Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενικές απορίες και σχόλια για το ΠΜΣ του τμήματος

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Καλησπέρα , μπορεί κάποιος να απαντήσει γιατί έχω αγχωθεί λίγο με το μεταπτυχιακό, λόγω εργασίας και οικογενειακού τρεξίματος γενικά:
    Τα μαθήματα έχουν υποχρεωτικές εργασίες, όπως το προπτυχιακό του di, ή υπάρχουν και μαθήματα μόνο με εξετάσεις και προαιρετικές εργασίες????

Comment

• Originally posted by Nemra View Post
      Καλησπέρα , μπορεί κάποιος να απαντήσει γιατί έχω αγχωθεί λίγο με το μεταπτυχιακό, λόγω εργασίας και οικογενειακού τρεξίματος γενικά:
      Τα μαθήματα έχουν υποχρεωτικές εργασίες, όπως το προπτυχιακό του di, ή υπάρχουν και μαθήματα μόνο με εξετάσεις και προαιρετικές εργασίες????
      Πολλά μαθήματα έχουν μόνο απαλλακτικές εργασίες. Κάποια έχουν μόνο τελική εξέταση και κάποια έχουν συνδυασμό υποχρεωτικών εργασιών και τελικής εξέτασης. Σε κάποια μαθήματα η παρακολούθηση μετράει και σε κάποια όχι, αλλά καλό είναι να παρακολουθείς τα μαθήματα επειδή δεν υπάρχει οργανωμένη πληροφόρηση και χάνεις τη μπάλα. Επίσης σύνηθες είναι να κάνεις παρουσίαση/παρουσιάσεις εργασιών ή επιστημονικών άρθρων στην τάξη μέσα στο εξάμηνο. Γενικά ο κάθε καθηγητής ακολουθεί το δικό του στυλ.
      Last edited by understracker; 09-11-2013, 23:32.
      [*]Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ο,τι θέλει, αλλά αυτός που θέλει ο,τι έχει!
      [*]The luckiest man who walks on this earth is the one who finds... 真の

Homepage || A 天使 in my arms!

Comment

• καλημερα , να ρωτησω κατι ... ενω πηρα κωδικο απο ΚΛΕΙΔΙ (και εχω προσβαση σε webmail , eclass), δεν μπορω να συνδεθω στο linux lab . Πρεπει να κανω κατι αλλο για να αποκτησω προσβαση ??
        UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
        Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

• καλημερα ,

3 κατευθυνση βγηκε το ΠΜΣ 520: Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων που ηταν βασικο?? Το ειδικα θεματα σε υπολογιστικα νεφη ειναι βασικο στη θεση του????

thanks
          UNLEASH THE BEAST

Do it or Do not.There is no Try
          Σασα, Πετρουλα ηρθε η σειρα σας...

Comment

• Μιας και βγήκαν οι προκυρήξεις να ρωτήσω: υπάρχουν τίποτα "ανεπίσημες" απαιτήσεις ανά τομέα μεταπτυχιακού; (βαθμός ας πούμε - ποιο είναι το όριο; -, περασμένα μαθήματα κλπ).
            Ισχύουν τα ίδια για τα διατμηματικά;

Comment

• Θα ήθελα να ρωτήσω αν ανακοινώνεται πουθενά η επιλογή των νέων φοιτητών για την επόμενη χρονιά ή αν ειδοποιούνται οι ίδιοι κατόπιν επιτυχίας τους. Επίσης, σε περίπτωση που γίνεται, θα ήθελα να μάθω πότε περίπου.

Comment

• Originally posted by dvnho5 View Post
                Θα ήθελα να ρωτήσω αν ανακοινώνεται πουθενά η επιλογή των νέων φοιτητών για την επόμενη χρονιά ή αν ειδοποιούνται οι ίδιοι κατόπιν επιτυχίας τους. Επίσης, σε περίπτωση που γίνεται, θα ήθελα να μάθω πότε περίπου.
                anakoinwnetai kai sto site ths sxolhs kai epishs kai exw apo thn grammateia. twra to pote, kana mhna meta tis aithseis sunithws ,fetos apo thn katastash pou epikratei tha lega parapanw ..
                Ενα από τα μεγαλύτερα πρόβληματα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι αμφιβολίες. """DΙ-lity""""

Comment

• Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

1)Ξέρει κανείς τι γίνεται με το πρόγραμμα της εξεταστικής??? Στο site της σχολής εμφανίζει Forbidden

You don't have permission to access /~schedule/examscheds/14-15/examsched_PMS_jan15.html on this server.

2) Επίσης μήπως ξέρει κανείς το pdf που κάνει μάθημα ο κ.Θεοδωρίδης στα προηγμένα θέματα επεξεργασίας σήματος που μπορώ να το βρω??

Comment

• Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Σχετικά με το μάθημα: "Θεωρία και σχεδιασμός πρωτοκόλλων" της 4ης κατεύθυνσης του ΠΜΣ, γνωρίζει κανείς αν η εξαμηνιαία εργασία για φέτος είναι αυτή που έχει ανέβει στο site του μαθήματος? Επειδή στον τίτλο της λέει: "2013-2014" .

Ευχαριστώ!

Comment

• Καλησπέρα,μήπως υπάρχουν πουθενά παλιά θέματα στο μάθημα Σχεδίαση Τηλεπικοινωνιακών VLSI Κυκλωμάτων που κάνει ο Ματακιάς (4η κατ); Ευχαριστώ..

Comment

• Καλησπέρα, είμαι απόφοιτος του di και ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα προαπαιτούμενα που έχουν ορισμένα μαθήματα. Πχ στη 2η κατέυθυνση υπάρχει το Προηγμένη Τεχνητή Νοημοσύνη το οποίο έχει προαπαιτούμενο το Τεχνητή Νοημοσύνη (προπτυχιακό) το οποίο δεν το είχα επιλέξει. Σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται? Πρέπει να εξεταστώ σε αυτό το μάθημα? Και τα 2 (προπτυχιακό και μεταπτυχιακό) μαθήματα είναι χειμερινού εξαμήνου. Σε περίπτωση που γίνω δεκτός τότε πρέπει να περάσω όλα τα προαπαιτούμενα και μετά να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό? Χάνω δηλαδή ένα χρόνο ή μπορώ να τα παρακολουθήσω ταυτόχρονα? Το παράδειγμα είναι ενδεικτικό, καθώς έχω την εντύπωση ότι έχω άλλο ένα μάθημα που δεν έχω πάρει από προπτυχιακό και είναι προαπαιτούμενο για βασικό μάθημα της κατέυθυνσης που με ενδιαφέρει.
                        Ηρωες

Breaking Bad

Comment

• Καλησπερα και απο μενα ! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχω επιλεξει τριτο τομεα στο προπτυχιακο και για καποιον λογο "την δω αλλιως" και θελω να ασχοληθω με πληροφοριακα συστηματα σε μεταπτυχιακο επιπεδο, εχω ελπιδες να μπω στην 2 κατευθυνση ?? Thnx in advance !!
                          http://www.youtube.com/watch?v=8wK6r...eature=related

Comment

• Εχει κανεις ευκαιρη την σελιδα της σχολης με τις ημερομηνιες με αργιες κλπ.? Ευχαριστω

Comment

Collapse

Θέματα

Collapse

Working...
                            X