ
    Heavy_Load
    Καλά ο Μπαρουφάκης έχει καταντήσει εντελώς γελοίος... τον έχουν βγάλει στην απέξω, δε τον ενημερώνουν για τίποτα, συνεχίζει να συνομωσιολογεί και να μπαρουφολογεί,...
    Today, 14:47
  • Ioanna123
    Reply to Ραγάδες
    Ioanna123
    Καλημέρα σου. Δεν ξέρω αν υπάρχει καμια κρέμα, όμως μπορείς να δοκιμάσεις μια μάσκα προσώπου και σώματος. Τη χρησιμοποιώ για την ακμή και είναι παρα πολύ...
    Today, 14:41
  • Ioanna123
    Reply to Ερώτηση για δερματολόγο...
    Ioanna123
    Μπορείς να το δείς στο γοογλε. Το δικό μου δερματολόγο το κάνει, αν θες στείλε μου μήνυμα να σου δώςω τηλ :)
    Today, 14:38
  • Ioanna123
    Reply to Μιλάτε στον ύπνο σας?
    Ioanna123
    Το αγόρι μου μου λέει ότι μιλάω συχνά στο ύπνο μου .. αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θυμαίται τι ακριβώς
    Today, 14:37
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by highspeed View Post
    Στο Gp βελγιου ειδα κατι που μου εκανε εντυπωση.Μειώθηκαν οι γύροι?Νομιζω ειδα οτι ελεγε 44 γυρους ή κανω λαθος?
    Όχι..
    Οι γύροι ποτέ δεν είναι στάνταρ... Μεταβάλονται ανάλογα με το μέγεθος της πίστας...
    (νομίζω υπάρχει κάποιος κανόνας για συνολικό άθροισμα χιλιομέτρων ανά αγώνα)

Μικρή πίστα = Πολλοι γύροι
    Μεγάλη πίστα = Λίγοι γύροι

Το SPA είναι 7 χιλιόμετρα γι αυτό κ οι 44 γύροι...

Στη Suzuka για παράδειγμα έχω την υποψία ότι πρέπει να είναι καμιά 60+ ή ίσως κ 70...
    «Το τίμημα που πληρώνει ο άνθρωπος που δεν ασχολείται με τα κοινά, είναι ότι τον διοικούν οι κατώτεροί του» - Ηράκλειτος
    "...Γιατί εγώ είμαι βέρος... βέρος Καλαματιανός...."
    Η ζωή είναι κώλος...Πήδα την πρίν σε χέσει...
    : di.forum.sokosnet.com :: D.I.T. Radio :

Comment

Originally posted by Spat View Post
      Pisw kai sas efaga

Ti ? Mhxanokinhto einai to King Tiger

Kai mhn peite oti den 8a ftasei tis Ferrari sas...den xreiazetai
      oxi re
      den rixneis gkomena me dayto
      You have the right to remain silent. Anything you do or say will be exaggerated or mis-quoted and used against you. Quoting other people is just a sign you cant find any thing to say
      Ότι είπαμε 6 μήνες πριν παραγράφεται σαν επιχείρημα σε μια συζήτηση. ...
      D.I.aforetikos....FOSS UOA rocks!

Comment

Originally posted by Einstais View Post
        oxi re
        Ρίχνεις τα πάντα γύρω της όμως
        Last edited by stefanostam; 03-09-2009, 16:51.
        *Αξιζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει-Bill

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι... μουνόπανο Μην πατήσετε εδώ!!!

Comment

Originally posted by Einstais View Post
          oxi re
          oxi ??
          Originally posted by stefanostam View Post
          Ρίχνεις τα πάντα γύρω της όμως
          e nai !!!
          ...as tolmhsei na pei oxi
          E|-------------------------------------------------------------------------------
          B|--------------------------------------------------------------------5-3-0-------
          G|----------------2-2--4-4--------------------2-2--4-2--------------------2-0--
          D|-2-2--2-2-----2-2--4-4-----2-2---2-2-----2-2--4-2--2-2---2-2-------------
          A|-2-2--2-2-----0-0--2-2-----2-2---2-2-----0-0--2-0--2-2---2-2-------------
          E|-0-0--0-0-x-3----------x-3-0-0---0-0-x-3------------0-0---0-0-------------
          Μουνόπανο

Comment

Audi RS3

Το νέο Audi A3 δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει πριν το 2011. Παρόλα αυτά, έγινε ήδη γνωστό από μέλος του διοικητικού συμβουλίου της Audi ότι θα υπάρχει μία έκδοση που θα φέρει τα αρχικά RS. Πρακτικά, αυτό σημαίνει ότι ήδη μιλάμε για την πιο δυνατή έκδοση του A3 στην ιστορία του αυτοκινήτου.

Στην καρδιά του νέου RS3 θα βρίσκεται ο 5κύλινδρος turbo κινητήρας 2.5 λίτρων που έκανε ντεμπούτο στο Audi TT-RS. Η απόδοση του δεν αναμένεται να διαφοροποιηθεί, έτσι θα αποδίδει 340 ίππους και 45 κιλά ροπής. Αν αναλογιστούμε ότι το βάρος της επόμενης γενιάς του Α3 δεν αναμένεται να ξεπερνάει το βάρος του TT, οι επιδόσεις θα είναι καταιγιστικές με το 0-100 να πέρνει 4.6 δευτερόλεπτα ενώ η τελική ταχύτητα να αγγίζει τα 290 χιλιόμετρα την ώρα....
            Last edited by st@kas; 04-09-2009, 15:43.
            Στην ζωή υπάρχουν δύο είδη ανθρώπων αυτοί που λιάζονται και αυτοί που ξεκωλιάζονται.
            Όταν η καφεΐνη γίνεται ο καλύτερος φίλος σου...

Comment

Τα 200 άλογα όμως του δίλιτρου TSi Scirocco φαίνεται δεν είναι αρκετά για την μαμά εταιρία και αποφάσισε πως ήρθε η ώρα για ένα πραγματικά ΓΡΗΓΟΡΟ Scirocco. Ο κινητήρας είναι γνωστός, ο δίλιτρος υπετροφοδοτούμενος TFSi που χρησιμοποείται στο Audi S3 με απόδοση 265 ίππων και 35 κιλών ροπής θα χαρίσει εντυπωσιακές επιδόσεις στο νέο Scirocco R.

0-100 σε 6.5 δευτερόλεπτα με το χειροκίνητο κιβώτιο και 6.4 δευτερόλεπτα αν μιλάμε για το DSG 6 σχέσεων. Η μόνη μου ένσταση για το αυτοκίνητο περιορίζεται στην μπροστινή κίνηση. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό να διαχειριστούν οι μπροστινοί τροχοί τόσο την δύναμη όσο και την κατεύθυνση του αυτοκινήτου εξίσου καλά. Πάντως, η Volkswagen δείχνει να προνόησε και γι αυτό βάζοντας το XDS, το ηλεκτρονικό διαφορικό που υπάρχει και στο νέο Golf GTi. Φυσικά, και η ανάρτηση δέχτηκε επιπλέον επεμβάσεις από τους Γερμανούς μηχανικούς πέραν του νέου εξελιγμένου διαφορικού.

Το νέο Scirocco R είναι πιο άγριο και στην εμφάνιση όμως και όχι μόνο στα μηχανικά του μέρη. Μεγαλύτερη μάσκα για καλύτερη ψύξη του κινητήρα και των φρένων, νέες 18άρες ζάντες, 2 εξατμίσεις και αεροτομή κάνουν το αυτοκίνητο να ξεχωρίζει πραγματικά από τα απλά Scirocco. Ακόμα μεγαλύτερες διαφορές παρατηρούνται και στο εσωτερικό κάνοντας το αυτοκίνητο να δείχνει και πιο sport αλλά και πιο πολυτελές παράλληλα.
              Στην ζωή υπάρχουν δύο είδη ανθρώπων αυτοί που λιάζονται και αυτοί που ξεκωλιάζονται.

Comment

Originally posted by st@kas View Post
                Audi RS3
                epishs ta audi kanoun ayto

//opws eidame sthn tainia transporter
                You have the right to remain silent. Anything you do or say will be exaggerated or mis-quoted and used against you. Quoting other people is just a sign you cant find any thing to say

Comment

http://www.autobild.gr/index.php?cat...id=2726#bottom

Citroen DS3
                  yeah,they design sometimes

Comment

Ωραίο το Scirocco... κρίμα που το έχουν αφήσει λειψό με εσωτερικό από Eos (δλδ υλικά golf V που είναι μια γενιά πίσω). Αν είχε το εσωτερικό του VI θα ήταν απίστευτο σύνολο αλλά και 2 χιλιάρικα πιο ακριβό

Κ το Citroen DS3 θα ρημάζει, επικό σχέδιο για μικρό αυτοκίνητο.

▲ ▲

Comment

Originally posted by John_Kouts
                      oloi kseroume ti tha ginei s ayto to video.
                      ayto poy kanei ti diafora einai i pantofla.
                      χαχαχαχααχαχ

Originally posted by John_Kouts
                      prwtoxronia sto Ισλαμαμπάντ.

tin patises.sto syntagma einai.

Comment

athens tuning show 23-27 σεπτεμβρη..
                        αντε να δουμε τι θα φερουν και φετος..
                        Comment my work-[New interactive site - Last update 03-10-2009] (*Song of the day-Users' Photos*)
                        Μωρο μου μέθυσες??Εκλασες απο το ποτό ή μήπως έχε..ες ?
                        ..και γαμιότανε και ξεσκιζότανε...

supernova lover
                        Life is just coding , fucking and drinking
                        Για τα υπόλοιπα ρωτήστε 3τομήτες.

Comment

Καγκουριές όπως πάντα: κινητήρες βελτιωμένοι από κυρ-μπάμπηδες δουλεύουν εκτός προδιαγραφών και στα 30.000χλμ πάνε για πέταμα, τεράστιες ζάντες που αυξάνουν την πολική αδράνεια του τροχού, body kits βγαλμένα απ την φαντασία του πιο κακόγουστου πολυεστερατζή χωρίς αεροδυναμική μελέτη, φώτα xenon που τυφλώνουν τους μπροστά στα 2 χιλιόμετρα, φιμέ-καθρέφτες, λάμπες νέον α-λα ufo και αυτοκόλλητα παντού καθώς και lambo doors με την πόρτα να τρίζει σε κάθε λακούβα καθώς δεν κάνει εφαρμογή...
                          Τα γνωστά δλδ.

▲ ▲

Comment

Μόνο για το live show με τα αμάξια αξίζει να πάει κανείς αν κ αυτό τις 2 φορές που έχω πάει ήταν ίδιο οπότε θα το σκεφτώ να ξαναπάω...
                            *Αξιζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει-Bill

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι... μουνόπανο Μην πατήσετε εδώ!!!

Comment

Ναι μωρέ στην ουσία κάνουν μερικά κάφρικα ζογκλερικά με αυτοκίνητα κι έχει θέαμα, κατά τ'άλλα είναι τελείως καφρίλα...

▲ ▲

Comment

Νέο Fiat Punto Evo, διάδοχος του Grande Punto με αρκετές αλλαγές τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά!
                                Attached Files
                                Θανάσης
                                Σωκράτης
                                Σημειώσεις Μαθημάτων
                                Σέεεελω
                                Όταν σωπαίνει ο άνθρωπος πέφτει μεσ' το πηγάδι ...

Πωλείται UPS 1250VA 660Watt καινουργιο.
                                Για περισσότερες πληροφορίες pm me

Comment

Working...
                                X