Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φιλόζωοι Πληροφορικάριοι

Collapse

Collapse

• LOYKIANOS
    Reply to Ο Δουρής ήταν αθώος
    LOYKIANOS
    Μία αμφιβολία έχω γι αυτό που λέγεται για το DNA. Αν θυμάμαι καλά αφού το παιδί δολοφονήθηκε μετά το έκαψε ο δολοφόνος όποιος κι αν ήτανε. Δεν ξέρω λοιπόν...
    Today, 21:36
  • lyna
    Reply to ΠΡΟΦΗΤΕΙΕC και λόγοι Γερόντων
    lyna
    Ο Κουρουπλης καλεσε τους Διοικητες νοσοκομειακών μοναδων να παραιτηθουν. Ανεθεσε σε τοπικά συμβουλια του ΣΥΡΙΖΑ να ορισουν νεο Διοικητή.Οι συνιστώσες...
    Today, 21:34
  • mariosx
    mariosx
    Και εκφράζεσαι σίγουρα για ένα σενάριο χωρίς κανένα αποδεικτικό στοιχείο. Ξαναρωτώ πως γλίτωσες από μία παραχριστιανική παλαιοημερολογήτικη οργάνωση....
    Today, 21:33
  • ioulia125
    Reply to Νευριαζω πανευκολα!
    ioulia125
    Και πιστευετε οτι αν παρω βιταμινες Β θα μου περασει?γιατι εγω δεν το νομιζω..
    Today, 21:23
  • Μ.Σκολαρίκης
    Μ.Σκολαρίκης
    Σε ευχαριστώ πάτερ. Για το άριστο τέκνον του θεού Αδωνιν Γεωργιάδην τι λένε τας γραφάς? Πότε θα οριστείν πρωθυπουργός για να μας σώσει?...
    Today, 21:22

Θέματα

Collapse

• vasili
    Τι λεμε μανουλι
    vasili
    Θα θιξω ενα θεμα που με απασχολει καιρο τωρα. Καποιοι αντρες αποκαλουν καποιες γυναικες μανουλια, αυτο εχει να κανει με το οτι τις βλεπουν σαν μελλοντικες...
    Today, 17:33
  • vasili
    Με διαφορα ρωγας
    vasili
    Λοιπον παιδες να θεσω ενα νημμα πολυ απλο, οι γυναικες ως γνωστων θελουν να διαφημιζουν το στηθος τους, Με τα βαθια τους ντεκολτε θελουν να προκελεσουν,...
    Today, 17:29
  • ioulia125
    Νευριαζω πανευκολα!
    ioulia125
    Γεια σας..Ειμαι 15 χρονων και τον τελευταιο καιρο νευριαζω πανευκολα χωρις λογο και αιτια...!Το κακο ειναι οτι δεν ξερω γιατι...προσπαθω να το...
    Today, 15:19
  • KautoSkili
    Θα πειραματιζοσασταν ποτε;
    KautoSkili
    Ειμαι bisexual. Αρχισα να κοιμαμαι με ανδρες υστερα απο ... περιεργεια κ επειδη μου αρεζαν καποια ανδρικα χαρακτηριστικα (κοιλιακοι, γενια κτλ). Ειμαι...
    Ναι, εχω πειραματιστει
    25,00%
    2
    Οχι αλλα εχω σκεφτει
    0%
    0
    Οχι και δεν θα θελω
    75,00%
    6
    Yesterday, 10:00
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Φιλόζωοι Πληροφορικάριοι

Ανοίγω αυτό το θρέντ για να βοηθήσει ο καθένας μας όπως μπορεί το πρόβλημα με τα αδέσποτα. Υπηρεσία για τα αδέσποτα χρηματοδοτούμενη από το κράτος δεν υπάρχει(δείτε το ΔΙΚΕΠΑΖ τι ειναι). Μόνο εθελοντές... Άλλοι βοηθάνε οικονομικά, άλλοι με φιλοξενία, άλλοι με μεταφορά, άλλοι με τροφές...ο καθένας όπως μπορεί. Το κυριότερο είναι να βρίσκουμε γρήγορα σπιτακια στα σκυλάκια έτσι ώστε να μπορέσουμε να περιθάλψουμε κι άλλα που έχουν ανάγκη.
    Δεχομεθα και παραγγελίες πχ σε μέγεθος, χρώμα και φύλο. Πείτε μου περίπου τι θέλετε και θα σας βρω σκυλάκι φάτσας όχι ράτσας...

Βάζω φωτο σκύλων που έχουν ανάγκη άμεσης φιλοξενίας/υιοθεσίας.
    Στα πρωτα 10 ποστ και στις τελευταιες 2 σελιδες ειναι ολα τα σκυλακια.
    Αν ενδιαφερεστε για γατακια στειλτε μου μηνυμα.

ΔΙΚΕΠΑΖ διαδημοτικο κεντρο περιθαλψης(προσοχη όχι περισυλλογής) αδεσποτων
    ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ τι κολλάει και τι δεν κολλαει στον άνθρωπο.

Για υιοθεσία κοιτάχτε ΚΑΙ εδώ
    Last edited by chryssanthoula; 02-04-2009, 18:44.
    ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΕΩΣ 6 ΜΗΝΩΝ!!!

τις φωτο θα τις δειτε στο attached

1)Η κουταβίνα της φωτογραφίας, καθως και τα 2 αδελφάκια της, βρέθηκαν παρατημένα έξω από τη καταφύγιο αδέσποτων στην Ελευσίνας. Είναι 1,5 μήνα, ημίαιμα λαμπραντοράκια με γκέκα, γλυκύτατα, παιχνιδιάρικα και με μοναδικό χαρακτήρα το καθένα. Προβλέπεται να γίνουν μεσαίου μεγέθους.
    Αναζητούν ένα ζεστό, αγαπησιάρικο σπιτάκι και πολλά χάδια.
    Υ.Γ. Μόλις τα δείτε από κοντά, θα τα λατρέψετε!!!
    ΖΩΟΦΙΛΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ & ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ Λίλα: 697 2268514 Έλενα: 6947693801 Mαρία: 6986270645 (ημερ 1/4/09)

2)ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ!!
    Χαρίζονται δύο κουταβακια 9 1/2 εβδομαδων εμβολιασμενα και αποπαρασιτομενα.
    Ημιαιμα σεττερακια... ενα αρσενικο το οποιο θα γινει γύρω στα 25-30 κιλα και ενα θυληκο που θα γίνει 15-20. Το αρσενικο είναι αυτο με τη καφε φατσα ενω το θυληκο αυτο που εχει απλα δυο καφε ματακια!
    Παρακαλω πολύ όποιος ενδιαφερεται να επικοινωνησει το συντομοτερο δυνατο στο 6974718763-2106538292.... δεν υπαρχει δυστυχως χωρος για όλα......ημερ 24/3/09

3)ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΕ!!!!!!Ειμαι η Pretty και απ'οτι λένε οι γύρω μου ειμαι ονομα και πράγμα!!!!! Η ιστορία μου αρχίζει στην άσφαλτο, όπου με πετάξανε μαζί με τα αδρφάκια μου...Μέρες ήμασταν νηστικά και κλαίγαμε για τη χαμένη μας μανούλα, ώσπυ μια καλή κυρία άκουσε το κλάμα μας και ξαφνικά βρεθήκαμε στην αγκαλιά της. Δεν λέω, υπήρξε κάποια καλή οικογένεια που ενδιαφέρθηκε για εμένα, όμως ο σκύλος της είχε αντιρρήσεις...Μάλλον ζήλεψε την ομορφιά μου!! χιχι!!! Σήμερα, 5 μηνών πλέον, είμαι έτοιμη για πολλές αγκαλιές και μία αγάπη που σας υπόσχομαι οτι θα κρατήσει για πάντα!!!!
    Υ.Γ. Θα με βρείτε στο Ζωοφιλικό Σύλλογο Ελευσίνας να παίζω με τους φίλους μου και να κάνω σκέρτσα στους ανθρώπους που με φροντίζουν...
    Πηροφοριακά, θα γίνω μια μεσαίου μεγέθους κουκλάρα!!
    Επίσης ειμαι εμβολιασμένη και αποπαρασιτωμένη.
    ΖΩΟΦΙΛΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ & ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ Ελενα: 6947693801 Μαρια: 6986270645 Χριστινα: 6944860451 24/3/09

4)ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΕ!!!!!!Ο Lucky είναι πραγματικά τυχερός! Πετάχτηκε νύχτα στη στέγη της Πετρούπολης λες και ήταν σκουπίδι.... Ευτυχώς τα υπόλοιπα σκυλάκια της στέγης τον καλοδέχτηκαν και έτσι δεν θρηνήσαμε θύματα! Είναι 2.5 μηνών, υγιέστατος, ημίαιμο terrie και ο γιατρός λέει ότι θα γίνει 10-12 κιλά. Όποιος θέλει να του προσφέρει αγάπη και μόνο αγάπη, ας καλέσει τη Λία στο 6972-059775 (Θα δοθεί εμβολιασμένος και αποπαρασιτωμένος με συμβόλαια υιοθεσίας)~24/3/09

5)
    For adoption:info@kazshelter.org 25/3/09

6)
    Χαρίζονται 2 μπουκίτσες μόλις 25 ημερών, που βρέθηκαν πεταμένες σε κάδο σκουπιδιών. Όταν τις βρήκαν ήταν μόλις λίγων ημερών και είναι πραγματικά θαύμα το γεγονός ότι επέζησαν. Όποιος θα ήθελε να υιοθετήσει μία από αυτές, ας επικοινωνήσει στο 6944-848386. Θα δοθούν με συμβόλαια υιοθεσίας. 1/4/09

7)
    Tα κουταβάκια της φωτογραφίας, ένα αρσενικό (καφέ) και ένα θηλυκό (μαύρο), είναι ημίαιμα english pointer, παρατημένα με τη μαμά τους από κάποιο ασυνείδητο κυνηγό. Ψάχνουν πολύ καλές οικογένειες που θα τα φροντίζουν και θα τα αγαπούν όπως τους αξίζει. Είναι τώρα περίπου ενός μηνός και θα είναι έτοιμα να πάνε στο καινούργιο τους σπίτι σε περίπου ένα μήνα. Ναυσικά Καστανά, Κτηνίατρος nafsikakastana@yahoo.gr 6972770671 (1/4/09)

8)
    ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ Σας παρακαλώ βοήθηστε αυτο το σκυλάκι, δεν μπορω να το φιλοξενησω σπίτι μου.. στο δρόμο δεν εχει κανένα μέλλον,ο "φιλόζωος" κύριος απειλεί ,αν και δεν εχει κι αυτός που να ο βάλει...Θα βοηθήσω κι εγω με την υιοθεσία του όμως πρέπει να φιλοξενηθει κάπου για λίγο καιρό.. nsiokou@yahoo.gr

9)Η μικρή Σκόκο βρέθηκε σε άθλια κατάσταση,παρατημένο κοντά στο δασοφυλάκειο της Πάρνηθας. Το μωράκι ήταν μόνο του & άμεσα εκτεθειμένο σε κινδύνους όπως το να φαγωθεί από άλλα μεγαλύτερα ζώα! Ευτυχώς, βρέθηκε μια καλή, φιλόζωη εθελόντρια, όπου το φιλοξενεί προσωρινά. Η Σκόκο μας αναζητά μια οικογένεια που θα της χαρίσει αγάπη και ζεστασιά.. Είναι πολύ τρυφερό πλασματάκι, περίπου 40 ημερών, ενώ ήδη επισκέπτηκε τον γιατρούλη όπου μας πληροφόρησε οτι θα γίνει, περίπου, 15 κιλά, της έκανε αποπαρασίτωση και την βρήκε υγιέστατη!!! Τα πάει υπέροχα με άλλα σκυλάκια και γατούλες, ενώ έχει μάθει να κάνει τις ανάγκες της σε εφημερίδα.
    Τηλέφωνα επικοινωνίας Ελενα: 6947693801 Μαρια: 6986270645 Χριστινα: 6944860451 (24/3/09)

10)Ο Σάσα είναι ένας πανέμορφος τερριεδάκος περίπου 6 μηνών και μεσαίου μεγέθους. Είναι φιλικότατος και αγαπησιάρης και θα ήθελε να τον υοθετήσετε
    Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης; Tηλ: 6976131680

Γειά σας! Είμαι ο Smokey! Είμαι περίπου 2 μηνών και τώρα είμαι καλά. Όταν ήμουν πολύ μωράκι μιά μέρα ξαφνικά έμεινα μόνος. Δεν θυμάμαι πώς, γιατί ήμουν μικρούλης. Αυτό που ξέρω είναι οτι πεινούσα, διψούσα και φοβόμουν πολύ. Έτσι περνούσα τις μέρες και τις νύχτες κρυμμένος κάτω απο έναν κάδο σκουπιδιών περιμένοντας. Περιμένοντας κάποιον να με βοηθήσει. Μιά μέρα που έκλαιγα πολύ γιατί με πονούσαν τα πόδια μου ένας κυριος με άρπαξε απο το σβέρκο, με πήρε στην αγκαλιά του και με έκλεισε σε μιά βεράντα. Εκεί ζούσε μιά καλη κοπέλα που με πήρε μέσα, με τάΪσε και μου έδωσε νερό. Το απόγευμα με πήγε σε ένα μέρος με πολλά άλλα ζωάκια και έναν κακό άνθρωπο με άσπρη ρόμπα που μο ζολούσε την κοιλιά και μου τραβούσε τα αφτιά. Αυτός ο κακός είπε οτι λόγω "ασιτίας" και "αφυδάτωσης" (τί να είναι αυτά άραγε;) έχουν μαλακώσει τα κόκαλά μου, και γι΄αυτό το μπροστινό μου αριστερό ποδαράκι είναι τόσο στραβό. Επίσης είπε οτι μπορεί τώρα να μην μπορώ να τρέξω και να παίξω πολύ, αλλά σε λιγους μήνες, με καλή διατροφή, φρέσκο νεράκι και πολλή αγάπη θα εχω γίνει εντελώς καλά. Τώρα μένω στο σπίτι αυτής της κοπέλας. Δε λέω, καλά είναι, αλλά μένω μόνος μου πολλές ώρες. Εγώ όμως είμαι σκληραγωγημένος άντρας και δεν κλαίω. Αλλά όταν τη βλέπω να έρχεται με το φαγητό, ή όταν βγαίνουμε βόλτα κάνω μεγάλη χαρά! Εγώ όμως θέλω ένα σπίτι που να μπορώ να δείχνω τη χαρά μου όλη τη μέρα! Εσείς ξέρετε κανένα; Αν ναί, πάρτε τηλέφωνο στα: 6977870712, 2261027549, ή στείλτε email με τα προσωπικά σας στοιχεία (ονοματεπώνυμο, πόλη, τηλέφωνο) στο niva2gr@gmail.com.

------------------------------------------

5 κουταβάκια περίπου 5 ημερών βρέθηκαν στο Μενίδι και προστατευονται προσωρινα απο μια φιλοζωη οικογενεια. Η μητερα τους η οποια τριγυρνουσε στη συγκεκριμενη γειτονια πεθανε απο φολα που καποιοι ασυνειδητοι πεταξαν χτες το βραδυ.... Τα κουταβακια μεταφερθηκαν μπροστα στο σπιτι των φιλοζωων απο ενα στειρωμενο θηλυκο αδεσποτακι που ταϊζαν...
    Το ζευγαρι που τα φιλοξενει δεν μπορει να τα κρατησει γιατι και οι δυο κανουν 2 δουλειες.... Υπαρχει καποιος που να μπορεσει να τα βοηθησει????
    Οποιος μπορει ας επικοινωνησει με τον Παναγιωτη 6932331652 και 210-2476782
    -------------------------------------

ΣΕΠΟΛΙΑ ΑΘΗΝΑ
    Τηλέφωνο: 6977958773 κα Βαρβαρα και
    6931964493 Χριστινα
    Last edited by chryssanthoula; 05-05-2009, 02:06.
    ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΕΩΣ 6 ΜΗΝΩΝ!!! Β' ΠΟΣΤ

1)ΤΑ 4 ΑΥΤΑ ΗΜΙΑΙΜΑ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡΑΚΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΖΟΥΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΑ ΤΑΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΖΩΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΗΛΥΚΑ Ή ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΩ.ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΑ ΠΙΑΣΩ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΝΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΚΛΙΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΝΜ Ή ΕΔΩ Ή ΣΤΟ adoptastraydog@hotmail.com ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΜΑΣΤΕ. (2/4/09)

2)Η μικρή Ντίνα είναι μόνο 6 μηνών κ' βρέθηκε πεταμένη έξω από τα κτίρια του ΔΙΚΕΠΑΖ όταν ήταν πολύ μικρούλα. Δυστυχώς κανείς δεν ενδιαφέρθηκε γι'αυτήν κ' έτσι πέρασε τους πρώτους μήνες της ζωούλας της μέσα σ'ένα κλουβί.Παρόλο που κουνάει πάντα την ουρίτσα της σε όποιον βλέπει, τα ματάκια της είναι πολύ λυπημένα κ' ικετεύουν για μια καλύτερη τύχη.
      Είναι απίστευτα φιλική με ανθρώπους κ' άλλα σκυλάκια. τηλ.6947922833

3)Ο Φρίξος βρέθηκε την Κυριακή 29/03/2009 σε μία γωνία στον πεζόδρομο της Φωκίωνος Νέγρη, να μας κοιτάει σαν χαμένος και απλά περίμενε…. Μας πήρε από πίσω παίζοντας και μετά μας ακολούθησε μέχρι το σπίτι. Τον λυπηθήκαμε και τον πήραμε επάνω. Τον πήγαμε στο γιατρό και μας είπε ότι είναι maximum 5 μηνών, setter, υγιέστατο, πολύ περιποιημένο και φαίνεται ότι είναι από σπίτι. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τον κρατήσουμε γιατί έχουμε ήδη 2 σκυλάκια. Όποιος τον έχασε ή όποιος θα ήθελε να τον υιοθετήσει ας επικοινωνήσει με την Ίρια στο 6944-731673. (29/03/2009)

4)Η ΙΝΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΤΗΣ SHASTA,TOY LUCKY KAI ΤΗΣ CARMEN.ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΜΗΝΩΝ.ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ THN ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΝΜ ΕΔΩ Ή ΣΤΟ : adoptastraydog@hotmail.com .(14/3/09)

5)
      Με φωνάζουν ΚΟΥΚΛΟ! Μήπως γιατί είμαι ένας κούκλος? Είμαι ένας κούταβος γλυκός και παιχνιδιάρης 4 μηνών, εμβολιασμένος και αποπαρασιτωμένος, με βιβλιάριο υγείας, η μαμά μου είναι μικρόσωμη, περίπου 12 κιλά ημίαιμο ΜΠΙΓΚΛ, αλλά εγώ μάλλον θα γίνω μεσαίου μεγέθους. Περιμένω να γνωρίσω την καινούργια μου οικογένεια. Δέχομαι μόνο σοβαρές προτάσεις στα τηλέφωνα 210-6529004 και 6934-054393 (28/3/09)

6)
      ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ 6 κουταβάκια ηλικίας 1 μηνός (μητέρα λαμπραντόρ, πατέρας ημίαιμο ροντβάιλερ). Η μητέρα τους πέθανε πριν λίγες μέρες και τώρα βρίσκονται απροστάτευτα στην παραλία Θεολόγου, όπου κινδυνεύουν από αυτοκίνητα και από φόλες καθώς στην περιοχή δηλητηριάζονται συχνά σκυλιά. Είναι 2 θηλυκά και 4 αρσενικά, όλα τρισχαριτωμένα, χαρούμενα και ζωηρά. Τα 4 κουταβάκια είναι μαλλιαρά και φουντωτά και τα άλλα 2 έχουν κοντό απαλό τρίχωμα. Περιμένουν εναγωνίως τις οικογένειες που θα τα υιοθετήσουν και θα περάσουν μαζί όλη τους τη ζωή. τηλ. 697 4702240 ή 210-9818037 e-mail: rokon@hol.gr

7)Βρέθηκε Λαμπραντοράκι στον Άγιο Δημήτριο (Μπραχάμι)σήμερα 23/02/09 ,οποιος μπορεί να του προσφέρει μια στέγη ας επικοινωνίσει μαζί μου.
      6995-985 453 Στέλιος

8)βρεθηκε pit bull red nose θυληκο 4-5 μηνων καφε χρωμα πρασινα ματια και ασπρο στηθος 6944712097

9) Η Rain... βρέθηκε έκθετη στη βροχή, είναι κοριτσάκι, ολόμαυρο με άσπρα καλτσάκια και γαντάκια. Λατρεύει τα άλλα σκυλάκια και τρελαίνεται να παίζει μαζί τους. Ζητείται λοιπόν φιλόξενη οικογένεια - αν έχει και κήπο ακόμα καλύτερα! Τηλ. 6946 281145.

Η Φίφυ ειναι 8 μηνών ημίαμο κοκεράκι. Ειναι πολυ παιχνιδιάρα κι τρυφερη κ σκανδιαλαρα. Πληρως εμβολιασμένη και θα γίνει περίπου 15 κιλά. Αναζητά μια φλόζωη οικογένεια που να την αγαπήσει για πάντα. Τρελαινετε για χαδια κ ανθρωπινη επαφη, δωστε της μια ευκαιρια να μπει στη ζωη σας κ στην καρδια σας. Βγαλτε την απο το κλουβι της......
      Τηλ 6934787361 Ελισαβετ
      --------------

Ο μικρός βρέθηκε να περιπλανιέται σε μία παραλία σκελετωμένος και γεμάτος τσιμπούρια. Είχε τόσα πολλά που είχε πρηστεί ολόκληρος. Τώρα κάνει θεραπεία και είναι καλύτερα. Είναι ημίαιμο ντόπερμαν (μάλλον!!!), περίπου 2 μηνών, θα γίνει (όπως υπολογίζουμε) γύρω στα 20-25 κιλά και είναι πολύ υπάκουος. Προσαρμόστηκε αμέσως στο σπίτι και πάει στην πάνα. Όποιος θα ήθελε να τον γνωρίσει από κοντά ας επικοινωνήσει με την Κατερίνα στο 6944-848386.
      Attached Files
      Last edited by chryssanthoula; 05-05-2009, 02:11.
      ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΕΝΗΛΙΚΑ ΜΙΚΡΟΣΩΜΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩ...

1)O TIKIΣ ΟΛΙΣ ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΕ!!! (9/4/09) Ο Τίκι-Όλι βρέθηκε στην Καλλιθέα τις τελευταίες ημέρες του 2008. Όταν οι υπεύθυνοι της δημοτικής υπηρεσίας, η οποία ασχολείται με τα αδέσποτα ζώα της περιοχής πήγαν να τον μαζέψουν, δε μπορούσαν να πιστέψουν στα μάτια τους. Ο Τίκι-Όλι ήταν ένα κουβαράκι μέχρι 3 κιλά, με ένα κιλό μαλλί σαν τζίβα γεμάτο ψύλλους. Στο λαιμό του υπήρχε ένα σχοινί χωμένο βαθιά στο δέρμα, το οποίο είχε κολλήσει πάνω στο κρέας με αποτέλεσμα ο μικρούλης να βρωμάει σαπίλα. Δε μπορούσε να σταθεί στα πίσω πόδια (αποτέλεσμα ερλίχιας), τα μάτια του ήταν θολά και ήταν πολύ αδύνατος και εξαντλημένος. Ο σκυλάκος βρήκε προσωρινό κατάλυμα στον πίσω κήπο μιας πολυκατοικίας μέχρι να αποφασιστεί η … τύχη του αλλά επειδή ήταν ανεπιθύμητος, ίσως λόγω εμφάνισης, μεταφέρθηκε σε ξενώνα ζώων. Εκεί σιγά σιγά κουρεύτηκε γουλί για να αποκαλύψει ένα κορμάκι γεμάτο πληγές, έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις, ξεκίνησε θεραπεία για ερλίχια και καλαζάρ, έφαγε και ξεκουράστηκε σαν … σκύλος, πήρε τις βιταμίνες του, ξαναβρήκε το κέφι του και την καλή του διάθεση και γενικά βρήκε την αγάπη, τη φροντίδα και την προστασία που του έλειπε. Αλλά επειδή όλα τα ωραία πράγματα κάποτε τελειώνουν, έτσι τέλειωσε και το «συμβόλαιο παραμονής» του μικρούλη. Τα έξοδα του Δήμου κάλυψαν εξετάσεις, παραμονή στον ξενώνα και περίθαλψη μέχρι να σταθεί ο πιτσιρίκος στα πόδια του. Από τη στιγμή που οι τελευταίες εξετάσεις του έδειξαν μια πάρα πολύ καλή κλινική εικόνα, το γεγονός ότι έχει καλαζάρ και πρέπει να παίρνει καθημερινά το χάπι του, δε φαίνεται να απασχολεί το δημοτικό πρόγραμμα περίθαλψης. Μ’ αυτήν τη λογική, ο Τίκι-Όλι πρέπει να επιστρέψει στο δρόμο.
        Γι’ αυτό ψάχνουμε για σπίτι να τον φιλοξενήσει προσωρινά μέχρι να βρεθεί μια λύση ή να τον κρατήσει για πάντα. Ο Τίκι-Όλι είναι λευκό κανισάκι μέχρι 5 ετών, με άριστες εξετάσεις αίματος, νεφρών και συκωτιού και αρνητική εξέταση ερλίχιας. Έχει κάνει θεραπεία για καλαζάρ με Milteforan και παίρνει πια ½ χαπάκι Ζιλαπούρ την ημέρα.
        Είναι πολύ κοινωνικός και άνετος στη συμπεριφορά του απέναντι σε άλλα σκυλιά και γάτες. Η ιδιοκτήτρια του ξενώνα όπου φιλοξενείται, η οποία είναι εκπαιδεύτρια σκύλων, μπορεί να δώσει πληροφορίες και συμβουλές για τον μικρούλη σε όποιον ενδιαφέρεται. Αν επιθυμείτε να βοηθήσετε, το τηλ είναι 6977 200865 (Σοφία) - 6976510568 (Αννα).

2)ΚΑΙ Η ΡΟΔΟΥΛΑ ΥΙΟΘΕΤΗΘΗΚΕ!!! Η Ροδούλα είναι ένα κανισάκι 2,5 ετών. Εγκαταλείφθηκε αναπάντεχα από τους ιδιοκτήτες τους και από τότε είναι φοβισμένη, αντιμετωπίζοντας ταυτόχρονα ένα δερματικό πρόβλημα με ψυχολογικά αίτια που της προκαλεί τριχόπτωση. Έκανε όλες τις ιατρικές εξετάσεις και αποδείχτηκε ότι η Ροδούλα είναι υγιέστατη. Το πρόβλημά της οφείλεται στην εγκατάλειψη, γι’ αυτό και έχει ανάγκη από ένα ζεστό σπίτι με αληθινούς ανθρώπους που θα τη βοηθήσουν να ξανανιώσει ασφάλεια και αγάπη. Φιλοζωική Μέριμνα Λαυρίου τηλ.: 6947 796263 e-mail: annadem@otenet.gr (25/3/09)

3)ΓΚΡΙΦΟΝ Ο Μάγκας, ένα γκρίζο μικρόσωμο γκριφόν 11 μηνών, ζωηρούλης, παιχνιδιάρης, κοινωνικότατος. Βρέθηκε παρατημένος στο Αρχαίο Θέατρο Θορικού. Ιδανικός για σπίτι με παιδιά. Φιλοζωική Μέριμνα Λαυρίου τηλ.: 6947 796263 e-mail: annadem@otenet.gr (28/3/09)

4)ΜΑΛΤΕΖ ΚΑΝΙΣ ΒΡΕΘΗΚΕ χωρίς κολλάρο, ημίαιμο μαλτέζ-κανίς στο Γαλάτσι. Είναι περίπου 1 έτους και είχε microchip αλλά με λανθασμένα στοιχεία ιδοκτήτη. Είναι γλυκός,κοινωνικός και δεν ανεβαίνει στα έπιπλα,μαθημένος σε σπίτι. Τον κουρέψαμε,τον πλύναμε και..σας περιμένει! Όποιος τον θέλει,τηλ6937434755

βρέθηκα χαμένη σε άθλια κατάσταση, το μικρό μόλις 4 κιλά σωματάκι μου καταταλαιπωρημένο απο τις κακουχίες...βρήκα αγάπη, ζεστασιά και φαγητό και εμπιστεύθηκα ξανά παρόλο που τα δοντάκια μου κάποιος μου τα έβγαλε κακόβουλα...οι εξετάσεις μου ευτυχώς ειναι άριστες, έτσι κι εγώ εσπευσμένα αυριο πάω για στείρωση, γιατί η προσωρινή μαμά μου έχει άλλα 2 αρσενικά σκυλάκια που με κυνηγάνε και η ζωή της είναι κόλαση τις τελευταίες μέρες...σάς παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει οικονομικώς στα έξοδα ..αποκατάστασης μου (στειρωση 100 & 50 εξετάσεις) γιατί η "μαμά" μου δυσκολεύεται....εγώ θα περιμένω ...εφόσον αναρρώσω τον συνοδοιπόρο μου στην υπόλοιπη ζωή μου!!!αυτον που θα μου αφοσιωθει ειλικρινά !!!

ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΤΟ ΠΟΛY 1-2 ΧΡΩΝΩΝ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΤΗΣ ΖΗΤΑ ΜΟΝΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΑΓΑΠΗ.ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜE ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΑΓΚΑΛΙΑ τ 6944299551
        Last edited by chryssanthoula; 05-05-2009, 01:54.
        ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΕΝΗΛΙΚΑ ΜΕΣΑΙΟΥ-ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ

1) ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ ΑΝΑΖΗΤΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΜΙΚΡΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ, ΤΡΥΦΕΡΟΣ, ΧΑΔΙΑΡΗΣ, ΒΡΕΘΗΚΕ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ. ΤΟΝ ΠΕΡΙΘΑΛΨΑΜΕ (ΕΙΧΕ ΜΟΛΥΣΜΕΝΗ ΠΛΗΓΗ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΑΣΙΜΟ Η ΚΑΤΑΓΜΑ, ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΡΕΥΤΗΚΕ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ ΑΝΑΖΗΤΑ ΣΠΙΤΙ. ΕΙΝΑΙ 9-12 ΜΗΝΩΝ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ), ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΤΟΥ, ΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕΙ. ΤΗΛ: 6937454554, EMAIL: pvarv@tee.gr, eleniwarren@gmail.com. 24/3/09

2)
          Το ποδαρακι του εγινε ετσι μετα απο μολυνση σε τραυμα που του προκαλεσε ασυνειδητος,ο οποιος τον πυροβολησε.Στο ποδι του εντοπιστηκαν εκατονταδες σκαγια...και οι κτηνίατροι αποφάσισαν να του το ακρωτηριάσουν.
          Ο Λάζαρος βρίσκεται στη φιλοζωική Καρδίτσας όποιος θέλει πραγματικά να του δώσει λίγη αγάπη να επικοινωνήσει με το 24410-24959 & 697-8607071
          email: filokardi@kar.forthnet.gr

3)
          Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ 2 ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ - HΔΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ!
          Τον έχω γνωρίσει τον Χιόνι, είναι στ'αλήθεια υπέροχος, αγκαλίτσας, παιχνιδιάρης και υπάκουος! Τυχερός αυτός που θα τον υιοθετήσει, θα είναι η πρώτη φορά που Χιόνι θα ζεστάνει τόσο τη ζωή ενός ανθρώπου!
          Aυτό το πανέμορφο ολόλευκο σκυλάκι είναι αρσενικό 8 μηνών, ημίαιμο τερριέ, τον βρήκαμε πριν από ένα μήνα περίπου, να ψάχνει για σπίτι, στις πολλές πόρτες που του έκλεισαν κατάμουτρα, βρήκε τη δικιά μας ανοιχτή... ψάχνει για έναν άνθρωπο με ανοιχτή πόρτα και μεγάαααααλη καρδιά!!! Δεν μετράει την αγάπη με τα κιλά, ούτε φυσικά έχει τις παράλογες απαιτήσεις ενός ανθρώπου… όπως και να είσαι αυτός σε λατρεύει!!!
          Δεν τον ενδιαφέρει ούτε ο χώρος ούτε η αυλή, μόνο τα χάδια και η αγάπη. Είναι ΚΥΡΙΟΣ μέσα στο σπίτι, δε "λερωνει" επ'ουδενι λογο! Δεν καταστρέφει και δεν πειράζει τίποτα που δεν είναι δικό του! Του αρέσουν οι βόλτες και τα παιχνίδια πάρα πολύ! Τα πάει καλά με όλα τα ζωάκια, ακόμα και με γάτες που δεν τον συμπαθούν (ο δικός μας γάτος τον μισεί και παρόλα αυτά δεν έχει καμία επιθετική διάθεση απέναντι στο γάτο). Ποσά άλλα καλά να σας πω για να σας εκφράσω πόσο τυχερός είναι αυτός που θα τον υιοθετήσει? Το μονό που μπορώ να πω είναι ότι περιμένει να δώσει όλη του την αγάπη αφοσίωση και πίστη σε αυτόν που θα ανοίξει την καρδία του!
          ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟ ΤΡΥΦΕΡΟ ΠΛΑΣΜΑ! ΥΠΑΚΟΥΟΣ ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΣΙΑΡΗΣ!!!
          Γενικά προτιμάμε εντός Αττικής. Τηλ.: 6938332000 – Βίκυ viqueen22@yahoo.gr (24/3/09)

4)
          Αυτή η υπέροχη boxerina ήρθε στα χέρια του σωματείου μας μετά από κλήση πυροφυλάκων που την έσωσαν. Είχε εγκλωβιστεί στην κορυφή του Υμητού, σε κάτι βράχια και δεν μπορούσε να βγει. Είχε πληγώσει και τις τέσσερις πατούσες της. Δεν γνωρίζουμε πόσες μέρες βρισκόταν εκεί. Πεινούσε, διψούσε και ήταν αδύνατη. Είναι μικρή σε ηλικία, περίπου ενός έτους και στειρώθηκε από το σωματείο μας. Έχει υπέροχο χαρακτήρα και είναι φιλική με όλους τους ανθρώπους και σκύλους, αλλά όχι με γάτες. Είναι υπάκουη, δεν γαυγίζει και είναι 90% καθαρή μέσα στο σπίτι. Όποιος ενδιαφέρεται να υοθετήσει την υπέροχη αυτή σκυλίτσα, μπορεί να καλέσει στο 6976131680

5)
          Είναι ο Αυτιάς, ένας γκέκας 4 ετών, χαδιάρης, χουζούρης και τσαχπίνης. Πριν απο μιά περίπου εβδομάδα οι άνθρωποι που εμπιστευόταν τον πρόδωσαν. Ήθελαν να του κάνουν ευθανασία γιατί ακολούθησε το ένστικτό του. Βρήκε μιά τρύπα στην περίφραξη και επιτέθηκε σε κάτι κοτόπουλα. Οι "ιδιοκτήτες" του λοιπόν αντί να βελτιώσουν την περίφραξη αποφάσισαν να ξεφορτωθούν τον σκύλο. Ευτυχώς έτυχε να είναι στον κτηνίατρο και μιά πολύ φιλόζωη φοιτήτρια η οποία αποφάσισε να τον φιλοξενήσει μέχρι να βρεθεί η σωστή οικογένεια για αυτό το διαμάντι. Όμως η υιοθεσία του επείγει γιατί η φοιτήτρια έχει οικονομικό πρόβλημα και δεν μπορεί να τον συντηρήσει για πολύ. Ο Αυτιάς λοιπόν είναι ένας στειρωμένος, καθαρόαιμος γκέκας 4 ετών. Είναι πολύ ήσυχος, σπάνια γαυγίζει, και η αγαπημένη του συνήθεια είναι να κοιμάται κοντά στα καλοριφέρ. Επίσης είναι πολύ φιλικός με γάτες και άλλα σκυλιά, και έχει αδυναμία στις θηλυκές σκυλίτσες. Είναι ο κατάλληλος σκύλος για οικογένεια γιατί λατρεύει τα παιδιά. Είναι ακατάλληλος για κυνήγι. Τηλέφωνο: 6976992586. Ζητείστε τη Μόνικα

6)Η όμορφη αυτή σκυλίτσα ονομάζεται Μαργαρίτα και ζητάει επειγόντως ένα ζεστο σπιτάκι.. Η σκυλίτσα αυτή εντοπίστηκε από φιλόζωη εθελόντρια στο αστυνομικό τμήμα Κερατσινίου.Όποιος ενδιαφερεται για την ψυχούλα αυτή ας επικοινωνίσει στο 6947793798 ή ας στειλει mail στην ηλεκτρονικη διευθυνση andypower71@hotmail.com.

7)ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ. Τον κουκλο στις φωτογραφιες τον βρηκα σημερα 27/03/2009 στο Χαλανδρι κοντα στην οδο Υψηλαντη, στο υψος του ζαχαροπλαστειου ΤΕΚΕΡΝΛΗ στην Παπανικολη.Ετρωγε απο τα σκουπιδια και φαινοταν χαμενος.Τον πήγα σε κτηνιατρο. Δεν εχει microchip και η πρωτη κλινικη εικονα ειναι οτι ειναι υγιης και νεαρης ηλικιας. Το πολυ μεχρι 3 ετων.Ειναι πολυ φιλικος και παιχνιδιαρης. Εχει κανει μαθηματα βασικης υπακοης και μπηκε αμεσως στο αυτοκινητο,Ειναι πολυ φιλικος και δινει φιλια σε ολους.Επισης, ηταν πολυ φιλικος με αλλα σκυλια. Αν δεν βρεθει αμεσα ο ιδιοκτητης, αναζηταω φιλοξενια γιατι ειναι δυσκολα αυτη την εποχη για πανσιον και μια υπευθυνη οικογενεια για υιοθεσια. Θα δωθει με συμβολαιο υιοθεσιας και microchip και μονο εντος Αττικης. Τηλ 6976510568 - Άννα

8)
          Εγκαταλειφθηκε σκυλακος στην Ανω Γλυφαδα λογω ηλικιας.Οαμοιρος σκυλακος μη μαθημενος να ζει στους δρομους καθε βραδυ εκλαιγε κ προσπαθουσε να μπει σε καποιο σπιτι.Αυτη την στιγμη φιλοξενειται σε σπιτι εθελοντριας εχει κανει ολες τις εξετασεις κι ειναι απολυτα υγιης πολυ ησυχος και πολυ φοβισμενος. Δεν λερωνει μεσα και δεν κανει καθολου ζημιες. Ψαχνουμε πολυ φιλοζωη οικογενεια να τον υιοθετησει και να ζησει τα υπολοιπα χρονια του με αγαπη σε πεισμα αυτων που τον εγκατελειψαν και τον θεωρησαν αχρηστο! τηλ 695 777 3604

9)Χαρίζεται ο Κάσπερ. Είναι καθαρόαιμο Σπίτς (υπάρχει πιστοποιητικό), ολόλευκο, αρσενικό, τριών ετών και έχει μεσαίο μέγεθος. Έχει microchip, είναι εμβολιασμένο, έχει διαβατήριο και βιβλιάριο υγείας που χρονολογείται από την εποχή που ήταν κουτάβι και πιστοποιεί την άριστη υγεία του. Το αφεντικό του ενώ το λατρεύει, αναγκάζεται να το δώσει για υιοθεσία, γιατί το σπίτι του είναι μικρό και ο περιορισμός του σε αυτό το έχει κάνει υπερκινητικό και δυστυχισμένο. Πολύ καλοί υποψήφιοι μπαμπάδες / μαμάδες, είναι αποκλειστικά και μόνο φιλόζωοι, που δεν έχουν γάτες και διαθέτουν μεγάλο σπίτι ή σπίτι με κήπο-αυλή για να παίζει. Είναι ιδανικό σκυλί για να φυλάει το σπίτι σας, καθώς δεν αφήνει κανέναν να περνάει απαρατήρητο! Λατρεύει τις βόλτες και θα γίνει πολύ καλή παρέα. Για πληροφορίες τηλεφωνήστε στο: 6973306043(απογευματινές ώρες) Παναγιώτης ΑΘΗΝΑ

10) Η ΚΙΡΚΗ ΔΟΘΗΚΕ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕ!!

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ.
          ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΙΣΩ, ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΝ ΩΡΩΠΟ.
          ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΙΕΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΠΙΣΩ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ (3/4) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥΣ,ΣΤΗ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ,ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟΜΑΧΩΝ,ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ.

ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ,ΕΙΤΕ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΠΙΤΙ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ ΣΤΟ 6972304013
          Last edited by chryssanthoula; 04-04-2009, 16:38.
          ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΕΝΗΛΙΚΑ ΜΕΣΑΙΟΥ-ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ

Ριξτε μια ματια...

Τα αφεντικά της προφανώς την έβγαλαν από το αυτοκίνητο και την παράτησαν εκεί, στη στάση του λεωφορείου. Από τότε η Ήρα περνάει όλες της τις ημέρες στη στάση. Κοιτάει στα μάτια τους ανθρώπους που κατεβαίνουν από το λεωφορείο , τους κουνάει την ουρά, βαδίζει λίγα μέτρα μαζί τους κι επιστρέφει πάλι στη στάση όταν δει ότι κανείς δεν της δίνει σημασία. Αποζητά την ανθρώπινη επαφή μ' ένα τρόπο που σου σκίζει τη καρδιά. Και κανείς δεν γυρίζει να την κοιτάξει. Για όλους η Ήρα είναι ένα κοινό σκυλί σαν χιλιάδες άλλα. Ζητάμε τον άνθρωπο που θα την αγαπήσει, και θα την κάνει μοναδική στον κόσμο...

Τηλ. 6978138493 και kaiti.dimopoulou@gmail.com
            -----------------------------------

Ο σκυλακος αυτος είναι αρσενικός, περίπου 1 έτους, 30 κιλών, ημίαιμο μεγαλόσωμο Pit Bull ή ημίαιμο American Staffordshire. Το χρώμα του είναι καφέ με πολύ σκούρες καφέ - σχεδόν μαύρες - κηλίδες και πιτσιλιές. Έχει άσπρο στήθος, 4 άσπρα ποδαράκια και το δεξί του μάτι είναι μπλε.

Φορούσε δερμάτινο περιλαίμιο με μεταλλικά κομματάκια, αλλά δεν έχει ούτε ταυτότητα ούτε microchip. Βρέθηκε την 1/4/09 στις 8:30 το βράδυ στη Λ. Αλεξάνδρας έξω από το θέατρο Λαμπέτη. Έτρεχε στο δρόμο από άνθρωπο σε άνθρωπο κοιτάζοντάς τους στο πρόσωπο, πιθανόν ψάχνοντας το αφεντικό του.
            Είναι πολύ φιλικός και γλυκός, και φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά με άλλα σκυλιά. Τον έχουμε δηλώσει σε διάφορα αστυνομικά τμήματα και κτηνιάτρους της ευρύτερης περιοχής, αλλά κανείς δεν τον έχει αναζητήσει.

Οποιος ενδιαφερεται να τον υιοθετησει ας επικοινωνησει
            με το τηλ.6978138493, Καιτη
            Last edited by chryssanthoula; 05-05-2009, 01:59.
            ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ή καποιον να τα υιοθετησει/φιλοξενησει

αν χασατε το σκυλάκι σας εσείς ή κάποιος φίλος σας... http://www.adespoto.gr/index.php?opt...d=13&Itemid=55

1)
              ΒΡΕΘΗΚΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ!!! :)))

2) Αρσενικό σπίτς, βρέθηκε στην Ηλιούπολη άσχημα δαγκωμένο από άλλο σκύλο. Έχει βαθύ κόψιμο μέσα στο στόμα του και 3 τρύπες στον πνεύμονα από τα δαγκώματα. Ο μικρός πάλεψε για την ζωή του και βρέθηκε μέσα σε μία λίμνη αίματος να περιμένει το μοιραίο. Αφού το σωματείο μας αποφάσισε ότι του χρειάζεται μία ευκαιρία να ζήσει, αποφάσισε να τον χειρουργήσει. Μετά από πολύωρο χειρουργείο, διορθώθηκαν οι βλάβες στον πνεύμονα και ο μικρός είναι σε στάδιο ανάρρωσης. Ελπίζουμε να βρεθεί η οικογένειά του.

Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης: 6976131680

3) Το σκυλάκι της φωτογραφίας γυρνάει εδώ και 2 μέρες πίσω απο το Κάραβελ. Είναι σίγουρα απο σπίτι και έχει χαθεί ή εγκαταλειφθεί πρόσφατα. Φοράει καφέ σκούρο λουράκι χωρίς στοιχεία. Είναι αρσενικό, πολύ φιλικό, ακολουθεί τους πάντες και ψάχνει την οικογένεια του ή κάποιον να το υιοθετήσει. Τρώει μόνο απο το "χέρι"...
              faye142@hotmail.com

4) Ο Φρίξος βρέθηκε την Κυριακή 29/03/2009 σε μία γωνία στον πεζόδρομο της Φωκίωνος Νέγρη, να μας κοιτάει σαν χαμένος και απλά περίμενε…. Μας πήρε από πίσω παίζοντας και μετά μας ακολούθησε μέχρι το σπίτι. Τον λυπηθήκαμε και τον πήραμε επάνω. Τον πήγαμε στο γιατρό και μας είπε ότι είναι maximum 5 μηνών, setter, υγιέστατο, πολύ περιποιημένο και φαίνεται ότι είναι από σπίτι. Δυστυχώς δεν μπορούμε να τον κρατήσουμε γιατί έχουμε ήδη 2 σκυλάκια. Όποιος τον έχασε ή όποιος θα ήθελε να τον υιοθετήσει ας επικοινωνήσει με την Ίρια στο 6944-731673.
              Attached Files
              Last edited by chryssanthoula; 02-04-2009, 23:07.
              ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

Originally posted by chryssanthoula View Post

Η μικρή Σκόκο βρέθηκε σε άθλια κατάσταση,παρατημένο κοντά στο δασοφυλάκειο της Πάρνηθας. Το μωράκι ήταν μόνο του & άμεσα εκτεθειμένο σε κινδύνους όπως το να φαγωθεί από άλλα μεγαλύτερα ζώα!
                Eee otan ta vazeis me to djebbour auta pathaineis
                Na prosexeis me poion maloneis alli fora mikre skoko
                Football Is My Life
                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
                ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ ΤΟΝ ΠΥΡΙΝΟ ΣΟΥ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕ ΛΥΓΑ ΠΟΤΕ
                Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον,στο μέλλον που φτιάχνετε όπως θέλετε

Comment

ΧΑΘΗΚΑΝ

http://www.himaira.gr/Lost_29.php

ΧΑΘΗΚΕ Ο ΣΚΥΛΑΚΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΤΙΣ 21/4/09 ΣΤΗΝ Ν.ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ. ΤΟΝ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ, ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑΖΑΡ. ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΦΡΙΞΟΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΔΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ 6944 634474 κα Κατερινα, & 6977 097360 Φωτεινη

//το σκυλακι το σωσαμε απο ευθανασια, απο καλαζαρ και τωρα ειναι χαμενο... ειναι ΑΜΑΡΤΙΑ!!! ΠΑΡΑΚΑΛΩ Π Ρ Ο Ω Θ Η Σ Τ Ε ΤΟ Π Α Ν Τ Ο Υ!!!!

-----------

ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
                  [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-13.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-14.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-15.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/User/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-16.jpg[/IMG]-----------

Η ΚΙΡΚΗ ΔΟΘΗΚΕ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕ!!

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ.
                  ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΙΣΩ, ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΝ ΩΡΩΠΟ.
                  ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΙΕΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΠΙΣΩ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ (3/4) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥΣ,ΣΤΗ Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ,ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΠΟΜΑΧΩΝ,ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ....

ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ,ΕΙΤΕ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΠΙΤΙ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΔΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ ΣΤΟ 6972304013
                  1) ΒΡΕΘΗΚΕ!!! ΧΑΘΗΚΕ Ο Rex
                  Περιοχή: Άγιος Κωνσταντίνος, Ηλιούπολη
                  Από: Πέμπτη 26 Μαρτίου, 6:00 μμ
                  Παρακαλούμε όποιος έχει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ α επικοινωνήσει μαζί μας στο τηλέφωνο 6 9 4 4 3 1 6 2 3 1 ή να προωθήσει την πληροφορία όπως μπορεί ή έστω ρωτήστε τους γνωστούς σας στην περιοχή αν τον είδανε
                  Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την βοήθεια
                  Ελένη - Λεωνίδας

2)Χάθηκα. ειμαι γκριφόν κανίς 8 ετών μακρύτριχος άσπρος με μπεζ μπαλώματα στην πλάτη μου φοράς λουράκι που γράφει το όνομα μου Διονυσος και τηλ. που δεν ισχύει πια. Ξεστράτισα από Μαρούσι στην συμβολή Ευκαλύπτων και Κανάρη εμπρός στο κτήμα Βορρέ στην αψίδα στις 20-3-09 Είμαι φιλικός. Παρακαλώ βοηθήστε με να βρώ τους δικούς μου και στείλτε email στην Ria Xanioti. Το λουράκι μου είναι χρώματος κόκκινο.
                  winston30@windowslive.com
                  Last edited by chryssanthoula; 05-05-2009, 02:10.
                  ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ-ΥΙΟΘΕΣΙΕΣ

Υiοθεσία σκύλων που σώθηκαν από εκτροφείο από τα Δερβενοχώρια

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους ανθρώπους που επικοινωνούν με το σωματείο μας και θέλουν να υοθετήσουν κάποιο από τα σκυλάκια που σώθηκαν από τα Δερβενοχώρια τα εξής:

- Τα σκυλιά θα στειρωθούν όλα
                    -Θα δοθούν με microchip που θα καταχωρηθεί στο όνομα του καινούργιου ιδιοκτήτη
                    -Θα δοθούν μόνο εντός Αττικής για να μπορούμε να τα ελέγχουμε
                    -θα δοθούν με συμβόλαιο υοθεσίας το οποίο υπογράφουν. Αν αθετήσουν τους όρους, έχουμε το δικαίωμα να πάρουμε το ζώο πίσω.
                    -Δεν θα δοθούν σε ανθρώπους που απουσιάζουν όλη μέρα από το σπίτι
                    -Προυπόθεση είναι ότι θα ζουν μέσα στο σπίτι
                    -Θα προτιμηθούν οικογένειες που αν έχουν παιδιά θα είναι σε ηλικία άνω των 10 ετών, αν όχι θα πρέπει να ξέρουν να συμπεριφέρονται με ηρεμία. Μην ξεχνάτε ότι τα ζώα αυτά είναι κακοποιημένα και ταλαιπωρημένα και θέλουμε να τους εξασφαλίσουμε μιά ζωή σε ήρεμο περιβάλλον.
                    -Ήδη επικοινωνούν μαζί μας άτομα που θεωρούν αυτά τα ζώα "ευκαιρία" να αποκτήσουν ένα σκύλο ράτσας, γιατί χαρίζονται και δεν πωλούνται. Αυτό δεν είναι δεκτό.
                    -Εφ' όσον κρίνουμε ότι κάποιος είναι κατάλληλος, και πάρει κάποιο από τα σκυλιά, σε τακτά διαστήματα θα κάνουμε επισκέψεις για να βλέπουμε τις συνθήκες διαβίωσης του ζώου.
                    -Εαν σας ενδιαφερει... Email: info@pfo.gr,6946204836.
                    Last edited by chryssanthoula; 04-04-2009, 16:48.
                    ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

Originally posted by chryssanthoula View Post

Η μικρή Σκόκο βρέθηκε σε άθλια κατάσταση,παρατημένο κοντά στο
                      Originally posted by chryssanthoula
                      Ρε σοβαρά,τα ονόματα τα έγραφε στο λουράκι τους ή τους τα βγάζει κανένας αεκτζής?
                      Σε λίγο θα φτιάξετε ενδεκάδα και θα παραπονιούνται που δεν βάλατε μέσα τον Παυλή και τον Ταχτίδη

Comment

Originally posted by The_Big_Brother View Post
                        Ρε σοβαρά,τα ονόματα τα έγραφε στο λουράκι τους ή τους τα βγάζει κανένας αεκτζής?
                        Σε λίγο θα φτιάξετε ενδεκάδα και θα παραπονιούνται που δεν βάλατε μέσα τον Παυλή και τον Ταχτίδη

χαχαχαχα Ετυχε...
                        ΤΕΛΟΣ Η CHRYSSANTHOULA

Comment

poly kalh prwtovoulia, mpravo. makari na vrethoun anthrwpoi na ta paroun.
                          ------------------------>Πουλάω/Χαρίζω Βιβλία<------------------------

-------------------> Michael Jackson Tribute Thread <-------------------

Comment

Originally posted by Giorgos~7~ View Post
                            Eee otan ta vazeis me to djebbour auta pathaineis
                            Na prosexeis me poion maloneis alli fora mikre skoko
                            Χαχαχαχαχα
                            You are poorly designed for this!

Comment

..όποιος έριξε με καραμπίνα στο σκυλάκι στην πρώτη σελίδα που του ακρωτηρίασαν το πόδι, να τον πάρουν απο κώλο 10 αραπάδες..
                              Last edited by Panoylhs; 24-03-2009, 22:01.
                              Welcome Stranger::MSDNaa

Comment

Working...
                              X